forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unui-nou-inceput-shorty-132.html)

Slabuta 05 mar 2009 13:07:08

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1114)
dupa cum ziceam iti trebuie rabdare...da nu ti-ar strica nici sa fac ceva miscare...:)

chiar acuma gasisem niste exercitii pt posterior si ma gandeam ca ar fi cazul sa ma apuc si eu de miscare...nu de alta da aseara am facut baie si m-am ingrozit de ce urat arata vergeturile...chiar ma gandeam ca si daca o sa slabesc..corpul meu tot inestetic o sa fie din cauza vergeturilor..de celulita se mai scapa..da de astea nope..si acuma chiar am 4 rosiatice si am auzit ca alea cica le poti trata..le tot dau eu cu creme da nu se vede nici o diferenta

vergeturi albe sun vergeturi "batrane" adica doarcu laser le poti scoate, iar alea rosii sunt abia formate si intr-adevar ajuta cremele, poate incerci scrub-ul acela din cafea, eu mi-am mai facut o data procedura, imi place cum arata pielea dupa :)

Shorty 05 mar 2009 13:14:38

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1116)
vergeturi albe sun vergeturi "batrane" adica doarcu laser le poti scoate, iar alea rosii sunt abia formate si intr-adevar ajuta cremele, poate incerci scrub-ul acela din cafea, eu mi-am mai facut o data procedura, imi place cum arata pielea dupa :)

poate incerc si eu in weekend cu cafeaua...sa vedem ce o iesi..oricum o sa am o carca de vergeturi...si nici nu cred caare rost sa incerc laserul inca - o sa vreau si eu copii si atunci sigur o sa se inmulteasca..eventual dupa-aia

Slabuta 05 mar 2009 14:50:32

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1119)
poate incerc si eu in weekend cu cafeaua...sa vedem ce o iesi..oricum o sa am o carca de vergeturi...si nici nu cred caare rost sa incerc laserul inca - o sa vreau si eu copii si atunci sigur o sa se inmulteasca..eventual dupa-aia

de aceea nu m-am bagat nici eu la laser, mai sunt multe lucruri de facut si care cu siguranta imi vor lasa vergeturi :D

Shorty 06 mar 2009 10:59:09

normal ca nu am rezistat tentatiei si azi m-am cantarit...mai bine ma abtineam...se pare ca se resimte fasolea aia cu multe calorii #-o ..azi dimineata aveam 90,5 batea mai mult spre 91 :shock: desi ieri am mancat frumos...nu ma am nici o sansa sa ajung la 89 pana duminica :o.o: dar asta e ..nu disper...este timp ca nu au intrat zilele in sac

Aseara am mancat ciorba de vacuta si am si terminat-o ma gandesc sa mai fac una

Pentru azi:
dimineata 8:30 cereale cu lapte
pranz cred ca pe la 3 ca am multe sedinte 2 rosii mici si pateu
cina inca nu stiu probabil ca salata asortata

Va pup si poate intru mai incolo ca azi sunt ocupata la munca

Slabuta 06 mar 2009 13:38:55

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1141)
normal ca nu am rezistat tentatiei si azi m-am cantarit...mai bine ma abtineam...se pare ca se resimte fasolea aia cu multe calorii #-o ..azi dimineata aveam 90,5 batea mai mult spre 91 :shock: desi ieri am mancat frumos...nu ma am nici o sansa sa ajung la 89 pana duminica :o.o: dar asta e ..nu disper...este timp ca nu au intrat zilele in sac

Aseara am mancat ciorba de vacuta si am si terminat-o ma gandesc sa mai fac una

Pentru azi:
dimineata 8:30 cereale cu lapte
pranz cred ca pe la 3 ca am multe sedinte 2 rosii mici si pateu
cina inca nu stiu probabil ca salata asortata

Va pup si poate intru mai incolo ca azi sunt ocupata la munca

Buna Bianca! >:D<
Ce rau imi pare :( Mi-ai dat o veste proasta. cum naiba asa mare efect sa aiba fasolea aia, bat-o s-o bata. :(
Eu totusi mai sper sa fie 89 duminica. >:D<
Azi ai fost vad ca cumintica, bravo. nu vor trece nerasplatite eforturile tale :)
Te astept la o vorba cand esti libera :)
Pupicei :-*

Shorty 07 mar 2009 11:36:13

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1150)
Buna Bianca! >:D<
Ce rau imi pare :( Mi-ai dat o veste proasta. cum naiba asa mare efect sa aiba fasolea aia, bat-o s-o bata. :(
Eu totusi mai sper sa fie 89 duminica. >:D<
Azi ai fost vad ca cumintica, bravo. nu vor trece nerasplatite eforturile tale :)
Te astept la o vorba cand esti libera :)
Pupicei :-*


Neata,

Ieri nu m-am eliberat de nimica ba am stat si un pic peste program - drept urmare aseara am luat cina la 8.30 si am luat si somn la 11...dar asta e..tre sa imi fac treaba - mai ales ca in ultima perioada au fost ceva restructurari in firma :-s

Eu nu mai sper la 89 - nu stiu de ce simt eu ca nu am slabit.. dar nu e mare problema - o sa fiu fericita si cu 1 kg pe saptamana pana ajung la 80 si apoi e suficient si 0,5 kg pe saptamana

Shorty 07 mar 2009 11:38:28

Si daca tot sunt in jurnalul meu sa dau raportul pe aseara si pe azi

aseara am mancat salata asortata cu un ou fiert
azi dim pe la 10:30 (am dormit si eu mai mult) cereale cu lapte; un pic de pateu si vreo 5 felii de castravete


Nu stiu ce urmeaza sa mai mananc azi, dar va tin la curent

Shorty 09 mar 2009 23:30:22

Bine te-am regasit ma jurnalule...lenea e mare - mai mare e si oboseala..

raport de weekend:

sambata :pe la 3 am fost la iarba verde (numa verde nu era :P) si am facut gratar -de porc ce-i drept dar a fost gratar..cred ca am mancat vreo 400 gr de carne (tot gustand sa vad dc e gata) si 1 felie de paine si 2 lg mujdei de usturoi -asta a fost ultima masa pe sambata ca efectiv nu mi-a mai fost foame;

duminica :cereale cu lapte / gustare o porto si 2 mere coapte / pranz: salata asortata cu ou fiert si branza/ gustare (aici am calcat in strachini) 2 lingurite icre si 2 lingurite sos cu pui si..da mai am :D 2 lingurite gen capsuni - am cam dat navala in tot...dar ma bucur ca am dat navala controlat daca pot sa ii zic asa/ la cina o sangria si o apa minerala ca am fost cu fetele in oras...

Si acuma probabil va minunati cat am mai putut sa mananc weekendul asta...si eu m-am minunat azi dimineata cand am constatat ca am mai slabit 1 kg..am depasit primul prag :D...Slabuto ai gura aurita :*

pe azi la raport nu prea am ce: cereale cu lapte dim si apoi o lunga pauza ca am treaba la servici de imi vine sa ma sui pe pereti si nu am avut timp sa mananc..si seara niste vinete...

In seara asta mi-am mai tras o ciorba de vacuta...de data asta am pus mai putini cartofi si am pus nista varza taiata subtire pe post de taitei :P..inca nu stiu ce a iesit mananc maine dimineata

no si cam atat ...mergem inainte ca inapoi nu se mai poate

Slabuta 09 mar 2009 23:40:23

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1357)
Bine te-am regasit ma jurnalule...lenea e mare - mai mare e si oboseala..

raport de weekend:

sambata :pe la 3 am fost la iarba verde (numa verde nu era :P) si am facut gratar -de porc ce-i drept dar a fost gratar..cred ca am mancat vreo 400 gr de carne (tot gustand sa vad dc e gata) si 1 felie de paine si 2 lg mujdei de usturoi -asta a fost ultima masa pe sambata ca efectiv nu mi-a mai fost foame;

duminica :cereale cu lapte / gustare o porto si 2 mere coapte / pranz: salata asortata cu ou fiert si branza/ gustare (aici am calcat in strachini) 2 lingurite icre si 2 lingurite sos cu pui si..da mai am :D 2 lingurite gen capsuni - am cam dat navala in tot...dar ma bucur ca am dat navala controlat daca pot sa ii zic asa/ la cina o sangria si o apa minerala ca am fost cu fetele in oras...

Si acuma probabil va minunati cat am mai putut sa mananc weekendul asta...si eu m-am minunat azi dimineata cand am constatat ca am mai slabit 1 kg..am depasit primul prag :D...Slabuto ai gura aurita :*

pe azi la raport nu prea am ce: cereale cu lapte dim si apoi o lunga pauza ca am treaba la servici de imi vine sa ma sui pe pereti si nu am avut timp sa mananc..si seara niste vinete...

In seara asta mi-am mai tras o ciorba de vacuta...de data asta am pus mai putini cartofi si am pus nista varza taiata subtire pe post de taitei :P..inca nu stiu ce a iesit mananc maine dimineata

no si cam atat ...mergem inainte ca inapoi nu se mai poate


hehe, ia uite cine a venit :) Mi-a fost dor de tine. :)
Vezi??? Stiam eu ca stiu ce spun, de regula, ce zice gura mea aia va fi, e valabil si in cazul in care spun ceva de rau :)):)):)) Multa lume imi spune sa nu mai zic nimic, ca port raul dupa mine :))

Felicitari, ai 89, nu mai e asa de mult pina la final :D :P Eu sunt inca aici sa te vad la 50 :P Si cu siguranta asa va fi :P

Hai ca nu ai mincat chiar asa de mult si chiar asa de stricat, nu se compara cu farfuria de fasole de saptamina trecuta :))

Shorty 09 mar 2009 23:50:21

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1359)
hehe, ia uite cine a venit :) Mi-a fost dor de tine. :)
Vezi??? Stiam eu ca stiu ce spun, de regula, ce zice gura mea aia va fi, e valabil si in cazul in care spun ceva de rau :)):)):)) Multa lume imi spune sa nu mai zic nimic, ca port raul dupa mine :))

Felicitari, ai 89, nu mai e asa de mult pina la final :D :P Eu sunt inca aici sa te vad la 50 :P Si cu siguranta asa va fi :P

Hai ca nu ai mincat chiar asa de mult si chiar asa de stricat, nu se compara cu farfuria de fasole de saptamina trecuta :))

Da luat per total nu am pacatuit prea mult..si cantarul a fost de partea mea azi...nici nu ma asteptam ..m-am suit asa in trecere pe el si am inceput sa topai ca aia din reclama cu telefoanele :P

Atat de ocupata am fost azi ca nici nu am avut timp sa ma bucur de noua mea greutate care incepe cu 8 acuma :D...sa treaca si saptmana asta ca sa ma mai eliberez la munca...ca trebuie sa gospodaresc..sa pun tara la cale si sa imi pun urmatorul target.

Shorty 13 mar 2009 11:31:10

Neata,

In sfarsit m-am mai eliberat si eu un pic la servici - dar acuma incep sa ma plictisesc :) ...nicicum nu imi convine

Ieri am pecit dar nu imi pare rau : al meu lucreaza momentan pentru o cofetarie si ieri l-au trimis acasa cu 4 tipuri de prajitura in cantitati industriale..a umplut frigiderul ..si dupa ce mi-am mancat ciorbica am gustat si din 3 prajituri - nu am gustat mult..ca sa aproximez cam o gura din fiecare...si mi s-a facut greata (rau de tot)..de ce zic ca nu imi pare rau? pai imi era foarte pofta si daca ma abtineam aparea frustrarea...asa am gustat si nu mi-a facut bine..acuma pot sa stea mult si bine prajiturile alea in frigider ca nu imi mai trebuie...chiar azi dimineata era pe birou un platou cu prajituri...si numai m-am uitat la ele si mi s-a facut greata

Acuma sper ca nu se pune inapoi la cantar in rest sunt multumita de mine.

Azi dimineata cereale cu lapte
Pranz : mi-am adus o salata asortata mare cu branza rasa
Cina: operatie la dinte :( deci nu cred ca voi mai manca apoi

Aseara mi-am facut niste peste la cuptor cu lamaie dar inca nu am chef sa mananc peste..l-am gatit sa nu se strice. Maine vreau sa imi fac frigarui sper numai sa ma simt bine ca altfel nu o sa fac nimic.

Slabuta 13 mar 2009 15:11:45

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1470)
Neata,

In sfarsit m-am mai eliberat si eu un pic la servici - dar acuma incep sa ma plictisesc :) ...nicicum nu imi convine

Ieri am pecit dar nu imi pare rau : al meu lucreaza momentan pentru o cofetarie si ieri l-au trimis acasa cu 4 tipuri de prajitura in cantitati industriale..a umplut frigiderul ..si dupa ce mi-am mancat ciorbica am gustat si din 3 prajituri - nu am gustat mult..ca sa aproximez cam o gura din fiecare...si mi s-a facut greata (rau de tot)..de ce zic ca nu imi pare rau? pai imi era foarte pofta si daca ma abtineam aparea frustrarea...asa am gustat si nu mi-a facut bine..acuma pot sa stea mult si bine prajiturile alea in frigider ca nu imi mai trebuie...chiar azi dimineata era pe birou un platou cu prajituri...si numai m-am uitat la ele si mi s-a facut greata

Acuma sper ca nu se pune inapoi la cantar in rest sunt multumita de mine.

Azi dimineata cereale cu lapte
Pranz : mi-am adus o salata asortata mare cu branza rasa
Cina: operatie la dinte :( deci nu cred ca voi mai manca apoi

Aseara mi-am facut niste peste la cuptor cu lamaie dar inca nu am chef sa mananc peste..l-am gatit sa nu se strice. Maine vreau sa imi fac frigarui sper numai sa ma simt bine ca altfel nu o sa fac nimic.

Hello Bianca! :)

Uite ca te-am prins in sfarsit. :D Lasa ca nu te omoara o gura de prajitura, eu sper ca e vorba doar de o gura nu de mai mult :))

Incepi sa te obisnuiesti fara dulce :d de aceea nu iti plac la gust.
Nu ai spus, te-ai mai cantarit? esti pe loc, sau nu dai o veste buna? :D

Bafta la operatie. :) sa scapi odata. Cum se mai simte mama? :)

Shorty 13 mar 2009 16:41:41

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1478)
Hello Bianca! :)

Uite ca te-am prins in sfarsit. :D Lasa ca nu te omoara o gura de prajitura, eu sper ca e vorba doar de o gura nu de mai mult :))

Incepi sa te obisnuiesti fara dulce :d de aceea nu iti plac la gust.
Nu ai spus, te-ai mai cantarit? esti pe loc, sau nu dai o veste buna? :D

Bafta la operatie. :) sa scapi odata. Cum se mai simte mama? :)

Dupa ce am gustat prajituri aseara iti dai seama ca nu am mai avut tupeu sa ma cantaresc - oricum nu vreau sa ma cantaresc pana duminica...acum mi-am propus sa scap de 1 kg pe saptamana - se duce si dc nu ma cantaresc zilnic.
Mama e bine doar ca se plictiseste.

Shorty 13 mar 2009 16:48:39

,,,,,,,,,,,,,,,

Slabuta 13 mar 2009 17:09:21

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1483)
Dupa ce am gustat prajituri aseara iti dai seama ca nu am mai avut tupeu sa ma cantaresc - oricum nu vreau sa ma cantaresc pana duminica...acum mi-am propus sa scap de 1 kg pe saptamana - se duce si dc nu ma cantaresc zilnic.
Mama e bine doar ca se plictiseste.


:)) nu te cantari atunci pina duminica, dar sper sa fie rezultate frumoase, chiar daca ai mai gustat din lucruri mai putin permise in regim :D

The next target care e? :) Sa schimbi prefixul in 7? :)

De ce se plictiseste? Nu e acasa? Decat la spital, mai bine acasa, seara vii si tu de la munca. :)

Shorty 20 mar 2009 14:52:39

Hello,

A trecut ceva vreme - am fost foarte ocupa la munca si la ce dureri de spate am nu mai am chef seara decat sa ma intind in pat...de mancat sanatos am avut grija (doar ca am mancat mici odata- nu mai stiu cand) dar am si mancat la ore destul de tarzii pt ca am tot stat peste program...nu stiu daca de la oboseala sau stres sau mancare dar s-au mai dus 2 kg in ultimele 2 saptamani.

Azi am mancat asa: (deja devine plictisitor)
cereale cu lapte dimineata
pranz salata asortata cu piept de pui
pt ora 5 mi-am adus un mar mare
cina (o sa incerc sa sar peste ca azi merg la dentist si probabil ajung la 9 acasa)

Shorty 20 mar 2009 14:54:42

Tickerul meu nu ma crede ca am slabit....

Slabuta 20 mar 2009 14:55:54

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1770)
Tickerul meu nu ma crede ca am slabit....

da-i cateva refresh-uri si te va crede :D

Shorty 20 mar 2009 15:03:20

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1771)
da-i cateva refresh-uri si te va crede :D


nu vrea...am sters si cache...ma rog..o sa isi revina el..ce mai faci? cum merge dieta?

Slabuta 20 mar 2009 15:05:53

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1769)
Hello,

A trecut ceva vreme - am fost foarte ocupa la munca si la ce dureri de spate am nu mai am chef seara decat sa ma intind in pat...de mancat sanatos am avut grija (doar ca am mancat mici odata- nu mai stiu cand) dar am si mancat la ore destul de tarzii pt ca am tot stat peste program...nu stiu daca de la oboseala sau stres sau mancare dar s-au mai dus 2 kg in ultimele 2 saptamani.

Azi am mancat asa: (deja devine plictisitor)
cereale cu lapte dimineata
pranz salata asortata cu piept de pui
pt ora 5 mi-am adus un mar mare
cina (o sa incerc sa sar peste ca azi merg la dentist si probabil ajung la 9 acasa)

Buna :) Ma bucur sa te revad. :)

Felicitari pentru cele 2 kg pierdute :) Esti deja cu 11 kg mai usoara si din ce in ce mai aproape de greutatea dorita. :)

Un sfat: Cumpara-ti peste si fa-l la gratar. :) Iese foarte bun si mai variezi meniul :)

Shorty 20 mar 2009 15:08:44

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1773)
Buna :) Ma bucur sa te revad. :)

Felicitari pentru cele 2 kg pierdute :) Esti deja cu 11 kg mai usoara si din ce in ce mai aproape de greutatea dorita. :)

Un sfat: Cumpara-ti peste si fa-l la gratar. :) Iese foarte bun si mai variezi meniul :)


Ce fel de peste ai facut? eu ultima oara cand am mancat peste mi s-a facut rau..nu vreau sa mai vad macrou never...

zi-mi de tine ..ai mai slabit?

Slabuta 20 mar 2009 15:08:51

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1772)

nu vrea...am sters si cache...ma rog..o sa isi revina el..ce mai faci? cum merge dieta?

ciudat, la mine a mers :-/

la mine merge bine cu dieta. :) de saptamana trecuta sunt mai usoara cu 600 grame :D Nu e mult dar eu ma bucur tare mult :)

In continuare imi urmez regimul, si tot sper sa mai plece cateva kg.:)
Nu stiu ce rezultate voi avea saptamana asta, pentru ca voi avea cateva zile mai grele :D dar eu nu ma las, vreau la vara sa arata bine si sa merg la mare.

Marti ma intorc la Bucuresti si voi merge la bazin. Cam astea. :)

Slabuta 20 mar 2009 15:11:38

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1774)

Ce fel de peste ai facut? eu ultima oara cand am mancat peste mi s-a facut rau..nu vreau sa mai vad macrou never...

zi-mi de tine ..ai mai slabit?

ultima oara mi-am luat niste crap proaspat si l-am facut in aburi cu praz si a fost tare gustos. :) nici eu nu ma mai arunc la macrou, mi se pare infect in comparatie cu crapul.

am slabit... nu mult, 600 g, dar pentru mine e bine. :)

Shorty 20 mar 2009 15:27:20

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1775)
ciudat, la mine a mers :-/

la mine merge bine cu dieta. :) de saptamana trecuta sunt mai usoara cu 600 grame :D Nu e mult dar eu ma bucur tare mult :)

In continuare imi urmez regimul, si tot sper sa mai plece cateva kg.:)
Nu stiu ce rezultate voi avea saptamana asta, pentru ca voi avea cateva zile mai grele :D dar eu nu ma las, vreau la vara sa arata bine si sa merg la mare.

Marti ma intorc la Bucuresti si voi merge la bazin. Cam astea. :)

felicitari pentru cele 600 de grame..la greutatea pe care o ai tu e greu sa slabesti dar nu iti pierde rabdarea

Slabuta 20 mar 2009 15:30:28

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1777)
felicitari pentru cele 600 de grame..la greutatea pe care o ai tu e greu sa slabesti dar nu iti pierde rabdarea


Stiu ca vor pleca mai greu. #:-s Si crede-ma ca fac mult mai multa miscare ca inainte si regimul e mai gandit, dar nu se duc asa usor.

Eu nu imi pierd rabdarea, ma linistesc cu ideea ca nu mai e chiar asa de mult.

PS: Crok a slabit si el, mai are putin si e la final. :)

Shorty 20 mar 2009 15:37:31

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1776)
ultima oara mi-am luat niste crap proaspat si l-am facut in aburi cu praz si a fost tare gustos. :) nici eu nu ma mai arunc la macrou, mi se pare infect in comparatie cu crapul.

am slabit... nu mult, 600 g, dar pentru mine e bine. :)

o sa incerc si eu alt peste - cand imi trece greata.

Shorty 20 mar 2009 15:40:08

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1778)
Stiu ca vor pleca mai greu. #:-s Si crede-ma ca fac mult mai multa miscare ca inainte si regimul e mai gandit, dar nu se duc asa usor.

Eu nu imi pierd rabdarea, ma linistesc cu ideea ca nu mai e chiar asa de mult.

PS: Crok a slabit si el, mai are putin si e la final. :)

Eu m-am obisnuit sa mananc sanatos si lumea din jurul meu s-a obisnuit cu mine - asa ca nu ma mai astept la nimic..din cand in cand o sa ma mai sui pe cantar ...cum am facut azi...nu m-am mai cantarit de o saptamana jumate...si azi am avut o surpriza placuta

Bravo lui! o sa trec si pe la el sa il felicit

Slabuta 20 mar 2009 15:40:14

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1779)
o sa incerc si eu alt peste - cand imi trece greata.


Ieri de exemplu mi-am facut orez cu legume la abur, a iesit o minune, foarte bun si fara ulei sau mai stiu eu ce adaugat, doar orez si morcovi, ceapa, mazare. :) Plus o salata gustoasa, din : sfecla fiarta, morcovi fierti, mazare din conserva, varza murata. :) iese tare bun si e sanatos.

Shorty 20 mar 2009 15:42:24

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1781)
Ieri de exemplu mi-am facut orez cu legume la abur, a iesit o minune, foarte bun si fara ulei sau mai stiu eu ce adaugat, doar orez si morcovi, ceapa, mazare. :) Plus o salata gustoasa, din : sfecla fiarta, morcovi fierti, mazare din conserva, varza murata. :) iese tare bun si e sanatos.

imi inchipui ..tare util e steamer-ul ala vad...sper si eu ca intr-un viitor o sa imi iau...desi m-am hotarat sa imi achit toate datoriile la banci ca sa ne luam si noi o masina

Slabuta 20 mar 2009 15:42:56

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1780)
Eu m-am obisnuit sa mananc sanatos si lumea din jurul meu s-a obisnuit cu mine - asa ca nu ma mai astept la nimic..din cand in cand o sa ma mai sui pe cantar ...cum am facut azi...nu m-am mai cantarit de o saptamana jumate...si azi am avut o surpriza placuta

Bravo lui! o sa trec si pe la el sa il felicit


apropo, simti diferenta? 11 kg e destul de multisor. :) cum iti vin pantalonii? ce zic colegii de la munca? a observat iubi? :D

Slabuta 20 mar 2009 15:45:14

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1782)
imi inchipui ..tare util e steamer-ul ala vad...sper si eu ca intr-un viitor o sa imi iau...desi m-am hotarat sa imi achit toate datoriile la banci ca sa ne luam si noi o masina


da, e foarte util, mai ales cand vrei sa urmezi un mod de viata sanatos. :)
Super, sa imi spui cand o veti lua ca sa te felicit :)

Shorty 20 mar 2009 15:50:58

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1783)
apropo, simti diferenta? 11 kg e destul de multisor. :) cum iti vin pantalonii? ce zic colegii de la munca? a observat iubi? :D

chiar astazi mi-am dat seama ca incep pantalonii sa stea larg pe mine..pantalonii care ii am acuma mi-erau mulati pana la genunchi si acuma stau largi pana la fund :) (la fund slabesc mai greu - e trasatura de familie)...nu am genul de colegi care sa observe ceva (nu au observat nici cand m-am vopsit) si in plus momentan port bluze largi (cu cat am ingrasam mai mult cu atat imi luam bluze mai largi)..iubitul nu a observat nimic...avand in vedere ca ma vede zilnic nici nu ma astept..probabil o sa observe cand o sa intru din nou in blugii vechi (care sunt aproape noi doar ca nu ma mai incap - momentan)

chiar citisem undeva ceva interesant legat de chestia daca se observa...vara trecuta am slabit multisor , vreo13-14 si nu vedeam deloc..adika hainele statea mai largi doar ca eu dc am uitam la mine nu vedeam unde am slabit...cica creierul se obisnuieste cu o greutate noua abia dupa 3 luni...

Slabuta 20 mar 2009 16:03:19

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1785)
chiar astazi mi-am dat seama ca incep pantalonii sa stea larg pe mine..pantalonii care ii am acuma mi-erau mulati pana la genunchi si acuma stau largi pana la fund :) (la fund slabesc mai greu - e trasatura de familie)...nu am genul de colegi care sa observe ceva (nu au observat nici cand m-am vopsit) si in plus momentan port bluze largi (cu cat am ingrasam mai mult cu atat imi luam bluze mai largi)..iubitul nu a observat nimic...avand in vedere ca ma vede zilnic nici nu ma astept..probabil o sa observe cand o sa intru din nou in blugii vechi (care sunt aproape noi doar ca nu ma mai incap - momentan)

chiar citisem undeva ceva interesant legat de chestia daca se observa...vara trecuta am slabit multisor , vreo13-14 si nu vedeam deloc..adika hainele statea mai largi doar ca eu dc am uitam la mine nu vedeam unde am slabit...cica creierul se obisnuieste cu o greutate noua abia dupa 3 luni...


:D nu stiam de treaba asta cu obisnuita creierului. :) s-ar putea as fie chiar asa.

Din cate inteleg vara trecuta ai slabit 14 kg, inseamna ca recordul nu este inca batut, mai ai 3 :) si dupa, abia vei intra pe un alt prefix :) Iti doresc sa fie definitiv si sa nu te mai intorci la greutatea ta de inceput.

Inseamna ca vor observa cu totii, mai la vara, cand vei purta blugii tai (aproape noi), mai mulati pe tine :) Mie mi se pare -11 kg ar trebui sa fie foarte vizibil. Eu am slabit 15 pana acum si se vede foarte mult diferenta.

Shorty 20 mar 2009 16:09:41

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1786)
:D nu stiam de treaba asta cu obisnuita creierului. :) s-ar putea as fie chiar asa.

Din cate inteleg vara trecuta ai slabit 14 kg, inseamna ca recordul nu este inca batut, mai ai 3 :) si dupa, abia vei intra pe un alt prefix :) Iti doresc sa fie definitiv si sa nu te mai intorci la greutatea ta de inceput.

Inseamna ca vor observa cu totii, mai la vara, cand vei purta blugii tai (aproape noi), mai mulati pe tine :) Mie mi se pare -11 kg ar trebui sa fie foarte vizibil. Eu am slabit 15 pana acum si se vede foarte mult diferenta.

Probabil se va observa cand imi voi lua haine mai stramte...de intors inapoi nici nu mai concep...nu imi este greu ..si pentru ca inca imi mai permit anumite lucruri care intr-o dieta nu au ce cauta nu simt ca sunt restrictionata.

...blugii mei ar tb sa ma incapa pe la 83 si sper ca la vara o sa imi fie largi :D

in ceea ce priveste numarul de kilograme ..altfel se vad cand slabesti de la 75- la 60 si altfel de la 98 la 83...mie asa mi se pare...am o colega slabuta ..si de cate ori slabea observam ..desi slabea 1-2 kg

Slabuta 20 mar 2009 16:19:53

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1787)
Probabil se va observa cand imi voi lua haine mai stramte...de intors inapoi nici nu mai concep...nu imi este greu ..si pentru ca inca imi mai permit anumite lucruri care intr-o dieta nu au ce cauta nu simt ca sunt restrictionata.

...blugii mei ar tb sa ma incapa pe la 83 si sper ca la vara o sa imi fie largi :D

in ceea ce priveste numarul de kilograme ..altfel se vad cand slabesti de la 75- la 60 si altfel de la 98 la 83...mie asa mi se pare...am o colega slabuta ..si de cate ori slabea observam ..desi slabea 1-2 kg

ma gandeam acum, adica imi imaginam, daca ai in jur de 90 si slabesti vreo 10 kg. [*12*]
cred ca ai dreptate. nu prea au cum sa se vada. pentru ca tot e inca mult. cred ca diferenta incepe sa se simta cand e vorba de macar minus 20.

Mama a avut 86 inainte de regim , acum are 63 si e o diferenta mare, dar cand era pe la 70 si ceva tot mi se parea cam grasuta. intr-adevar se vede altfel proportia. :)

Shorty 20 mar 2009 16:31:28

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1788)
ma gandeam acum, adica imi imaginam, daca ai in jur de 90 si slabesti vreo 10 kg. [*12*]
cred ca ai dreptate. nu prea au cum sa se vada. pentru ca tot e inca mult. cred ca diferenta incepe sa se simta cand e vorba de macar minus 20.

Mama a avut 86 inainte de regim , acum are 63 si e o diferenta mare, dar cand era pe la 70 si ceva tot mi se parea cam grasuta. intr-adevar se vede altfel proportia. :)

dap asta incercam eu sa zic..ca inca nu am slabit destul ca sa fie o schimbare majora..o schimbare mica e...dar nu e cat trebuie...
ce mama ambitioasa ai..si mama mea ar tb sa slabeasca dar mai greu o corupi pe ea sa tina o dieta ceva..si acuma de cand cu problemele s-a lasat si de fumat a stat si la pat fara miscare si s-a cam ingrasat...dar sa se faca bine ca apoi e timp de toate..cred ca peste vreo 3 luni activitatea ei preferata o sa fieplimbatul si miscarea dupa cat sta acuma inchisa in casa

Slabuta 20 mar 2009 16:41:03

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 1792)
dap asta incercam eu sa zic..ca inca nu am slabit destul ca sa fie o schimbare majora..o schimbare mica e...dar nu e cat trebuie...
ce mama ambitioasa ai..si mama mea ar tb sa slabeasca dar mai greu o corupi pe ea sa tina o dieta ceva..si acuma de cand cu problemele s-a lasat si de fumat a stat si la pat fara miscare si s-a cam ingrasat...dar sa se faca bine ca apoi e timp de toate..cred ca peste vreo 3 luni activitatea ei preferata o sa fieplimbatul si miscarea dupa cat sta acuma inchisa in casa

ei, nu-i nimic. Mai e pana la vara, in 3 luni reusesti sa mai dai jos cel putin 10 kg :) Si deja atunci cu siguranta se va vedea.

Mama acum e asa ambitioasa, adica de 4 ani. Pana atunci nu s-a chiar ocupat de ea, si drept dovada se ingrasase tare mult, oricum sunt alte generatii si gandesc altfel. Dar am corupt-o eu :D Hai mama, sa fim frumoase, hai sa mergem impreuna la mare si sa aratam bine, etc Nu mai tin minte motivele dar s-a lasat influentata. :)

Ea, pentru varsta ei, a facut un pic mai diferit fata de mine. A auzit de la nu stiu cine ca e bine sa mananci orez fiert o lingura dimineata si dupa maninci abia la pranz. Cica ar scoate toate sarurile, toxinele si nu mai stiu ce chestii din organism. Cred ca e vorba de un tratament mai naturist. In restul zilei mancam impreuna, cand eram eu acasa. In rest s-a tinut singura, era tare motivata cand vedea cum scad kg si cat de bine incepe sa arate, si cate complimente primea :D

Plus mai face si acum gimnastica. Chiar daca are 48 de ani e destul de dinamica.

Dupa ce mama ta isi trateaza de tot piciorul, poate o corupi si tu :D E mai interesant si placut in doi. :)

andreea_rox 30 mar 2009 22:06:49

bianca in cat timp ai slabit 11kg? ms mult

Shorty 08 apr 2009 11:30:54

Hello Jurnalule,

A trecut ceva vreme de cand nu am mai scris...scuze sunt destule - prea multa treaba la munca musafiri etc...dar macar nu am facut-o lata :D...am tot mancat aiurea (de obicei seara cand ma adunam cu neamurile in bucatarie - numa acolo puteam sta si noi - si mai o vorba mai o rontaiala) dar toate bune si frumoase nu am facut pagube doar ca nici nu mai slabeam ..de sambata cand au plecat rudele m-am intors pe calea cea dreapta si am continuat drumul la vale...azi dimineata 86...nu e mare lucru dar ma bucur ca nu am venit sa ma plang ca m-am ingrasat :D

raportul pe azi :

dim: Musli cu lapte (desi nu ma omor cu ele nu ma mai pot dezobisnui de obicei)
pranz:mancarica de pui -dc am timp azi o pun si la retete +o rosie+o ridiche
cina: supa de pui

Sper sa reusesc sa intru mai des pe aici ca nu sunt la fel de constiincioasa cand nu dau raportul nimanui

Shorty 08 apr 2009 11:40:27

Citat:

Anterior postat de rox (Post 2360)
bianca in cat timp ai slabit 11kg? ms mult

Buna Rox,

Bine ai venit in casuta mea (scuze ca eram plecata cand ai venit :D)

Nu mai stiu exact dar cam intr-o luna jumatate cred ca am scapat de cela 11 kg...oricum dupa cele 11 kg a inceput sa mearga mai greu...


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:19:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO