forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Lalita's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/lalitas-diary-802.html)

lalita 28 iun 2009 12:31:43

Re: Lalita's Diary
 
ce bineee! dupa 6 zile in care am mancat ce am vrut si fara sport(adika inghetata,ciocolata,paste,kebab,prajituri,sucuri,p aine :))) de ieri(seara) gata! si azi m-am cantarit si am 63,8 :p nu e asa mult in plus:D inseamna ca dieta asta chiar e buna,si ma ingras mai greu fata de inainte. de luni sau marti sper sa ajung iar la 63,si sa pot schimba tickerul mereu ca voi b-):>:>:>

ianna 28 iun 2009 13:58:21

Re: Lalita's Diary
 
ce am observat si la mine si la alte slabutze in devenire..cand calcam stramb si papam mai mult sau dulciuri...daca facem un exces de sport...- sport mai mult decat de obicei - nu se depun caloriile si nu se transforma in grasimi;)

sa zicem ca din 2 in 2 zile alergi juma de ora ...cand papi ceva dulce ...seara (chiar de nu e ziua cu alergatu) apuca-te si alearga 45 de min sau o ora si sa vezi ca da rezultate bune;)

lalita 28 iun 2009 14:07:40

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 13701)
ce am observat si la mine si la alte slabutze in devenire..cand calcam stramb si papam mai mult sau dulciuri...daca facem un exces de sport...- sport mai mult decat de obicei - nu se depun caloriile si nu se transforma in grasimi;)

sa zicem ca din 2 in 2 zile alergi juma de ora ...cand papi ceva dulce ...seara (chiar de nu e ziua cu alergatu) apuca-te si alearga 45 de min sau o ora si sa vezi ca da rezultate bune;)

da exact,asa ardem caloriile;) si nu raman tot acolo sa se depuna in sunculitex-(

lalita 28 iun 2009 15:32:33

Re: Lalita's Diary
 
pana acum am fost cuminte :> am papat lubenita(nush cat dar nu conteaza,e numai apa aproape),o piersica(100g). si o rosie(250g) cu ''prosciutto cotto'',ar fi sunca aceea slaba.(50g) b-)b-)b-)

Slabuta 29 iun 2009 17:26:22

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 13696)
ce bineee! dupa 6 zile in care am mancat ce am vrut si fara sport(adika inghetata,ciocolata,paste,kebab,prajituri,sucuri,p aine :))) de ieri(seara) gata! si azi m-am cantarit si am 63,8 :p nu e asa mult in plus:D inseamna ca dieta asta chiar e buna,si ma ingras mai greu fata de inainte. de luni sau marti sper sa ajung iar la 63,si sa pot schimba tickerul mereu ca voi b-):>:>:>

Buna Lalita. :)

Eu iti doresc multa bafta in drumul tau, sa fie cu noroc, noi suntem prin preajma sa sarbatorim reusita ta :)

Pupicei Lalita>:D<:-*

lalita 29 iun 2009 17:33:28

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 13829)
Buna Lalita. :)

Eu iti doresc multa bafta in drumul tau, sa fie cu noroc, noi suntem prin preajma sa sarbatorim reusita ta :)

Pupicei Lalita>:D<:-*

Buna slabuta! ;;) multumesc!! :-*:-* am cam ramas in urma,pt ca am acum o faza in care nu mai reusesc prea bine sa respect dieta. am mereu pofta de dulciuri,si mi-e foame mereu.asa mi se intampla dupa o perioada de dieta,adika toata luna mai. dar incerc sa ma mentin macar.:P apoi o incep iar cum trebuie.
te pup >:D<>:D<>:D<:-*:-*

ianna 29 iun 2009 17:57:07

Re: Lalita's Diary
 
auzi lali dar salata de fructe nu te incanta? eu cand am avut pofta rau de dulciuri imi faceam o salata mare de fructe...cu de toate (penepe de 3 feluri, capsuni, banane, mure, zmeura, kiwi ...tot ce gaseam in supermarket cumparam...si apoi faceam un talmes balmes) si puneam ca "sos" vin (stropeam cum faci cu otzetu la salata )...si mi se taia si de dulce si tzine si de foame;)

lalita 29 iun 2009 18:03:20

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 13840)
auzi lali dar salata de fructe nu te incanta? eu cand am avut pofta rau de dulciuri imi faceam o salata mare de fructe...cu de toate (penepe de 3 feluri, capsuni, banane, mure, zmeura, kiwi ...tot ce gaseam in supermarket cumparam...si apoi faceam un talmes balmes) si puneam ca "sos" vin (stropeam cum faci cu otzetu la salata )...si mi se taia si de dulce si tzine si de foame;)

:)) mistoo,cu vin?? :) nu am incercat niciodata! orikum da e buna ideea,trebuie doar sa merg sa cumpar,am doar pepene galben si rosu. daaar recunoaste,nimik nu se compara cu o ciocolata cu capsuni si yogurt de ex milka(preferata mea) :)) yummii :D :)) oi fi insarcinata mai stii!! ca prea multe pofte am:)))))) (rad ca sa nu plang):D

ianna 29 iun 2009 18:33:09

Re: Lalita's Diary
 
tzi le faci uh? daca nu vezi ca am scris pe undeva pe forum retzeta de capsuni cu ciocolata neagra (ca sa te asiguri ca au putzine calorii ) si potzi controla cate calorii ;)

lalita 29 iun 2009 18:41:18

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 13850)
tzi le faci uh? daca nu vezi ca am scris pe undeva pe forum retzeta de capsuni cu ciocolata neagra (ca sa te asiguri ca au putzine calorii ) si potzi controla cate calorii ;)

nu am inteles:D ce sa imi fac,salata de fructe zici?:D orikum nu prea imi place ciocolata neagra,imi place cea cu lapte:P (dar e buna si cea neagra,mai bine decat nimik:))

ianna 29 iun 2009 18:43:42

Re: Lalita's Diary
 
uite aici retzeta http://forum.slabute.ro/retete-diete...lorii-780.html

n-ai decat sa-tzi alegi o alta ciocolata...eu le fac cu cea neagra(amaruie) ca are mai putzine calorii:D

Citat:

Anterior postat de lalita (Post 13856)
nu am inteles:D ce sa imi fac,salata de fructe zici?:D orikum nu prea imi place ciocolata neagra,imi place cea cu lapte:P (dar e buna si cea neagra,mai bine decat nimik:))


lalita 29 iun 2009 18:45:35

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 13857)
uite aici retzeta http://forum.slabute.ro/retete-diete...lorii-780.html

n-ai decat sa-tzi alegi o alta ciocolata...eu le fac cu cea neagra(amaruie) ca are mai putzine calorii:D

ufiii bine bine :D mersi! o sa devin amara de tot apoi :))

lalita 30 iun 2009 10:15:16

Re: Lalita's Diary
 
sa vedem ce iese si azi..ca daca fac pana acu..:)) imi vine sa si rad. in fine..

dim. o feliuta de paine prajita(23kcal) si ceai verde
la 11 un fruct sau lubenita
pranz-peste sau pui(sau curcan) cu cartofi fierti :>

Adella 30 iun 2009 10:22:22

Re: Lalita's Diary
 
hmmm ma uitam ca papi cartofi fierti ..ce ar merge un mujdei:>mi s-a facut o pofta de numai :))...eu am papat o caisa si o piersica ..si acum astept sa se faca 1 sa pap si pranzul:-s

lalita 30 iun 2009 10:51:06

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 13969)
hmmm ma uitam ca papi cartofi fierti ..ce ar merge un mujdei:>mi s-a facut o pofta de numai :))...eu am papat o caisa si o piersica ..si acum astept sa se faca 1 sa pap si pranzul:-s

pai asa ar trebui:)) adika asa scrie in dieta:P dar pana se fierb ei..:P imi plac la cuptor,asa cu coaja. dar nu prea are rost sa-i fac acolo,pt ca sunt vreo 2 maxim. adika nu mai mult de 100 de gr.sau maxim 200 orikum. tu la pranz supa nu?:P

Adella 30 iun 2009 10:54:04

Re: Lalita's Diary
 
Dap ,supitza cu o bucata de pui(pana in 100 gr)...m-am saturat ..al meu zice ca e timpul sa trec la mentinere ..dar eu nu ...ahhhh ce mi-e pofta de niste crispy de la kfc cu sos de usturoi ..numai ptr asta vreau sa ajung la 45 sa pot si eu sa pap la 3 sapt asa ceva:D

Adella 30 iun 2009 10:55:44

Re: Lalita's Diary
 
Mentionez ca sunt o pofticioasa inraita si mi-e super greu ..desi deja am antrenament ..dar ti se cam ia la un moment dat ..ma gandeam dupa ce termin supa sa ma apuc de cealalta cu pui ....

lalita 30 iun 2009 11:06:44

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 13972)
Mentionez ca sunt o pofticioasa inraita si mi-e super greu ..desi deja am antrenament ..dar ti se cam ia la un moment dat ..ma gandeam dupa ce termin supa sa ma apuc de cealalta cu pui ....

semanam!:)) si eu sunt tare pofticioasa!!:)) si pt mine e o adevarata lupta sa rezist.daca ar fii dupa mine as manca numa asa,adika bunatati de genu,dulciuri,kebab,carofi prajiti,prajituri :)) :)):>b-) si te inteleg perfect.si mie mi s-a luat acum..de asta tot zic ca incep si nu mai pot.. ca am reusit o luna,in mai. apoi acum in iunie cateva zile da,cateva zile nu. orikum ma simt destul de bine si asa,adika nu sunt grasa,sunt normala. dar normal ca noi fetele nu suntem niciodata multumite:) si problema e ca daca mananc asa ma ingras iti dai seama..

lalita 30 iun 2009 18:29:12

Re: Lalita's Diary
 
deeeeci!! de maine,1 iulie 2009 promit ca voi incepe dieta disociata (si daca nici acu nu o tin,cineva sa vina sa ma bataaaa plsss:))):))):)) :D),modificata un pic de mine,si ar fi:

LUNI-fructe( toate felurile,dar rar banane,struguri)
MARŢI
-carne de pui(piept) sau curcan la gratar,sau fiert
MIERCURI-iaurt,mozzarella si philadephia,toate light. :D
JOI-orez fiert(basmati)
VINERI-legume( rar fasole,cartofi,mazare,porumb)
SÂMBĂTĂ-peste(ton,somon,merluzzo)
DUMINICĂ-zi mixta sau doar de fructe.

b-):>b-)

lalita 01 iul 2009 19:25:59

Re: Lalita's Diary
 
azi am avut un examen si a mers bine,am luat 29 :D:>
si am mancat iaurt si mozzarella..maine numai orez:shock: din fericire imi place orikum!! mai bine schimb tickeru cu cat am acum,63,7 :D chiar ma mir ca m-am mentinut de sambata,la cat am mancat!:D ihihih sa vedem de maine cat o sa am :D

Adella 01 iul 2009 21:35:55

Re: Lalita's Diary
 
De maine 2 iulie ma apuc si eu de acea dieta disociata ...sa vad ce fac cand ajung acasa (oricum nu vreau sa o tin mai mult de o saptamana)mi-am facut azi cumparaturile,asa ca Lalita o sa te acompaniez..eu o voi tine pe cea postata de Slabutza ...
Succes ..ne luam la intrecere:))

lalita 01 iul 2009 21:46:29

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 14146)
De maine 2 iulie ma apuc si eu de acea dieta disociata ...sa vad ce fac cand ajung acasa (oricum nu vreau sa o tin mai mult de o saptamana)mi-am facut azi cumparaturile,asa ca Lalita o sa te acompaniez..eu o voi tine pe cea postata de Slabutza ...
Succes ..ne luam la intrecere:))

ok Adella:D succes si tie!!;;) eu nush cat o tin..depinde cum merge,si cat slabesc cu ea. dar e cea mai simpla pt mine cu siguranta. orikum si a mea e aproape ca cea postata de slabuta,numai ca nu tin ziua de cartofi, mai bine peste,are si mai putine calorii. dar probabil a 2 saptamana voi inlocui orezul cu cartofii,sa mai schimb :D

ps: mai mananc si lubenita,pt ca orikum e numai apa aproape si cat e perioada ei,ca apoi nu va mai fi pt ceva timp :( si chiar satura si e ideala pt diete( cu 15 calorii apoi doar la 100g)

Adella 01 iul 2009 21:52:03

Re: Lalita's Diary
 
Eu o tin doar 1 saptamana pentru ca vinerea viitoare ajung la Tulcea si mami meu nu tre sa stie ca mai tin dieta ca ma bate:D..asa ca va trebui sa mananc ce gasesc pe acasa ...dar cate putin....sa vedem ce rezultate vom avea ...si mie mi-a mai ramas putin supa ..pe care o voi manca maine cu fructele ..ca nah ..
Te urmaresc:P

lalita 01 iul 2009 21:58:45

Re: Lalita's Diary
 
i've got my eyes on you too.. muahahah :)) b-)

lalita 02 iul 2009 11:01:04

Re: Lalita's Diary
 
ce ma enerveaza cantaru asta! cand ma urc pe el prima data arata mai putin,apoi a doua oara mai mult!!x-(orikum am 300g mai putin,sau 400 asa arata la inceput.deci 63,4 sa zicem..credeam ca voi avea mai putin,dar nu e rau pt inceput

lalita 02 iul 2009 11:37:38

Re: Lalita's Diary
 
merg sa-mi fierb orezul :D:>:>

ianna 02 iul 2009 14:01:27

Re: Lalita's Diary
 
sa te astept la oscilatzii la cantar :) la mine avea oscilatzii chiar si de un kilogram cand eram in perioada cu pricina dar si in perioada verde .. uneori chiar arata mai putzin in timpul zilei (sau dupa sport) decat la prima ora cu intestinele goale

lalita 02 iul 2009 14:14:27

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 14186)
sa te astept la oscilatzii la cantar :) la mine avea oscilatzii chiar si de un kilogram cand eram in perioada cu pricina dar si in perioada verde .. uneori chiar arata mai putzin in timpul zilei (sau dupa sport) decat la prima ora cu intestinele goale

da..si de obicei mi se intampla sa slabesc asa ceva timp,si apoi vreo 2 zile nu. si apoi iar :P uff ce ma enerveaza cand face asa

Adella 02 iul 2009 14:18:51

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 14165)
ce ma enerveaza cantaru asta! cand ma urc pe el prima data arata mai putin,apoi a doua oara mai mult!!x-(orikum am 300g mai putin,sau 400 asa arata la inceput.deci 63,4 sa zicem..credeam ca voi avea mai putin,dar nu e rau pt inceput


Ooooo felicitari:-* e super bine ..eu slabeam 300 la 2 zile chiar 3 asa ca e foarte bine ..eu sunt cu fructele azi ...e super tare ..eu care mancam numai supa si doar un mar ..acum pot sa mananc numai fructe ...eu mut mereu cantarul prin toata casa pana imi arata de mai multe ori aceeasi greutate:D
Sa-mi spui cum a iesit orezul ,eu am luat unul cu bob lung ....>:D<

lalita 02 iul 2009 15:21:40

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 14190)
Ooooo felicitari:-* e super bine ..eu slabeam 300 la 2 zile chiar 3 asa ca e foarte bine ..eu sunt cu fructele azi ...e super tare ..eu care mancam numai supa si doar un mar ..acum pot sa mananc numai fructe ...eu mut mereu cantarul prin toata casa pana imi arata de mai multe ori aceeasi greutate:D
Sa-mi spui cum a iesit orezul ,eu am luat unul cu bob lung ....>:D<

mersi:-* >:D<pai orez aveam unul normal,o sa-mi iau basmati. am facut 200 de grame dar era o groaza,data viitoare fac 100g. si apoi e bine ca asa fiert simplu ,are putine calorii,150 cred,sau 120. si diseara mai mananc piersica,ca mai imi vine pofta de ceva dulce. si orikum nu mi se pare asa problema daca si in zilele cu carne,sau orez,sau altceva mai mananc si un fruct sau 2. imp e sa nu amesteci carne cu orez de ex

ianna 02 iul 2009 15:58:36

Re: Lalita's Diary
 
papa liniste fructe, salate, ceaiuri si apa;)

lalita 02 iul 2009 16:03:13

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 14209)
papa liniste fructe, salate, ceaiuri si apa;)

dap:D pai da,ca numai orez toata ziua,sau numai carne..e prea de tot:P macar ceva fructe,rau nu fac cu siguranta

skiny katy 02 iul 2009 16:05:44

Re: Lalita's Diary
 
si eu am mai pacatuit in cele 3 zile de orez:am mai baut cite un pahar de fresh de portocale sau am mai mancat cite un mar verde(acrisor,asa cum imi place mie)

lalita 02 iul 2009 16:07:30

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 14213)
si eu am mai pacatuit in cele 3 zile de orez:am mai baut cite un pahar de fresh de portocale sau am mai mancat cite un mar verde(acrisor,asa cum imi place mie)

da,e normal sa ai pofta si de ceva divers,mai ales ca tu tii cate 3 zile:)

merg sa pap o piersicuta:D

Adella 02 iul 2009 16:50:25

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 14199)
mersi:-* >:D<pai orez aveam unul normal,o sa-mi iau basmati. am facut 200 de grame dar era o groaza,data viitoare fac 100g. si apoi e bine ca asa fiert simplu ,are putine calorii,150 cred,sau 120. si diseara mai mananc piersica,ca mai imi vine pofta de ceva dulce. si orikum nu mi se pare asa problema daca si in zilele cu carne,sau orez,sau altceva mai mananc si un fruct sau 2. imp e sa nu amesteci carne cu orez de ex

Tu te-ai apucat de pe 1 iulie nu? ..adik de ieri ..si azi iti arata cu 300 gr mai putin?m-as bucura daca as slabi un kg la 4 zile ...acum sa vedem ..oricum reactioneaza diferit organismul:-*:-*:-*

lalita 02 iul 2009 16:56:07

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 14233)
Tu te-ai apucat de pe 1 iulie nu? ..adik de ieri ..si azi iti arata cu 300 gr mai putin?m-as bucura daca as slabi un kg la 4 zile ...acum sa vedem ..oricum reactioneaza diferit organismul:-*:-*:-*

da pai azi imi arata cu 400 mai putin,apoi 300:-/ da,e clar ca fiecare organism e divers,depinde apoi si de cantitatea pe care o mananci:P:-* eh da,ar fii bine un kg la 4 zile

Adella 02 iul 2009 19:03:52

Re: Lalita's Diary
 
Ma gandeam acum ,el cand e crud e mult si de aceea are mai multe calorii ,gandeste-te ca atunci cand gatesti 100 de grame de orez acesta se umfla cu apa si se dubleaza ...deci nu are cum sa aiba 100 gr de orez fiert mai mult de 150 sau hai 175:)

Adella 02 iul 2009 19:07:26

Re: Lalita's Diary
 
Orez Basmati are doar 77 de kcal la 100 gr :-o ..unde-l gasesc pe asta??

lalita 02 iul 2009 19:12:58

Re: Lalita's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 14245)
Ma gandeam acum ,el cand e crud e mult si de aceea are mai multe calorii ,gandeste-te ca atunci cand gatesti 100 de grame de orez acesta se umfla cu apa si se dubleaza ...deci nu are cum sa aiba 100 gr de orez fiert mai mult de 150 sau hai 175:)

eu cred ca atunci cand il fierbi mai pierde din calorii,cum se intampla si cu legumele cand le fierbi,pierd tot ce au mai sanatos. da am vazut ca se dubleaza :) era chiar mult,pareau 400 g in loc de 200. orikum am inteles ce vrei sa spui

skiny katy 02 iul 2009 19:14:35

Re: Lalita's Diary
 
la hypermaket:exista de le RisoScotti mai multe variante si basmati inclusiv cel salbatic etc(gramaj 500 gr) si la mega image poti gasi si ecologic:D((bio),doar ca este ceva mai scump


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:20:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO