forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Laura's journal! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/lauras-journal-12301.html)

laura 87 24 mai 2013 10:05:16

Laura's journal!
 
Buna ziua! Numele meu este Laura, am 26 de ani si imi doresc de foarte mult timp sa slabesc! Am 1.71cm si 90kg. Greutatea mea initiata s-a invartit mereu in jurul valorii de 75kg insa in timpul nasterii, acum 3 ani in urma, am ajuns la fabuloasa greutate de 122kg. Incet incet am reusit sa ajung sa oscilez intre 85-90 de kg. Aseara am descoperit acest site si vreau sa ma alatur voua in lupta mea cu kg! Cred ca suportul pe care il gasesc aici ma va ajuta ca de data aceasta sa reusesc sa ajung la o greutate cu 6! Imi doresc foarte mult sa oscilez intre 62-65kg si sper ca acest lucru sa se intample pana la sfarsitul acestei veri! In august plec la mare si din aceasta motivatie am inceput pe 20 mai un regim dat de nutritionist, cu care am mai slabit si in trecut.
Va multumesc ca existati si va multumesc pentru toate informatiile pretioase pe care le-am gasit aici! Inca mai trebuie sa ma familiarizez cu site-ul si cu regulile lui, cu toate beneficiile de care pot beneficia aici alaturi de voi, insa lucrez la asta... :) Navighez prin toate camarutele si incerc sa imi dau seama cum functioneaza toate!
Va pup! >:D<

laura 87 24 mai 2013 10:12:19

Re: Laura's journal!
 
Trebuie sa va precizez ca momentan stilul meu de viata este cam sedentar, nu merg pe jos si nu fac activitate fizica decat cea zilnica din casa. Insa de saptamana viitoare imi fac abonament la sala si lucrurile se vor schimba in acest sens! In schimb fac impachetari acasa si automasaj cu creme speciale pentru acest lucru.
Imi plac foarte mult dulciurile si cel mai greu imi este sa renunt la ele, dar stiu ca pot face acest lucru, pot depasi dependenta de ele pentru ca scopul meu de a pierde kg este mai mare decat placerea care mi-o ofera zaharul!
Meniul meu actual se schimba la 2 saptamani, asa ca de pe 20.05 pana pe 3.06 voi manca urmatoarele lucruri:
MD: cafea cu lapte si o lingurita de miere, 2 felii paine secara, 2 felii cascaval, 3 rosii cherry.
G1:1 banana
P: 100g pui sau peste la gratar sau cuptor cu salata verde stropita cu ulei si lamaie, 1 pahar de iaurt de baut, 1 felie de paine de secara
G2: 1 mar verde
C: iaurt de baut 400ml (daca imi este foame)
3l apa zilnic

Anne10 24 mai 2013 10:51:02

Re: Laura's journal!
 
Citat:

Anterior postat de laura 87 (Post 1262850)
Buna ziua! Numele meu este Laura, am 26 de ani si imi doresc de foarte mult timp sa slabesc! Am 1.71cm si 90kg. Greutatea mea initiata s-a invartit mereu in jurul valorii de 75kg insa in timpul nasterii, acum 3 ani in urma, am ajuns la fabuloasa greutate de 122kg. Incet incet am reusit sa ajung sa oscilez intre 85-90 de kg. Aseara am descoperit acest site si vreau sa ma alatur voua in lupta mea cu kg! Cred ca suportul pe care il gasesc aici ma va ajuta ca de data aceasta sa reusesc sa ajung la o greutate cu 6! Imi doresc foarte mult sa oscilez intre 62-65kg si sper ca acest lucru sa se intample pana la sfarsitul acestei veri! In august plec la mare si din aceasta motivatie am inceput pe 20 mai un regim dat de nutritionist, cu care am mai slabit si in trecut.
Va multumesc ca existati si va multumesc pentru toate informatiile pretioase pe care le-am gasit aici! Inca mai trebuie sa ma familiarizez cu site-ul si cu regulile lui, cu toate beneficiile de care pot beneficia aici alaturi de voi, insa lucrez la asta... :) Navighez prin toate camarutele si incerc sa imi dau seama cum functioneaza toate!
Va pup! >:D<

Salut! Ti-am gasit jurnalul :D, si ti-am adus cateva flori [*1*]! Sa inteleg ca esti mamica >:D<, si eu sunt tot mamica (am o fetita de 2 ani si 5 luni). Succes in tot ce iti propui, si multa sanatate. O sa te mai vizitez pe aici la tine in jurnal!

laura 87 24 mai 2013 10:55:29

Re: Laura's journal!
 
Buna si aici Anne! Sa iti traiasca fetita. Eu am un baietel, Matei, care are 3 ani si 3 luni :)
Incerc sa imi pun jurnalul la semnatura insa nu reusesc... :( voi mai incerca mai tarziu! Si voi cauta si eu jurnalul tau insa trebuie sa ma mai familiarizez cu setarile si camarutele site-ului :) Te pup si te mai astept in vizita! ;)

laura 87 24 mai 2013 10:56:36

Re: Laura's journal!
 
Iata ca am reusit si cu jurnalul! ;;)

Anne10 24 mai 2013 11:01:40

Re: Laura's journal!
 
Citat:

Anterior postat de laura 87 (Post 1262882)
Buna si aici Anne! Sa iti traiasca fetita. Eu am un baietel, Matei, care are 3 ani si 3 luni :)
Incerc sa imi pun jurnalul la semnatura insa nu reusesc... :( voi mai incerca mai tarziu! Si voi cauta si eu jurnalul tau insa trebuie sa ma mai familiarizez cu setarile si camarutele site-ului :) Te pup si te mai astept in vizita! ;)

Merci si tie sa iti traiasca baietelul! Si pofta buna, pentru ca am vazut ca trebuie sa iei pranzul :P !
Ai citit aici in legatura cu semantura "Cum imi pun jurnalul la semnatura?"
Sub ce scriu eu, apare cu scris albastru "Jurnalul Anne10", si dai clik pe el si intri la mine in jurnal.

laura 87 24 mai 2013 15:24:45

Re: Laura's journal!
 
Multumesc Anne, intre timp am tras si un pui de somn chinuit asa cam de juma de ora cu piciu, e un deliciu sa dorm cu el, asa de bine ma odihnesc :D pacat ca azi a fost cam scurt timpul de nani. te voi vizita curand in jurnalul tau, deja am vazut ca pe fetita ta o cheama Alexandra, foarte mult imi place numele acesta! :)

azra 24 mai 2013 16:52:40

Re: Laura's journal!
 
Buna Laura,bine ai venit in comunitatea noastra
Aici vei gasi mult sprijin,multe prietene si multe informatii.
Cu putina ambiitie si putina miscare o sa slabesti frumosIn legatura cu meniul tau mi se pare ca mananci fff putin si nu pot intelege ca un nutritionist poate da astfel de meniuri..eu daca as manca asa putin as muri de foame..si nu as rezista sa mananc zilnic aceleasi lucruri,m-as plictisi si nici sanatos nu mi se pare.
Oricare iti este alegerea noi iti suntem alaturi,
Bafta la slabit>:D<

Youlightupmyworld 24 mai 2013 19:50:57

Re: Laura's journal!
 
Buna:*
Am vazut si eu acum noua ta "casuta" si m-am gandit sa iti aduc niste floricele[*54*] si sa iti urez succes in lupta ta cu kilogramele in plus si sa iti traiasca baietelul, foarte frumos nume ai ales pentru el >:D<

laura 87 25 mai 2013 19:53:58

Re: Laura's journal!
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1262989)
Buna Laura,bine ai venit in comunitatea noastra
Aici vei gasi mult sprijin,multe prietene si multe informatii.
Cu putina ambiitie si putina miscare o sa slabesti frumosIn legatura cu meniul tau mi se pare ca mananci fff putin si nu pot intelege ca un nutritionist poate da astfel de meniuri..eu daca as manca asa putin as muri de foame..si nu as rezista sa mananc zilnic aceleasi lucruri,m-as plictisi si nici sanatos nu mi se pare.
Oricare iti este alegerea noi iti suntem alaturi,
Bafta la slabit>:D<

Buna :) Ma bucur de vizita! Si eu sunt sigura Ca voi reusi ce mi-am propus! Mai ales ca am si ajutoare! :) Pai in legatura cu meniul meu... faptul ca se repeta timp de 2 saptamani asa a fost proiectat de la inceput, pe mine nu ma deranjeaza pentru ca am o rutina zilnica si nu trebuie sa mai imi bat capul cu ce voi manca maine :D Asa functioneaza la mine, trebuie sa mi se dea exact ce si cat pot manca, daca ar fi sa imi fac eu meniul nu as reusi sigur sa fiu corecta! :( Astfel 2 saptamani mananc astfel, apoi urmatoarele 2 saptamani se schimba total gama de alimente si tot asa, in plus e sanatos pentru ca are toate grupele de alimente de care are nevoie organismul :paine, lactate, carne, legume si fructe :) Singura mea vina este ca eu nu mananc cantitatile pe care mi le-a dat... :"> pentru ca nu pot... regimul ar insuma 1400 de calorii pe zi insa eu nu pot manca efectiv cantitatile date, ar trebui sa pap 100 de grame de cascaval dimineata, 250 de grame de fructe la G1 si 250g la G2, 150 de grame de carne la pranz si 300g salata, si seara ar trebui sa mananc 100g de urda sau cas cu rosie sau castravete sau salata de cruditati... So...eu l-am diminuat un pic dar am grija sa nu am mai putin de 1000 de calorii. Si nu...mie nu imi este foame :) Cred ca m-am obisnuit ;)
Multumesc de grija si sustinere si te mai astept pe la mine prin casuta! ;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:09:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO