forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Locul noilor venite (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/locul-noilor-venite-1161.html)

cris17 27 aug 2010 12:41:25

Re: Locul noilor venite
 
Bine v-am gasit!:D

chiar daca nu voi ajunge la greutatea ideala :P macar partea ce-mi sta printre nori si acopera gatul sa nu ploua in stomac :D sa o imbunatatesc ;)


andra_aly 29 aug 2010 22:40:19

Re: Locul noilor venite
 
Citat:

Anterior postat de Cris2000 (Post 304424)
Ma bucur mult ca am descoperit acest site. A fost o pura intamplare. Cineva , acolo sus ma iubeste. Nu ma indoiesc de asta.

Am citit cu atentie o mare parte din povestile voastre de succes. Va felicit pe toate cele care ati avut curajul , ambitia si perseverenta de a reusi in lupta cu kilogramele.
Recunosc ca m-ati motivat suficient ca sa incep si eu aceasta batalie.

Acum sunt la faza in care ma ma informez cum ar trebui sa imi construiesc meniul , cum ar trebui sa combin alimentele , ma inspir din retele voastre si am deja 2 zile de cand am inceput sa " mananc sanatos". Deja am inceput sa ma simt responsabila si parca am mai multa energie.Mai trebuie sa imi lucrez putin ambitia si la capitolul "sport".

Va multumesc ca existati

Buna Cris si bine ai venit>:D< felicitari pentru alegerea facuta- adica faptul ca ai inceput sa papi sanatos;) Ma bucur ca datorita povestilor noastre ai facut acest pas. sunt sigura caci, in curand o sa ai primele rezultate, mai ales daca incepi si cu putin sport. alaturi de fete, o sa fie mult mai usoara dieta;) asa ca la treaba! iti doresc mult succes si te asteptam cu vesti bune;;)

lucandmun 30 aug 2010 11:54:12

Mesaj de incepator!
 
Buna ziua tuturor!
Ca "grasuta" intru si eu pe acest site in speranta ca in colectiv motivatia de a slabi va fi mai mare.
Am emotii gandidu-ma ca citeste toata lumea ce scriu eu, in fine, asta e, o sa prind mai mult curaj in timp si "totul va fi bine".
Subiect nu am deocamdata de impartasit, sunt inca in cautare si documentare.
Va doresc o zi buna tuturor!>:D<

creatza 30 aug 2010 12:05:57

Re: Locul noilor venite
 
buna tuturor :) !!! Am intrat si eu aici o grasuta si sper sa ajung o slabuta ...drumul va fi lung si greu dar sper ca atunci cand ma voi impiedica de vreun obstacol veti fi acolo si ma veti ajuta sa ma redreses ...asa cum voi incerca si eu sa fac pentru cine are nevoie de un sfat o vorba buna >:D<

sensi sensi 30 aug 2010 13:02:16

Am gasit ce cautam
 
Buna. Va multumesc ca ati creat acest forum.intr-o garda stateam noaptea si cautam fel si fel de diete cind v-am gasit si va multumesc inca o data .nu pot sa zic ca tin o dieta stricta ca nu imi permite nici corpul si nici serviciile.am combinat mai multe diete(rina'90,apa calda dimineata si seara,apa cu lamaie in timpul zilei) si vreau sa zic ca s-au vazut efetele .e greu inceputul,dar merita.

andra_aly 30 aug 2010 20:30:48

Re: Mesaj de incepator!
 
Citat:

Anterior postat de lucandmun (Post 307512)
Buna ziua tuturor!
Ca "grasuta" intru si eu pe acest site in speranta ca in colectiv motivatia de a slabi va fi mai mare.
Am emotii gandidu-ma ca citeste toata lumea ce scriu eu, in fine, asta e, o sa prind mai mult curaj in timp si "totul va fi bine".
Subiect nu am deocamdata de impartasit, sunt inca in cautare si documentare.
Va doresc o zi buna tuturor!>:D<

Buna si bine ai venit:)
ei, majoritatea am ajuns aici ca "grasute". iar unele au devenit slabute;) asa ca si tu o sa reusesti. iti trebuie putina ambitie si rabdare. noi o sa fim alaturi de tine:)
ce dieta tii? sport faci? poate iti faci "curaj" si ne pove mai multe despre tine;)
iti doresc mult succes!>:D<
Am vazut ca esti din sb:D si eu tot de acolo sunt;)

andra_aly 30 aug 2010 20:33:29

Re: Locul noilor venite
 
Citat:

Anterior postat de creatza (Post 307528)
buna tuturor :) !!! Am intrat si eu aici o grasuta si sper sa ajung o slabuta ...drumul va fi lung si greu dar sper ca atunci cand ma voi impiedica de vreun obstacol veti fi acolo si ma veti ajuta sa ma redreses ...asa cum voi incerca si eu sa fac pentru cine are nevoie de un sfat o vorba buna >:D<

Bine ai venit in gasca slabuto in devenire;)
fi sigura ca o sa fim alaturi de tine la nevoie;)
dar pentru inceput, poate nu spui mai multe despre tine sa te cunoastem putin. cam ce papi tu intr-o zi? cum stai la capitolul sport?:D
iti urez mult succes!:)

andra_aly 30 aug 2010 20:35:15

Re: Am gasit ce cautam
 
Citat:

Anterior postat de sensi sensi (Post 307603)
Buna. Va multumesc ca ati creat acest forum.intr-o garda stateam noaptea si cautam fel si fel de diete cind v-am gasit si va multumesc inca o data .nu pot sa zic ca tin o dieta stricta ca nu imi permite nici corpul si nici serviciile.am combinat mai multe diete(rina'90,apa calda dimineata si seara,apa cu lamaie in timpul zilei) si vreau sa zic ca s-au vazut efetele .e greu inceputul,dar merita.

Buna:) bine ai venit! ne bucuram ca ai nimerit aici la noi;) o sa fim alaturi de tine atunci cand o sa fie nevoie.
dar cam ce papi tu intr-o zi? sper ca mananci cum si cat trebuie:D asteptam mai multe info;)
succes!:)

creatza 31 aug 2010 13:47:28

Re: Locul noilor venite
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 308192)

Bine ai venit in gasca slabuto in devenire;)
fi sigura ca o sa fim alaturi de tine la nevoie;)
dar pentru inceput, poate nu spui mai multe despre tine sa te cunoastem putin. cam ce papi tu intr-o zi? cum stai la capitolul sport?:D
iti urez mult succes!:)

pai de obicei dimineata un iaurt sau un crenvusti , dupamasa niste carne la gratar cu o garnitura sau o salata de fructe si pe seara daca nam mancat iaurt in ziua respectiva pap altfel pap o felie de paine cu cascaval sau branza ( nu ma prea pot desparti de branza) si ca si gustari ori fructe ori un biscuite. multa apa si macar 1 litru de ceai antiadipos pe zi .
:"> Mai am si zile in care nu ma pot abtine si pap si cate un cubulet de cioco :"> da incerc sa ma abtin....La capitolu sport nu stau prea bine acu am de invatat ca vin restantele, dar incerc macar jumatate de ora pe bicicleta stationara ....;;) nu stau foarte bine la capitolu sport si mai am de lucrat la asta

titinitza 31 aug 2010 22:17:41

Re: Locul noilor venite
 
buna sunt o grasuta noua pe aici si sper cu ajutor sa ajung o slabuta cum ati ajuns multe dintre voi. nu prea ma impac bne cu sportul dar am inceput sa fac cate 20-30 min pe zi si ca dieta am incercat rina's 90. succes la slabit:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:57:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO