forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Pentru mine... Jurnal Madeline (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/mine-jurnal-madeline-3394.html)

madeline 08 apr 2010 12:29:07

Pentru mine... Jurnal Madeline
 
As vrea sa ajung la o greutate sanatoasa nu pentru cei din jur ,ci pentru mine ,insa nu pot ajunge la acea greutate fara cei din jur.]
De mai mult timp incerc tot felul de diete, uimita de efectele lor ,,miraculoase,, si as dori macar la una sa vad rezultate durabile.
As dori sa-mi spuneti care este secretul slabutelor care au reusit sa dea acele kilograme enervante jos. Multumesc din suflet,
Madeline

Ampera 08 apr 2010 12:42:21

Re: Pentru mine...
 
Bine ai venit printre noi!
It spun din experienta: nu exista diete minune! Exista reclame bune, exista poze suspecte, insa diete minune nu exista. Daca in nomenclatorul de meserii ar exista tinator de regim, as avea o vechime mare in treaba asta. Singurul lucru care merge este un mancat sanatos si activitate fizica. Combinatia dintre cele doua e magica. Acum ramane sa iti gasesti un stil de viata potrivit corpului tau si sa incepi sa faci alegerile bune.

loryanaa 08 apr 2010 13:09:35

Re: Pentru mine...
 
Citat:

Anterior postat de madeline (Post 141354)
As vrea sa ajung la o greutate sanatoasa nu pentru cei din jur ,ci pentru mine ,insa nu pot ajunge la acea greutate fara cei din jur.]
De mai mult timp incerc tot felul de diete, uimita de efectele lor ,,miraculoase,, si as dori macar la una sa vad rezultate durabile.
As dori sa-mi spuneti care este secretul slabutelor care au reusit sa dea acele kilograme enervante jos. Multumesc din suflet,
Madeline

nu cred ca e nici un secret,poate ambita:))...mananca sanatos,fa sport si imposibil sa nu slabesti.

drama queen 08 apr 2010 14:09:54

Re: Pentru mine... Jurnal Madeline
 
Citat:

Anterior postat de madeline (Post 141354)
As vrea sa ajung la o greutate sanatoasa nu pentru cei din jur ,ci pentru mine ,insa nu pot ajunge la acea greutate fara cei din jur.]
De mai mult timp incerc tot felul de diete, uimita de efectele lor ,,miraculoase,, si as dori macar la una sa vad rezultate durabile.
As dori sa-mi spuneti care este secretul slabutelor care au reusit sa dea acele kilograme enervante jos. Multumesc din suflet,
Madeline

bine ai venit :-* in primul rand nu exista nimic miraculos..:D toate fetele slabesc printr-un stil de viata sanatosla care adauga si sport :) deci pentru rezultate de durata iti trebuie un stil nou de viata.. cu dietele miraculoase dai jos si pui la loc tot imediat :) aratane un exemplu de meniu dintr-o zi de a ta fara regim cam ce obiceiuri ai la ce nu poti renunta ca alimente..cat sport faci.. si noi te ajutam >:D<
dar noi nu incurajam slabitul prin diete miraculoase :Dci un stil de viata sanatos:D>:D<

LicuriciColorat 08 apr 2010 14:32:23

Re: Pentru mine... Jurnal Madeline
 
Cum au spus si fetele si eu sustin parerea lor: nu exista diete sa te slabeasca miraculos si sa nu pui inapoi kg.Cred ca cel mai mare secret al slabutelor de aici din cate am citit eu este: Dieta sanatoasa(fructe,legume,cereale,carne de pui,curcan si peste la gratar,lactate slabe in grasimi)+Sport+2l apa/ceai p zi+Rabdare si perseverenta:).Suntem aici pentru a te ajuta cu sfaturi si cu vorbe bune;)

mvthebest 08 apr 2010 15:52:53

Re: Pentru mine... Jurnal Madeline
 
Citat:

Anterior postat de madeline (Post 141354)
As vrea sa ajung la o greutate sanatoasa nu pentru cei din jur ,ci pentru mine ,insa nu pot ajunge la acea greutate fara cei din jur.]
De mai mult timp incerc tot felul de diete, uimita de efectele lor ,,miraculoase,, si as dori macar la una sa vad rezultate durabile.
As dori sa-mi spuneti care este secretul slabutelor care au reusit sa dea acele kilograme enervante jos. Multumesc din suflet,
Madeline

>:D<Bine ai venit printre noi>:D<;;)
Secretul constra intr-un stil de viata cat mai sanatos si in sport,mult sport,sport cat cuprinde:alergat,inot,tzopait prin casa,sarit coarda,tae-bo.aerobic,zumba(este foarte funny:x) ,bicicleta,banda de alergat,etc...
Mai trebuie si foarte multa rabdare dar si vointa..

Cum deja sti,si ti-au spus si fetele:) NU EXISTA DIETE MIRACULOARE. Nu sunt nici sanatoase si sunt doar niste minciuni..
Si incepe de azi ,nu lasa pe maine ce poti face astazi... Eu multa vreme am spus,, de maine sunt la dieta,de maine renunt la dulce,de maine fac sport'' Si ma minteam pe mine..
Incearca de azi sa iti schimbi din stilul de viata...
La inceput iti va fi enorm de greu... Eu de ex de multe ori eu mancam un iaurt,sau salata,cartofi fierti iar prietenul meu manca cartofi prajiti,oua fripte,napolitane cu ciocolata de fata cu mine:(( La inceput il evitam sau evitam sa nu fiu de fata cand el mananca,

riky 08 apr 2010 18:11:33

Re: Pentru mine... Jurnal Madeline
 
http://www.snagdepot.com/snags/goodn...RosesPspTD.jpg

Liviutzza 08 apr 2010 18:27:45

Re: Pentru mine... Jurnal Madeline
 
Ti-ai facut un plan de bataie?Sport faci?ce papi?Da-ne mai multe detalii ca sa putem sti ce sa iti spunem>:D<>:D<>:D<

ianna 08 apr 2010 20:44:32

Re: Pentru mine... Jurnal Madeline
 
;;)Eu am sa-ti zic ca singura dieta minune este dieta ta, dieta cu care te simti confortabila, care te satura si care te ajuta sa slabesti ...impreuna cu sportul;). O dieta care dupa 3 zile te face sa fugi la frigider si sa papi tot ce prinzi in mana ... nu e cea buna ptr tine...chiar daca, mie probabil, mi se potriveste;). Eu am tinut mai multe diete...spre norocul meu...toate au dat rezultate, unele mai mari, altele mai mici...insa totul e sa incepi o dieta, documentandu-te in prealabil (nu cat au slabit altii - ca nu e relevant- ci daca iti aduce aportul necesar de calorii si substante necesare, altfel te poti anemia, simti dureri de cap, pofta de mancare, de dulce etc). Invata-ti organismul si treci la o "dieta" sanatoasa pe viata....ca degeba slabesti tu 15 kg ! cu dieta disociata(spre exemplu) daca dupa aceea vei manca haotic si cantitativ.

Succes si tine-ne la curent cu alegerea ta>:D<

madeline 09 apr 2010 19:07:58

Re: Pentru mine... Jurnal Madeline
 
Multumesc tuturor, inseamna mult pentru mine sa simt ca cineva a trait drama in care te duce lupta cu kg si felicit castigatoarele care au sau nu rezultate.Chiar va multumesc din suflet.
... Un exemplu de meniu ar fi:
D(7:30)- 2 mere
P(9:30)-sendvis (salam cu rosie) sau uneori cereale (insa la acestea nu am limita,stiu ca nu trebuie sa depasesc 30g, insa m-am acomodat cu cantitatea nu cu calitatea)
DE LA 10:30 PANA LA 17:45 sunt la scoala(MERSUL SI ORELE)
C(17:30)-ceva preparat sau 2-3 fructe pana la ora 19:00
Asa arata un meniu normal in alimentatia mea ,iar exagerarile apar in weekend(nu fac sport si imi maresc gramajul)
Inca o data multumesc!


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:22:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO