forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 11 sep 2011 20:56:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787095)
Ba da sunt aici. In primavara ajung in tara, dar eu stau in Constanta, nu stiu unde stai tu.

Asta e cel mai important, sa-ti placa ceea ce faci. :)

Multumesc frumos! :-*

Eu sunt din Calafat,long distance:))

happygirldiana 11 sep 2011 21:04:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Recomandati-mi si mie un serial frumos.Si un film.Trebuie sa incarc un serial ceva,sa vad noaptea asta,altfel ma topesc de somn:D;;)

Imi autorecomand ceva:))Filmul Hanna.Ma apucasem sa il vad o data,cu iubi,dar eram obosita de la serviciu si am adormit.Mi-a placut,cat am vazut din el.E cu Kate Blanchett si Eric Bana.Acum il pun la incarcat;))Dar mai asept sugestii.E lunga noaptea:))

happygirldiana 11 sep 2011 21:14:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Tocmai mi-am spart un dinte:(((Nu e vizibil dar eu il simt spart si ma deranjeaza....O fi ceva de facut in cazul asta?:((

vera37 11 sep 2011 21:18:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787120)
Tocmai mi-am spart un dinte:(((Nu e vizibil dar eu il simt spart si ma deranjeaza....O fi ceva de facut in cazul asta?:((

of mai diana, ce-i cu tine numai de probleme ai parte:-*:-*:-*
da, te duci la stomatolog si-l umple acolo si nu stiu exact ce-ti mai face, fiemea a patit-o>:D<

happygirldiana 11 sep 2011 21:20:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 787126)

of mai diana, ce-i cu tine numai de probleme ai parte:-*:-*:-*
da, te duci la stomatolog si-l umple acolo si nu stiu exact ce-ti mai face, fiemea a patit-o>:D<

M-a mancat undeva sa incerc sa strang o za de la un breloc,cu dintii.Mi-a scapat dintre dinti si mi l-am spart:(DUpa ce ca erau strambi ca naiba,i-ammai si spart.
Pai si nu e vizibil?Daca umple cu ceva?:-s Cat o costa si asta,oare?
Ciudat,il simt asa sensibil,nu ma doare dar stiind ca l-am spart il simt asa,sensibil,firav si imi vine tot timpul sa il ating sa vad cat de grav e:))

vera37 11 sep 2011 21:23:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787129)


M-a mancat undeva sa incerc sa strang o za de la un breloc,cu dintii.Mi-a scapat dintre dinti si mi l-am spart:(DUpa ce ca erau strambi ca naiba,i-ammai si spart.
Pai si nu e vizibil?Daca umple cu ceva?:-s Cat o costa si asta,oare?
Ciudat,il simt asa sensibil,nu ma doare dar stiind ca l-am spart il simt asa,sensibil,firav si imi vine tot timpul sa il ating sa vad cat de grav e:))

nu e vizibil, arata ca inainte, dar nu mai stiu cat a costat-o, ca a fost acum 2 ani si ea s-a repezit sa muste din ce avea in furculita si a muscat direct din furculita nu din mancare:)):))

happygirldiana 11 sep 2011 21:27:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 787134)

nu e vizibil, arata ca inainte, dar nu mai stiu cat a costat-o, ca a fost acum 2 ani si ea s-a repezit sa muste din ce avea in furculita si a muscat direct din furculita nu din mancare:)):))

:)):)):))Hai ca asta-i buna:))Sa vad cand oi face rost de bani sa merg sa repar.Desi nu e vizibil,ma scoate din sarite:D Si mi-e aiurea sa stau asa:D

Tu ce mai zic,Verushka mea draguta?Merge treaba ca unsa!Bravo,atat am de zis,jos palaria pentru tine!Eu...ma lalai:|

BornCrank 11 sep 2011 21:44:56

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ohh, departe stai, dar poate ajungi la mare si ne vedem. :P

Vai Diana, ce de peripetii ai, ca sa nu se sparga de tot, fugi la stomatolog. >:D<

happygirldiana 11 sep 2011 21:49:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787165)
Ohh, departe stai, dar poate ajungi la mare si ne vedem. :P

Vai Diana, ce de peripetii ai, ca sa nu se sparga de tot, fugi la stomatolog. >:D<

Da,oi ajunge si eu la mare vreodata,in viata asta:-<

E posibil sa se sparga mai rau?Chiar daca acum e o bucatica mica mica,mai mica decat un bob de orez,sparta?:-s

BornCrank 11 sep 2011 22:09:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787167)

Da,oi ajunge si eu la mare vreodata,in viata asta:-<

E posibil sa se sparga mai rau?Chiar daca acum e o bucatica mica mica,mai mica decat un bob de orez,sparta?:-s

Sigur ca da si cand ajungi te astept pe la mine. >:D<

Da e posibil, acum depinde si cum il ai spart.

happygirldiana 11 sep 2011 22:11:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787182)
Sigur ca da si cand ajungi te astept pe la mine. >:D<

Da e posibil, acum depinde si cum il ai spart.

Prostul meu obicei,de cand sunt mica,sa sparg/"repar"chestii cu dintii:))Azi am vrut sa strang o chestie cu dintii si am strans-o:))e spart in partea de sus,lateral,unde se ïmbina"cu dintele de langa el:DO sa ajung si la dentist dar nu luna asta,nu cu banii pe care nu ii mai am luna asta:D


Mai are putin si filmul si se incarca:D Inca putin,inca putin:)

BornCrank 11 sep 2011 22:17:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787185)

Prostul meu obicei,de cand sunt mica,sa sparg/"repar"chestii cu dintii:))Azi am vrut sa strang o chestie cu dintii si am strans-o:))e spart in partea de sus,lateral,unde se ïmbina"cu dintele de langa el:DO sa ajung si la dentist dar nu luna asta,nu cu banii pe care nu ii mai am luna asta:D

Mai are putin si filmul si se incarca:D Inca putin,inca putin:)

Daca nu reusesti sa ajungi luna asta, macar ai grija ce mai spargi cu dintele ala. :))
Dar tu nu iei banutii luna asta¿ Nu poti sacrifica cativa banuti pt dinte? Intreb si eu...nu te supara. :)

Ce film?

happygirldiana 11 sep 2011 22:20:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787188)
Daca nu reusesti sa ajungi luna asta, macar ai grija ce mai spargi cu dintele ala. :))
Dar tu nu iei banutii luna asta¿ Nu poti sacrifica cativa banuti pt dinte? Intreb si eu...nu te supara. :)

Ce film?

Scumpa mea,nu am de ce sa ma supar:-*nu mai am ce sacrifica,as sacrifica cu ceqa mai mare placere:))Dar mai am 200 de lei pt inscriere la master+drum la Craiova si 50 de lei pentru foaia matricola,trebuie sa platim pentru a o lua de la facultate.So....no money,no sacrifice:))

Am pus la incarcat Hanna,ma apucasem o data sa il vad dar am adormit,eram rupta de oboseala:))Si am acum ocazia sa il vad:s

BornCrank 11 sep 2011 22:25:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787191)

Scumpa mea,nu am de ce sa ma supar:-*nu mai am ce sacrifica,as sacrifica cu ceqa mai mare placere:))Dar mai am 200 de lei pt inscriere la master+drum la Craiova si 50 de lei pentru foaia matricola,trebuie sa platim pentru a o lua de la facultate.So....no money,no sacrifice:))

Am pus la incarcat Hanna,ma apucasem o data sa il vad dar am adormit,eram rupta de oboseala:))Si am acum ocazia sa il vad:s

:-*Ai gasit banuti pt foaia matricola?
No monet, no sacrifice. :)):)):)):)) Mai Diana...nebunici mai esti. :)):))


Nu l-am vazut, e interesant?

happygirldiana 11 sep 2011 22:27:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787192)
:-*Ai gasit banuti pt foaia matricola?
No monet, no sacrifice. :)):)):)):)) Mai Diana...nebunici mai esti. :)):))


Nu l-am vazut, e interesant?

Pai asa e:)):))
Da,am reusit sa fac rost de bani,cu chiu cu vai:-j sa vad de unde ii returnez:))si sa vad de unde mai fac rost de 20-30 de lei sa mai am sa cumpar un iaurt,o punga cu cereale ceva,ca oi vrea eu sa slabesc dar nu vreau sa stau nemancata sa slabesc pana cand dispar:))

BornCrank 11 sep 2011 22:46:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787195)

Pai asa e:)):))
Da,am reusit sa fac rost de bani,cu chiu cu vai:-j sa vad de unde ii returnez:))si sa vad de unde mai fac rost de 20-30 de lei sa mai am sa cumpar un iaurt,o punga cu cereale ceva,ca oi vrea eu sa slabesc dar nu vreau sa stau nemancata sa slabesc pana cand dispar:))


Te descurci tu pana la salariu. Incearca sa bagi legume/peste/carne in congelator, , iar cand nu ai banuti, scoti de la congelator si papi. :)

happygirldiana 11 sep 2011 22:47:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787197)
Te descurci tu pana la salariu. Incearca sa bagi legume/peste/carne in congelator, , iar cand nu ai banuti, scoti de la congelator si papi. :)

Momentan am niste rezerve.Cum s-ar spune:mancare alba pentru zile negre:))

Gata filmul,ma pun sa il vad,dar aici sunt,cu ochii pe slabute;)

BornCrank 11 sep 2011 22:50:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787198)

Momentan am niste rezerve.Cum s-ar spune:mancare alba pentru zile negre:))

Gata filmul,ma pun sa il vad,dar aici sunt,cu ochii pe slabute;)

Vizionare placuta! :-*

happygirldiana 11 sep 2011 22:51:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787199)
Vizionare placuta! :-*

Multumesc!Imi scrii cand te duci la somn,sa stiu cand raman singura.Ok?:-*

BornCrank 11 sep 2011 22:59:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787200)

Multumesc!Imi scrii cand te duci la somn,sa stiu cand raman singura.Ok?:-*

Acum ma bag si eu la serialul meu:P, daca nu cade netul, o sa-ti scriu . :-*

happygirldiana 11 sep 2011 23:13:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 787201)
Acum ma bag si eu la serialul meu:P, daca nu cade netul, o sa-ti scriu . :-*

Vizionare placuta si tie.Al meu nu cade dar merge ca cizma...Am asteptat o gramada sa ma aduca la ultimul mesaj scris de tine:D

BornCrank 12 sep 2011 00:41:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787202)

Vizionare placuta si tie.Al meu nu cade dar merge ca cizma...Am asteptat o gramada sa ma aduca la ultimul mesaj scris de tine:D

Ms. :-*
:)):))Auzi..ca cizma. :)):))


Heeey, tot strig la tine...ai adormit? :D

BornCrank 12 sep 2011 00:51:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Se pare ca ai adormit inaintea mea. :)

Noapte buna draga! :-*>:D<

happygirldiana 12 sep 2011 05:08:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mi-ar fi plact mie sa adorm....M-am uitat la 2 filme,apoi m-am mutat in camera si m-am uitat la tv:D Sunt rupta de somn,mai ales ca ieri nu am dormit deloc pe zi:-s Si peste 2 ore plec la Craiova:D Asta e beleaua:))
Spun BUNA DIMINEATA si NOAPTE BUNA pentru ca imediat cum ma intorc de la Craiova trec la somn si nu stiu ce sanse sunt ma trezesc pana maine dimineata cand vin la serviciu iar:D Trebuie sa notez undeva ce mananc azi,desi preconizez o zi aiurea din punctul asta de vedere,fiind pe drum:D O sa intru doar sa fac meniul si atat:D

Va salut pe toate si va urez o saptamana usoara si frumoasa!

mihaella 12 sep 2011 08:15:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
neatzaaaa:)
ce faci frumoaso?hai ca incepe saptamana kilogramelor in minus.stiu ca la ora asta te intorci pe partea cealalta:))(si noi aseara cand tu erai la munca:P)
am reusit sa deblochez cantarul:)):))
o saptamana minunata>:D<

lonely 12 sep 2011 19:59:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 787222)
Mi-ar fi plact mie sa adorm....M-am uitat la 2 filme,apoi m-am mutat in camera si m-am uitat la tv:D Sunt rupta de somn,mai ales ca ieri nu am dormit deloc pe zi:-s Si peste 2 ore plec la Craiova:D Asta e beleaua:))
Spun BUNA DIMINEATA si NOAPTE BUNA pentru ca imediat cum ma intorc de la Craiova trec la somn si nu stiu ce sanse sunt ma trezesc pana maine dimineata cand vin la serviciu iar:D Trebuie sa notez undeva ce mananc azi,desi preconizez o zi aiurea din punctul asta de vedere,fiind pe drum:D O sa intru doar sa fac meniul si atat:D

Va salut pe toate si va urez o saptamana usoara si frumoasa!

Cred ca la ora asta dormi neintoarsa :-* Sper sa fi rezolvat problema la Craiova >:D<
Buna dimineata si noapte buna si tie fata frumoasa! Si mai sper sa nu fi facut excese azi intre drumuri.
Hai ca maine o sa ai o zi linistita, te asigur eu >:D< :-* O saptamana usoara iti doresc >:D< (usoara si in probleme si in kilograme) :-*

Animis23 12 sep 2011 22:30:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna, frumoaso!

Acum am ajuns si eu acasa si am venit sa vad ce mai face lumea pe aici.

Am vazut ca ai avut niste zile proaste, nu am reusit sa citesc tot din urma, ma depaseste la ora asta. Vreau sa ramai totusi optimista pe cat posibil. Sunt alaturi de tine. Te pup si ne vorbim maine mai mult! >:D<

lonely 13 sep 2011 06:45:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata :-* >:D<

Trezirea!!! Am si ceai si cafea.....Ia treci repede la cantar sa "vada eu" ce-ai facut tu in ultima saptamana :))
Pupici si o zi frumoasa:-* >:D<

happygirldiana 13 sep 2011 07:43:48

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 788210)
Buna dimineata :-* >:D<

Trezirea!!! Am si ceai si cafea.....Ia treci repede la cantar sa "vada eu" ce-ai facut tu in ultima saptamana :))
Pupici si o zi frumoasa:-* >:D<

Buna dimineata,Ionely!Cafeaua am baut-o,ceai,te rog!:)
Am urcat pe cantar,am vazut stagnare:D Nu am reusit sa imi reglez tranzitul,nu m-as mira ca maine sa vad si in plus.Ma dispera,cred ca pana la urma o sa iau ceai de crusin,cum zicea ALina,poate rezolv asa:D
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 788158)
Buna, frumoaso!

Acum am ajuns si eu acasa si am venit sa vad ce mai face lumea pe aici.

Am vazut ca ai avut niste zile proaste, nu am reusit sa citesc tot din urma, ma depaseste la ora asta. Vreau sa ramai totusi optimista pe cat posibil. Sunt alaturi de tine. Te pup si ne vorbim maine mai mult! >:D<

Buna dimineata,Siminel!Toate vin,toate trec la mine,nu imi mai fac probleme:))Asa ca stai linistita,de ijnnebunit nu innebunesc:))Cum a fost weekend-ul?;;)
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 788002)
Cred ca la ora asta dormi neintoarsa :-* Sper sa fi rezolvat problema la Craiova >:D<
Buna dimineata si noapte buna si tie fata frumoasa! Si mai sper sa nu fi facut excese azi intre drumuri.
Hai ca maine o sa ai o zi linistita, te asigur eu >:D< :-* O saptamana usoara iti doresc >:D< (usoara si in probleme si in kilograme) :-*

Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 787355)
neatzaaaa:)
ce faci frumoaso?hai ca incepe saptamana kilogramelor in minus.stiu ca la ora asta te intorci pe partea cealalta:))(si noi aseara cand tu erai la munca:P)
am reusit sa deblochez cantarul:)):))
o saptamana minunata>:D<

Ionely,Mihaela,neata acum si pentru ieri;))Am fost la Craiova,eram ca zombi dupa o noapte nedormita.M-au lalait si m-au plimbat aia prin facultate de numa;...Am astepta la cozi interminabile..OOoff,important e ca am rezolvat.La ora 4 dupa amiaza eram pe drumul de intoarcere acasa,cand am ajuns nu am reusit sa dorm,deci inchipuiti-va cum aratam si cum gandeam dupa peste 30 de ore nedormite:))Macar azinoapte am dormit bine,nu deajuns dar bine:)
Miha,efelicitari pentru cantar.!Eu nu ma misc....Stau pe loc.Asta e,prostia tot prostie e:))Si lacomia la fel:D Ma cumintesc,m-am cumintit adica:D Desi ieri tot nu am fost sfanta:))
Va pup pe toate!

lonely 13 sep 2011 07:49:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788265)
Buna dimineata,Ionely!Cafeaua am baut-o,ceai,te rog!:)
Am urcat pe cantar,am vazut stagnare:D Nu am reusit sa imi reglez tranzitul,nu m-as mira ca maine sa vad si in plus.Ma dispera,cred ca pana la urma o sa iau ceai de crusin,cum zicea ALina,poate rezolv asa:D
Ionely,Mihaela,neata acum si pentru ieri;))Am fost la Craiova,eram ca zombi dupa o noapte nedormita.M-au lalait si m-au plimbat aia prin facultate de numa;...Am astepta la cozi interminabile..OOoff,important e ca am rezolvat.La ora 4 dupa amiaza eram pe drumul de intoarcere acasa,cand am ajuns nu am reusit sa dorm,deci inchipuiti-va cum aratam si cum gandeam dupa peste 30 de ore nedormite:))Macar azinoapte am dormit bine,nu deajuns dar bine:)
Miha,efelicitari pentru cantar.!Eu nu ma misc....Stau pe loc.Asta e,prostia tot prostie e:))Si lacomia la fel:D Ma cumintesc,m-am cumintit adica:D Desi ieri tot nu am fost sfanta:))
Va pup pe toate!

La oboseala si plecarea direct de la serviciu la drum nici nu m-asteptam sa fii cuminte ieri. Nici n-aveai cum....... Lasa ca-i bine ca te-ai cumintit si incepi sa intri pe un fagas normal. Vine ceaiuuuuuuuuul la fata :-*
Azi slabim, da? :)) Vroiam doar sa ma asigur ;))
Bea si ceai de crusin. Poate-ti face bine si scapi in sfarsit si tu de senzatia aia naspa :( Stiu cum e....... am avut episoade de-astea mai ales cand plec undeva cateva zile. Pupici >:D< :-*

happygirldiana 13 sep 2011 07:51:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!Iata-ma din nou la serviciu,cu ochii pe jumatate inchisi:D Am dormit azinoapte,destul de bine,dar nu destul:))Am baut deja cafeaua si incerc sa ma trezesc de tot.De asemenea,incerc sa ma motivez ca saptamana asta sa o inchei bine,trebuie.Am spus trebuie de o mie de ori si nu am facut nimic....Ispite nu mai am prin casa,deci ar trebui sa mearga bine.Cu tranzitul tot prost stau,azidimineata am reusit sa merg la baie dar foarte putin,probabil si de-asta nu tine cantarul cu mine:| Isi revine el.

La facultate am rezolvat,m-am iscris,astept rezultatele,desi nu am sperante prea mari sa intru la buget,sunt multi inscrisi,cu medii mari.Si doar 15 locuri la buget.Cum mi-o fi norocul.Daca intru la taxa nu raman,in niciun caz,ar fi prea mult 2 taxe pe an,a mea si a sora-mii.As incerca la anul din nou,as invata din timp,cumva,printre orele de la serviciu si as da la master la facultatea de Litere,unde am terminat.Spun totusi Doamne ajuta sa intru:D Poate am oleaca de noroc:-s

Astazi trebuie sa gasesc un pic de timp sa ma epilez pentru ca nu se mai poate asa.Am noroc ca am parul blond si nu se vede,nu se vede prea rau:))Deseara sunt la iubi,mai avem timp si pentru noi doi.In sfarsit!

Sport,sport si iar sport....Cand o sa fac?Cand o sa reusesc sa imi revin complet si cu alimentatie si cu sport?Parca e ceva ce ma retine,parca ma impiedica.Zic gata,o iau de la capat,am o tentativa de revenire si HOP,iar ma lovesc....Aseara cantarul meu arata 67,1.67,1!Ce sa mai zic?

Urez tuturor o zi frumoasa si usoara!

happygirldiana 13 sep 2011 07:53:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 788275)
La oboseala si plecarea direct de la serviciu la drum nici nu m-asteptam sa fii cuminte ieri. Nici n-aveai cum....... Lasa ca-i bine ca te-ai cumintit si incepi sa intri pe un fagas normal. Vine ceaiuuuuuuuuul la fata :-*
Azi slabim, da? :)) Vroiam doar sa ma asigur ;))
Bea si ceai de crusin. Poate-ti face bine si scapi in sfarsit si tu de senzatia aia naspa :( Stiu cum e....... am avut episoade de-astea mai ales cand plec undeva cateva zile. Pupici >:D< :-*

Sar'na pentru ceai;))Eu zic ca m-am cumintit,a mia oara,dar zic:D
Eu zic ca slabim,vreau sa fiu cuminte,vreau sa vad iar cantarul scazand,sa vad un 65...Of Doamne,ce inconstienta sunt....

happygirldiana 13 sep 2011 08:02:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Eu iar am ramas singura in concurs...De slabit nu mai slabesc,merge bine totul:)))

mihaella 13 sep 2011 08:06:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimi:-*:-*
la facultate nu se intra pe baza de examen?si eu cand m-am inscris la master nu erau decat 11locuri la buget,dar nu m-am dus sa dau pt buget,am avut treaba,abia am reusit sa ma inscriu la master:))chiar imi zicea al meu aseara,ca de ce nu vreau sa fac doctoratul.zic"cred ca ai innebunit de tot":))nu vreau sa mai aud de scoala.mi s-a acrit:D ma bate gandul sa fac cursuri pentru cambridge,sa am acolo diploma la mana.scoala am facut-o degeaba,bine nici chiar degeaba,daca nu mai merge magazinul trebuie sa-mi caut de munca si e bine sa fie acolo:P poate ai noroc:)

opaaaa daca e rost de epilat in seara asta o sa fie lunnnnga;)) si eu miercuri la epilat:D

spor la slabit:-*

Animis23 13 sep 2011 08:29:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata!

Ce Diana ocupata avem. Si eu m-am cantarit in dimineata asta si m-am oripilat un pic, am fost cam sedentara la Bucuresti si am mancat numai prostioare si... o sa fiu foarte cuminte saptamana asta :))

La 11 ma duc la proba la coafor, sa vad cum o sa imi stea parul la nunta :))

happygirldiana 13 sep 2011 08:52:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 788308)
Buna dimi:-*:-*
la facultate nu se intra pe baza de examen?si eu cand m-am inscris la master nu erau decat 11locuri la buget,dar nu m-am dus sa dau pt buget,am avut treaba,abia am reusit sa ma inscriu la master:))chiar imi zicea al meu aseara,ca de ce nu vreau sa fac doctoratul.zic"cred ca ai innebunit de tot":))nu vreau sa mai aud de scoala.mi s-a acrit:D ma bate gandul sa fac cursuri pentru cambridge,sa am acolo diploma la mana.scoala am facut-o degeaba,bine nici chiar degeaba,daca nu mai merge magazinul trebuie sa-mi caut de munca si e bine sa fie acolo:P poate ai noroc:)

opaaaa daca e rost de epilat in seara asta o sa fie lunnnnga;)) si eu miercuri la epilat:D

spor la slabit:-*

Nu,aici unde m-am inscris a fost pe baza de dosar:D Nici eu nu mai vreau sa aud...Termin masterul si la doctorat nici nu ma gandesc:-j

Da,o sa fie lunga seara daca ma epilez cu epilatorul,dar cum imi ia 2-3 ore sa ma epilez pentru ca am o suprafata maaaare de piele de epilat, o sa optez pentru lama astaseara.Plus ca e graba,nu trebuie doar sa ma epilez,mai am si alte treburi si scap de la serviciu la 8.deeeeci,desi imi pare rau sa stric treaba epilatorului,astazi lama srie pe mine:))
Merci,sa ai si tu spor!:-*
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 788359)
Neata!

Ce Diana ocupata avem. Si eu m-am cantarit in dimineata asta si m-am oripilat un pic, am fost cam sedentara la Bucuresti si am mancat numai prostioare si... o sa fiu foarte cuminte saptamana asta :))

La 11 ma duc la proba la coafor, sa vad cum o sa imi stea parul la nunta :))

;;)Ocupata,ce sa mai:):-j

La mine nu se vede asa repede,adica daca mananc aiurea in weekend,lunea nu o sa se vada la cantar,dar o sa se vada sapt viitoare.Nici nu ma mai vait,serios,sunt constienta ca am fost nesimtita asa ca nu am cum sa cantaresc 65 de kg:D:">

Sa vad si eu cum sta parul,clar?;;)Poza o pui aici!:-*>:D<

happygirldiana 13 sep 2011 08:53:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mi-am calculat caloriile pentru ziua de azi,am doar putin peste 1000.Vreo 1017 parca.Cam putine dar nu conteaza,nu maia daug nimic.Saptamana asta incerc sa mananc intre 1000-1100.Gata cu cifrele alea de 1200-1500:-j Pai ce inseamana asta?:((

happygirldiana 13 sep 2011 09:20:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
As lua ceai de crusin dar parca mi-e teama.Pe net scrie ca ar trebui luat la sfatul unui medic pentru ca poate fi daunator daca e luat in cantitati mari.A baut cineva?Ce efecte adverse are?E chiar asa periculos?

BornCrank 13 sep 2011 09:43:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788449)
As lua ceai de crusin dar parca mi-e teama.Pe net scrie ca ar trebui luat la sfatul unui medic pentru ca poate fi daunator daca e luat in cantitati mari.A baut cineva?Ce efecte adverse are?E chiar asa periculos?

Eu am baut, e f amar. Daca ai probleme cu tranzitul e bun, altfel n-are rost sa-l iei.
Nu stiu de ce ar fi asa de periculos daca bei o cana de ceai atunci cand ai probleme, daca bei in cantitati mari iti distruge flora stomacala, cum nici ceaiul verde nu-i bun daca bei mai mult de 1-2 cani/zi.
Pe mine ceaiul de crusin m-a ajutat, n-am avut dureri de burta ca la ceaiul verde, am dormit, cand beau ceai verde somn 0. :P

BornCrank 13 sep 2011 09:47:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Vad ca ti-a zis si lonely si eu sa bei ceai de crusin daca ai probleme, dar nu forta nota, am vazut ca ceai verde bei f mult si nu-i bine.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:13:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO