forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

vera37 05 sep 2011 08:24:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 780186)

Acum treceam pe la tine:)Multumesc,sa fie:)O sa m ainscriu la master,sper sa intru la buget,ca altfel nu imi permit sa il fac....Sunt 15 locuri la buget,iar admiterea e fie 50-50(media anilor si nota de la licenta),fie doar nota de la licenta.

S tu sa ai o saptamana frumoasa si usoara!:-*>:D<

multa bafta, diana......si sa ai noroc pt locurile de la buget:-*:-*:):)

Animis23 05 sep 2011 08:28:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Iti tinem pumnii sa intri la buget. Deci nu e niciun examen, pana la urma, e doar dosar? Ai scapat de nevoia de a invata?

happygirldiana 05 sep 2011 09:04:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 780208)
Iti tinem pumnii sa intri la buget. Deci nu e niciun examen, pana la urma, e doar dosar? Ai scapat de nevoia de a invata?

Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 780195)

multa bafta, diana......si sa ai noroc pt locurile de la buget:-*:-*:):)

Multumesc,fetelor!Sper sa intru:-s
Simi,o sa fie admitere pe baza de dosar:D

happygirldiana 05 sep 2011 19:34:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mi-am luat o camasa,am reusit sa gasesc.Acum am ajuns la serviciu.SPer sa treaca repede noaptea asta,fara evenimente neplacute.Am avut o zi foarte proasta din mai multe motive si vreau doar sa se termine cu bine ziua asta.

Astazi au venit si rusii si ma doare burta de mor.....Am luat niste pastilute No spa la mine,macar de ar avea efect....Am luat pachetel la mine,sa iau md maine,cu 3-4 ore inainte de a merge acasa,la somn.Am luat 2 felite de paine neagra cu 3 rosii mici si un ardei gras rosu plus 50 de gr telemea de vaca.Iar pentru noaptea asta mi-am adus o banana si 2 necatrine.Poate nu e nevoie sa le mananc pe toate.

Am ceva emotii pentru ca e sefu; in hotel,si de fiecare data cand e aici,asa am starea asta de emotii, desi stiu ca nu imi face nimic...Astazi in sfarsit am adus actele necesare pentru angajare:D Dar sa mai spun o bomba: m-au sunat de la Auchan,pentru testul de aptitudini.Miercuri stabilisera un interviu dar nu mai merg....Aici ma gandesc ca e mai ok...Sunt acasa si nu mai platesc nicio chirie,nu mai cheltuiesc atatia bani.Stiu ca o sa merg si la facultrate la Craiova dar nu o sa locuiesc acolo,doar merg la cursuri si ma intorc.Asa ca raman aici,clar.Initial ma gandisem ca aici iau 7 mil si din Auchan era posibil sa iau mai mult,dar in Craiova as adauga chiria care costa destul de mult si tot acolo as ajunge:D Sper sa fi luat decizia corecta.

Animis23 05 sep 2011 21:26:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 780891)
Mi-am luat o camasa,am reusit sa gasesc.Acum am ajuns la serviciu.SPer sa treaca repede noaptea asta,fara evenimente neplacute.Am avut o zi foarte proasta din mai multe motive si vreau doar sa se termine cu bine ziua asta.

Astazi au venit si rusii si ma doare burta de mor.....Am luat niste pastilute No spa la mine,macar de ar avea efect....Am luat pachetel la mine,sa iau md maine,cu 3-4 ore inainte de a merge acasa,la somn.Am luat 2 felite de paine neagra cu 3 rosii mici si un ardei gras rosu plus 50 de gr telemea de vaca.Iar pentru noaptea asta mi-am adus o banana si 2 necatrine.Poate nu e nevoie sa le mananc pe toate.

Am ceva emotii pentru ca e sefu; in hotel,si de fiecare data cand e aici,asa am starea asta de emotii, desi stiu ca nu imi face nimic...Astazi in sfarsit am adus actele necesare pentru angajare:D Dar sa mai spun o bomba: m-au sunat de la Auchan,pentru testul de aptitudini.Miercuri stabilisera un interviu dar nu mai merg....Aici ma gandesc ca e mai ok...Sunt acasa si nu mai platesc nicio chirie,nu mai cheltuiesc atatia bani.Stiu ca o sa merg si la facultrate la Craiova dar nu o sa locuiesc acolo,doar merg la cursuri si ma intorc.Asa ca raman aici,clar.Initial ma gandisem ca aici iau 7 mil si din Auchan era posibil sa iau mai mult,dar in Craiova as adauga chiria care costa destul de mult si tot acolo as ajunge:D Sper sa fi luat decizia corecta.

Dupa calculele pe care le-ai facut sper sa ai dreptate, pare decizia corecta.
Eu am cam stat degeaba azi toata ziua. Ma mai doare un pic spatele, dar de maine ma apuc de miscare. Cu cat stau mai mult cu atat mi-e mai foame...

Sa ai o tura buna, eu ies in vreo 10 minute :-*>:D<

happygirldiana 05 sep 2011 22:23:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 781032)
Dupa calculele pe care le-ai facut sper sa ai dreptate, pare decizia corecta.
Eu am cam stat degeaba azi toata ziua. Ma mai doare un pic spatele, dar de maine ma apuc de miscare. Cu cat stau mai mult cu atat mi-e mai foame...

Sa ai o tura buna, eu ies in vreo 10 minute :-*>:D<

Sa speram ca am decis bine:D
Ai grija,macar daca te apuci de miscare,sa nu te fortezi prea tare.Nu cred ca vrei sa revii in punctul din care ai plecat cu durerea.

Multumesc,sa fie o tura usoara.E cam agitatie pe aici, e Gigi Netoiu impreuna cu iubita lui in vizita la seful meu.SI asulta muzica,sunt pe terasa,la piscina.Sper sa se linisteasca curand sa pot merge si eu in spate,in cameruta mea,daca nu atipesc,macar sa ma uit la tv sau sa completez o integrama:D

Deja mi-e somn desi am dormit aazi 2 ore.Nu am mai baut cafea cand am venit la serviciu si din cauza asta cred.Noroc ca am luat ceaii negru la mine.Ma trezesþe el.Sau ma duc acum in bar sa il rog pe barman sa imi faca o cafea.
Noapte buna,Simi!

happygirldiana 06 sep 2011 00:37:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Am ramas singura,ma duc si eu in spate.De un singur lucru imi fac griji:s-a auzit un geam sparagandu-se si nu imi dau seama de unde.E posibil sa fie unul dintre rafturile din bar,sa se fi spart impreuna cu toate sticlele de pe el.Si pe de-o parte sper sa fie asta,sa nu fie vreun hot pe undeva.Mi-e cam teama.Vreau sa treaca noaptea asta.

Jen 06 sep 2011 07:57:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Bafta pentru admiterea la master.
>:D<
Ce mai faci Diana?

Animis23 06 sep 2011 09:50:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sper ca a fost totul ok si nu s-a spart vreun geam important. O zi buna, frumoaso! >:D<:-*

Alexandra Andreea 06 sep 2011 10:15:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Bafta la admitere! :-* Cu media ta sunt sigura ca vei intra, nu-ti face griji!
Sa ai o zi frumoasa! ;;)

happygirldiana 06 sep 2011 12:10:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 781413)
Bafta la admitere! :-* Cu media ta sunt sigura ca vei intra, nu-ti face griji!
Sa ai o zi frumoasa! ;;)

Buna,Ale>:D< Sper sa intru,mai vedem.Abia astept:-s
Tu ce mai zici?
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 781373)
Sper ca a fost totul ok si nu s-a spart vreun geam important. O zi buna, frumoaso! >:D<:-*

Buna "dimi"Simi!Ce s-a auzit a fost raftul de la bar,un rafft din bar cu foarte multe sticcle de bautura scumpa.A cazut si s-a spart, o data cu zeci de pahare si cesti peste care a cazut:D
A fost in regula noaptea trecuta:D
Tu ce ai facut azi?Te pup si iti doresc o zi frumoasa in cntinuare!
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 781242)
Bafta pentru admiterea la master.
>:D<
Ce mai faci Diana?

Multumesc,Jen!Ce sa fac,abia m-am trezit,desi m-am culcat la 10 jum.M-a trezit soramea cu niste zdrancaneli prin bucatarie si adio somn.Ma doare capul de innebunesc si as mai dormi....Dar las pentru la noapte:)

happygirldiana 06 sep 2011 12:15:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Asadar,cum spuneam,azi nu m-am saturat de somn,m-am trezit fortat.Am ajuns tarziu acasa pentru ca a trebuit sa merg pe la politie sa scot cazierul pentru angajare.Mi s-a facut contractul,sunt angajata oficial:D

M-am cantarit astazi,ar trebui sa setez tickerul,dar fiind cu rusii pe cap arata mult,ca de obicei.Si sincera sa fiu nu cred ca am atat....Ce sa fac?Sa il modific cu nua greutate?Dar o sa arate ca si cand m-as fi ingrasat si stiu de luna trecuta ca mi-a aratat cu 2 kg in plus....Mi-ar parea rau sa pierd puncte degeaba....Am mancat aiurea,da,dar am impresia ca nu m-am ingrasat pentru ca ma simt eu asa,nu am stat degeaba chiar daca am mancat si am fost destul de agitata.Sunt sigura ca daca nu am slabit,am stagnat dar nu m-am ingrasat sigur.

A iesit si iubi ieri din spital,azi ma vad cu el.Asadar acum ma duc sa iau pranzul,pe la 4 as incerca niste sport,desi nu am vlaga deloc si apoi dus si iesire la plimbare.Maine la serviciu.

Va pup skabute frumoase!

Animis23 06 sep 2011 13:46:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 781528)
Asadar,cum spuneam,azi nu m-am saturat de somn,m-am trezit fortat.Am ajuns tarziu acasa pentru ca a trebuit sa merg pe la politie sa scot cazierul pentru angajare.Mi s-a facut contractul,sunt angajata oficial:D

M-am cantarit astazi,ar trebui sa setez tickerul,dar fiind cu rusii pe cap arata mult,ca de obicei.Si sincera sa fiu nu cred ca am atat....Ce sa fac?Sa il modific cu nua greutate?Dar o sa arate ca si cand m-as fi ingrasat si stiu de luna trecuta ca mi-a aratat cu 2 kg in plus....Mi-ar parea rau sa pierd puncte degeaba....Am mancat aiurea,da,dar am impresia ca nu m-am ingrasat pentru ca ma simt eu asa,nu am stat degeaba chiar daca am mancat si am fost destul de agitata.Sunt sigura ca daca nu am slabit,am stagnat dar nu m-am ingrasat sigur.

A iesit si iubi ieri din spital,azi ma vad cu el.Asadar acum ma duc sa iau pranzul,pe la 4 as incerca niste sport,desi nu am vlaga deloc si apoi dus si iesire la plimbare.Maine la serviciu.

Va pup skabute frumoase!

Eu zic sa iti salvezi ticker-ul asa cum e , pentru concurs. Eu daca eram in concurs si eram pe stop imi puneam intotdeauna mentinere. Ca nu are rost sa pierzi puncte inutil cand stim cu toate ca ne joaca feste organismul la cm. Nu e trisat... :)) Sa ai o zi frumoasa!

Alexandra Andreea 06 sep 2011 18:52:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 781525)

Buna,Ale>:D< Sper sa intru,mai vedem.Abia astept:-s
Tu ce mai zici?

Eu m-am mutat in Mures! :D Incerc sa cunosc orasul si tot ce mai e pe aici si sa ma bucur de vacantza cat a mai ramas! ;;) Sa ai o seara frumoasa cu iuby! :> :-*

happygirldiana 07 sep 2011 08:04:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 781935)


Eu m-am mutat in Mures! :D Incerc sa cunosc orasul si tot ce mai e pe aici si sa ma bucur de vacantza cat a mai ramas! ;;) Sa ai o seara frumoasa cu iuby! :> :-*

Vacanta placuta in continuare si un an nou universitar usor,iti zic de pe acum:)>:D<

happygirldiana 07 sep 2011 08:08:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!Eu am ajuns la serviciu pe la 8 fara ceva,am baut cafeluta,mi-am preluat tura si acum stau pe aici,pe net,pana cand vine managera sa imi faca contractul de munca.

Astazi nu cred ca o sa fie mare activitate pe aici,nici facturi nu am de emis pentru ca nu pleaca nimeni din hotel.Astaseara trebuie sa mapun la somn devreme pentru ca maine dimineata plec la Craiova cu sora sa isi confirme locul la facultate apoi,pe seara,intru la serviciu.
Sunt cam somnoroasa acum,am o stare ciudata,nu stiu sa o descriu.Nu am setat nici tickerul ieri....Nu am avut timp:| Deci inca o saptamana pierduta...Mi s-a mai intamplat o data sa nu il setez.Sunt atat de curioasa de greutatea mea,dupa ce pleaca rusii...:-< Astazi trebuie sa fiu disciplinata.TREBUIE!Mi-am adus pachetel,pentru pranz 2 oua fierte cu o cutiuta de pate(desi stiu ca nu e sanatos)si rosii iar la cina am broccoli si conopida fierte,rosii iar la gustari am prune si un baton de cereale.

Sa aveti o zi frumoasa!

calexandra 07 sep 2011 08:43:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata

De mult nu am mai trecut pe aicia....
Ma bucur ca ti-ai gasit de lucru...
O zi usoara si spor la treburi

RedOnion 07 sep 2011 08:45:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata, vin si eu pe la tine prin jurnal >:D< Ce harnicuta e cineva, si se si disciplineaza la mancare :) Ti-as ura spor la munca, dar daca nu o sa ai cam nimic de facut... ;))

Iti urez sa ai o zi buna, macar pe atat de buna pe cat ti-o doresti >:D<

Animis23 07 sep 2011 08:56:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782442)
Buna dimineata!Eu am ajuns la serviciu pe la 8 fara ceva,am baut cafeluta,mi-am preluat tura si acum stau pe aici,pe net,pana cand vine managera sa imi faca contractul de munca.

Astazi nu cred ca o sa fie mare activitate pe aici,nici facturi nu am de emis pentru ca nu pleaca nimeni din hotel.Astaseara trebuie sa mapun la somn devreme pentru ca maine dimineata plec la Craiova cu sora sa isi confirme locul la facultate apoi,pe seara,intru la serviciu.
Sunt cam somnoroasa acum,am o stare ciudata,nu stiu sa o descriu.Nu am setat nici tickerul ieri....Nu am avut timp:| Deci inca o saptamana pierduta...Mi s-a mai intamplat o data sa nu il setez.Sunt atat de curioasa de greutatea mea,dupa ce pleaca rusii...:-< Astazi trebuie sa fiu disciplinata.TREBUIE!Mi-am adus pachetel,pentru pranz 2 oua fierte cu o cutiuta de pate(desi stiu ca nu e sanatos)si rosii iar la cina am broccoli si conopida fierte,rosii iar la gustari am prune si un baton de cereale.

Sa aveti o zi frumoasa!

Sa ai o zi buna si sa iti mearga toate bine. Felicitari pentru contract, sa fie cu noroc :D

Pate-ul nu e indicat, dar, sa nu mai spui la nimeni, si mie imi place mult. Nu am mai mancat de muuult, dar ma tenteaza. :))

happygirldiana 07 sep 2011 09:03:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 782561)
Sa ai o zi buna si sa iti mearga toate bine. Felicitari pentru contract, sa fie cu noroc :D

Pate-ul nu e indicat, dar, sa nu mai spui la nimeni, si mie imi place mult. Nu am mai mancat de muuult, dar ma tenteaza. :))

Multumesc,sa fie:)
Shhh,nu spun nimanui:D Stiu ca nu e indicat,dar tocmai pentru ca nu am mai mancat de mult,o sa mananc astazi.Il mananc foarte rar,si cum nu stiu ce sa mai iau la mine,la pachet,am optat pentru pate,pe care l-am avut deja cumparat:D
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 782535)
Buna dimineata, vin si eu pe la tine prin jurnal >:D< Ce harnicuta e cineva, si se si disciplineaza la mancare :) Ti-as ura spor la munca, dar daca nu o sa ai cam nimic de facut... ;))

Iti urez sa ai o zi buna, macar pe atat de buna pe cat ti-o doresti >:D<

Bine ai venit,Miha>:D<Sper sa ma disciplinez:D Sa nu o mai fac lata,ar fi cazul;))
Deocamdata nu am de facut nimic,dar nu se stie ce poate interveni:)Sa ai si tu o zi superba!
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 782530)
Buna dimineata

De mult nu am mai trecut pe aicia....
Ma bucur ca ti-ai gasit de lucru...
O zi usoara si spor la treburi

Buna dimi Alexandra>:D< Multumesc:-*
Intr-adevar,nu am mai vb de mult...Ce mai faci?Cum mai merge treaba?

happygirldiana 07 sep 2011 10:02:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
ma simt foarte rau si nu stiu de ce.Incerc sa nu dau atentie.Fac eforturi mari sa imi stapanesc tremuratul mainilor si ameteala.Imi bate inima foarte repede,palpitatii,nu stiu ce sunt.Iar daca stau in picioare simt cum imi urca in gat bataile inimii si ametesc.Sper sa treaca repede totul azi.

Animis23 07 sep 2011 10:06:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782713)
ma simt foarte rau si nu stiu de ce.Incerc sa nu dau atentie.Fac eforturi mari sa imi stapanesc tremuratul mainilor si ameteala.Imi bate inima foarte repede,palpitatii,nu stiu ce sunt.Iar daca stau in picioare simt cum imi urca in gat bataile inimii si ametesc.Sper sa treaca repede totul azi.

Te-ai emotionat de la ce am povestit eu pe la mine prin jurnal :))

Imi pare rau ca te simti prost. Nu ti-a picat bine cafeaua de dimineata, ti-e cald? Nu stiu ce sa iti spun, sper sa iti fie bine cat de curand.

Alexandra Andreea 07 sep 2011 10:07:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782431)


Vacanta placuta in continuare si un an nou universitar usor,iti zic de pe acum:)>:D<

Neatza!

Multumesc frumos! :-* Si sa fie si pentru tine cu succes la master! :>

Sa ai o zi frumoasa si usoara! >:D<

happygirldiana 07 sep 2011 10:08:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 782725)


Neatza!

Multumesc frumos! :-* Si sa fie si pentru tine cu succes la master! :>

Sa ai o zi frumoasa si usoara! >:D<

Multumesc frumos,Ale:-*>:D<

Alexandra Andreea 07 sep 2011 10:09:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782713)
ma simt foarte rau si nu stiu de ce.Incerc sa nu dau atentie.Fac eforturi mari sa imi stapanesc tremuratul mainilor si ameteala.Imi bate inima foarte repede,palpitatii,nu stiu ce sunt.Iar daca stau in picioare simt cum imi urca in gat bataile inimii si ametesc.Sper sa treaca repede totul azi.

Esti hipertensiva? sau de la cafea? :-s

happygirldiana 07 sep 2011 10:11:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 782729)


Esti hipertensiva? sau de la cafea? :-s

Ale,din cate stiu eu nu sunt hipertensiva.Iar de la cafea...nu stiu ce sa zic.Am baut o cafea scurta cu 2 cutiute del lapte condensat.Nu a fost tare.SI nu ma simt rau de la cafea,de obicei...

calexandra 07 sep 2011 10:12:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782587)

Buna dimi Alexandra>:D< Multumesc:-*
Intr-adevar,nu am mai vb de mult...Ce mai faci?Cum mai merge treaba?

nu prea merge treaba....m-am ingrasat un pic si acuma ma mentin....dar o sa imi revin eu...cel putin asa sper

happygirldiana 07 sep 2011 10:12:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 782720)
Te-ai emotionat de la ce am povestit eu pe la mine prin jurnal :))

Imi pare rau ca te simti prost. Nu ti-a picat bine cafeaua de dimineata, ti-e cald? Nu stiu ce sa iti spun, sper sa iti fie bine cat de curand.

Mai mult decat emotionata,Simi:)):))Habar nu am din ce cauza....Cald nu imi e.Nu stiu de ce...Sper si eu sa imi revin ca mai e atat de mult pana deseara....:-<

happygirldiana 07 sep 2011 10:14:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 782734)
nu prea merge treaba....m-am ingrasat un pic si acuma ma mentin....dar o sa imi revin eu...cel putin asa sper

Macar te mentii,nu mai adaugi.La un moment o sa inceapa iar slabirea.Baga sport ceva mai intens:D
Am avut si eu o perioada foarte proasta din care sper sa ies cat mai curand.Incerc din rasputeri.Am mancat haotic timp de catvea saptamani, si desi nu m-am ingrasat,dimpotriva-am slabit,tot ma simt aiurea...

BornCrank 07 sep 2011 10:19:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hallo, Diana! >:D<:-*

calexandra 07 sep 2011 10:20:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782737)


Macar te mentii,nu mai adaugi.La un moment o sa inceapa iar slabirea.Baga sport ceva mai intens:D
Am avut si eu o perioada foarte proasta din care sper sa ies cat mai curand.Incerc din rasputeri.Am mancat haotic timp de catvea saptamani, si desi nu m-am ingrasat,dimpotriva-am slabit,tot ma simt aiurea...

la faza cu sportul ai dreptate...am cam lasat-o balta...
si eu sper sa iesi din starea pe care o ai...

happygirldiana 07 sep 2011 10:26:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 782744)
Hallo, Diana! >:D<:-*

Buna!Ce faci,Alinus?

happygirldiana 07 sep 2011 11:54:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nu mai suport sa mananc atat de repede.In 5 min am luat pranzul...Eu,care mancam in 15-20 de minute.Nici nu am simtit gustul mancarii si am inghitit aproape intreg,pentru ca mereu vine cate cineva.Trebuie sa ma grabesc.Si-asa,exact cand m-am asezat la masa a venit un client sa ii dau cheia.Ce fac atunci?Ies cu gura plina?Ar trebui sa avem macar o jum de ora pauza de masa....Dar cum nu avem..nu am decat sa continui asa.Si ce e mai rau e ca atunci cand sunt pe tura de zi iau sipranzul si cina aici,in aceeasi mare graba:|

BornCrank 07 sep 2011 12:17:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782753)

Buna!Ce faci,Alinus?

Bine Diana, pe aici. A venit instalatorul sa vada unde-i buba, cica trebuie schimbat tot. Sa mute nu stiu ce pe acolo, sa sparga. Durere de cap, numai de asta nu aveam chef.
Tu te simti mai bine? >:D<

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 782841)
Nu mai suport sa mananc atat de repede.In 5 min am luat pranzul...Eu,care mancam in 15-20 de minute.Nici nu am simtit gustul mancarii si am inghitit aproape intreg,pentru ca mereu vine cate cineva.Trebuie sa ma grabesc.Si-asa,exact cand m-am asezat la masa a venit un client sa ii dau cheia.Ce fac atunci?Ies cu gura plina?Ar trebui sa avem macar o jum de ora pauza de masa....Dar cum nu avem..nu am decat sa continui asa.Si ce e mai rau e ca atunci cand sunt pe tura de zi iau sipranzul si cina aici,in aceeasi mare graba:|

Diana, dar cand e ora de masa in hotel si sunt toti la masa-ora de varf, nu poti manca si tu?

happygirldiana 07 sep 2011 12:26:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 782867)
Bine Diana, pe aici. A venit instalatorul sa vada unde-i buba, cica trebuie schimbat tot. Sa mute nu stiu ce pe acolo, sa sparga. Durere de cap, numai de asta nu aveam chef.
Tu te simti mai bine? >:D<



Diana, dar cand e ora de masa in hotel si sunt toti la masa-ora de varf, nu poti manca si tu?

Important e ca rezolva problema,asa ca lasa durerea de cap:)
Eu ma simt mai bine,da,am baut doua ceaiuri calde,am impresia ca datorita lor mi-a mai trecut.

Pai mananca fiecare unde vrea si cand vrea.SI daca te referi la clienti,ei la fel,daca vor sa manance la restaurantul de aici,bine,daca nu pleaca pe la alte restaurante.Asa ca nu am nicio sansa:))

happygirldiana 07 sep 2011 14:51:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ma poate ajuta cineva?Stiti cam cati salatini/covrigei intra in 30 de grame?Mi s-a facut cam foame si mai e muuuuult pana la cina...Am o punga mare cu covrigei si una cu salatini aici la receptie,au adus-o cei din bar.Si as vrea sa mananc cativa sa imi mai treaca foamea si arsurile astea la stomac.

Animis23 07 sep 2011 14:55:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 783083)
Ma poate ajuta cineva?Stiti cam cati salatini/covrigei intra in 30 de grame?Mi s-a facut cam foame si mai e muuuuult pana la cina...Am o punga mare cu covrigei si una cu salatini aici la receptie,au adus-o cei din bar.Si as vrea sa mananc cativa sa imi mai treaca foamea si arsurile astea la stomac.

As zice vreo 10-15.

happygirldiana 07 sep 2011 14:57:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 783091)
As zice vreo 10-15.

Merci Simi:-*

Animis23 07 sep 2011 15:02:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 783095)


Merci Simi:-*

S-ar putea sa fie chiar 20. Am cantarit eu acum niste caju si e mai multisor decat ma asteptam in 30 de grame, si cred ca e mai dens decat brezeli...

happygirldiana 07 sep 2011 15:05:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 783098)
S-ar putea sa fie chiar 20. Am cantarit eu acum niste caju si e mai multisor decat ma asteptam in 30 de grame, si cred ca e mai dens decat brezeli...

Si eu cred la fel.O sa mananc cativa salatini,biscuitei din aia sarati.Chiar s-a pus o foame pe mine si niste arsuri de innebunesc.Nu cred ca depasesc cu mult nr caloriilor.Ca nu stiu sigur cat am.Am cantitaile mancarii acasa,nu le-am mai bagat aseara in pc,le bag acasa:D Multumeeesc!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:42:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO