forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

brainiac 22 iun 2012 08:01:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1074339)
Buna dimineata!
Buuuun,tura e aproape gata, daca nu cumva ma va pune colega sa ii fac cele 5 ore din ziua in care m-am simtit rau. Daca ma suna si imi spune sa raman, o sa raman pana la ora 13 si nu stiu daca mai rezist, sunt tare adormita. In drum spre casa trebuie sa vizitez marketul sa iau niste piept de pui. ma gandeam sa fac fasole galbena cu piept de pui si dovlecel azi, si sa mai targuiesc una-alta:)
Apoi ajung acasa, macar 2 ore de somn,cat sa ma revigorez.
Astazi reiau sportul, gata a ajuns repaus-ul, e cazul sa trec la treaba.
Ne auzim azi, mai tarziu, dupa somn si gatit:)
Zi buna tuturor!

Spor la toate cele draguto! dar ai grija sa te si odihesti bine :-*? >:D<

Creatsa 22 iun 2012 08:32:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata draga mea !

Sa ai spor si sa te odihnesti destul...ca de nu...vin la Calafat cu bicicleta (asa fac si miscare :)) :) si dau bataita ! Mai ales cu stomacul sensibil e nevoie de odihna ca s-ar putea sa ii transmita si domnului Ficatel ceva daca nu dormi destul !

Hai te pup!

Kclaudyia 22 iun 2012 14:09:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Dienush!

Ma alaturi fetelor care se bucura ca te-ai impacat soacra. Imi pare rau insa ptr boala ei :(
Acum ai ocazia sa ii demonstrezi ca poti fi alaturi de ea si sa-i intri un pic pe sub piele :D (smecherie :)) )

Cat despre sora ta, o sa isi revina ea.. Sangele apa nu se face!

Sa ai un weekend frumos! >:D<>:D<:-*:-*

cris85 22 iun 2012 18:55:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ciao Dia >:D<,

In sfarsiiiiit am timp sa trec pe la tine ca in sfarsiiit vine weekendul. Am lucrat ca un robot saptamana asta. :))

Ma bucur foarte mult sa aud ca ti-ai mai revenit cu stomacelul si mai ales ca ati revenit la sentimente mai bune cu soacra :P O sa vezi ca totul va fi bine si daca mai petreceti timp impreuna o sa ajunga sa te indrageasca din ce in ce mai mult :D (mai ales daca nu are fete :P). Imi pare rau ca e bolnava....si mama a fost operata exact cu aceasta afectiune, dar chiar daca pe moment e nasol, e tratabil, iar pe termen lung totul va fi bine :) (asta ca o incurajare). Cu sorela ce sa zic :)) o sa vada ea cand se angajeaza cum e in campul muncii si clar nu o sa mai aiba timp sa se supere din nimicuri :)) Insa, cum zicea cineva mai sus, pentru un cuplu tot e mai bine si mai fain sa se mute singuri ;;)

Cu dieta cum o mai duci? Am remarcat (si te-am admirat ;;)) ca gatesti numa chestii sanatoase si yummy rau :D fasole, dovlecei, piept de pui...yum yum :)) de abia astept sa gatim ceva bun maine :)) Adica eu mai mult tai ingredientele pentru Masterchef :P Cam asa "functioneste" lucrurile pe la noi :) Cu minusul la cantar o sa ma "laud" in propriul jurnal :)) unde (nici acolo) nu am mai avut timp sa scriu de secole.

Te pupacesc sa ai o seara frumoasa :-*

nikole89 22 iun 2012 19:19:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1074246)



Si eu sunt bine, linistita si topita de caldura asta!

Da, daca ai sti cat ma bucur sa vad ca nu are nimic cu mine. Imi pare rau ca am fost rea, dar si ea a fost rea si ma durea sa o vad cum se poarta.Dar acum vorbim zilnic.Ma suna, imi trimite mesaje. E bine deocamdata.Sper sa nu mai intervina vreo schimbare pe orice motiv....

scumpa mea diana! nu te amagi cu soacra! iti spun din propie experienta! o soacra e o soacra!da? intra la mn in jurnal sa vezi ce mia facut a mea ieri ! si sa vezi ca azi ne e bine maine ne e rau se schimba mai repede ca vantul! deci nuti mai face iluzii cu ea te pup o seara minunata!:-*

mutulica 22 iun 2012 20:27:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna draga mea!!!!
Pe de o parte imi pare rau de soacra ta ca e bolnava dar pe de alta parte ma bucur pentru tine, poate, poate reusiti pina la urma sa gasiti limba comuna...sper sa reusiti sa va intelegeti, oricum nu sint toate soacrele acre...
iti doresc un weekend placut si multa odihna alaturi de iubi al tau!!!!

Prapadeala 22 iun 2012 20:29:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de nikole89 (Post 1074921)
scumpa mea diana! nu te amagi cu soacra! iti spun din propie experienta! o soacra e o soacra!da? intra la mn in jurnal sa vezi ce mia facut a mea ieri ! si sa vezi ca azi ne e bine maine ne e rau se schimba mai repede ca vantul! deci nuti mai face iluzii cu ea te pup o seara minunata!:-*


Ma duc si eu sa citesc...sa ma mai minunez cu ce fac soacrele...mie mi se pare ca sunt capabile de chestii de neimaginat :)) ... eu recunosc ca nu sunt obiectiva pentru ca a mea e de cosmar, mi-a zis atat de multe in 8 ani ca nici eu nu le mai stiu pe toate

azra 23 iun 2012 06:21:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna-neata Dia
zi frumoasa si week-end linistit>:D<>:D<

nikole89 23 iun 2012 08:32:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
neata scumpa! cum mam trezit la comp sa mi salut slabutele>:):-* un weekend placut cred ca azi muncesti nu? munci linistite!:-*

Prapadeala 23 iun 2012 08:50:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Un weekend minunat Dia ... ce faci azi? Te duci la plaja?


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:09:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO