forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Geanynna 19 iul 2012 08:28:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Abia astept si eu sa dorm sambata mai mult putin. Si daca nu dorm mult, dar sunt cu sentimentul ala ca nu trebuie sa ma trezesc, azi nu suna ceasu' si parca stau mai calma.
Legat de sefi, ce ma enerveaza si pe mine cand face el pe desteptu' desi clar nu are dreptate. Dar, cum sunt legile acelea Murphy, "seful are tot timpul dreptate". Al meu e genul ala, ca si daca nu s-a intamplat ceva problema el deja cauta vinovatii si face presupuneri si speculatii, dar cum ziceam orice ai spune el are dreptate. Imi vine sa il sugrum de multe ori:)):)) Ca se ambaleaza de multe ori fara nici un motiv, asa a-prostului. El intra la 12 in birou si isi mai aduce aminte uneori de ceva pe la 15, ca lui ii trebe urgent, numai sa nu il bati. Ca el a stat bine mersi pana la miezu' zilei cand deja tu ti-ai lucrat jumate de zi, iar cand mai ca nu mergi acasa el se apuca sa-si faca treaba si iti cere tot felul de idiotenii. Cea mai tare chestie, totul trebuie repede repede, daca se poate pe ziua de ieri, apoi daca mai gresesti ceva, da de ce te-ai grabit, doar nu era asa urgent. Sa nu iti vina sa ii dai pumni !!

happygirldiana 19 iul 2012 08:32:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Geanynna (Post 1094606)
Abia astept si eu sa dorm sambata mai mult putin. Si daca nu dorm mult, dar sunt cu sentimentul ala ca nu trebuie sa ma trezesc, azi nu suna ceasu' si parca stau mai calma.
Legat de sefi, ce ma enerveaza si pe mine cand face el pe desteptu' desi clar nu are dreptate. Dar, cum sunt legile acelea Murphy, "seful are tot timpul dreptate". Al meu e genul ala, ca si daca nu s-a intamplat ceva problema el deja cauta vinovatii si face presupuneri si speculatii, dar cum ziceam orice ai spune el are dreptate. Imi vine sa il sugrum de multe ori:)):)) Ca se ambaleaza de multe ori fara nici un motiv, asa a-prostului. El intra la 12 in birou si isi mai aduce aminte uneori de ceva pe la 15, ca lui ii trebe urgent, numai sa nu il bati. Ca el a stat bine mersi pana la miezu' zilei cand deja tu ti-ai lucrat jumate de zi, iar cand mai ca nu mergi acasa el se apuca sa-si faca treaba si iti cere tot felul de idiotenii. Cea mai tare chestie, totul trebuie repede repede, daca se poate pe ziua de ieri, apoi daca mai gresesti ceva, da de ce te-ai grabit, doar nu era asa urgent. Sa nu iti vina sa ii dai pumni !!

Vorba ta, chiar daca nu ma trezesc tarziu, e senzatia aia placuta ca nu suna ceasul, ca pot sa lenevesc cat vreau in pat in dimineata respectiva. Chiar daca seara trebuie sa merg la serviciu si sa stau 12 ore singura si adormita:))

Oooof, mor de sefii astia:))Al meu nici nu se ocupa cu cine stie ce la hotel.El are mai multe firme, de ele se ocupa, la hotel nu are cine stie ce contributie, mai mult vine sa vada cum ne descurcam, cum stam cu clientii si sa se relaxeze la terasa si piscina:))Si tot ce are de facut facem noi.Daca are de dus o plasa in camera lui,cine o duce?Diana!Daca are chef sa bea o cafea de la bar si el e la receptie, cinemerge s ao ia?Diana!Si tot asa:))Am de alergat, cred ca de-asta slabesc, ca acasa nu am mai facut sport.Dar urc aici si cobor scarile intr-o veselie:))

bebelusha 19 iul 2012 08:32:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Geanynna (Post 1094606)
Abia astept si eu sa dorm sambata mai mult putin. Si daca nu dorm mult, dar sunt cu sentimentul ala ca nu trebuie sa ma trezesc, azi nu suna ceasu' si parca stau mai calma.
Legat de sefi, ce ma enerveaza si pe mine cand face el pe desteptu' desi clar nu are dreptate. Dar, cum sunt legile acelea Murphy, "seful are tot timpul dreptate". Al meu e genul ala, ca si daca nu s-a intamplat ceva problema el deja cauta vinovatii si face presupuneri si speculatii, dar cum ziceam orice ai spune el are dreptate. Imi vine sa il sugrum de multe ori:)):)) Ca se ambaleaza de multe ori fara nici un motiv, asa a-prostului. El intra la 12 in birou si isi mai aduce aminte uneori de ceva pe la 15, ca lui ii trebe urgent, numai sa nu il bati. Ca el a stat bine mersi pana la miezu' zilei cand deja tu ti-ai lucrat jumate de zi, iar cand mai ca nu mergi acasa el se apuca sa-si faca treaba si iti cere tot felul de idiotenii. Cea mai tare chestie, totul trebuie repede repede, daca se poate pe ziua de ieri, apoi daca mai gresesti ceva, da de ce te-ai grabit, doar nu era asa urgent. Sa nu iti vina sa ii dai pumni !!

story of my life!! :((

happygirldiana 19 iul 2012 08:34:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1094615)

story of my life!! :((

:)):))Mornin', Bebe!>:D<
Ce faci?Esti la munci?

Geanynna 19 iul 2012 08:41:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1094615)
story of my life!! :((

Of draga de tine ! Credeam ca sunt singura cu un ***** din asta !:))

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1094614)
Vorba ta, chiar daca nu ma trezesc tarziu, e senzatia aia placuta ca nu suna ceasul, ca pot sa lenevesc cat vreau in pat in dimineata respectiva. Chiar daca seara trebuie sa merg la serviciu si sa stau 12 ore singura si adormita:))

Oooof, mor de sefii astia:))Al meu nici nu se ocupa cu cine stie ce la hotel.El are mai multe firme, de ele se ocupa, la hotel nu are cine stie ce contributie, mai mult vine sa vada cum ne descurcam, cum stam cu clientii si sa se relaxeze la terasa si piscina:))Si tot ce are de facut facem noi.Daca are de dus o plasa in camera lui,cine o duce?Diana!Daca are chef sa bea o cafea de la bar si el e la receptie, cinemerge s ao ia?Diana!Si tot asa:))Am de alergat, cred ca de-asta slabesc, ca acasa nu am mai facut sport.Dar urc aici si cobor scarile intr-o veselie:))

Sunt fantastici sa stii.
Al meu nu e in stare sa vina de la el din birou la mine( adica max 5 pasi) sa ia dosaru sa se uite la un pret.Trebe sa ma strige pe mine sau pe colega mea sa ma uit, cand eu am alte mii de treburi mai bune de facut. Iar daca fix nu-i raspunzi in timp util iti arunca niste dume, Gooood :-o!

happygirldiana 19 iul 2012 09:33:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Geanynna (Post 1094633)

Of draga de tine ! Credeam ca sunt singura cu un ***** din asta !:))


Sunt fantastici sa stii.
Al meu nu e in stare sa vina de la el din birou la mine( adica max 5 pasi) sa ia dosaru sa se uite la un pret.Trebe sa ma strige pe mine sau pe colega mea sa ma uit, cand eu am alte mii de treburi mai bune de facut. Iar daca fix nu-i raspunzi in timp util iti arunca niste dume, Gooood :-o!

e mai usor asa:))

Exp 19 iul 2012 10:50:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Diana,

Am citit aici mai demult si nu imi mai amintesc unde :-/ ... era un link cu informatii referitoare la timpul de digerare al alimentelor. Te rog frumos, in cazul in care stii pe unde este postata aceasta info, ai putea sa ma ajuti? Multumesc frumos!

Animis23 19 iul 2012 12:16:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Vad ca se vorbeste de sefi pe aici :)) Eu sunt noua in campul muncii si sunt ok momentan, toata lumea e neasteptat de draguta, nu stiu care e treaba! Sunt constienta ca s-ar putea schimba chestia asta in curand...

Azi toata lumea merge, cu sefii la un loc, la concertul Roxette (de exemplu). Mancam de pranz impreuna (inclusiv am luat pranzul cu sefa mare din Suedia, la un restaurantel din apropiere, foarte informal). Adica e o atmosfera de colegialitate, si de interes comun, inca nu am auzit pe cineva sa tipe la altcineva sau sa ii atraga atentia in public. Daca ai gresit ceva, ti se comunica intr-un meeting privat, ceea ce mi se pare foarte elegant.

E bine ca faci miscare la munca, Dienush :)) Eu mai ies cu colegii la tigari ca sa urc si sa cobor scarile doua etaje (incerc sa evit liftul pe cat posibil). Nici eu nu am mai facut sport, dar sambata ma duc la bazin si am chef sa inot si sa ma balacesc! O zi frumoasa sa ai. Planurile tale cu iubi suna foarte bine. Tin minte ca odata mi-a povestit mama ca erau mai tineri si nu aveau bani de niciunele dar nici nu indrazneau sa se angreneze la o rata, nu stiau prea multe despre cum ar functiona. (Asta la inceputul anilor 90). Si apoi si-au facut curaj si si-au dat seama ce usoare devin anumite cheltuieli prin rate, si ce casa poti sa iti faci asa, cu un pic de cumpatare si rabdare :D

Pupici!!!

Slabuta 19 iul 2012 12:57:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Draga Diana, cadoul meu vine cu o mica intarziere.
Cu dedicatie speciala pentru tine >:D<

Fericirea vine din interior – Descopera-te! - Slabute.ro

happygirldiana 19 iul 2012 13:38:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1094914)
Draga Diana, cadoul meu vine cu o mica intarziere.
Cu dedicatie speciala pentru tine >:D<

Fericirea vine din interior – Descopera-te! - Slabute.ro

Draga mea Marina, am citit cu emotie in suflet, cu sufletul la gura. Chiar daca nu mi te-ai adresat in mod direct, am simtit ca este pentru mine, am simtit ca mie imi este adresat. Am sa tin cont de tot ce am citit, am sa incerc sa ma descopar, sa ma redescopar si am sa fac sa fac in asa fel incat totul sa fie de partea mea.Pentru ca pot.Pentru ca trebuie sa invat sa fiu pozitiva si increzatoare. Iti multumesc din suflet ca existi, iti multumesc din inima ca ai creat un locsor asa minunat precum Slabute!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:46:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO