forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Twisty 30 aug 2012 09:27:13

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Diana!
Cum sa iti fie jena sa ridici capul din pamant?Capul sus!Esti minunata!
Cu totii avem zile mai bune si mai putin bune dar toate trec >:D<!
Iar de faptul ca esti o ambitioasa nu ma indoiesc.Ai fost una dintre modelele mele de cand am descoperit slabute, cred ca esti prima slabuta cu care am intrat in vb.imi place sa te citesc chiar daca nu intervin de fiecare data in discutii :">:P.
Sa ai o zi frumoasa! >:D<

http://www.dilsecomments.com/graphic...d-Day-4872.jpg

Khali 30 aug 2012 09:32:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Incerc sa apelez la prietenul acesta si daca nu reusesc, iti dau de stire, multumesc oricum mult de tot! >:D<

Din cate stiu, 30 DS combina exercitiile aerobice cu cele anaerobice, dar conteaza foarte mult istoricul fiecarei persoane in parte, ce procent de muschi avea in special, cata grasime, ce stil de viata si ce alimentatie. Parerea mea este ca se pot obtine si rezultate precum cele pe care le vezi pe net, dar acest lucru e obtinut de cei care au factorii pozitivi de partea lor -genetic bunicel macar, alimentatie sanatoasa, organizare foarte buna etc.

Conteaza insa motivatia pe care ti-o da faptul ca altii au reusit, rezultatele oricum nu vor fi identice pentru ca suntem diferiti.
Asa ca apuca-te de el, daca simti ca e prea usor, completeaza-l cu oricare alt program, dar, mai ales, nu renunta pe termen lung.
Fetele de pe site care au reusit au reusit fiecare cu un program diferit, tu stii asta la fel de bine ca mine, cheia succesului este sa fii constanta in lucrurile bune pe care le faci pentru tine, nu sa gasesti programul ideal, ca rezultatele vin sigur oricum, cu orice sport -dar nu numai cu sport.
Si eu includ mai mult cardio acum, pentru a mai scadea din grasime, deci completeaza cu orice iti place. La mine merge foarte bine momentan Tae Bo si Turbo Fire, insa mai demult am obtinut rezultate foarte frumoase chiar si cu Turbo Jam (il combinasem cu programe cu greutati), desi acum, ca program, nu mi se mai pare solicitant -dovada faptului ca eficienta poate veni de oriunde, numai sa te tii.

Sa nu-ti mai pierzi stima de sine niciodata, indiferent de cat de grea e viata in unele momente, trebuie sa fii constienta de valoarea ta ca om, de principiile morale pe care le ai si de care trebuie sa fii mandra.

Te pup si eu cu drag!

Kclaudyia 30 aug 2012 13:01:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1121491)

Sa stii ca oricat ai fi de slabuta, daca tu nu te respectie, nu te apreciezi si nu-ti cunosti valoarea reala, nimeni nu o va face niciodata: nici iubi, sorela, cunoscuti sau necunoscuti. Intr-un mod pe care nu-l pot explica stiintific felul cum ne simtim la interior: ganduri, trairi sufletesti se reflecta si la exterior...si lumea te percepe ca atare...Daca tu te simti frumoasa, inteligenta si esti vioaie, asta se vede mereu la exterior si-ti da o frumusete ce compeseaza sau surclaseaza frumusetea fizica...Daca nu esti impacat cu tine si viata ta, viata ta interioara va domina exteriorul si "uratenia", nelinistea si agitatia din interior va fi expusa lumii...Sunt sigura ca ai vazut oameni urati, dar nu prin uratenia fizica, ci prin ingandurari, printr-o suparare si frustrare continua. Este in avantajul nostru sa nu devenim astfel de oameni... O casa, oricat de modesta, cat timp este curata este placuta...la fel si un om, daca are curatenie si ordine in minte si suflet.

Rominel i-am zis si eu si alte slabute sa aiba mai multa incredere in ea, dar e o fata tare incapatana si nu intelege.. :( Nu intelege ca ea chiar e frumoasa.. Si oricat i-am zice noi si am dojeni-o, piticii ei sunt tot acolo.. :D

Na ca te-am parat Dienush! :P >:)

rommyna 30 aug 2012 13:39:47

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1121721)


Rominel i-am zis si eu si alte slabute sa aiba mai multa incredere in ea, dar e o fata tare incapatana si nu intelege.. :( Nu intelege ca ea chiar e frumoasa.. Si oricat i-am zice noi si am dojeni-o, piticii ei sunt tot acolo.. :D

Na ca te-am parat Dienush! :P >:)

Observ...ca doar nu este prima data cand avem astfel de discutii cu ea :P si nici prima data cand trece prin asa o situatie...dar sper sa-i treaca o data si o data!

Geanynna 30 aug 2012 14:33:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
ciao Diu >:D<
Vad ca iar te prind intr-o pasa proasta :( Vrei bataitza? :))>:)
Serios, eu sunt de acord cu ce spun fetele ! esti asa de frumoasa, de treaba, de gasca, desteapta, etc etc etc..... si tu te simti nasol ! pai da nu-i voie asa ceva !
Trebuie sa-ti revizuiesti atitudinea fata de tine insuti !!! sa te iubesti pe tine !!! >:D<:-*
Te astept cu vesti minunate

Prapadeala 30 aug 2012 16:34:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ma bucur sa vad ca ti-ai gasit ambitia pentru sport si ca vrei sa incerci si cu dieta.

Si eu sunt tot la fel, in incercari de a ma tine de dieta... sper sa si reusesc...

Ziua de azi cum a fost? A mea a fost ok pana acum, sper sa ramana la fel pana la sfarsit

happygirldiana 31 aug 2012 08:02:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata, fetele mele dragi!
Termin cu vaicareala si trec la treaba.Adevarat ca sunt tot mai nemultumita de mine si ca arat destul de aiurea, vad pe haine, vad pe mine, dar numai cu constiinciozitate pot rezolva asta. Ieri am facut prima zi de 30 days shred. AM o febra musculara de imi vine sa plang., Nici nu ma gandeam sa fac de la programelul asta, ca nu imi parea asa greu. Initial am zis ca ma trezesc la 6 azi sa fac sportul dar nu am fost in stare, am sa il fac deseara:)Inca 3 zile fara asta si intru in concediu.Nu va mai fi o problema:)Poate numai cand voi merge la tara, la cules de vie va fi o problema, ca voi sta mai mult acolo dar vad eu, iau laptopul dupa mine, ma descurc cumva:)Incepe sa imi placa de Jillian asta:)

Acum sunt la munci, prima zi din cele patru ramase:)In meniu pt azi am asa:
md - terci de ovaz cu stafide
pranz - 2 sandvisuri cu branza si niste salam (a fost pachet facut in viteza, m-am adaptat la ce maia m in frigider)
cina - souffle de legume mexicane cu paprika si o feliuta de branza de vaca
gustari - prune si struguri
Iar acum beau un 3 in 1:)Incerc sa renunt usor usor la cafea sau daca nu renunt macar sa beau mai putina si la fel si in cazul tigarilor:)

Pupici si zi frumoasa va doresc!

azra 31 aug 2012 08:05:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
neata Di,serviciu usor si o zi rapida
http://shangrilacoffee.com/wp-conten...coffee_cup.jpg

happygirldiana 31 aug 2012 08:05:48

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1122049)
neata Di,serviciu usor si o zi rapida
http://shangrilacoffee.com/wp-conten...coffee_cup.jpg

Multumesc la fel, Gabitz drag!>:D<Buna dimineata!

Twisty 31 aug 2012 08:07:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Serviciu usor Diana! >:D<

Bravo pentru sport :)!Nu te lasa!
Si eu vreau sa ma apuc de Hip Hop Abs dupa calendar.Sper sa dea rezultate:P.

http://niculinamoisescu.weblog.ro/us...745/1h6tz7.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:57:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO