forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 10 sep 2010 18:26:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cris17 (Post 323434)
ehh..nu gasesc emoticon-ul cu umflatul in pene ;))

eu nici nu il stiu:)) ia sa arunc o privire :D

cris17 10 sep 2010 18:32:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
am gasit eu ceva ;)) :))http://images.clipartof.com/small/47...sm-Clipart.jpg

happygirldiana 10 sep 2010 18:39:47

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cris17 (Post 323479)

:)) da,dragutza:))

Florea Andreea 10 sep 2010 19:22:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 323452)
Amin :))) abia astept sa nu o mai vad!ca mereu ma uitam in oglinda si lasam capul in jos savad cat de mare e :))

Eu am si fata rotunda si grasa daca e sa fiu directa...[la un moment dat am fost la un control la endocrinolog si mi-a spus ca am fata prea grasa in raport cu greutatea corporala]...la inceput mi se vedea gusa si data tineam capul drept....ca sa fac poze decente imi luuuungeam gatul si tineam capul suus:))...acum e cat de cat mai ok

happygirldiana 10 sep 2010 19:38:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 323535)
Eu am si fata rotunda si grasa daca e sa fiu directa...[la un moment dat am fost la un control la endocrinolog si mi-a spus ca am fata prea grasa in raport cu greutatea corporala]...la inceput mi se vedea gusa si data tineam capul drept....ca sa fac poze decente imi luuuungeam gatul si tineam capul suus:))...acum e cat de cat mai ok

mey si eu am fata prea rotunda si niste obraji "grasi".cel putin asa i se pare si mie.si la fel fac si eu de obicei,imi tin capul intr-o parte pt poze,sa nu se mai vada asa nasol....
eh...deh,dam noi jos tot,stai sa vezi atunci:))

happygirldiana 10 sep 2010 21:04:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
slabutele,eu ma pun sa vad un film cu iubitul meu.ne auzim mai tarziu :*:*:*

happygirldiana 11 sep 2010 08:19:48

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
neata slabutelor!!!!!va urez o zi suberba!!!>:D<la mine e nor,sta sa ploua.....asadar citesc pe vremea asta:D
micul meu dejun:un crenvurst si o felie subtire de cascaval afumat,40gr cereale si o cana cu lapte;;)

lucia ely 11 sep 2010 09:30:56

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna:*:*:*
sa-ti fie de bine papica:*:*
la mine e frumos:D afara;;)

ce planuri ai pt azi?;;)

Florea Andreea 11 sep 2010 10:07:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Salut fetelor!:D La mine ploua cu intreruperi, dar sunt fericita:D ... azi fac ceva nou de mancare, mai experimentez si sunt curioasa cum iasa:D.
Sa ai spor la citit diana:D... mai ai putin si iti gati licenta inainte de anul 3 :)):D

happygirldiana 11 sep 2010 10:18:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324024)
Salut fetelor!:D La mine ploua cu intreruperi, dar sunt fericita:D ... azi fac ceva nou de mancare, mai experimentez si sunt curioasa cum iasa:D.
Sa ai spor la citit diana:D... mai ai putin si iti gati licenta inainte de anul 3 :)):D

as fi fericita sa fie asa,as avea mai mult timp la dispozitie pt studiul de caz.oricum eu acum doar citesc,sa imi fac o idee despre tema:P
si?ce gatesti nou?impartaseste-ne si noua ;;)
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 323987)
buna:*:*:*
sa-ti fie de bine papica:*:*
la mine e frumos:D afara;;)

ce planuri ai pt azi?;;)

eh..niciun plan maret...tre sa gatesc si eu un pic dar nu stiu ce,merg sa imi iau blugii ca sunt gata ;)) si citit + sport :D
voi ce planuri aveti?

Florea Andreea 11 sep 2010 11:44:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324040)
as fi fericita sa fie asa,as avea mai mult timp la dispozitie pt studiul de caz.oricum eu acum doar citesc,sa imi fac o idee despre tema:P
si?ce gatesti nou?impartaseste-ne si noua ;;)

eh..niciun plan maret...tre sa gatesc si eu un pic dar nu stiu ce,merg sa imi iau blugii ca sunt gata ;)) si citit + sport :D
voi ce planuri aveti?

Acum am terminat de mancar:D...am facut frittata cu branza, dar personalizata, ca nu mi-au placut 2 ingrediente....A iesit foarte bine si cred ca o pun pe calculatorul de calorii, acum ma pun sa calculez:D

happygirldiana 11 sep 2010 11:49:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324210)
Acum am terminat de mancar:D...am facut frittata cu branza, dar personalizata, ca nu mi-au placut 2 ingrediente....A iesit foarte bine si cred ca o pun pe calculatorul de calorii, acum ma pun sa calculez:D

hmmm..eu nu stiu cum e:-?? asa ca astept reteta si caloriile;)) poate si o poza?;;) pleaseeee

Florea Andreea 11 sep 2010 12:13:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324219)
hmmm..eu nu stiu cum e:-?? asa ca astept reteta si caloriile;)) poate si o poza?;;) pleaseeee

poze nu am fost inspirata sa fac, iar acum e mancata aproape toata:))...La calorii e cu aproximatie, dupa ochi asa. Reteta [adaptata de mine]:
ulei de masline
2 cepe medii taiate felii
1 ardei gras maare taiar felii
2 dovlecei medii curatati si taiati rondele
2 rosii mari, curatate de coaja si taiate cubulete
3 oua
branza [ eu am folosit telemea]
busuioc, sare piper [eu am pus si cimbru :D]

Ceapa, ardeiul si dovlecelul se pun la calit in uleiul de masline, pana se rumenesc un pic, se adauga rosia [eu am pus acum si busuiocul] si se lasa pana scade sosul, dar nu de tot, ouale batute se amesteca cu branza rasa, cu sare si piper. In legume am pus cimbru inainte de a adauga peste amestecul din branza si ou. Nu se amesteca, legumele trebuie sa fie acoperite doar. Se pune capacul si se lasa pana se mai coc legumele si branza cu oul se intaresc un pic...nu dureaza mult...Apoi eu am mai ras un pic de branza deasupra, sunt mare fana:d, si am dat cateva minute la cuptor pana s-a topit branza rasa si s-a mai intarit crusta. Si voila!:D
A iesit f buna si aromata, din cauza busuiocului si cimbrului. :D

happygirldiana 11 sep 2010 12:18:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324247)
poze nu am fost inspirata sa fac, iar acum e mancata aproape toata:))...La calorii e cu aproximatie, dupa ochi asa. Reteta [adaptata de mine]:
ulei de masline
2 cepe medii taiate felii
1 ardei gras maare taiar felii
2 dovlecei medii curatati si taiati rondele
2 rosii mari, curatate de coaja si taiate cubulete
3 oua
branza [ eu am folosit telemea]
busuioc, sare piper [eu am pus si cimbru :D]

Ceapa, ardeiul si dovlecelul se pun la calit in uleiul de masline, pana se rumenesc un pic, se adauga rosia [eu am pus acum si busuiocul] si se lasa pana scade sosul, dar nu de tot, ouale batute se amesteca cu branza rasa, cu sare si piper. In legume am pus cimbru inainte de a adauga peste amestecul din branza si ou. Nu se amesteca, legumele trebuie sa fie acoperite doar. Se pune capacul si se lasa pana se mai coc legumele si branza cu oul se intaresc un pic...nu dureaza mult...Apoi eu am mai ras un pic de branza deasupra, sunt mare fana:d, si am dat cateva minute la cuptor pana s-a topit branza rasa si s-a mai intarit crusta. Si voila!:D
A iesit f buna si aromata, din cauza busuiocului si cimbrului. :D

yummy!suna bine!e un fel de omleta,nu?numai ca o pui i la cuptor putin:d
as face si eu dar nu am dovlecei:(

Florea Andreea 11 sep 2010 12:23:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324249)
yummy!suna bine!e un fel de omleta,nu?numai ca o pui i la cuptor putin:d
as face si eu dar nu am dovlecei:(

Oarecum, desi mai mai mult sunt legume.:D La cuptor sta doar maxim 5 minute.:D In mod cert o sa mai fac...probabil cand ma mai duc la prietenul meu, ca incepe si el sa fac burta si tre sa il dezvat de salamuri :))
Dupa calculele mele aproxmative, are cam 107 calorii/100 de grame.

Ciucik 11 sep 2010 12:39:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mai...fericita mica ce esti tu! :))) Felicitari pentru cele 6 kg si tin sa te anunt ca sunt cu ochii pe tine!!! (adica te-am adaugat la favorite, ca mi-a placut ce zici tu aici prin jurnalul tau). Kiss u de nu te vezi!!! :P

happygirldiana 11 sep 2010 12:47:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Ciucik (Post 324274)
Mai...fericita mica ce esti tu! :))) Felicitari pentru cele 6 kg si tin sa te anunt ca sunt cu ochii pe tine!!! (adica te-am adaugat la favorite, ca mi-a placut ce zici tu aici prin jurnalul tau). Kiss u de nu te vezi!!! :P

;;) multumesc Ciucik!oups..de-asta ma simteam eu urmarita :">:))
ma bucur ca iti place casuta mea si te atsept mai des in vizita ;)
na,ca te kiss-uiesc si eu pe tine!:-*:-*[*119*]

happygirldiana 11 sep 2010 12:51:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324255)
Oarecum, desi mai mai mult sunt legume.:D La cuptor sta doar maxim 5 minute.:D In mod cert o sa mai fac...probabil cand ma mai duc la prietenul meu, ca incepe si el sa fac burta si tre sa il dezvat de salamuri :))
Dupa calculele mele aproxmative, are cam 107 calorii/100 de grame.

oricum suna bine:)
da...si eu mai gatesc pentru iubitul meu.a mancat in ultimul timp la mancare cu legume si cu foarte putina sau deloc grasime....cred ca i-a iesit pe ochi:))el manca ce vroia sufletelul lui,prajit in ulei,prajeli,paine etc.acum cand mai vine la mine sau ma duc eu la el si stam mai mult impreuna ii gatesc mai dietetic.la inceput a strambat din nas dar cum a gistat s-a indragostit de mancarea mai sanatoasa:))avea si el burtica pana acum vreo 4 luni,a slabit,a dat-o jos si tre sa il mentin asa:))si cum plecam impreuna la craiova,la facultate tot asta o sa manance ;))

happygirldiana 11 sep 2010 13:52:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Doamne..as bea tone de ceai!!!sper sa nu devin dependenta...beau cam 3-4 cani pe zi..abia daca mai beau apa:D
si tocmai ma uitam pe site-ul celor de la fares si am vazut tot felul de sortimente de ceai si ma bate gandul sa plasez o comanda online,ca nu gasesc aici sau la craiova ce sortimente vreau.gasesc doar ce e mai cautat,musetel,tei,verde,menta.:D
ma face curioasa cel de mere si Melissa si cel verde cu lamaie si vanilie.si nu mai vb despre cel de fragi si zmeura:x cred ca ati luat-o razna din cauza mea-cu ceaiurile:))

Florea Andreea 11 sep 2010 14:48:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324285)
oricum suna bine:)
da...si eu mai gatesc pentru iubitul meu.a mancat in ultimul timp la mancare cu legume si cu foarte putina sau deloc grasime....cred ca i-a iesit pe ochi:))el manca ce vroia sufletelul lui,prajit in ulei,prajeli,paine etc.acum cand mai vine la mine sau ma duc eu la el si stam mai mult impreuna ii gatesc mai dietetic.la inceput a strambat din nas dar cum a gistat s-a indragostit de mancarea mai sanatoasa:))avea si el burtica pana acum vreo 4 luni,a slabit,a dat-o jos si tre sa il mentin asa:))si cum plecam impreuna la craiova,la facultate tot asta o sa manance ;))

Eu cand ii gatesc, ca nu stau numa cateva zile...fac ceva sa mancam amandoi [asa am facut acum] si care sa tina macar 2 zile, ca baga i el ca-n spital:))...si dupaia nu pot sa nu il rasfat cu ceva, ca sa vada ca stiu si eu sa fac:))...acuma cand am mers i-am facut pizza [pe care mi-au laudat-o baietii:>:>:>] si am facut clatite impreuna :D...


happygirldiana 11 sep 2010 17:14:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:10
Cascaval afumat, 20g - 71 calorii
Crenvursti de pui, 45g - 100 calorii
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 250ml - 110 calorii
Fulgi de cereale (grau, secara, ovaz, orz), Sanovita, 40g - 128 calorii

Gustare 1, ora 12:45
Nectarine, 115g - 51 calorii
Pere, 170g - 99 calorii
Ceai verde, 250ml - 5 calorii

Prânz, ora 14:00
Ceai verde, 250ml - 5 calorii
Salata de vinete a la Slabuta, 70g - 30 calorii
Telemea de vaca, 62g - 170 calorii
Sardine in ulei cu lamaie, John West, 32g - 70 calorii

Cina, ora 18:01
Ardei rosu gras, 95g - 30 calorii
Salata de vinete by Husky, 110g - 44 calorii
Supa de legume by alinutza656, 250ml - 48 calorii
Carne de pui, pipota, toate clasele (de pui), gatita, fiarta la foc mic (innabusita), 48g - 74 calorii
Ceai verde, 200ml - 4 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1039 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1596 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1596 calorii


pe la 8 urmeaza sportul ;))
mai tarziu poate mai mananc o nectarina sau un iaurt 0% mai degraba ca am mancat destule fructe azi :D
acum....cu greu trebuie sa ma dezlipesc de laptop pentru ca trebuie sa citesc..iar :D asta dupa ce imi beau ceaiul ;)
voi ce mai faceti?sunt gata meniurile voastre?

Florea Andreea 11 sep 2010 17:56:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Bravo! Imi place meniul tau.:D Sa ai spor la sport!>:D<

happygirldiana 11 sep 2010 18:02:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324579)
Bravo! Imi place meniul tau.:D Sa ai spor la sport!>:D<

merci!;)sa fie!desi am o febra de zile maaari :)))

Florea Andreea 11 sep 2010 18:26:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324587)
merci!;)sa fie!desi am o febra de zile maaari :)))

Atunci ia-o mai incet un pic si nu uita de incalzire.

happygirldiana 11 sep 2010 18:34:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324606)
Atunci ia-o mai incet un pic si nu uita de incalzire.

nu,mereu fac incalzire,dar acum cand oi face sport fac 10-15 min de streching inainte de sport sa ma descos bine:))
as lua-o mai incet dar cred ca sunt obsedata de TJ mai ales Ab Jam si cardio patry-urile alea superbe :d
apropo de astea,iubitu' imi propunea o data sa fac sport cand e si el in preajma:-o o Doamne,cand e sor-mea de fata mai merge dar nu stiu....si el..bine,ca m-a vazut in diferite si multe ipostaze dar in asta mi se pare un pic aiurea :) zicea ca vrea sa ma vada practicand sportul care ma face si mai frumoasa decat sunt:"> nu ma bucur decat ca sunt rezultate vizibile si ii plac si lui :-x

Florea Andreea 11 sep 2010 18:40:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324612)
nu,mereu fac incalzire,dar acum cand oi face sport fac 10-15 min de streching inainte de sport sa ma descos bine:))
as lua-o mai incet dar cred ca sunt obsedata de TJ mai ales Ab Jam si cardio patry-urile alea superbe :d
apropo de astea,iubitu' imi propunea o data sa fac sport cand e si el in preajma:-o o Doamne,cand e sor-mea de fata mai merge dar nu stiu....si el..bine,ca m-a vazut in diferite si multe ipostaze dar in asta mi se pare un pic aiurea :) zicea ca vrea sa ma vada practicand sportul care ma face si mai frumoasa decat sunt:"> nu ma bucur decat ca sunt rezultate vizibile si ii plac si lui :-x

Nu cred ca e o idee rea sa te vada cand faci sport...poate il convingi sa se bage si el:D...asta doar daca nu esti pudica...pana la urma cred ca te-a vazut in multe ipostaze si asta v-ar putea apropia si mai mult. Asta e parerea mea doar.:D

happygirldiana 11 sep 2010 18:43:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324616)
Nu cred ca e o idee rea sa te vada cand faci sport...poate il convingi sa se bage si el:D...asta doar daca nu esti pudica...pana la urma cred ca te-a vazut in multe ipostaze si asta v-ar putea apropia si mai mult. Asta e parerea mea doar.:D

el alearga nu cred ca s-ar baga la astfel de exercitii,nu cred ca sunt pe placul lui :D desi cred ca pana la urma ii fac o invitatie.si-asa mi-i naspa sa fac singura sport...

Florea Andreea 11 sep 2010 18:47:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324618)
el alearga nu cred ca s-ar baga la astfel de exercitii,nu cred ca sunt pe placul lui :D desi cred ca pana la urma ii fac o invitatie.si-asa mi-i naspa sa fac singura sport...

Mno vezi...nu e o idee rea:D. Mie mi-ar placea sa ma vada facand sport, mai ales tae bo, ca acolo ma chinui cel mai tare:))...sa vada cum ma chinui si asa poate apreciaza mai mult tot ce incerc sa fac si rezultatele pe care le am.:D
Ca e usor sa te gandesti ca "ce fain, o slabit"...dar e mult mai greu sa o faci.:D

happygirldiana 11 sep 2010 18:51:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324624)
Mno vezi...nu e o idee rea:D. Mie mi-ar placea sa ma vada facand sport, mai ales tae bo, ca acolo ma chinui cel mai tare:))...sa vada cum ma chinui si asa poate apreciaza mai mult tot ce incerc sa fac si rezultatele pe care le am.:D
Ca e usor sa te gandesti ca "ce fain, o slabit"...dar e mult mai greu sa o faci.:D

tare haioasa ai fost cu"ce fain,o slabit":)))
da,ai dreptate aici.oricum cred ca te apreciaza chiar daca nu vede cat te chinui.si cred ca te si sustine si e alaturi de tine:D
si oricum,pana la urma,o faci mai intai pentru tine,sa fii slabuta,sanatoasa si frumoasa(cred eu) si apoi pentru altii :D

Florea Andreea 11 sep 2010 18:55:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324627)
tare haioasa ai fost cu"ce fain,o slabit":)))
da,ai dreptate aici.oricum cred ca te apreciaza chiar daca nu vede cat te chinui.si cred ca te si sustine si e alaturi de tine:D
si oricum,pana la urma,o faci mai intai pentru tine,sa fii slabuta,sanatoasa si frumoasa(cred eu) si apoi pentru altii :D

Clar ca toate facem asta pt noi...daca nu, e deja o batalie pierduta... dar si lucrurile colaterale, de exemplu felul in care suntem percepute de lumea din jurul nostru au o oarecare importanta, pot fi un boost de incredere si motivatie.:D

happygirldiana 11 sep 2010 18:57:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324631)
Clar ca toate facem asta pt noi...daca nu, e deja o batalie pierduta... dar si lucrurile colaterale, de exemplu felul in care suntem percepute de lumea din jurul nostru au o oarecare importanta, pot fi un boost de incredere si motivatie.:D

da,clar!nu contest asta,in niciun caz.

happygirldiana 11 sep 2010 19:35:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
se pare ca parintii nu mai intra pe net astaseara...nu au gasit o sala libera.asadar ma pun sa fac sport ca maine sa am liber ;))nici nu stiu ce sport sa fac ca e cam tarziu si mi s-a cam luat cheful:D

Florea Andreea 11 sep 2010 19:47:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324677)
se pare ca parintii nu mai intra pe net astaseara...nu au gasit o sala libera.asadar ma pun sa fac sport ca maine sa am liber ;))nici nu stiu ce sport sa fac ca e cam tarziu si mi s-a cam luat cheful:D

Mno sa ai spor la treaba daca te pui la sport! Si daca nu, distractie faina, in caz ca iesi pe undeva!:D

happygirldiana 11 sep 2010 19:59:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324687)
Mno sa ai spor la treaba daca te pui la sport! Si daca nu, distractie faina, in caz ca iesi pe undeva!:D

multzam fain:P nu ies niciunde....my best girlfriend e la o nunta,iubitu e la munca iar sormea are "musafiri"si o doare burta asa ca...stau acasa.acum fug la sport.revin cam in 1 ora jum-2 :-*>:D<

happygirldiana 11 sep 2010 21:34:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
am revemit!am facut-o si pe asta![*101*]desi nu aveam chef la inceput sa mai fac sport pentru ca era tarziu a venit cheful pe parcurs.
raport la sport:50 minute TJ cardio party+20 de minute TJ Ab Jam!hiuh....[*aerobic*]
acum urmeaza baita mult asteptata si o cana cu ceai sau un pahar cu lapte ca sa am somnul linistit[*124*]

a aparut pe parcurs si o durere puternica de cap si asa cum va spuneam ieri sau alaltaieri persista durerea de spate,jos in partea dreapta acum.....ieri era toata partea lombara.abia m-am putut misca...bine ca exercitiile le-am facut corect dar m-am fortat ca sa ma pot apleca....

happygirldiana 12 sep 2010 07:47:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
raport MD azi:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:35
Crenvursti de pui, 90g - 200 calorii
Cascaval afumat, 28g - 99 calorii
Castraveti, 78g - 12 calorii
Fulgi de cereale (grau, secara, ovaz, orz), Sanovita, 40g - 128 calorii
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 200ml - 88 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 527 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1596 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1596 calorii
avea o slabuta la un moment dat ca status:Mananca la micul dejun ca un rege,la pranz ca un print si la cina ca un cersetor:)))cam asta am facut eu azi cu Md.stiu,am mancat cam mult dar mi-era atat de pofta si de niste cremvursti si cascaval...dar cred ca in loc de 2 trebuia sa mananc doar un cremvurst :D si cum azi am si eu o limita mai blanda ca e duminica o sa fac o tatrrta cu mere a la slabuta,cat mai dietetica si sper sa nu trec de nr caloriilor permis.dar la pranz cred ca o sa mananc o portie de tarta si la cina..vad eu ce mai mananc :Dsi sport cred ca tot fac,desi duminica ma gandeam sa mi-o iau ca zi libera,dar de obicei daca duminica mananc ceva dulce mi-e aiurea rau sa nu fac sport.de fapt si chiar daca nu mananc ceva dulce cu cateva calorii in plus tot mi-e nu stiu cum sa nu fac sport.m-am obisnuit asa :">
voi ce ziceti?am exagerat cu md in dimineata asta?

happygirldiana 12 sep 2010 10:27:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
gata,am pus tarta la cuptor.sper sa iasa,sa se coaca,pentru ca am folosit faina integrala de secara si am observat ca aia nu se prea coaceb-(
totalul de calorii e de 1726.astept sa vad cat cantareste produsul final ca mai apoi sa calculez caloriile per portie :D


anqutz 12 sep 2010 10:32:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 325090)
gata,am pus tarta la cuptor.sper sa iasa,sa se coaca,pentru ca am folosit faina integrala de secara si am observat ca aia nu se prea coaceb-(
totalul de calorii e de 1726.astept sa vad cat cantareste produsul final ca mai apoi sa calculez caloriile per portie :D

Neata! Mamaaa, ce bunatati faci tu. =P~

cris17 12 sep 2010 10:33:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
prea tarziu prt raspunsul meu :P legat de zahar
ti-as fi spus ca la merele dulci merge si fara ;)

Fug iar, ca am terminat cu chiflele si acum am la cuptor 1 placinta cu mere si una cu urda si asteapta painea neagra sa fie bagata la copt #:-s
off...ii tot spun sotului ca am nevoie de 2 cuptoare :-s
. Tot o sa le am pana la urma ;))

happygirldiana 12 sep 2010 10:35:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 325098)


Neata! Mamaaa, ce bunatati faci tu. =P~

Neata Anqutz!hai ca iti dau si tie o bucatica;))daca se coace si iese bine[*25*]
m-am hotarat sa prepar ceva in casa,nu am mai mancat cam de mult ceva dulce si bun si am zis ca e ziua perfecta.e si duminica :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:19:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO