forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 30 aug 2010 17:18:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 307877)
eh.. frumoase am fost oricum.. si vom fi :">. Bunica mea zicea : lasa tu, ca esti grasa si frumoasa :)) Cand o auzeam ~X( ma apucau dracii.
Paiii..:-? eu zic sa papi salata de rosii cu telemea.. si defapt:-? mi-ai facut pofta asa ca si eu voi manca acelas lucru la cina..:-?.
>:D<

asa o sa fac,o sa mananc o salata mare de rosii,ardei gras si telemea:)
ah....si as manca niste seminte de floarea soarelui...sunt sanatoase dar nu stiu ce cantitate e permisa.la cate calorii au....
chiar acum fug sa mananc.ne auzim imediat!

lucia ely 30 aug 2010 17:27:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna scumpa:*:*:*
bravo pt sport:*:*:*
eu tocmai am luat cina:)
ciorba de legume:D+ o jum feliuta de paine:">
am facut niste abdomene crunch(100) si 20 de genoflexiuni:D mai stau putin si ma pun pe zumba:*:*
scumpa cum faci sa ai energie si chef de sport si dim si seara?:-?

happygirldiana 30 aug 2010 17:43:56

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307889)
buna scumpa:*:*:*
bravo pt sport:*:*:*
eu tocmai am luat cina:)
ciorba de legume:D+ o jum feliuta de paine:">
am facut niste abdomene crunch(100) si 20 de genoflexiuni:D mai stau putin si ma pun pe zumba:*:*
scumpa cum faci sa ai energie si chef de sport si dim si seara?:-?

si eu iau cina...stiu ca nu e bine sa fac nimic in timp ce mananc dar o telenovela urmaresc,atat!aia la 6 jum peacasa.atat si nu vreau sa pierd....eu papa salata de rosii cu telemea;)
draga mea..nu stiu ce sa zic..pur si simplu...dimineata fac start walking sau daca nu dimineata,dupa amiaza.si seara fac altceva.
eu sunt destul dde enrgica de cand ma stiu,desi sunt asa grasunica:))

lucia ely 30 aug 2010 17:50:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307901)
si eu iau cina...stiu ca nu e bine sa fac nimic in timp ce mananc dar o telenovela urmaresc,atat!aia la 6 jum peacasa.atat si nu vreau sa pierd....eu papa salata de rosii cu telemea;)
draga mea..nu stiu ce sa zic..pur si simplu...dimineata fac start walking sau daca nu dimineata,dupa amiaza.si seara fac altceva.
eu sunt destul dde enrgica de cand ma stiu,desi sunt asa grasunica:))


mie mereu mi-a placut sa stau pe scaun la calculator:)) sau in pat la tv sau sa dorm:d
e bine ca ai avut mereu energie:X si nu ai fost lenesa ca mine;))

Florea Andreea 30 aug 2010 17:52:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Fetelor, vad ca toate suntem puse pe fapte mari azi:))
Diana, am citit ca faci turbo jam si start walking...de unde ai luat filmuletele, sunt pe torente? Ca vreau si eu sa diversific un pic gama :D.

happygirldiana 30 aug 2010 17:53:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307908)



mie mereu mi-a placut sa stau pe scaun la calculator:)) sau in pat la tv sau sa dorm:d
e bine ca ai avut mereu energie:X si nu ai fost lenesa ca mine;))

ee..lasa,ca imi place sa si lenevesc:))am si momente de-alea...cand nici sa imi dai in cap si nu fac nimic:))dar cel mai des sunt energica ;))

happygirldiana 30 aug 2010 17:56:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 307912)
Fetelor, vad ca toate suntem puse pe fapte mari azi:))
Diana, am citit ca faci turbo jam si start walking...de unde ai luat filmuletele, sunt pe torente? Ca vreau si eu sa diversific un pic gama :D.

asa trebuie sa fim zi de zi Andreea ;))
pai eu am scris numele programului pe google si am gasit torrent
de exemplu tae bo cardio torrent download sau walk away the pounds 5 mile start walking torrent download.si cred ca stii,ca sa descarci cu torrent iti trebuie si un programel special pt asa ceva:)

Florea Andreea 30 aug 2010 17:59:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307920)
asa trebuie sa fim zi de zi Andreea ;))
pai eu am scris numele programului pe google si am gasit torrent
de exemplu tae bo cardio torrent download sau walk away the pounds 5 mile start walking torrent download.si cred ca stii,ca sa descarci cu torrent iti trebuie si un programel special pt asa ceva:)

Da, procedura o stiu, nu stiam ce ai scris exact:D
Mersi!>:D<

happygirldiana 30 aug 2010 18:07:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:30
Paine integrala, Pan Group, 60g - 151 calorii
Unt de masa 65% grasime, Lacto Food, 8g - 47 calorii
Ceai verde, 250ml - 5 calorii

Prânz, ora 14:10
Paine integrala, Pan Group, 40g - 101 calorii
Salata de vinete a la Slabuta, 50g - 22 calorii
Souffle dietetic de mazare, 200g - 214 calorii

Cina, ora 18:30
Salata de rosii, 600g - 210 calorii

Gustare 3, ora 19:30
Seminte floarea soarelui, fara sare, NutLine, 60g - 195 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 945 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 44min - 410 calorii
Metabolism bazal - 1615 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2025 calorii

la activitati zilnice se mai adauga si 5 mile start walking(68 de minute) dar nu am adaugat cu calculatorul pt ca nu stiu unde sa il incadrez...

happygirldiana 30 aug 2010 18:07:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 307925)
Da, procedura o stiu, nu stiam ce ai scris exact:D
Mersi!>:D<

cu placere si sa ai muuuult mult spor!;))

lucia ely 30 aug 2010 18:19:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
scumpa ai mancat bine..dar
-prea putine kcal...
si nu ai gustari:|

bravo pt sport:*::*:*:*

happygirldiana 30 aug 2010 18:30:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307942)
scumpa ai mancat bine..dar
-prea putine kcal...
si nu ai gustari:|

bravo pt sport:*::*:*:*

stiu,draga mea...dar sunt leftera..nu mai am sfant si implicit nici gustari.nu stiu ce gustari fara bani sa iau:))nu mai am idei....
si sunt plina chiar si la 900 de kcal.nu pot mai mult..vreau dar nu pot...

Florea Andreea 30 aug 2010 18:31:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sunt total de acord cu Lucia....la cat sport faci zilnic, iti permiti lejer sa mai adaugi vreo 300 de calorii la meniu...cand ajungi la stagnare de unde mai scazi?...in plus, stii si tu ca nu e sanatos sa mancam sub 1000 de cal. Ai grija de corpul tau!>:D<

happygirldiana 30 aug 2010 18:40:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 307954)
Sunt total de acord cu Lucia....la cat sport faci zilnic, iti permiti lejer sa mai adaugi vreo 300 de calorii la meniu...cand ajungi la stagnare de unde mai scazi?...in plus, stii si tu ca nu e sanatos sa mancam sub 1000 de cal. Ai grija de corpul tau!>:D<

incerc sa mananc mai mult Andreiutza,uite...chiar acum mananc niste seminte de floarea soarelui fara sare:)))
stiu ca nu e sanatos si cel mai frica imi e de stagnare.sper sa nu ma loveasca stagnarea,sa trec peste kg fara sa fie nevoie sa apara...

Florea Andreea 30 aug 2010 18:53:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307970)
incerc sa mananc mai mult Andreiutza,uite...chiar acum mananc niste seminte de floarea soarelui fara sare:)))
stiu ca nu e sanatos si cel mai frica imi e de stagnare.sper sa nu ma loveasca stagnarea,sa trec peste kg fara sa fie nevoie sa apara...

Mai devreme sau mai tarziu tot apare stagnarea...dar din cate am citit, nu faci acelasi sport zilnic si asta ajuta mult, sa schimbam miscarea:D

Mie cel mai frica imi e de programul haotic de la faculta si obiceiurile proaste care vin cu el:-s.

happygirldiana 30 aug 2010 18:56:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 307992)
Mai devreme sau mai tarziu tot apare stagnarea...dar din cate am citit, nu faci acelasi sport zilnic si asta ajuta mult, sa schimbam miscarea:D

Mie cel mai frica imi e de programul haotic de la faculta si obiceiurile proaste care vin cu el:-s.

ooo daaa!!!eu si de-asta am pus kg...e groaznic...sper sa ma descurc cu regimul si cu sportul.mai ales ca stau iar in camin...

la ce facultate ai intrat? :)

Florea Andreea 30 aug 2010 19:01:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307997)
ooo daaa!!!eu si de-asta am pus kg...e groaznic...sper sa ma descurc cu regimul si cu sportul.mai ales ca stau iar in camin...

la ce facultate ai intrat? :)

Asa am pus si eu ultimele 6 kg:))...
Cat despre sport...sper sa am bani sa imi fac abonament la sala, daca nu...ma bazez pe plimbarile lungi....sa vedem cum o sa fie anul asta :-s
Si eu o sa stau iar in camin...sper ca in unul mai bun de data asta...
Sunt in anul 2 la Stiinte Economice la Cluj.:D

happygirldiana 30 aug 2010 19:03:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 308003)
Asa am pus si eu ultimele 6 kg:))...
Cat despre sport...sper sa am bani sa imi fac abonament la sala, daca nu...ma bazez pe plimbarile lungi....sa vedem cum o sa fie anul asta :-s
Si eu o sa stau iar in camin...sper ca in unul mai bun de data asta...
Sunt in anul 2 la Stiinte Economice la Cluj.:D

da...si eu vreau abonament la sala...dar nu ma prea descurc cu banii de obicei la camin...:((

Florea Andreea 30 aug 2010 19:11:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308006)
da...si eu vreau abonament la sala...dar nu ma prea descurc cu banii de obicei la camin...:((

Inteleg perfect!!...Si eu sunt mana larga...parca fac picioare banii :-s

happygirldiana 30 aug 2010 19:13:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 308013)
Inteleg perfect!!...Si eu sunt mana larga...parca fac picioare banii :-s

ca bine zici:))dar anul asta am ganduri mari...sper sa si reusesc sa le implinesc:)

Florea Andreea 30 aug 2010 19:23:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308015)
ca bine zici:))dar anul asta am ganduri mari...sper sa si reusesc sa le implinesc:)

Daaa...si eu am planuri...vreau sa imi iau o geaca de piele si cizme:))...si sa calatoresc cat pot...sa vad cat mai multe orase...si sa imi iau haine mai mici, ca doar o sa fiu slabuta:))...asta doar pentru primul semestru:))...

anqutz 30 aug 2010 19:23:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Acum ca nu mai dati banii pe sucuri, dulciuri si junk-food apar si banii de sala. :D

happygirldiana 30 aug 2010 19:29:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 308038)
Daaa...si eu am planuri...vreau sa imi iau o geaca de piele si cizme:))...si sa calatoresc cat pot...sa vad cat mai multe orase...si sa imi iau haine mai mici, ca doar o sa fiu slabuta:))...asta doar pentru primul semestru:))...

ah....nu ma gandeam la asta,ma gandeam mai inati la alimentatia si sanatatea mea din timpul anului,la camin.ca sa pot slabi.ca dupa ce slabesc..e loc de haine mai mici :)))

happygirldiana 30 aug 2010 19:30:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 308039)
Acum ca nu mai dati banii pe sucuri, dulciuri si junk-food apar si banii de sala. :D

nu dadeam nici inainte,poate doar pe sucuri ca nu ma puteam dezlipi de cola sau energizante....dar ma incurca tigarile...ca pe alea tot o sa dau sunt sigura desi fac eforturi sa ma las.aseara de exemplu am fumat doar 3 in 4 ore cat am fost afara ;)) asta de la un pachet si cateva tigari pe zi :-D

ali_lumi 30 aug 2010 19:32:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308057)
nu dadeam nici inainte,poate doar pe sucuri ca nu ma puteam dezlipi de cola sau energizante....dar ma incurca tigarile...ca pe alea tot o sa dau sunt sigura desi fac eforturi sa ma las.aseara de exemplu am fumat doar 3 in 4 ore cat am fost afara ;)) asta de la un pachet si cateva tigari pe zi :-D

Eu daca ies afara cu prietenii la o barfa sau la o terasa fumez si mai mult decat daaca as sta in casa :D

happygirldiana 30 aug 2010 19:34:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 308059)

Eu daca ies afara cu prietenii la o barfa sau la o terasa fumez si mai mult decat daaca as sta in casa :D

da,in mod normal si eu...fumez una la 5-10 minute :| si e prea mult.vreau sa schimb aspectul asta,neaparat!dar imi e atat de greu...

lucia ely 30 aug 2010 19:36:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 308059)

Eu daca ies afara cu prietenii la o barfa sau la o terasa fumez si mai mult decat daaca as sta in casa :D

si eu fac la fel ca tine ali:-s ...dim cand merg la cafea:| ...la o cafea mica de 100 si un pic de g:| fumez cam 3 tigari:|

Florea Andreea 30 aug 2010 19:38:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308054)
ah....nu ma gandeam la asta,ma gandeam mai inati la alimentatia si sanatatea mea din timpul anului,la camin.ca sa pot slabi.ca dupa ce slabesc..e loc de haine mai mici :)))

Bineinteles ca schimbarile la stilul de viata vin pe primul loc...Dar mai am si momente de superficialitate si planuri dinastea :))

happygirldiana 30 aug 2010 19:38:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 308072)


si eu fac la fel ca tine ali:-s ...dim cand merg la cafea:| ...la o cafea mica de 100 si un pic de g:| fumez cam 3 tigari:|

eu acasa nu fumez.doar in oras,sau la prieteni sau in orice alt loc.dar nu acasa.asa ca,la cafea nu fumez dimineata :D
fetelor..apropo,am un chef nebun de o cafea :-SS la ora asta?

ali_lumi 30 aug 2010 19:45:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308067)
da,in mod normal si eu...fumez una la 5-10 minute :| si e prea mult.vreau sa schimb aspectul asta,neaparat!dar imi e atat de greu...

Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 308072)


si eu fac la fel ca tine ali:-s ...dim cand merg la cafea:| ...la o cafea mica de 100 si un pic de g:| fumez cam 3 tigari:|

Si eu la fel...
Este un obicei care cred ca cu greu vom scapa de el.
Eu una ma multumesc cel putin :)) ( prost spus , dar ma rog...:P )
ca fumez tigari slabe,cele mai slabe...dar iti dai seama ca nu e de mare folos pt plamanii mei :))

happygirldiana 30 aug 2010 19:47:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 308090)



Si eu la fel...
Este un obicei care cred ca cu greu vom scapa de el.
Eu una ma multumesc cel putin :)) ( prost spus , dar ma rog...:P )
ca fumez tigari slabe,cele mai slabe...dar iti dai seama ca nu e de mare folos pt plamanii mei :))

da...cu de-alea am inceput si eu...slabe,ba fumam si PM menthol.Acum numai K lung si Malr..lung(si imi plac mult desi de la astea tusesc foarte rau:((()

lucia ely 30 aug 2010 19:52:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308095)
da...cu de-alea am inceput si eu...slabe,ba fumam si PM menthol.Acum numai K lung si Malr..lung(si imi plac mult desi de la astea tusesc foarte rau:((()

si K ...PM sau ...Wh:| blue :|
alea lungi parca se termina asa incet..si nmi plac:|
da alea subtiri:| nmi plac deloc ...voua?:-?

Florea Andreea 30 aug 2010 19:56:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Eu am fumat mult timp K si preferatele mele erau Marl rosu...si cu greu am scapat de obiceiul asta...sper sa nu revin niciodata la el...desi ma mai bate gandul uneori si mi se face pofta...mai ales ca dupa ce m-am lasat mancam ca nebuna:-s...

happygirldiana 30 aug 2010 19:57:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 308110)


si K ...PM sau ...Wh:| blue :|
alea lungi parca se termina asa incet..si nmi plac:|
da alea subtiri:| nmi plac deloc ...voua?:-?

mie de-asta imi plac cele lungi..ca tin mai mult[*79*][*11*]slimsurile imi plac alea aromate dar nu fumez mereu,mai iau cate o tigara de-aia de fitza o data la 2-3 luni:)) sau pe la facultate cand mai fac schimb cu colegele :))
in rest...K,Marl sau Wi...ton(blue)ca mi-am amintit :)si Dun...hill e ok ;;)

happygirldiana 30 aug 2010 19:59:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 308123)
Eu am fumat mult timp K si preferatele mele erau Marl rosu...si cu greu am scapat de obiceiul asta...sper sa nu revin niciodata la el...desi ma mai bate gandul uneori si mi se face pofta...mai ales ca dupa ce m-am lasat mancam ca nebuna:-s...

mie cand nu fumez nu imi vine chef sa mananc,imi vine chef sa...fumez:)) adevarul e ca ddesi vreau sa ma las...imi si place sa fumez.desi stiu ca e cel mai prost obicei.si nesanatos

happygirldiana 30 aug 2010 20:06:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
fetelor,nu va dau afara!merg doar sa fac un Turbo Jam,un dusulet si ma intorc.ma asteptati? ;;)

lucia ely 30 aug 2010 20:19:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308142)
fetelor,nu va dau afara!merg doar sa fac un Turbo Jam,un dusulet si ma intorc.ma asteptati? ;;)


normal ca nu te astept:))>:)
ma bag si eu la sport>:)

ali_lumi 30 aug 2010 20:28:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308095)
da...cu de-alea am inceput si eu...slabe,ba fumam si PM menthol.Acum numai K lung si Malr..lung(si imi plac mult desi de la astea tusesc foarte rau:((()

Si eu am fumat slimsuri de cand ma stiu dar am inceput cu mentolate apoi unele mai tari , apoi incepuse sa ma doara in piept si le am lasat mai moale...

happygirldiana 30 aug 2010 21:41:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
am revenit,slabutele mele dragi!gata si cu sportul si cu dusul si ma simt atat de revigorata :x:x:x si binedispusa din cauza tipei care a inventat Turbo Jam-ul,e atat de haios si solicitant la un loc..[*culturism*][*abdomene*]
voi ce ati mai facut?

lucia ely 30 aug 2010 22:11:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 308318)
am revenit,slabutele mele dragi!gata si cu sportul si cu dusul si ma simt atat de revigorata :x:x:x si binedispusa din cauza tipei care a inventat Turbo Jam-ul,e atat de haios si solicitant la un loc..[*culturism*][*abdomene*]
voi ce ati mai facut?

bravo pt sport draga mea>:D<
eu am terminat cu sportu cu dushu:Dmai stau putin si la somn:D
ce planuri ai pe maine?:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:37:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO