forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 15 ian 2015 09:24:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Rozel, curios, in Pound Land nu am gasit. Ce e drept am cautat doar la asta din cartier. Mai caut si prin centru cand ajung.
Multumeeeeeesc!

rozica1965 15 ian 2015 09:25:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Doua intrebari....
1- mai fumezi?
2-cat costa un tuns aici? Eu nu am mai apucat sa imi fac freza.....si ma intereseaza pt cand o sa imi creasca parul.

happygirldiana 15 ian 2015 09:30:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1371023)
Doua intrebari....
1- mai fumezi?
2-cat costa un tuns aici? Eu nu am mai apucat sa imi fac freza.....si ma intereseaza pt cand o sa imi creasca parul.

Mamicule, fumez dar muuuult mai putin decat acasa. In tara fumam un pachet, un pachet juma' la zi. Aici fumez dimineata o tigara, dupa md, la un ceai cu sotul si mai fumez seara maxim doua tigari cand vine el. Intre trei si cinci tigari/zi fumez. Mai sunt si mici exceptii, cand e el liber, spre exemplu, fumez mai mult, suntem amandoi, ne indemnam :)))
Si cafea beau foarte rar, slava Domnului. O data, maxim de doua ori pe sapt. De la cinnci-sase pe zi :D:D

Rozi, e un salon chiar langa mine, aici e 15 lire tunsul pe par mediu, amintrebat-o pe aia pt mine. Acum...pt scurt eu stiu cat sa fie... La alte saloane nu am intrebat. 10-12 lire cred, parerea mea...

rozica1965 15 ian 2015 09:36:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1371025)


Mamicule, fumez dar muuuult mai putin decat acasa. In tara fumam un pachet, un pachet juma' la zi. Aici fumez dimineata o tigara, dupa md, la un ceai cu sotul si mai fumez seara maxim doua tigari cand vine el. Intre trei si cinci tigari/zi fumez. Mai sunt si mici exceptii, cand e el liber, spre exemplu, fumez mai mult, suntem amandoi, ne indemnam :)))
Si cafea beau foarte rar, slava Domnului. O data, maxim de doua ori pe sapt. De la cinnci-sase pe zi :D:D

Rozi, e un salon chiar langa mine, aici e 15 lire tunsul pe par mediu, amintrebat-o pe aia pt mine. Acum...pt scurt eu stiu cat sa fie... La alte saloane nu am intrebat. 10-12 lire cred, parerea mea...

Aha,eu credeam ca e mult mai scump un tuns!
De fumat,fumez si eu mai putin......de la un pachet si juma acasa,maxim 12-13 pe zi,depinde de vreme si de nepotica,cat e de linistita. Ness beau doar dimineata,o cana de 300 ml,cu lapte si fara zahar sau indulcitor.

rozica1965 15 ian 2015 09:40:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sotul a inceput sa fie platit mai bine?
Di....sunt acum atatea agentii..nu te-ai inscris si tu?Sunt chiar la tine in oras,de la blocul meu urmeaza sa vina multi copii acolo. Vor lucra in pekuri...la banda.

anqutz 15 ian 2015 09:40:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1371019)


Ancu, eu mereu am avut parul moale si dificil. Dar l-am vopsit rosu, apoi i-am facut decapaj si l-am mai vopsit de inca doua ori cu blond. E destul de afectat, mai ca nu plang cand il pieptan :)) Nici nu stiu sa explic, e si gras dar si uscat in acelasi timp. Unde nu mai am vopsea, e mai usor.
De-asta as vrea sa il tund, sa se regenereze putin, prea arata ca un mop....

Asa am si eu parul ca al tau, moale si pisicos. Gandeste-te ca eu am fost blonda natural pana la varsta de 15 ani. Daca ai radacina grasa poti folosi putin sampon uscat/talc, iti improspateaza super parul. Daca ai varfurile uscate si degradate, tunde-le!!! Nu are de ce sa iti para rau, nu-si mai revin. :) Si de acum in colo fa-ti o masca cu putin ulei de parfuri, inaite sa il speli. Chiar se vede diferenta.

Cand l-am tuns, acum 4 ani, mi se intindea firul ca matasea de porumb. x-( Iti va sta ft bine, mai ales daca ai fata rotunda.

happygirldiana 15 ian 2015 09:54:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1371031)
Sotul a inceput sa fie platit mai bine?
Di....sunt acum atatea agentii..nu te-ai inscris si tu?Sunt chiar la tine in oras,de la blocul meu urmeaza sa vina multi copii acolo. Vor lucra in pekuri...la banda.

Cat de cat mai bine, Rozi...
Nu stiu...nu stiu ce agentii, cu ele nu am incercat.
Luasem legatura cu cineva pt un call center, relatii cu publicul. Mi-'a citit cv-ul dar... Nu a vazut ca sunt din Birmingham, postul era in Manchester...
Mi'am pierdut speranta si ambitia din punctul asta de vedere.... Nu vreau decat sa merg acasa, sa treaca astea trei luni si merg acasa, vedem cum ne descurcam, plecam in alt oras, habar nu am. Dar aici...nici du, nici sora'mea nu am lucrat...doar 2 luni aproape, la gogosi. Insignifiant.

Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1371032)


Asa am si eu parul ca al tau, moale si pisicos. Gandeste-te ca eu am fost blonda natural pana la varsta de 15 ani. Daca ai radacina grasa poti folosi putin sampon uscat/talc, iti improspateaza super parul. Daca ai varfurile uscate si degradate, tunde-le!!! Nu are de ce sa iti para rau, nu-si mai revin. :) Si de acum in colo fa-ti o masca cu putin ulei de parfuri, inaite sa il speli. Chiar se vede diferenta.

Cand l-am tuns, acum 4 ani, mi se intindea firul ca matasea de porumb. x-( Iti va sta ft bine, mai ales daca ai fata rotunda.

Eu folosesc o data pe sapt ulei de cocos si o data o masca ultra reach cum o lauda astia, pt poar degradat. Ce e drept, e uuuuun pic mai usor, dar tot caz pierdut e. Clar! Foarfeca il mananca curand!

rozica1965 15 ian 2015 10:02:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1371034)

Cat de cat mai bine, Rozi...
Nu stiu...nu stiu ce agentii, cu ele nu am incercat.
Luasem legatura cu cineva pt un call center, relatii cu publicul. Mi-'a citit cv-ul dar... Nu a vazut ca sunt din Birmingham, postul era in Manchester...
Mi'am pierdut speranta si ambitia din punctul asta de vedere.... Nu vreau decat sa merg acasa, sa treaca astea trei luni si merg acasa, vedem cum ne descurcam, plecam in alt oras, habar nu am. Dar aici...nici du, nici sora'mea nu am lucrat...doar 2 luni aproape, la gogosi. Insignifiant.


Eu folosesc o data pe sapt ulei de cocos si o data o masca ultra reach cum o lauda astia, pt poar degradat. Ce e drept, e uuuuun pic mai usor, dar tot caz pierdut e. Clar! Foarfeca il mananca curand!

Voi vreti sa va intoarceti in RO?:-o:-o:-o
Di.....in pekurile alea se plateste ora cu 6-7 lire......Eu zic sa va mai ganditi.

happygirldiana 15 ian 2015 10:16:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nici nu stiu ce sunt alea, Rozi, ce faci acolo si cum sa iau legatura pt asa ceva.
Da, vrem sa ne intoarcem, doar cu un salariu aici nu facem nimic.

niculina04 15 ian 2015 10:19:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Dy acum 4 zile am vb u un francez si ne-a spun ca daca nu insistam mai mult peste ttot nu putem munci,te-ai dus la fortele de munca acolo,ai cautat la agentiile care dau de munca temporar?in martie incepe sezonul hotelier,puneti actele in ordine si dute la hotelurile din zona.....DY nu va dati batuti,daca vreti sa va fi bine pe viitor ,suferiti acum,eu am ramas iar cu un gust amar pt viata din RO,nu inteleg cum de traiesc unii oameni din 600 ron:( eu cheltuit ff mult in 3 sapt....daca nu sunteti puternici acum mai tarziu veti cauta tot doar ca ocaziile sunt rare !!!nimic nu e usor dar nici imposibil,e ultima data cand incerc sa te convig ca trebuie sa alegi raul mai bun pt viitor,depinde de voi!!!!>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:33:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO