forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 16 mar 2021 07:12:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata!
Cum incep sa se potoleasca musafirii, redevin si eu om normal. M-am trezit mai energica si mai binedispusa si e minunat sa nu mai simt dureri :)))
Ieri am zacut, efectiv am zacut la pat din cauza durerilor de burta si starilor de ameteala si greata etc. Am mancat si cam anapoda, sport deloc, a fost ieri a patra zi fara sport si deja ma simt prost pentru asta. As fi curioasa sa ma cantaresc dar nu o fac, nu vreau sa imi stric starea :))
Sunt un pic stresata din cauza ca urmeaza inscrierile pentru invatamantul primar, nu sunt nici foarte lamurita de metodologie si de-abia astept sa rezolv cu asta sa imi iau grija.
Azi reiau programul de sport, ceva gatit si... Ce sa mai, rutina zilnica. Revin cu raport complet la finalul zilei. .sa avem o zi buna!

happygirldiana 16 mar 2021 10:46:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
20 de minute Zumba si Hiit TF 25 de minute.
Mic dejun - cafea cu lapte
Pranz - ciorba de perisoare
Cina - pilaf de orez, jpulpa pui la cuptor.

happygirldiana 16 mar 2021 20:27:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Modificare la cina. In loc de pilaf cu pulpa a fost salata verde cu ceapa verde, ridichii si pulpa la cuptor.

butterfly30 16 mar 2021 21:43:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1453240)
Modificare la cina. In loc de pilaf cu pulpa a fost salata verde cu ceapa verde, ridichii si pulpa la cuptor.

Mai dietetica a doua varianta.. :)

Și al meu merge la clasa pregătitoare anul asta, o nebunie totala..

happygirldiana 17 mar 2021 07:22:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1453241)
Mai dietetica a doua varianta.. :)

Și al meu merge la clasa pregătitoare anul asta, o nebunie totala..

Da, da, Fluturas, de-asta am si modificat. Mi s-a parut grea prima varianta si nici nu imi era foame cine stie cum :)))

Da, chiar e nebunie. Eu, una, nu am inteles prea bine metodologia de inscriere. Nu sunt prea lamurita cand si cum se depun cererile, cum obtinem acea recomandare, pt ca al meu implineste 6 ani dupa 1 septembrie.
Nu stiu daca am inteles bine, intai merg si depun cererea pentru recomandare intre 22 martie si 29 aprilie, apoi dupa ce am recomandarea, merg si o depun impreuna cu cererea de inscriere si declarația pe proprie raspundere in ce interval de timp?

butterfly30 17 mar 2021 22:27:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Eu nu sunt în situația asta, al meu e mare, dar recomandarea aia din ce știu e o simpla hârtie data de la grădinița, nu e mare chestie..

happygirldiana 18 mar 2021 07:16:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata!
Nu am avut o saptamana in forta, de data asta. Ieri am fost cu alergatura cu niste acte pe la primarie, sport nu am facut, nici mesele nu au fost oau, la cina ba chiar am dat cu nuca in gard ca nu am gatit nimic si am mancat cativa cartofi prajiti cu pulpa de porc la cuptor si salata.
Sport saptamana asta am bifat, pana acum, doar marti. Azi sigur nu il sar, nici maine, dar atat va fi, ca maine dupa amiaza mergem la parinti, la tara, aniversam ziua mamei si pensionarea tatalui, iar luni aniversam ziua soacrei. Deci doar trei zile de sport si mancat un pic cam... Deplasat.
Planuiesc ca luni sa ma cantaresc, sa vedem ce mai zice domnul cantar dupa multe, multe zile in care nu l-am "consultat".

happygirldiana 19 mar 2021 06:59:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Cand omul n-are somn, sta pe ganduri si ii vin idei. Asadar, azinoapte ma gandeam ca eu, oricum, nu prea iau micul dejun, de regula si ca nu ar strica sa incerc sa nu il mai iau deloc si sa incerc postul intermitent. Din cate am citit, cafeaua neindulcita e permisa in intervalul de fasting, asa ca acum beau o cafea si prima masa va fi la ora 13, pranzul.
E drept, creierul, ca de obicei, cand stie ca are restrictie, atunci are chef de zgoande si in dimineata asta parca ma trezii cu foame :))) Dar il pacalesc cu apa si activitate, ca azi lucrez la un tort.
Sper sa termin repede cu tortul, in timp util, sa fac si ratia de sport pana nu plec la parinti.
Si mai sper sa fie ok cu IF-ul asta si sa incep sa dau jos, ca de cateva saptamani tot bat pasul pe loc, cred ca mi-am bulversat metabolismul cu atatea slabiri si ingrasari si nu mai vrea, indiferent de cum mananc si cat sport fac.
A! Si mi-am facut abonament pe Les Mills in speranta ca voi gasi bodyattack 62, stiind ca acolo gasesc toate workout-urile lor. Dar nu, cele mai vechi nu sunt si am ramas un pic dezamagita. Mi-am salvat, totusi cateva boddy attack-uri si bodycombat-uri.
Zi buna!

happygirldiana 19 mar 2021 08:51:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ieri
Md - cafea cu lapte
Pranz - 2 sarmale, 1 wasa
Cina - mamaliga cu branza si smantana
Sport - 48 de minute Punch, kick and jam cu Chalene.

happygirldiana 22 mar 2021 10:20:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Weekendul tocmai trecut a fost o varza din punct de vedere alimentar.
Am facut orice, numai fasting nu. Mult nu am mancat, ci destul de nesanatos si la ore anormale :)) Sport deloc. Si nu stiu daca e mai rau ca am facut asta, sau ca nu regret :)))
Dar am de gand sa merg cu IF 16:8 si sport. Azi deja mi-am facut tura de sport, 36 de minute Les Mills body attack, super super antrenant si solicitant.
Prima masa va fi la 1, ciorba de fasole cu ceapa verde, iar la a doua masa inca nu stiu. Voi strecura, cel mai probabil, si un mar intre ele.
Dupa amiaza dam fuga la socrii mei, sa o felicutam pe soacra de ziua ei, stam la taclale o ora, doua apoi inapoi acasa.
Zi buna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:22:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO