forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Zoe 25 iun 2021 10:25:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
vă țin pumnii să fie bine! >:D<
cel mic preia tot timpul stările mamei, dacă ești foarte îngrijorată o să fie speriat și ușor ipohondru și el.
poate te ajută niște magneziu și/sau niște adaptogene?

happygirldiana 25 iun 2021 12:25:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Multumesc mult! Iau magneziu deja.
Luni la ora 14:15 avem programare la ORL, mergem la Craiiva, nu aici, in oras. Sper sa fie bine, sa fie doar o chestie tratabila cu medicamente, nu interventie chirurgicala. Am emotii mari.

lidiuta 25 iun 2021 12:33:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Curaj, va fi bine!>:D<

happygirldiana 28 iun 2021 20:27:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
E bine! Copilul e bine, am mers azi la control. Senzatia aceea e din cauza refluxului care nu trece atat de usor cum ma asteotam eu. Sunt atat de fericita si m-am linistit... El a si ramas la tara, la bunici, era nerabdator sa sa terminam cu controalele si sa mearga la tara.
L-am admirat si m-a impresionat atat de mult de cat de puternic a fost azi. E copil si cred ca majoritatea au teama de medici si spitale. A fost atât de coopernat si cuminte, a stt la consultatie, a discutat cu medicul si cand am iesit din cabinet a fost coplesit de emotii si a rabufnit, a inceput sa planga si mi-a spus ca plange pentru ca avusese emotii si i-a fost frica. Totul e bine. Si sunt nespus de fericita.

Un alt motiv de bucurie este ca tot azi a aparut o oportunitate de angajare, maine merg la interviu si sper sa fie bine.

Un alt motiv de bucurie este ca am coborat sub 87.5 cat aveam acum 3 saptamani, 86.6 kg am in prezent. E drept ca nu m-am apucat de sport dar mananc cuminte si beau apa cu nemiluita.
Ii multumesc lui Dumnezeu pentru ziua asta, pentru ca totul este bine cu copilul meu...

lidiuta 28 iun 2021 20:52:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Da, Diana, mare este Dumnezeu! Mă bucur muuuuult pentru voi! Să te liniștești cu totul și să te bucuri de zile frumoase în continuare.

Zoe 29 iun 2021 08:35:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
bravo, Di! >:D<>:D< mă bucur tare că sunteți bine!
ia, să mai iasă soarele și pe strada ta [*72*][*48*]

happygirldiana 29 iun 2021 21:45:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Multumesc mult, fetelor!
Azi zi foarte agitata, am fost aleasa pentru job, maine am ceva de alergat pentru acte, alt drum la Craiova, cu autobuzul ca masina e la ITP si oricum, nu ma incumetam sa conduc in Craiova.
E o adevarata provocare si sper sa ma descurc, e ceva complet diferit de ceea ce stiu sa fac si ce am lucrt pana acum, dar am incredere ca voi reusi sa invat si sa ma descurc.
Voi reveni , acum nu mai rezist, trec la somn.

Zoe 30 iun 2021 07:50:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
felicitări pentru job! sunt sigură că o să te descurci, și un challenge e foarte bun, din când în când, să ne mai scoată din amorțeală :) >:D<

happygirldiana 30 iun 2021 18:11:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Da, chiar e un challenge, bine ai zis! Multumesc!
Sa vad daca mai pot invata, daca mai pot tine pasul dupa atatia ani de stat deoparte.
Deocamdata, din ce imi povestesc colegii, parca aud de OZN-uri :))) Dar mi s-a spus ca nu e chiar atta de greu, ca am de unde invata si ca pont, ca angajatorul a vazut potential la mine. Cu Dumnezeu inainte.
Acum am ajuns acasa, dupa curse si drumuri interminabile in Craiova, am alergat dupa taxiuri, pe jos, dupa autobuze, de la o clinica la alta, banci, birouri. Tot ce am avut timp azi sa mananc, au fost 3 litri de apa :))

alina_neamt 06 iul 2021 05:12:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Succes la noul job! E greu începutul, dar te vei obișnui!


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:04:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO