forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

lidiuta 07 apr 2021 08:00:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
E minunat că sportul ţi-a intrat în reflex şi e foarte bine că îl faci dimineaţa. O zi bună!:)

happygirldiana 07 apr 2021 10:07:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Zi buna si tie, Lidi!
Azi am lenevit in pat, de mult nu am mai facut asta. Si a prins bine.
Acum bag o tura de sport si cam atat.
Azi tot mancare de stevie cu orez si salata verde mananc, ca si ieri. Maine e zi de gatit.

happygirldiana 07 apr 2021 14:33:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Tot elanul si buna dispozitie s-au evaporat in momentul in care am deschis facebook-ul si am aflat ca o cunostinta, mamica unui fost coleg de gradinita de-ai copilului meu, a murit azidimineata. Tanara, activa, vesela... A fost un soc si inca nu imi revin. E uimitor cum se poate narui totul intr-o clipa. Azi sa fii, maine sa fii...doar o amintire. M-a tulburat foarte tare si din cauza ca aici situatia nu e asa rea si, cumva, noi ne-am mai relaxat. E un oras mic, cu vreo 5-600 de cazuri pana acum, despre care ni s-a "adus la cunostinta" si parca nu am mai fost chiar atat de stresati, decat cand eram nevoiti sa mergem pana la Craiova, sau in alte localitati aptopiate. Dar iata ca virusul asta te surprinde si... Nu pot sa descriu in cuvinte cat de tulburata sunt acum...

happygirldiana 07 apr 2021 17:00:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Body attack release 106 azi, din nou. Si parca sunt mai bine, mi s-a schimbat dispozitia un pic.
Mi-am propus sa il fac pana cand il voi stapani perfect, fara pauze. Nu reusesc sa il fac zi de zi, mai alternez, nu vreau nici sa ma plictisesc, dar parca de la o zi la alta merge tot mai bine. Il iubesc!
Azi cafeaua de dimineata, la pranz rosii cu un sandvis cald cu pui si mozzarela, iar la cina mancare de stevie cu salata.

lidiuta 07 apr 2021 20:59:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Da, e dureros...parcă acum conștientizăm altfel cât de aproape poate fi finalul aici pentru oricine, nu contează vârsta și nici starea de sănătate.
Sportul ajută mult la detensionare, așa că...să-i dăm înainte!

happygirldiana 08 apr 2021 23:30:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Cafea cu lapte
Pranz - wasa, zacusca, muschi de porc la tigaie
Cina - omleta cu cartofi razuiti; un pumn de nuci
Spirt - 30 de minute Turbo Fire.

butterfly30 09 apr 2021 19:31:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Condoleanțe. Acum câteva zile părinții unui coleg de grădinița al fiului meu au fost omorâți de un șofer începător care a întrat pe contrasens cu o mașină mai puternica decât a lor. Copilul e în coma de gradul 4. Uneori rămân muta în fata destinului și al unui sens pe care nu reușesc să îl descifrez.

happygirldiana 12 apr 2021 08:46:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Da .. Ai dreptate, sa stii.
E o responsabilitate mare sa ai permis. De-asta, eu, atatia ani am amanat si am zis ca nu e de mine condusul. E drept, imi place sa conduc, conduc preventiv, mai primesc claxoane, dar ma multumesc ca ajung acasa intreaga împreună cu ai mei si ca pot sa imi fac treaba fara sa depind de sot.

In weekend am fost la tara, a trebuit sa schimbam niste piese la masina si am mai stat cu copilul. Nu are niciun gand sa vina acasa inainte de finalul vacantei :))
Nu am facut excese, doar peste sport am sarit si am rontait cateva seminte de floarea soarelui.
Daaar, bat pasul pe loc. Devine enervant, cu toate astea nu ma descurajez. Am aceeasi greutate, fluctuez cu cateva sute de grame dar nu slabesc, noi ma ingras. Ma bucur , in schimb, ca nu mai obosesc asa repede si ca am un tonus bun, in general. Si asta, cu siguranta, se datoreaza sportului si postului intermitent.
Azi gatit, sport, dupa amiaza plimbare cu sora si nepotica apoi avem ceva modificari in balcon de facut, cand va veni sotul de la serviciu.
Zi plina, asadar.
O saptamana buna va doresc!

happygirldiana 13 apr 2021 09:18:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Numai de maistoreala nu mi-era dor. Praf peste tot, resturi de adeziv, mizerie. Bleah! Sper ca azi sa terminam si sa fac curatenie, sa respir usurata. Azi am de curatat adeziv de pe gresie, de pe ramele geamurilor etc. Maine sper sa dea lavabilul si gata!
Ieri de dimineata o cafea
Pranz - salata de cartofi cu ceapa, castraveti murati si gogosar
Cina - saramura de pui, paine
Am mancat cam tarziu in ultimele zile si asta nu prea imi prieste. Sport zero ieri.

happygirldiana 26 apr 2021 07:42:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Doamne, s-au dus, deja, 2 saptamani de cand am scris ultima data aici.
Renovari, curatenie, zile pline. Weekendul acesta am fost si la tara, la parintii mei, am mai stat cu copilul care se bucura la maxim de vacanta ;;)
Am terminat curateniile si tronoiala, pe joi ma apuc de prajituri, torturi si pregatiri de Pasti.
Surprinzator, in astea doua saptamani m-am mentinut. Nu am facut sport zilnic, dar am mai prins unele dimineti cand am putut sa strecor cate 30 de minute de miscare. Usurel, ba Zumba, ba cu Jillian. TJ, TF si Les Mills cred ca au facut panze de paianjen de cand nu le-am deschis :))) Dar macar am scapat de moloz, de praf de adeziv, de focuri etc. Parca nici nu am simtit vacanta asta a copilului.
De azi as vrea sa reiau sportul zilnic, chit ca urmeaza inca o saptamana agitata dar trebuie sa pun pe treaba serioasa din nou.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:08:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO