forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 11 mar 2011 09:54:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
gata md:)o sa ma pun pe treaba acum

Alexandra Andreea 11 mar 2011 10:08:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Spor la treaba! :D Eu mi-am incretit putin parul cu placa! :"> Mooolta treaba am mai avut! :)) Dar daca e primavara, ma gandesc ca azi e bine sa fiu mai fumusica! :P Stii tu, cand iti place fatza ta te face sa te simti si bine! :D

Eu sunt aici pana pe la 12! :D Si fii sigura ca daca este ceva, te voi mustrului! >:) Asa cum si voi pe mine! :D Si sa stii ca si eu am probleme cu banutii! :( Si incerc sa imi iau si cateva legume ca sunt bune, si lactate...si cand nu am, asta este! Poate am a doua zi! Astea sunt zilele de astazi, si scumpirile sunt in floare! :-j Dar noi sa fim sanatoase! >:D<

happygirldiana 11 mar 2011 11:52:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 566352)
Spor la treaba! :D Eu mi-am incretit putin parul cu placa! :"> Mooolta treaba am mai avut! :)) Dar daca e primavara, ma gandesc ca azi e bine sa fiu mai fumusica! :P Stii tu, cand iti place fatza ta te face sa te simti si bine! :D

Eu sunt aici pana pe la 12! :D Si fii sigura ca daca este ceva, te voi mustrului! >:) Asa cum si voi pe mine! :D Si sa stii ca si eu am probleme cu banutii! :( Si incerc sa imi iau si cateva legume ca sunt bune, si lactate...si cand nu am, asta este! Poate am a doua zi! Astea sunt zilele de astazi, si scumpirile sunt in floare! :-j Dar noi sa fim sanatoase! >:D<

asa asa,aranjeaza-te:)eu rar ma vedeam frumoasa.nici acum nu stau prea bine la capitolul asta dar s-a mai imbunatatit un pic situatia.adica m-am pomenit purtand haine care nu imi placeau deloc cum veneau sau atunci cand ies in oras nu mai stau 2 ore pana ma hotarasc cum ma imbrac,aleg ceva si gata,mi se pare ca stau mai bine hainele:)nu mai sunt asa complexata cum era:">da,legume si lactate cumpar si eu de obicei.si peste:"> si cand imi permite bugetul mai cumpar si vreo napolitana cu fructoza sau biscuiti de ovaz fara zahar:)

Florea Andreea 11 mar 2011 13:29:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sa ai si tu o zi frumoasa, Diana...si stii si tu ca incet incet dam noi kg astea jos, nu merita sa devenim obsedate....
eu is in extrema cealalta, de cateva luni bune imi mentin greutatea.

feelix 11 mar 2011 13:33:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Servus Diana!
Iti place bici?
Cum stai cu dieta?
Nu stiu ce ai mai facut pt ca nu am avut timp sa citesc. Sper ca totul merge bine!
Te pup:-*!
O zi frumoasa !

happygirldiana 11 mar 2011 14:33:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 566616)
Servus Diana!
Iti place bici?
Cum stai cu dieta?
Nu stiu ce ai mai facut pt ca nu am avut timp sa citesc. Sper ca totul merge bine!
Te pup:-*!
O zi frumoasa !

Salutare Fely>:D< dap,imi place,as sta pe ea non stop doar ca am impresia ca nu fac sport destul:D am lasat laptopul la Craiova si nu pot face nici un TJ sau Tae Bo.am programelele pe calc asta dar nu am loc in camera pt asta asa ca ma multumesc doar cu bici:)
da,merge bine,oarecum:)mutumesc;)
Te pup si eu!ai grija de tine@>:D<

happygirldiana 11 mar 2011 14:35:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 566610)
Sa ai si tu o zi frumoasa, Diana...si stii si tu ca incet incet dam noi kg astea jos, nu merita sa devenim obsedate....
eu is in extrema cealalta, de cateva luni bune imi mentin greutatea.

e bine ca o mentii,oricum cred ca e acceptabila greutatea ta:)eu mai am de tras dar merge greu....

happygirldiana 11 mar 2011 14:55:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
stie cineva cam cate calorii are suta de grame de mancarica de prune?:D

happygirldiana 11 mar 2011 15:47:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:54
Fulgi de ovaz, Fortin, 40g - 147 calorii, 5 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 25.3 carbohidrati, 2.2 fibre, 2 sodiu, 0.3 zahar
Lapte de vaca integral, 250ml - 163 calorii, 8.8 proteine, 8.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 11:24
Napolitana cu crema cu gust de alune, fara zahar, Sly Diet, 20g - 99 calorii, 0.7 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 5.5 zahar
Portocale, 98g - 47 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.5 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 9.2 zahar

Prânz, ora 17:39
Ciorba (bors) de fasole alba, by Sunshine, 350g - 175 calorii, 10.9 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 26.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Toba de porc, 40g - 130 calorii, 5.8 proteine, 11.3 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gogonele, 110g - 40 calorii, 1.2 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9.1 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 14:44
Baton de grau si orez cu ciocolata Style, Hacendado, 25g - 92 calorii, 1.2 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 16.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 5 zahar

Cina:120 gr mancare de prune:D nu stiu cate calorii are,nu am facut-o eu,e primita de a pomana,imi pare rau sa o arunc asa ca o mananc.sper sa nu aiba multe calorii

Gustare 3, ora 15:35
Popcorn (cu sare), Star, 40g - 180 calorii, 3.4 proteine, 9.6 grasimi, 0 colesterol, 20 carbohidrati, 2.8 fibre, 0 sodiu, 0.4 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1073 calorii, (mic)37.9 proteine, (mult)37.4 grasimi, 0 colesterol, 133.1 carbohidrati, 8.6 fibre, 2 sodiu, 20.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 40min - 330 calorii
Metabolism bazal - 1524 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1854 calorii

bathsheba20 11 mar 2011 17:46:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
heei! ce face scumpa mea tiza?nu am mai stat si noi la taclale cum trecuie de 1000 de ani!!mi-e dor de zilele alea de vara cand te prindeam ori pe tine,ori pe lucia,ori pe alina la o sesiune din aia de vorba..imi faceati sa treaca ziua mult mai usor..ca aveam un servici f plictisitor pe atunci:))acum s-a mai schimbat situatia,am treaba toata ziua..cand ajung acasa nu stiu ec sa mai fac primul lucru:)...dar amz is ca gata..macar o data la 2 zile sa intru si intru pe aici ...ca eu cum ma las de intrat pe forum,ma las de tot:))
vad ca te tii de sport,bravo tie!!eu cu sportul vad ca ma las pe o ureche:))
Pupici scumpa si sper sa te citesc curand:):-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:37:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO