forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 28 sep 2012 22:36:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 1140799)

din cate imi aduc aminte si tu lucrezi la receptie si credema ca turele de noapte sunt criminale aste sunt de vina,eu lucram la receptie doar pe timp de sezon siam fost slabuta tot timpul ................cand am inceput permanent programul meu sa schimbat foate mult nu stiam cand e zi cand doamne cand sa manac si uite ajunsesem eu la 67 de kg astaiarna .
pana cand am zis stop stai ce fc trebuie sa am o logica lucrez 24 cu 48si mi-am fcprogram de sala de masa cugustari si rontaieli noapte la munca batoane siluet bar la ora 22 la 24 faceam o limonada acra si la 6 dimineata cand se lumina bagam un mar .si am slabit cele 7 kg fara dieta ,acum m-am decis sa ti dukan k ambitie de fier si nu ma las pana nu ajung unde vreau ca nimik nu e mai presus de ceea ce vreau si o sa pot ca stiu ca pot .Am exmple cunostinte care au slabit foarte foarte multe kg cate 20 ,30 si ce eu nu pot sa dau 6 kg amarate .
Hai curaj cimba ceva ,incearca alt ceva ,fati un plan pe care sa-l respecti cu strictete sa nu te abati de la el si nu mi numara calorii cand manaci ceva eu eram stresata cu asta .

Da, turele de noapte sunt nenorocite.Si eu, dupa ce imi atinsesem targetul, tot asa m-am ingrasat, din cauza turelor de noapte.Lipsa timp, oboseala mare, pofta de mancare, dulce in special, odihna putina si am ajuns...uite-ma aici, la 74, aproape 75....Eu noaptea nu mananc, sub nicio forma, oricat mi-ar fi de foame.....La inceput luam fructe sau iaurturi, dar gata, am renuntat. Beau apa si ceaiuri si atat. Calorii numar mai mult pt ca vreau sa invat sa tin carbo cat mai jos.Reuseam o data sa fac asta, mi-am cam iesit din mana.Sa stii ca oricum, nu mai sunt stresata de calorii,renjuntasem intr-un timp la a mai numara,dar acum sunt ok.Deocamdata:)

leila87 28 sep 2012 22:42:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1140801)
Da, turele de noapte sunt nenorocite.Si eu, dupa ce imi atinsesem targetul, tot asa m-am ingrasat, din cauza turelor de noapte.Lipsa timp, oboseala mare, pofta de mancare, dulce in special, odihna putina si am ajuns...uite-ma aici, la 74, aproape 75....Eu noaptea nu mananc, sub nicio forma, oricat mi-ar fi de foame.....La inceput luam fructe sau iaurturi, dar gata, am renuntat. Beau apa si ceaiuri si atat. Calorii numar mai mult pt ca vreau sa invat sa tin carbo cat mai jos.Reuseam o data sa fac asta, mi-am cam iesit din mana.Sa stii ca oricum, nu mai sunt stresata de calorii,renjuntasem intr-un timp la a mai numara,dar acum sunt ok.Deocamdata:)

Mie pofta de dulce mi se facea de la oboseala si mi-am luat crom forte.
Cand ieseam din tura bagam in mine pana bubuiam tot felu de combinati tot ce gaseam prin casa si dupa ma bagam la somn si ma trezea iar foamea si iar bagam in mine .Ooooffffffff bine k mi-am revenit.
Ai incercat dukan sau nu-ti place?

happygirldiana 28 sep 2012 22:55:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 1140803)

Mie pofta de dulce mi se facea de la oboseala si mi-am luat crom forte.
Cand ieseam din tura bagam in mine pana bubuiam tot felu de combinati tot ce gaseam prin casa si dupa ma bagam la somn si ma trezea iar foamea si iar bagam in mine .Ooooffffffff bine k mi-am revenit.
Ai incercat dukan sau nu-ti place?

Exact!Exact asa pateam si eu...Nu puteam sa tin cont, efectiv, de ce mancam....Numai ca eu mancam sanatos micul dejun cand ajungeam acasa, ma puneam la somn, iar dupa vreo 2 ore ma trezeam transpirata si insetata de dulce!Insetata la propriu!Si atunci se dezlantuia iadul!

leila87 28 sep 2012 23:01:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1140811)

Exact!Exact asa pateam si eu...Nu puteam sa tin cont, efectiv, de ce mancam....Numai ca eu mancam sanatos micul dejun cand ajungeam acasa, ma puneam la somn, iar dupa vreo 2 ore ma trezeam transpirata si insetata de dulce!Insetata la propriu!Si atunci se dezlantuia iadul!

Cunosc sentimentul si am vb k mai mlte fete care si ele la fel a patit.
Eu acum am concediu 2 saptamani si ma gandesc cu groaza ca trebuiesa ma ma duc sa stau 24 de ore la munca e cam plictiseala in perioada asta la noi si ne strangem mai multi in birou iar ei manaca non stop fele de fel de bunataturi si eu cu iaurtu (si ala degresat :)))si limonada :)):)):)):)).Cand plecam de la munca mereu imi ziceam gata azi nu mai manac ca nebuna da de unde o luam razna parca creieru nu mai functiona :-o

happygirldiana 28 sep 2012 23:06:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 1140812)

Cunosc sentimentul si am vb k mai mlte fete care si ele la fel a patit.
Eu acum am concediu 2 saptamani si ma gandesc cu groaza ca trebuiesa ma ma duc sa stau 24 de ore la munca e cam plictiseala in perioada asta la noi si ne strangem mai multi in birou iar ei manaca non stop fele de fel de bunataturi si eu cu iaurtu (si ala degresat :)))si limonada :)):)):)):)).Cand plecam de la munca mereu imi ziceam gata azi nu mai manac ca nebuna da de unde o luam razna parca creieru nu mai functiona :-o

Uh, eu am terminat concediul fix acum o saptamana si asa bine a fooooost!!!SI ce greu mi-a fost sa vin iar aici....Dar ce sa faci,asta e....SA stii ca nici noi nu prea avem miscare pe aici in perioada asta.Barem iarna e si mai si, moarte curata.....SI cu salariile stam foarte prost...Noroc la voi ca puteti sa va intalniti sastati mai multi, la o vorba, dar la noi nu se poate.Trebuie mereu sa fiu la receptie, ca am clienti,ca nu am, ca mai suna si sefu si daca nu raspund la telefon...e prapad!!!!Sau daca vede ca stam toti, la bar de exemplu sau pe canapea la receptie....Sau trebuie sa fiu la receptie in permanenta,chiar daca nu am clienti, pt ca vin rudele lui,nepoti, unchi,veri bla bla si trebuie sa fiu la cheremul lor.Ca iarna activam aici mai mult ca slugi pt ei, servitori, majordomi:D:D Trist dar adevarat...

azra 29 sep 2012 06:24:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna dimineata
o zi de sambata minunata si conforma
http://fs66.trilulilu.ro/imgs/crinal...ea8f621ab2.jpg

happygirldiana 29 sep 2012 06:43:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1140827)
buna dimineata
o zi de sambata minunata si conforma
http://fs66.trilulilu.ro/imgs/crinal...ea8f621ab2.jpg

Buna dimineata,Gabitz!!!>:D<Multumesc asemenea, am nevoie, e zi de cantar si nu l-am vazut prea prietenos, in ciuda faptului ca eu am fost sociabila si cu el si cu sportul:))
http://2.bp.blogspot.com/_7wdfsw0zSc...e+Fear+(6).jpg

azra 29 sep 2012 06:46:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1140857)


Buna dimineata,Gabitz!!!>:D<Multumesc asemenea, am nevoie, e zi de cantar si nu l-am vazut prea prietenos, in ciuda faptului ca eu am fost sociabila si cu el si cu sportul:))
http://2.bp.blogspot.com/_7wdfsw0zSc...e+Fear+(6).jpg

fii tare iubita,in curand va fi si el prietenos iar tu nu o sa te mai abati din drum cand o sa vezi rezultate:)

happygirldiana 29 sep 2012 06:59:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!>:D<
Cam astea ar fi fetele mele cand ma gandesc ca azi avem zi de cantar si al meu e pe plus, lua-l-ar dracii!:)))http://farm3.static.flickr.com/2320/...c267fbc075.jpgStiu ca nu ar trebui sa ma plang, pt ca in fond ieri nu prea am fost pe plantatie,asa cum spuneam la inceputul zilei,dar totusi aproape toata saptamana am fost conforma iar nemernicul nu mi-e prieten.....Nici nu vreau sa ma gandesc cat de suparata voi fi dupa ce voi fi ajuns acasa si ma voi fi cantarit.Daca vedeti ca nu intru pe la 8 jum, 9,sa raportez greutatea si masuratorile, sa stiti clar ca la mine in casa se duce o lupta corp la corp cu derbedeul ala urat din sticla si cu cifre naspa pe afisaj!

Mai am un pic (sper eu ca se va trezi colegu') si termin tura.Deseara tot la serviciu, maineseara tot aci!Ma duc sa lesin:))Inca doua nopti.....Si deseara mai vin si aia de la Para(d)zitii...Sa vedeti mistouri si caterinca!

Toate ca toate, ajung acasa, ma cantaresc, iau micul dejun,pregatesc pachetul pt puiuc si trec naiba la somn ca azinoapte dormeam ca tufa in receptie, pe scaun.Da,da, am adormit.....Urata natie, nenica!

Acestea fiind spuse, va doresc tuturor, celor cu cantarirea azi,un cantar cat mai bland, sociabil si zgarcit, si tuturor slabutelor, cu sau fara cantarire, o zi frumoasa si un weekend de vis!

Animis23 29 sep 2012 07:59:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Draga Di, ce de imagini simpatice ai pus tu prin casutele tuturor fetelor :))

Sa ai o zi buna, sa ai niste noroc si pentru infruntarea cu mister cantar. Eu ma voi cantari luni sau marti, cand termin cu toate prostiile, sa mai am un reality check...

Te asteptam cu vesti(eu va voi urmari din umbra in acest weekend, o sa intru doar cand doarme iubi, probabil).

Pupici si week-end placut!


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:21:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO