forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Florea Andreea 29 aug 2010 11:38:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 306471)
"Neata"slabutelor!ce faceti?eu m-am trezit,astept sa intre parintii mei pe mess sa vb cu ei(sunt In Spania si vb duminica de duminica pe mess) apoi o sa iau pranzul si in restul zilei,,,nu stiu ce o sa fac.probabil o sa vad un film ceva desi am zis ca fac asta ieri.azi o sa fac pauza e sport,am inteles ca macar o zi in saptamana sa iau pauza,ca se surmeneaza articulatiile,etc.si cred ca de-asta m0am si accidentat...
sa aveti o duminica frumoasa si va astept pe la mine :*:*(mi-e drag de casuta mea ;):">)

De faptul ca se surmeneaza articulatiile nu am auzit:-?...stiam ca trebuie pauza ca sa se odihneasca muschii si sa creasca...aproape m-ai convins sa fac si eu prima pauza in vreo 2 luni....ca tare nu am chef azi...da' deloc :))

cristine017 29 aug 2010 15:30:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hei scumpa mea Diana :-* ce faci ?cum merge cu dieta ?>:D<

happygirldiana 29 aug 2010 15:41:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 306636)
Hei scumpa mea Diana :-* ce faci ?cum merge cu dieta ?>:D<

Buna Cris!merge binisor :"> azi am facut,de fapt doar ce am terminat de preparat,un tiramisu mai dietetic :D e duminica,ziua mea de ceva dulce si de dieta mai putin drastica.bine,nici ca vaca nu o sa mananc:D acum gatesc un souffle de mazare,fara pic de grasime ,sper sa iasa bun :D
tu ce ai mai facut?la tine cum merge?

cristine017 29 aug 2010 16:23:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 306651)
Buna Cris!merge binisor :"> azi am facut,de fapt doar ce am terminat de preparat,un tiramisu mai dietetic :D e duminica,ziua mea de ceva dulce si de dieta mai putin drastica.bine,nici ca vaca nu o sa mananc:D acum gatesc un souffle de mazare,fara pic de grasime ,sper sa iasa bun :D
tu ce ai mai facut?la tine cum merge?

eu inafara de mic dejun unde am mancat un sandwich cu sunca de pui ..in tot restul zilei am mancat tot fructe :)) ..urmeaza south beach de maine si o sa`l tin cu strictete ..fara fructe 2 saptamani ..si ziua asta a fost un fel de ramas bun :)) ..ma duc sa fac 30 de min de stepper :-* revin putin mai incolo ca o tund dupa aceea pe mami :> sa imi dai si mie reteta de tiramisu dietetic ;;) tiramisu e prajitura mea preferata la care nu as putea renunta pentru nimic :x

lucia ely 30 aug 2010 10:40:47

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna scumpa:*:*:*
ce faci?;;)
http://i92.photobucket.com/albums/l2...ek/week_47.gifpupicei>:D<

happygirldiana 30 aug 2010 10:42:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Paine integrala, Pan Group[x] 60g[m] :151kcal
Unt de masa 65% grasime, Lacto Food[x] 8g[m] :47 kcal
Ceai verde[x] 250ml[m] :5kcal
Total ingerat:203 kcal
Neata slabutelor! asta e ce am mancat eu la micul dejun :D m-am trezit un pic cam tarziu azi dar sunt pusa pe treaba.revin la programul normal,cu sport si tot tacamu',ca ieri m-am lipsit de sport ;))
voi ce mai faceti?ce pplanuri aveti pentru azi? :-*:-*>:D<



happygirldiana 30 aug 2010 10:48:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307359)
buna scumpa:*:*:*
ce faci?;;)
http://i92.photobucket.com/albums/l2...ek/week_47.gifpupicei>:D<

Neata frumoaso!uite,am intrat un pic pe forum,am luat micul dejun pe la 10 jum si cam atat.mai lenevesc un picut pe aici pana ma duc sa fac 4-5 mile de start walking ;))
tu ce faci?

lucia ely 30 aug 2010 10:52:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
eu pe forum:*:*:*
mami imi aranjeaza dulapu cu haine:))
eu vb cu voi:x de azi incep ...2 sapt fara trisat dulciuri:*:*:*
si sport in fiecare zi...in afara de duminica:X
si tu trebuie sa ma sustii>:P ca altfel o iau pe aratura:-<

anqutz 30 aug 2010 10:58:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata Diana! :) Ce faci? :) Nu prea imi place mic dejunul tau. In primul rand pt ca este putin dpdv cantitativ, la MD ar trebui sa mananci mult mai mult, vorba aia, ca un rege. Apoi pt ca painea cu unt nu e cea mai buna idee de MD nici macar cand nu esti la dieta (combinatie proasta, grasimi animale), dapai cand vrei s dai jos.

happygirldiana 30 aug 2010 10:58:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307387)
eu pe forum:*:*:*
mami imi aranjeaza dulapu cu haine:))
eu vb cu voi:x de azi incep ...2 sapt fara trisat dulciuri:*:*:*
si sport in fiecare zi...in afara de duminica:X
si tu trebuie sa ma sustii>:P ca altfel o iau pe aratura:-<

normal ca te sustin!si daca aflu ca ai trisat...batatita,clar? :-P
cum te-ai hotarat asa,la 2 sapt fara dulciuri?si cu sportul asa-i cel mai bine,macar o zi de repaus ;)

happygirldiana 30 aug 2010 11:01:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 307403)
Neata Diana! :) Ce faci? :) Nu prea imi place mic dejunul tau. In primul rand pt ca este putin dpdv cantitativ, la MD ar trebui sa mananci mult mai mult, vorba aia, ca un rege. Apoi pt ca painea cu unt nu e cea mai buna idee de MD nici macar cand nu esti la dieta (combinatie proasta, grasimi animale), dapai cand vrei s dai jos.

Neata Anqutz! :-*
oups..am dat-o in bara.dar au fost 8 gr de unt,atat!nici nu am avut cum sa il intind pe felia de paine de cat de putin a fost :) in rest...ce nu e bine la combinatia mea e MD? ;;)invata-ma,sunt gata sa invat din greseli :D
de obicei nu mananc unt dar azi chiar nu am mai avut ce manca si de-asta,am luat ce am avut prin frigider....
si...cat de mult sa mananc?mai mult decat am mancat acum?nu pot mai mult,simteam ca plesnesc si-asa....

lucia ely 30 aug 2010 11:03:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
pai asa ...ca trebuie sa ma sustina si pe mine cineva>:D< pai asa m-am hotarat la 2 sapt fara dulciuri:D

anqutz 30 aug 2010 11:04:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307413)
Neata Anqutz! :-*
oups..am dat-o in bara.dar au fost 8 gr de unt,atat!nici nu am avut cum sa il intind pe felia de paine de cat de putin a fost :) in rest...ce nu e bine la combinatia mea e MD? ;;)invata-ma,sunt gata sa invat din greseli :D
de obicei nu mananc unt dar azi chiar nu am mai avut ce manca si de-asta,am luat ce am avut prin frigider....

Cica nu e bine sa combini carbohidratii cu grasimile. :) Combinare alimente - Slabute.ro

La micul dejun trebuie sa mananci mai consistent: poate 2 sandvisuri cu paine integrala cu ce vrei tu (dar dietetic), sau oua, branza cu rosii, iaurt/lapte cu musli fara zahar. Sunt multe variante, tu ti-l alcatuiesti dupa ce iti place. Dar trebuie sa fie mult mai consistent.

happygirldiana 30 aug 2010 11:07:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307420)
pai asa ...ca trebuie sa ma sustina si pe mine cineva>:D< pai asa m-am hotarat la 2 sapt fara dulciuri:D

bravo scumpa mea :*:*
eu ieri am mancat ceva dulce,cu limita normal.nu vreau sa ajung de unde am plecat...dar de azi imi intru in ritm iar :)

happygirldiana 30 aug 2010 11:10:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 307425)
Cica nu e bine sa combini carbohidratii cu grasimile. :) Combinare alimente - Slabute.ro

La micul dejun trebuie sa mananci mai consistent: poate 2 sandvisuri cu paine integrala cu ce vrei tu (dar dietetic), sau oua, branza cu rosii, iaurt/lapte cu musli fara zahar. Sunt multe variante, tu ti-l alcatuiesti dupa ce iti place. Dar trebuie sa fie mult mai consistent.

nu stiam de combinatiile astea...o sa incerc sa mananc un pic mai consistent de acum incolo desi nu stiu cum o sa reusesc...sincer,de combinatiile proteine+carbohidrati sau carbo+grasimi etc nu prea am tinut cont.pentru ca in fond...toate alimentele contin cate ceva din fiecare.am incercat sa mananc in limite normale,cat imi accepta stomacul si cat sa nu incep sa pun la loc kg:)

anqutz 30 aug 2010 11:23:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307444)
nu stiam de combinatiile astea...o sa incerc sa mananc un pic mai consistent de acum incolo desi nu stiu cum o sa reusesc...sincer,de combinatiile proteine+carbohidrati sau carbo+grasimi etc nu prea am tinut cont.pentru ca in fond...toate alimentele contin cate ceva din fiecare.am incercat sa mananc in limite normale,cat imi accepta stomacul si cat sa nu incep sa pun la loc kg:)

Nu zice nimeni sa mananci o groaza. Dar la micul dejun trebuie sa mananci mai consistent. Iti va taia foamea si pt restul zilei (cine sare peste micul dejun se simte mai infometat toata ziua), iti va da energie. Daca mananci 2 oua si cateva bucatele de branza light te vei simti "plina" pt urmatoarele 3 ore si are acelasi nr de kcal cu painea ta cu unt. :P

happygirldiana 30 aug 2010 11:26:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 307467)
Nu zice nimeni sa mananci o groaza. Dar la micul dejun trebuie sa mananci mai consistent. Iti va taia foamea si pt restul zilei (cine sare peste micul dejun se simte mai infometat toata ziua), iti va da energie. Daca mananci 2 oua si cateva bucatele de branza light te vei simti "plina" pt urmatoarele 3 ore si are acelasi nr de kcal cu painea ta cu unt. :P

dap,sunt de acord,intr-o oarecare masura.dar nu prea imi plac ouale si oricum ouale sunt indicate dar doar 2 pe saptamana :D
ma rog...important e ca mi-ai dat informatii noi de care o sa tin cont!ca de obicei imi esti de mare ajutor:-*>:D<multumesc mult!

anqutz 30 aug 2010 11:28:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307474)
dap,sunt de acord,intr-o oarecare masura.dar nu prea imi plac ouale si oricum ouale sunt indicate dar doar 2 pe saptamana :D
ma rog...important e ca mi-ai dat informatii noi de care o sa tin cont!ca de obicei imi esti de mare ajutor:-*>:D<multumesc mult!

Eu stiam de 4 sau chiar 6, nu stiu de unde ai citit tu de 2. :P Si dupa ultimele descoperiri, are colesterol, dar are si o enzima, sau ceva de genul, care blocheaza depunerea colesterolului pe artere.

Ce iti zic ia drept exemplu, nu ca litera de lege. Poti sa mananci la fel de bine musli cu lapte sau ce vrei tu, dar mai mult.

happygirldiana 30 aug 2010 11:32:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 307479)
Eu stiam de 4 sau chiar 6, nu stiu de unde ai citit tu de 2. :P Si dupa ultimele descoperiri, are colesterol, dar are si o enzima, sau ceva de genul, care blocheaza depunerea colesterolului pe artere.

Ce iti zic ia drept exemplu, nu ca litera de lege. Poti sa mananci la fel de bine musli cu lapte sau ce vrei tu, dar mai mult.

da,stiu si treaba cu musli,asta mananc de obicei dimineata!dar acum sunt leftera:))si ce am mancat am gasit in frigider....tre sa dau o fuga la tara sa iau legume,iar,sau la piata...sa ma aprovizionez cu lapte si cereale,preferatele mele:)
iar de oua...ce sa zic..eu stiu de 2 si de la medicul meu nutritionist si am mai citit si pe net :D.2 sau 3 oua/saptamana.acum...daca medicul m-a mintit,te mint si eu pe tine:)) nu-s nutritionista :D

anqutz 30 aug 2010 11:34:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307484)
da,stiu si treaba cu musli,asta mananc de obicei dimineata!dar acum sunt leftera:))si ce am mancat am gasit in frigider....tre sa dau o fuga la tara sa iau legume,iar,sau la piata...sa ma aprovizionez cu lapte si cereale,preferatele mele:)
iar de oua...ce sa zic..eu stiu de 2 si de la medicul meu nutritionist si am mai citit si pe net :D.2 sau 3 oua/saptamana.acum...daca medicul m-a mintit,te mint si eu pe tine:)) nu-s nutritionista :D

Nah, aprerile sunt impartite. :)) Eu am mancat si ate 6 si stau ft bine cu colesterolul. #:-s

happygirldiana 30 aug 2010 11:36:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 307487)
Nah, aprerile sunt impartite. :)) Eu am mancat si ate 6 si stau ft bine cu colesterolul. #:-s

asta e bine.acum stau si eu bine cu colesterolul,era un pic cam mare.dar iau Crom picolinat,30 miligrame si s-a mai cumintit ;))
am scapat e multe probleme de cand tin regim...

DrIulia2010 30 aug 2010 12:05:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307474)
dap,sunt de acord,intr-o oarecare masura.dar nu prea imi plac ouale si oricum ouale sunt indicate dar doar 2 pe saptamana :D
ma rog...important e ca mi-ai dat informatii noi de care o sa tin cont!ca de obicei imi esti de mare ajutor:-*>:D<multumesc mult!


Daca vei consuma 3-4 oua/sapt te incadrezi in limite.;)

happygirldiana 30 aug 2010 12:08:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 307526)
Daca vei consuma 3-4 oua/sapt te incadrezi in limite.;)

Multumesc DrIulia :*:*;;)

cristine017 30 aug 2010 13:15:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hei Diana :-* ce faci ? cum merge cu dieta ?;;)

happygirldiana 30 aug 2010 13:37:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 307621)
Hei Diana :-* ce faci ? cum merge cu dieta ?;;)

buna Cris!merge bine.doar ce am terminat de luap pranzul,am mancat salata de vinete cu 40 gr de paine integrala si souffle de mazare.
mai tarziu ma bag la un start walking iar deseara fac turbo jam.la tine?cum e?ce ai papat la pranz?sau la MD?

happygirldiana 30 aug 2010 14:08:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
pranzul meu e urmatorul ;))
Paine integrala, Pan Group[x] 40g[m] :101 kcal
Salata de vinete a la Slabuta[x]50g[m] 22kcal
Souffle dietetic de mazare[x] 200g[m] 214 kcal
Total ingerat:337kcal
asta e tot.cred ca e destul de multicel :-S dar mi-a iesit asa de bun souffle-ul....:X

cristine017 30 aug 2010 14:17:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Sunca deliciu de pui fumee, Gourmet, 50g - 49 calorii, 10 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza topita triunghiuri, 13% grasime, Fitness, Hochland, 17.5g - 34 calorii, 2.1 proteine, 2.3 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.1 zahar
Ardei gras verde, 20g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.6 sodiu, 0.5 zahar
Castraveti, 40g - 6 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0.7 zahar
Lapte de soia cu aroma de vanilie, Alpro, 60ml - 38 calorii, 2 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ou fiert, 50g - 78 calorii, 6.3 proteine, 5.3 grasimi, 212 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 210 calorii, (mic)20.9 proteine, (mult)9.5 grasimi, 212 colesterol, (mic)9.5 carbohidrati, 0.5 fibre, 0.6 sodiu, 2.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1350 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1350 calorii


Si la pranz ..am mancat creveti ;;) foaaarte gustosi si astept sa vina prietenul meu sa imi aduca un iaurt ca desert ..(cu fructoza) ;;)

happygirldiana 30 aug 2010 14:31:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 307701)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Sunca deliciu de pui fumee, Gourmet, 50g - 49 calorii, 10 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza topita triunghiuri, 13% grasime, Fitness, Hochland, 17.5g - 34 calorii, 2.1 proteine, 2.3 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.1 zahar
Ardei gras verde, 20g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.6 sodiu, 0.5 zahar
Castraveti, 40g - 6 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0.7 zahar
Lapte de soia cu aroma de vanilie, Alpro, 60ml - 38 calorii, 2 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ou fiert, 50g - 78 calorii, 6.3 proteine, 5.3 grasimi, 212 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 210 calorii, (mic)20.9 proteine, (mult)9.5 grasimi, 212 colesterol, (mic)9.5 carbohidrati, 0.5 fibre, 0.6 sodiu, 2.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1350 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1350 calorii


Si la pranz ..am mancat creveti ;;) foaaarte gustosi si astept sa vina prietenul meu sa imi aduca un iaurt ca desert ..(cu fructoza) ;;)

yummyyy,creveti :x abia astept sa iau si eu :D
eu iaurt mananc,dar fara fructe sau alte alea.degresat sau natural

cristine017 30 aug 2010 14:32:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307722)
yummyyy,creveti :x abia astept sa iau si eu :D
eu iaurt mananc,dar fara fructe sau alte alea.degresat sau natural

vaaai mie nu`mi place delooc iaurtul simplu si atunci incerc sa il indulcesc :))

happygirldiana 30 aug 2010 14:38:13

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 307724)
vaaai mie nu`mi place delooc iaurtul simplu si atunci incerc sa il indulcesc :))

atata timp cat nu e zahar alb...;))
la cina ce o sa mananci?sau nu te-ai hotarat/?

cristine017 30 aug 2010 14:53:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307740)
atata timp cat nu e zahar alb...;))
la cina ce o sa mananci?sau nu te-ai hotarat/?

pai imi fac o salata de cruditati si telemea ;;) si poate pun putin iaurt asa ca dressing :D

happygirldiana 30 aug 2010 15:00:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 307761)
pai imi fac o salata de cruditati si telemea ;;) si poate pun putin iaurt asa ca dressing :D

suna bine ;)) eu inca nu stiu....eh..vad eu:) ne auzim un pic mai tarziu.ma duc sa fac 5 mile de start walking.:-*:-*

happygirldiana 30 aug 2010 16:34:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
am revenit!mai e cineva la mine in casuta? ;;)

Cassy 30 aug 2010 16:38:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Eu sunt..:) asa prin vizita :-?

happygirldiana 30 aug 2010 16:46:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 307855)
Eu sunt..:) asa prin vizita :-?

bine ai venit ;)) ce haioasa ai fost :) sa te simti bine la mine acasa :P
ce faci?daca tot ai venit in vizita sa vb un pic despre ...dieta;))ce dieta tii?si cum merge treaba?

Cassy 30 aug 2010 16:53:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307859)
bine ai venit ;)) ce haioasa ai fost :) sa te simti bine la mine acasa :P
ce faci?daca tot ai venit in vizita sa vb un pic despre ...dieta;))ce dieta tii?si cum merge treaba?

Bine te-am gasit..
Ce sa fac.. ma doare capul si cred ca ma paste o raceala iar in rest sunt bine mersi, tu?:-*
Cat despre dieta.. tin una personalizata.. Hipocalorica cred ca se numeste. O tin de 6 saptamani si am dat jos apx 5 kg:). Merge bine .. dar mereu e loc de mai bine:).

happygirldiana 30 aug 2010 16:57:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 307862)
Bine te-am gasit..
Ce sa fac.. ma doare capul si cred ca ma paste o raceala iar in rest sunt bine mersi, tu?:-*
Cat despre dieta.. tin una personalizata.. Hipocalorica cred ca se numeste. O tin de 6 saptamani si am dat jos apx 5 kg:). Merge bine .. dar mereu e loc de mai bine:).

ui...si eu racesc ca aseara am fost pe-afara si la noi s-a racorit rau.am fost imbracata relativ subtire si ma paste si pe mine o raceala de zile mari!
dap,hipocalorica!la fel tin si eu si am dat jos 4,2 pana acum,in 4 saptamani juma'.sa speram ca e bine si pe viitor:D
lasa,ca e timp sa dai toate kilele jos.nu le-am pus intr-o luna,le-am pus in ani deci....rabdare si perseverenta :)

Cassy 30 aug 2010 17:05:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 307867)
ui...si eu racesc ca aseara am fost pe-afara si la noi s-a racorit rau.am fost imbracata relativ subtire si ma paste si pe mine o raceala de zile mari!
dap,hipocalorica!la fel tin si eu si am dat jos 4,2 pana acum,in 4 saptamani juma'.sa speram ca e bine si pe viitor:D
lasa,ca e timp sa dai toate kilele jos.nu le-am pus intr-o luna,le-am pus in ani deci....rabdare si perseverenta :)

Corect spus ! Tin minte ca.. pe la vreo 10 anisori aveam deja 60-65 kg...Si sincera sa fiu.. imi placea cum aratam:-o sau cel putin.. nu ma deranjau asa tare kg.. Deabea pe la 12 ani am inceput sa imi dau seama cat de MARE sunt.La mine kg s-au pus de la 3 ani.. asa ca nu le grabesc sa plece, incet dar SIGUR !
Ce ai papat azi?;;)

happygirldiana 30 aug 2010 17:10:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 307871)
Corect spus ! Tin minte ca.. pe la vreo 10 anisori aveam deja 60-65 kg...Si sincera sa fiu.. imi placea cum aratam:-o sau cel putin.. nu ma deranjau asa tare kg.. Deabea pe la 12 ani am inceput sa imi dau seama cat de MARE sunt.La mine kg s-au pus de la 3 ani.. asa ca nu le grabesc sa plece, incet dar SIGUR !
Ce ai papat azi?;;)

mic dejun
Paine integrala, Pan Group[x] 60g[m] :151kcal
Unt de masa 65% grasime, Lacto Food[x] 8g[m] :47 kcal
Ceai verde[x] 250ml[m] :5kcal
Total ingerat:203 kcal
pranzul meu:
Paine integrala, Pan Group[x] 40g[m] :101 kcal
Salata de vinete a la Slabuta[x]50g[m] 22kcal
Souffle dietetic de mazare[x] 200g[m] 214 kcal
Total ingerat:337kcal
si acum ma pregatesc sa iau cina...dar nnu stiu...sa mananc 100 gr de souffle de mazare sau sa mananc o salata de rosii cu telemea? ;;)

la mine kg au inceput sa se puna nu chiar la varsta asa micuta dar s-au pus si am ajuns sa fiu extraordinar de complexata si a fost o perioada cand desi nu eram exagerat de grasa ma vedeam cat o purcica si tot evitam sa ies din casa din cauza asta....

important e ca am luat decizia de a slabi si de a fi sanatoase si frumoase ;)) si ca suntem alaturi una de alta pt a ne motiva si mai mult..

Cassy 30 aug 2010 17:15:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
eh.. frumoase am fost oricum.. si vom fi :">. Bunica mea zicea : lasa tu, ca esti grasa si frumoasa :)) Cand o auzeam ~X( ma apucau dracii.
Paiii..:-? eu zic sa papi salata de rosii cu telemea.. si defapt:-? mi-ai facut pofta asa ca si eu voi manca acelas lucru la cina..:-?.
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:15:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO