forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 09 aug 2011 16:58:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 753555)
Daca deja erai la master puteai incerca sa vazi daca faci sau nu contracte dar asa e cam riscant sa iti iei gazda.

Iar despre fumat tot fumator te numesti chiar daca nu fumezi decat ocazional. ;)

Stiu,Pamy,ca tot fumator ma numesc.Dar o spuneam doar:P

Da,e riscant,e prea eiscant sa merg cu o chirie.Poate nu reusesc sa platesc....Nu stiu ce o sa fac....La master ma inscriu,ma gandesc ca o fi mai simplu atunci:-??
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 753541)
O sa iti gasesti si tu, asa cum gaseste toata lumea mai devreme sau mai tarziu. E doar o chestiune de timp. Master-ul pe ce vrei sa il faci?

Sunt convinsa,Simi:)Cum spuneam,la master ma inscriu,il fac tot pe Comunicare.Atunci,stand in Craiova,poate am mai multe sanse sa aud,sa vad locuri de munca:)

ancad26 09 aug 2011 17:05:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Bine te-am gasit Diana ,

Multa bafta la master sa reusesti pe locurile fara taxa. cu jobul vei reusi ! si eu sunt in cautare acum ,e marti am trimis cam 60 cv-uri si astept dar nu disper ca vine si jobul ! cand e sa fie vine !
te pupic intre timp si vroiam sa te intreb cum stai cu mobilizarea?

happygirldiana 09 aug 2011 17:55:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de ancad26 (Post 753627)
Bine te-am gasit Diana ,

Multa bafta la master sa reusesti pe locurile fara taxa. cu jobul vei reusi ! si eu sunt in cautare acum ,e marti am trimis cam 60 cv-uri si astept dar nu disper ca vine si jobul ! cand e sa fie vine !
te pupic intre timp si vroiam sa te intreb cum stai cu mobilizarea?

Buna,Anca>:D<Multumesc,sa fie bafta!O sa ma pun pe invatat serios,sa intru la buget,nu la taxa.Sper sa reusesc si cu jobul,am depus si eu,ca si tine,zeci de cv-uri.O sa apara,sunt convina:D Sa ai si tu multa bafta!<Multa:-*

Cu mobilizarea...E ok.Adica a venit azi sorela acasa cu cateva dulciurele,gen inghetata, sau saraturi(moartea mea)gen covrigei Dr.Krantz(:x:x)dar sincera sa fiu nu m-au tentat:)Nu stiu daca e cromul de vina,sau daca e efect placebo pur si simplu.

CU moralul stau cam prost....Vad ca stau tot mai prost cu banii si abia mai am sa cumpar un mar,la fel si iubitul,si nu avem un loc d emunca....Vesnica problema.Asta chiar ma macina.Dar nu a murit nimeni,nu o sa mor nici eu.Tu ce mai faci?CUm merge?

ancad26 09 aug 2011 18:43:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 753689)
Buna,Anca>:D<Multumesc,sa fie bafta!O sa ma pun pe invatat serios,sa intru la buget,nu la taxa.Sper sa reusesc si cu jobul,am depus si eu,ca si tine,zeci de cv-uri.O sa apara,sunt convina:D Sa ai si tu multa bafta!<Multa:-*

Cu mobilizarea...E ok.Adica a venit azi sorela acasa cu cateva dulciurele,gen inghetata, sau saraturi(moartea mea)gen covrigei Dr.Krantz(:x:x)dar sincera sa fiu nu m-au tentat:)Nu stiu daca e cromul de vina,sau daca e efect placebo pur si simplu.

CU moralul stau cam prost....Vad ca stau tot mai prost cu banii si abia mai am sa cumpar un mar,la fel si iubitul,si nu avem un loc d emunca....Vesnica problema.Asta chiar ma macina.Dar nu a murit nimeni,nu o sa mor nici eu.Tu ce mai faci?CUm merge?


Eu am uitat de chrom din Romania dar sigur gasesc si aici. si merge bine cu cromul nu ai pofte de dulce . Aida stiu ca asa a scapat de pofte .

La mine e ok dar trebuei sa recunosc ca nu imi place fara job , si chiar imi aduc aminte de tine cu mscriai ca te vezi asa fara un rost , fara scop sa te ridici din pat. am ajuns joi la londra si in weekend am inceput cu cautari. o sa apara ceva si pt noi . in schimb avem mai mult timp de noi seara iesim la plimbare asa in jurul casei , duminica am fost in parc la veverite ( am pus poze ) si acum stau si astept.
Stiu cum e cu banii ca si la noi cheltuielile au fost mai mari decat ce am anticipat dar sa iti spun ce imi zice sotul zilnic: Anca va fi bin vei vedea , acum sa nu ne suparam ca viata ne mai da si suturi ca vom reusi . noi mergem inainte "

te pup dulce, spor la invatat si mai ales cand iti vine asa sa plangi sa te uiti la stele ele te vor ajuta sa tii capul sus !

pupici inca o data si bravo ca nu ai rontait!!

happygirldiana 09 aug 2011 18:49:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de ancad26 (Post 753743)



Eu am uitat de chrom din Romania dar sigur gasesc si aici. si merge bine cu cromul nu ai pofte de dulce . Aida stiu ca asa a scapat de pofte .

La mine e ok dar trebuei sa recunosc ca nu imi place fara job , si chiar imi aduc aminte de tine cu mscriai ca te vezi asa fara un rost , fara scop sa te ridici din pat. am ajuns joi la londra si in weekend am inceput cu cautari. o sa apara ceva si pt noi . in schimb avem mai mult timp de noi seara iesim la plimbare asa in jurul casei , duminica am fost in parc la veverite ( am pus poze ) si acum stau si astept.
Stiu cum e cu banii ca si la noi cheltuielile au fost mai mari decat ce am anticipat dar sa iti spun ce imi zice sotul zilnic: Anca va fi bin vei vedea , acum sa nu ne suparam ca viata ne mai da si suturi ca vom reusi . noi mergem inainte "

te pup dulce, spor la invatat si mai ales cand iti vine asa sa plangi sa te uiti la stele ele te vor ajuta sa tii capul sus !

pupici inca o data si bravo ca nu ai rontait!!

Ancule,eu ammai luat crom,la sfatul unui medic endocrnolog.SI a avut efect.Asa ca am zis sa mai incerc o data cu el.Pentru ca prea o luasem razna si s-a vazut si la cantar:|

Are dreptate sotul tau,primim si suturi in fund,dar sunt convinsa ca o sa primim si lucruri bune.Nu stiu cand,dar o sa primim.

Multumesc,Ancu drag,sa fie,sa invat,sa salvez niste bani macar de la facultate,sa nu platesc taxa aia enormaaaa!!!

Merci pentru sfat,draga mea,dar sper sa nu mai simt nevoia sa plang.Ca zilele astea prea rele au fost pentru mine...
Nup,nu am rontait.Bine ca nu am nici fructe in casa,ca de-alea poate rontaiam acumD::"> Cumpar maine;))

happygirldiana 09 aug 2011 22:31:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Gata plimbarea,gata ziua de azi.Conforma 100% in sfarsit!Zic eu ca am mancat ok.Maine alta zi.Acum fug la somn ca pic.Noapte buna!

Animis23 10 aug 2011 01:03:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 753983)
Gata plimbarea,gata ziua de azi.Conforma 100% in sfarsit!Zic eu ca am mancat ok.Maine alta zi.Acum fug la somn ca pic.Noapte buna!

Ma bucur ca ai avut o zi conforma 100% Si a mea a fost la fel. Mai am maine ultima zi de monica ramirez, apoi pauza :D

happygirldiana 10 aug 2011 08:41:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 754069)
Ma bucur ca ai avut o zi conforma 100% Si a mea a fost la fel. Mai am maine ultima zi de monica ramirez, apoi pauza :D

Mai,pasare mica de noapte,la ora aia imi scrii?La 2?:P:))Hai ca ti-a priit dieta:>

Buna dimineata tuturor!M-am trezit si eu,abia abia am deschis ochii,foarte somnoroasa am fost in dimineata asta.Am luat md si acum astyept sa se mai raceasca ceaiul:-s

Ceva mai tarziu dau o tura pana in oras cu ceva treburi.
E atat de urat aici...Parca nu e vara si vremea asta imi duce gandul la toamna,la inceperea scolilor:( Abia asteptam vara si uite ce s-a ales de ea.Doar cateva zile de caldura:| Vreau in Spania,la parinti....8->

Azi ma apuc de invatat.E cazul.Deja suntem in 10:-s Trebuie sa trag tare....
Va urez tuturor o zi superba si cat mai linistita!:-*>:D<

Animis23 10 aug 2011 08:54:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 754279)

Mai,pasare mica de noapte,la ora aia imi scrii?La 2?:P:))Hai ca ti-a priit dieta:>

Buna dimineata tuturor!M-am trezit si eu,abia abia am deschis ochii,foarte somnoroasa am fost in dimineata asta.Am luat md si acum astyept sa se mai raceasca ceaiul:-s

Ceva mai tarziu dau o tura pana in oras cu ceva treburi.
E atat de urat aici...Parca nu e vara si vremea asta imi duce gandul la toamna,la inceperea scolilor:( Abia asteptam vara si uite ce s-a ales de ea.Doar cateva zile de caldura:| Vreau in Spania,la parinti....8->

Azi ma apuc de invatat.E cazul.Deja suntem in 10:-s Trebuie sa trag tare....
Va urez tuturor o zi superba si cat mai linistita!:-*>:D<

Mai, sa stii ca mi-a priit dieta. Nici nu am simtit ca a trecut, gata asta e ultima zi :D ce frumooos :D

Din pacate, nu cred ca o sa imi treaca cm-ul. M-am cantarit ieri dimineata e curiozitate si am 1,5 kg in plus. Si cum nu am mai facut nicio prostie, e clar ca de la rusii astia tampiti e...asa ca o sa ma demoralizeze cantarirea de maine dimineata.

Spor la invatat daca te apuci!

mishutza 10 aug 2011 08:56:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana,bravo pentru ziua reusita de ieri.
Si eu trbeuie sa ma apuc de invat,vai,asa ce nu am chef,dar chiar nu mai am cu ce amana:D
O sa vina si jobul pt tine Diana,mai asteapta un pic,ca se pregateste.>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:33:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO