forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

mishutza 01 sep 2011 08:52:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata Diana si distractie placuta la cumparaturi.
In primul rand eu as zice sa nu mai bei cafea deloc,nu poti?Sau sa bei doar una dimineata cand te trezesti.Cafeaua iti da o falsa impresie ca te energizeaza.Ai energie 4 ore si apoi esti si mai obosita ca inainte.Si din experienta mea de dependenta de cafea,dupa ce am scapat de dependenta de tigara:De ca somnul e extrem de proasta calitate cand bei multa cafea.Reuseam sa dorm,dar dormeam putin si aveam somnul extrem de....iepureste,nuch cum sa iti spun.Nu dormeam lbine,nu ma odihneam destul,la pranz nu reuseam sa dorm mai mult de o ora si aia chinuita si trezita de 4 ori.Cand nu am mai baut cafea,ei....s-au schimbat lucrurile.Am dormit ca un bebelus.
Deci faptul ca bei inca o cafea nu o sa te faca sa fii mai energica.Mai bine nu mai bea cafea si dormi o ora,doua.
E greu cu lucratul noaptea,am lucrat si eu si stiu ca iti dai peste cap tot corpul de nu mai stie saracul ce e cu el.Dar asta e,trebuie sa o faci.
Te pupez>:D<>:D<>:D<Animis,si pe tine>:D<

Animis23 01 sep 2011 08:59:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 776478)
Neata Diana si distractie placuta la cumparaturi.
In primul rand eu as zice sa nu mai bei cafea deloc,nu poti?Sau sa bei doar una dimineata cand te trezesti.Cafeaua iti da o falsa impresie ca te energizeaza.Ai energie 4 ore si apoi esti si mai obosita ca inainte.Si din experienta mea de dependenta de cafea,dupa ce am scapat de dependenta de tigara:De ca somnul e extrem de proasta calitate cand bei multa cafea.Reuseam sa dorm,dar dormeam putin si aveam somnul extrem de....iepureste,nuch cum sa iti spun.Nu dormeam lbine,nu ma odihneam destul,la pranz nu reuseam sa dorm mai mult de o ora si aia chinuita si trezita de 4 ori.Cand nu am mai baut cafea,ei....s-au schimbat lucrurile.Am dormit ca un bebelus.
Deci faptul ca bei inca o cafea nu o sa te faca sa fii mai energica.Mai bine nu mai bea cafea si dormi o ora,doua.
E greu cu lucratul noaptea,am lucrat si eu si stiu ca iti dai peste cap tot corpul de nu mai stie saracul ce e cu el.Dar asta e,trebuie sa o faci.
Te pupez>:D<>:D<>:D<Animis,si pe tine>:D<

Si eu sunt de acord:mai bine fara cafea. Eu beau doar de pofta, si in general dupa-amiaza :)) nu m-am invatat sa am nevoie de ea. Si ai mei fac cafea naspa :))

Si eu te pup Mishutza, ce mai faci?

flor1ana 01 sep 2011 17:53:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Dia! cum merge cu serviciul? e ok? sa ai o dupamasa frumoasa :-*

happygirldiana 01 sep 2011 19:16:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de flor1ana (Post 776878)
Buna Dia! cum merge cu serviciul? e ok? sa ai o dupamasa frumoasa :-*

Buna Floriana!>:D<Merge bine,acum am intrat in tura.E randul meu la noapte alba:D:D
Tu ce mai faci?
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 776489)
Si eu sunt de acord:mai bine fara cafea. Eu beau doar de pofta, si in general dupa-amiaza :)) nu m-am invatat sa am nevoie de ea. Si ai mei fac cafea naspa :))
Simi,mie nu imi place cafeaua deloc:D Beau o singura cafea dimineata,cand vin la serviciu si seara,tot cand vin la serviciu.Dar uite,astaseara nu o sa mai beau.Beau ceai negru,mi-am adus termosul cu mine:)
Si eu te pup Mishutza, ce mai faci?

Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 776478)
Neata Diana si distractie placuta la cumparaturi.
In primul rand eu as zice sa nu mai bei cafea deloc,nu poti?Sau sa bei doar una dimineata cand te trezesti.Cafeaua iti da o falsa impresie ca te energizeaza.Ai energie 4 ore si apoi esti si mai obosita ca inainte.Si din experienta mea de dependenta de cafea,dupa ce am scapat de dependenta de tigara:De ca somnul e extrem de proasta calitate cand bei multa cafea.Reuseam sa dorm,dar dormeam putin si aveam somnul extrem de....iepureste,nuch cum sa iti spun.Nu dormeam lbine,nu ma odihneam destul,la pranz nu reuseam sa dorm mai mult de o ora si aia chinuita si trezita de 4 ori.Cand nu am mai baut cafea,ei....s-au schimbat lucrurile.Am dormit ca un bebelus.
Deci faptul ca bei inca o cafea nu o sa te faca sa fii mai energica.Mai bine nu mai bea cafea si dormi o ora,doua.
E greu cu lucratul noaptea,am lucrat si eu si stiu ca iti dai peste cap tot corpul de nu mai stie saracul ce e cu el.Dar asta e,trebuie sa o faci.
Te pupez>:D<>:D<>:D<Animis,si pe tine>:D<

Buna,Mishutza!Multa cafea nu beau,nu imi place.Dar ma batea gandul sa maresc doza pentru ca nu rezist sa stau treaza si cand vin de la serviciu nu mai sunt in stare de nimic.Aseara m-am vazut cu iubi si am cucait toata seara....Si nu vreau asa:( Poate mai dureaza pana ma obisnuiesc cu programul,nu stiu,dar cand ma doboara,ma doboara oboseala:)Dimineata cand ies din tura sunt foarte vioaie,cand ajung acasa nu m-as mai culca,dar dorm 2 ore,atat reusesc:D
Te pup si eu pe tine>:D<POate te mai prind online si eu, sa mai vb un pic;))

happygirldiana 01 sep 2011 19:21:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Gata si ziua de azi.A fost oribila si haotica pentru mine.In afara de faptul ca nu am facut nimic, nici in oras sa imi iau camasa nu am fost,pentru ca nu m-am simtit in stare,am mancat ciocolata si,din nou,cativa cartofi prajiti congelati.Nu imi explic de ce ma comport asa.In loc sa ma motiveze faptul ca am slabit in conditiile in care am mancat ca vaca sapt trecuta, si ca organismul mi-a dat un ragaz si o sansa sa ma indrept,eu mananc mai mult,m-am culcat pe urechea ca mai amun pic un pic si tot merge sa slabesc chiar si mancand aiurea.Si nu a fost putin ciocolata.Nu a fost putina....

Acum sunt la serviciu.Mi-am cumparat 2 mere si o banana.Nu e bine,stiu,sa mananc noaptea fructe,nu e bine sa mananc nimic dar e lunga noaptea,eu stau treaza si o sa ma apuce foamea.ASa cum am mai zis,macar fructe sa mananc decat sa mananc mancarea calumea la 1-2-3 noaptea.

Astept alti italieni sa se cazeze.Aici mor eu,cu italienii astia.Ceilalti nu au mai plecat x-(
Somnul se simte de pe acum.Mi-am adus din nou o integrama cu mine dar daca ma pocneste somnul,nu am nicio sansa sa completez:)

Eu sunt aici,cine are chef de discutii,poftiti,nu ezitati:)

Animis23 01 sep 2011 20:25:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 776919)
Gata si ziua de azi.A fost oribila si haotica pentru mine.In afara de faptul ca nu am facut nimic, nici in oras sa imi iau camasa nu am fost,pentru ca nu m-am simtit in stare,am mancat ciocolata si,din nou,cativa cartofi prajiti congelati.Nu imi explic de ce ma comport asa.In loc sa ma motiveze faptul ca am slabit in conditiile in care am mancat ca vaca sapt trecuta, si ca organismul mi-a dat un ragaz si o sansa sa ma indrept,eu mananc mai mult,m-am culcat pe urechea ca mai amun pic un pic si tot merge sa slabesc chiar si mancand aiurea.Si nu a fost putin ciocolata.Nu a fost putina....

Acum sunt la serviciu.Mi-am cumparat 2 mere si o banana.Nu e bine,stiu,sa mananc noaptea fructe,nu e bine sa mananc nimic dar e lunga noaptea,eu stau treaza si o sa ma apuce foamea.ASa cum am mai zis,macar fructe sa mananc decat sa mananc mancarea calumea la 1-2-3 noaptea.

Astept alti italieni sa se cazeze.Aici mor eu,cu italienii astia.Ceilalti nu au mai plecat x-(
Somnul se simte de pe acum.Mi-am adus din nou o integrama cu mine dar daca ma pocneste somnul,nu am nicio sansa sa completez:)

Eu sunt aici,cine are chef de discutii,poftiti,nu ezitati:)

O, dar buna seara.

Ca de obicei, sunt dispusa sa iti tin de urat. Iar m-a luat tare spatele, nu stiu ce sa ii mai fac, mi-am lipit un pliculet cu roca vulcanica de spate, poate ma mai lasa durerea :))

Trece ea si noaptea asta. Tu trebuie sa te gandesti la un program de mancat care sa se potriveasca cu cum lucrezi. Pentru ca daca esti treaza noaptea, atunci e de asteptat sa mananci ceva o data la 2-3 ore. Deci aici nu gresesti. Consider ca se aplica la fel ca in cazul somnului normal. Sa nu mananci cu minim 3 ore inainte de somn. In rest, e normal sa ti se faca foame, nu?

happygirldiana 01 sep 2011 20:58:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 776957)
O, dar buna seara.

Ca de obicei, sunt dispusa sa iti tin de urat. Iar m-a luat tare spatele, nu stiu ce sa ii mai fac, mi-am lipit un pliculet cu roca vulcanica de spate, poate ma mai lasa durerea :))

Trece ea si noaptea asta. Tu trebuie sa te gandesti la un program de mancat care sa se potriveasca cu cum lucrezi. Pentru ca daca esti treaza noaptea, atunci e de asteptat sa mananci ceva o data la 2-3 ore. Deci aici nu gresesti. Consider ca se aplica la fel ca in cazul somnului normal. Sa nu mananci cu minim 3 ore inainte de somn. In rest, e normal sa ti se faca foame, nu?

Buna seara,lady Simi:)Eu zic sa faci bine sa mergi la un control cu spatele tau.Nu e bine ca te doare asa.Nu te lasa indusa in eroare de faptul ca atunci cand faci sport nu te mai doare,e normal,se incalzeste pentru ca e pus in miscare.Nu sta asa....

Program pentru mancat am.Dar noaptea,stand treaza mi se face foame.Si trebuie sa mananc un fruct macar epentru ca daca nu fac asta,ma apuca crizele de ulcer sau gastrita,ce o mai fi:-<

Iubitul meu e la spital,internat pentru 3 zile.Cand am vb cu el la tel,cand am venit la serviciu,era in baie,se simtea foarte rau.,Abia mai vorbea.SI m-a sunat,la vreo jum de ora,mama lui si mi-a spus ca l-a gasit lesinat in baie.L-au luat cu salvarea la spital.Din cauza pietrelor la rinichi.Acum e ceva mai bine,s-a mai calmat.I-au pus perfuzie.Sper sa fie bine.Stau cu gandul numai acolo....Maine cum ies de aici merg la el,in vizita.

Asa,Simi,tine-mi de urat.>:D<:-*

mishutza 01 sep 2011 21:14:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana,insanatosire grabnica pritenului tau.Sa nu fie nimic grav.Imi dau seama ca stai ca pe spini in noapte asta.
E ok sa mananci noaptea,oricum mananc ceva usor,legume,salate.ca oricum esti singura si nu te vede nimeni:DSpun si eu ca Animis,nu manca cu 3 ore inainte de a te culca.
O sa iti mai tin si eu de urat un pic ,nush ce am ,dorm cate5 ore pe noapte si imi ajunge.Cred ca de la vitamine:D

flor1ana 01 sep 2011 21:14:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
:| moahh, imi pare tare rau pt prietenul tau... stiu ca si o buna prietena de-a mea a fost la fel, e dureros, dar trebuie sa le scoata candva...
Sa se faca bine cat mai repede, si sa ai un servici usor astaseara. Te pup ! :-*

Animis23 01 sep 2011 21:24:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Imi pare rau pentru iubitul tau. Nu ati aflat nimic, detalii, de la ce ar putea fi?

Mishu, ce vitamine iei ca vrem si noi? Ca si eu iau vitamine, dar am pofta de somn normala si dorm normal. :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:41:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO