forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 14 sep 2011 10:41:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
BORKED
Spuneam zilele trecut ca ma uit la o telenovela.Cred ca ieri am zis.Nu imi plac mie de obicei,dar asta m-a fascinat,la fel ca un de astavara.E si daca imi place telenovela asta,de melodia asta nu mai zic nimic,e soundtrack-ul ei,sau tema cum naiba s-o numi.Ideea e ca imi place foarte mult:X

happygirldiana 14 sep 2011 10:45:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 789776)
Cred ca are foarte putina importanta, si nu in detaliul asta sta slabitul tau :)) Eu calculatorul de calorii il vad ca ceva strict orientativ, asa ca nu imi bat intotdeauna capul sa fie CEA MAI FIDELA redare a ce am mancat...

Eu as pune o ciorba de legume simpla.

Sincera sa fiu,inainte de a avea saptamnile astea de abateri,incercam sa redau pe cat posibil ce am mancat.Mereu am calculat la sange caloriile:PDe-asta intrebam.Dar o s-o iau ca pe o simpla supa,da.SI cred ca in loc sa pun orez sau un pic de fidea in ea,o sa pun cativa fulgi de ovaz:D;;)

Animis23 14 sep 2011 10:47:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 789781)

Sincera sa fiu,inainte de a avea saptamnile astea de abateri,incercam sa redau pe cat posibil ce am mancat.Mereu am calculat la sange caloriile:PDe-asta intrebam.Dar o s-o iau ca pe o simpla supa,da.SI cred ca in loc sa pun orez sau un pic de fidea in ea,o sa pun cativa fulgi de ovaz:D;;)

Sa imi spui cum a fost cu fulgi de ovaz. Eu fug la hip-hop abs, vorbim in juma de ora :D

BornCrank 14 sep 2011 10:49:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 789761)
Neata,Alinush!>:D< Raman,raman ca ma face fericita:))
Am inteles sa traiti!:-*
Tu ce faci?



Fetelor,am intrebare pentru voi.Fac ciorbita de legume.Dar am fiert carnea apoi am scos-o ca vreau sa o pun la cuptor,iar in apa in care a fert carnea o sa fierb legumele pentru ciorba.CUm fac u caloriile?Cum calculez?Iau in calcul ca apa simpla?Sau pun la calcul si carnea?:-? Sper ca ma facui inteleasa:)

Asa fetita cuminte. >:D<

Bine, supravietuiesc. :P

Eu zic sa bagi o supa limpede de pui sau ce faci tu acolo.

Edit: sau cauta o supa aprox ca a ta.

BornCrank 14 sep 2011 10:50:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 789781)
Sincera sa fiu,inainte de a avea saptamnile astea de abateri,incercam sa redau pe cat posibil ce am mancat.Mereu am calculat la sange caloriile:PDe-asta intrebam.Dar o s-o iau ca pe o simpla supa,da.SI cred ca in loc sa pun orez sau un pic de fidea in ea,o sa pun cativa fulgi de ovaz:D;;)

F buna alegerea cu fulgi de ovaz.

lonely 14 sep 2011 11:07:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 789781)
Sincera sa fiu,inainte de a avea saptamnile astea de abateri,incercam sa redau pe cat posibil ce am mancat.Mereu am calculat la sange caloriile:PDe-asta intrebam.Dar o s-o iau ca pe o simpla supa,da.SI cred ca in loc sa pun orez sau un pic de fidea in ea,o sa pun cativa fulgi de ovaz:D;;)

Nici eu n-am incercat niciodata sa pun fulgi de ovaz.....
Adevarul e ca la ciorba de legume eu nu pun nici fidea si nici orez...... doar o dreg cu un ou batut.
Mance mama de fata harnicutza >:D< :-*

happygirldiana 14 sep 2011 11:20:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 789806)
Nici eu n-am incercat niciodata sa pun fulgi de ovaz.....
Adevarul e ca la ciorba de legume eu nu pun nici fidea si nici orez...... doar o dreg cu un ou batut.
Mance mama de fata harnicutza >:D< :-*

Adevarul e ca nici eu nu pun de obicei dar azi vine sorela de la tara si ei nu prea ii plac legumele,mai ales in ciorba.SI m-am gandit ca daca adaug si fulgi de ovaz mai rau nu ii plce.Asa ca pana la urm am pus cateva fasii de tagliatelle din grau dur:)
Desi era idee buna si cu un ou batut;))
Am terminat ciorbita,mai am carnita la cuptor si astept vanata sa se decongeleze pentru salata.Intre timp vroiam sa pun la spalat,dar daca e sarbatoare...nu mai pun.Termin pe aici cu curatenia apoi ma pun sa dorm un pic.La trezire trec la sport.Nu il mai sar azi,gata!

happygirldiana 14 sep 2011 11:22:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 789793)
F buna alegerea cu fulgi de ovaz.

Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 789786)
Sa imi spui cum a fost cu fulgi de ovaz. Eu fug la hip-hop abs, vorbim in juma de ora :D

Nu am mai pus fulgi de ovaz desi eram foarte curioasa cum iese.Sora-mii sigur nu i-ar placea,dupa ce ca e cu legume,sa mai pun si ovaz...:-j Nici nu s-ar atinge de ea:))

Animis23 14 sep 2011 11:33:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 789819)

Nu am mai pus fulgi de ovaz desi eram foarte curioasa cum iese.Sora-mii sigur nu i-ar placea,dupa ce ca e cu legume,sa mai pun si ovaz...:-j Nici nu s-ar atinge de ea:))

O data si-o data e de incercat. Ori tu, ori eu, vedem. Am terminat cu hip-hop abs. Nu ai voie sa tragi chiulul de la sport azi :D

happygirldiana 14 sep 2011 12:13:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 789829)
O data si-o data e de incercat. Ori tu, ori eu, vedem. Am terminat cu hip-hop abs. Nu ai voie sa tragi chiulul de la sport azi :D

Nu,in niciun caz nu trag chiul.Nu mai vreau sa aud de asa ceva.Astazi servesc sport.

Azi observ ca micile detalii fac diferenta.Eu de mult nu am mai mers la cumparaturi dietetice,de mult nu am mai gatit cantarind tot,de mult nu i-am mai dat silinta.Astazi simplul fapt ca am mers la cumparaturi,mi-a dat parca un imbold:uite,cereale si fructe rezulta alimentatie sanatoasa rezulta minte si corp sanatos rezulta eu slabuta:D Altadata daca scriam chestiile astea si le reciteam ma prapadeam de ras,pentru ca nu am avut o perioada atat de lunga de calcat stramb.Dar azi nu imi vine sa rad cand citesc,dimpotriva,ma simt olecuta mai bine sa ma vad asa motivata si ambitionata.incep sa ma recunosc:D

Am terminat si cu carnea,mai au vinetele,abia se decongeleaza,mi-e foame:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:46:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO