forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 28 ian 2012 10:33:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 915596)
Ce frumos ca vin ai tai! Oi fi tu la munca, dar ma gandesc ca o sa va vedeti oricum, nu???
Sa ai o zi buna din punct de vedere dietetic. Eu, in situatia ta, imi dadeam demisia de mult. Te cred ca nu se gasesc alte lucruri, dar mai bine stai acasa decat sa muncesti fara bani...Ai grija!

Te pup!

Dap, in sfarsit, vin acasa!O sa ma vad cu ei a doua zi, can do sa ies de la serviciu.Si desi seara o sa intru din nou la munca, nu o s adorm deloc inainte, iti dai seama ca nu as putea cand i-as sti pe ei acasa:)

M-am gandit la demisie, de multe ori, dar mi-e teama ca altceva nu gasesc si nu as vrea sa le cer din nou bani parintilor mei.Desi momentan, ei imi dau, in lipsa salariului....

Multumesc,sa fie o zi buna din toate punctele de vedere, nu doar dietetic:)Desi pentru mine momentan dieteticul e important:))

Animis23 28 ian 2012 10:34:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
M-am gandit sa mai adaug ceva pe langa dietetic :)) dar am zis ca asta e problema noastra principala pe aici pe forum :D

Niculae Roxana 28 ian 2012 11:54:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 915539)
Buna dimineata,fetelor!
Sunt la serviciu, nu ma pot incalzi....Am tremurat crunt in drum spre hotel si acum am ramas asa.E un ger crunt!Naprasnic!Si astia nu sunt in stare sa ne dea si noua caldura!Salarii nu, caldura nu, liber nu, concediu nu!
Sefu' pleaca in vacanta, in Dubai si noua nu e in stare sa ne dea un salariu amarat de 7 mil....Cateodata imi vine sa iau lumea in cap!

Beau un ceai acum, incerc sa ma dezmortesc si mai tarziu il astept pe iubi aici.Imi facusem planuri sa raman la sala deseara, dar nu pot pentru ca trebuie sa intre parintii pe net, sa vb cu ei, Deci maineseara cred ca raman.Astaseara fac sport in frigul de acasa....Pe 3 pleaca siei din Spania, adica vineri, duminica sunt acasa, dar eu nu-eu usnt la serviciu.Toate evenimentele importante le-am petrecut la serviciu....

Pentru azi am in meniu asa: md 2 banane(nu m-am putut trezi sa iau md consistent si amluat 2 banane de la un magazin in drum spre serviciu), pranz mancare de mazare cu ficatei si 2 felii de paine integrala, cina lapte batut 2% iar la gustari nuci.Si ceaiuri multe!

Rainbow, Roxi, Codruta, Ella, Ancule!Va salut si va pup!Sa aveti si voi un weekend frumos!Eu si Ella lucram deci...ce mai weekend....

Buna Dia!>:D<

Offf...ce oameni...inca nu-mi vine sa cred in ce tara traim...ce patroni avem...ce le pasa lor...daca lor le este bine...nu conteaza angajatii cum sunt....dupa ce ca nu va dau salariul...nici macar conditii decente de munca nu va creeaza....trebuie sa scapi de ei neaparat...poate totusi se va ivi ceva si pentru tine....ca prea este bataie de joc.

Bine ca macar vin ai tai din Spania....nasol ca nu vei fi acasa cand vin ei...macar atata noroc sa fi avut si tu....asta este....ii vezi dupa aia ce sa faci...daca asta este situatia......cred ca abia astepti sa vina acasa si sa-i vezi....macar atata bucurie vei avea si tu....ca in rest...:(

Si eu lucrez:P...asa ca baga-ma si pe mine in lista:)....

brainiac 28 ian 2012 20:26:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
ma bucur sa aud ca ai avut o zi buna din toate punctele de vedere, dar mai ales dietetic! felicitari Diana! te imbratisez cu drag in semn de bravo (chiar daca e virtual :P) >:D<>:D<

happygirldiana 28 ian 2012 20:47:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Fetelor, treaba sta inf elul urmator: am avut o zi buna, dieta la punct, apa la punct, serviciu la punct. Sport nu fac, iar. Dar stiti de ce?Pentru ca e foarte frig la serviciu, e foarte frig afara, e foarte frig in casa. Eu v-am mai spus cum stau eu cu apa calda si caldura.....Asa ca am ajuns acasa bocna!Jur, am picioarele visinii de frig. Am incalzit o cana cu lapte si ma bag in plapuma direct!NU mai fac altceva.....Maine nu ma duc la serviciu, desi tot tura mea ar fi, una dintre colege a vrut sa lucreze cu sotul ei pe tura si a zis ca se duce ea maine in locul meu si eu altadata in locul ei.mie mi-a convenit, ca la ce frig e...:((Nu vreau decat sa stau acasa. Asa ca maine:acasa!

Imi pare rau ca azi am disparut ca magarul in ceata, au venit sefii si trebuie sa stai drepti cand vin. Asa ca am iesit de aici si am stat ba cu iubi, ba la receptie si am inghetat.....
Gata, ma bag in plapumica!
Va pup pe toate, niciuna nu scapa!Si sa nu aveti suparare pe mine din niciun punct de vedere!
Noapte buna!

mutulica 29 ian 2012 10:38:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
http://c.editingmyspace.com/files/fr...manche_007.gif

brainiac 29 ian 2012 11:56:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
neata Diana! Sper ca te-ai mai incalzit putintel! iti doresc o duminica linistita si cu multe reusite (sau macar la fel de multe ca si ieri ;) ) te pup si ai grija de tine! >:D<:-*

ella 78 29 ian 2012 15:05:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hei,ce faci te-ai trezit zgribulici:x...sa ai grija de tine iubita sa nu racesti da?Mii de pupicei si caldurica iti urez la servici dragutica.Eu ma bag in cada..intentionez sa fac obaie reaxanta vreo 2-3 ore:)) si dupa dau o raita prin magazine ca se termina reducerile si nu ne-am luat nimic..nici unu...si am cumatrie peste 2 saptamini;).Pupicei frumi:x

GCM 30 ian 2012 07:51:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
http://i1171.photobucket.com/albums/...gifcucafea.gif

happygirldiana 30 ian 2012 11:14:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Va salut fetelor, abia reusesc...Nu am intrat ieri pentr ca am patit-o rau de tot....Am plecat cu sora mea sa luam butelie si din cauza frigului am lesinat pe strada, am facut hipotermie. Nu mai vedeam, nu mai auzeam, tremuram si nu mai simteam corpul.Abia m-a adus sor acasa, a lasat butelia pe strada si l-a sunat pe iubi sa ne-o aduca, m-a adus acasa, m-a bagat in plapuma, mi-a dat pastile, un ceai si soba a pus-o langa mine. Tremuram groaznic....Mi-e si teama sa ies din casa deseara, pentru serviciu...Nu stiu cum oi ajunge....E atat de frig.....Aseara m-am mai incalzit un pic, acum sunt mai bine dar trebuie sa fac niste treburi pe aici, sa gatesc, sa spal vase, sa fac sport.....un dus si apoi plec la serviciu desi mi-e teama sa fac sport si apoi sa fac dus si sa ies afara....Nu stiu cum oi iesi din gerul asta.....Si mi-e teama acum, pentru ca si sorela pleaca acum la Craiova, la examen, sper sa ajunga bine.....

Voi cum faceti fata?Cum reusiti?


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:03:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO