forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 18 mar 2012 21:18:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 986327)
offff măi diana e nasol cu unghiile astea încarnate :( mama se pricepe să le „rezolve” și să nu mai crească așa.. eu din fericire nu am astfel de probleme.. dar cumnatul meu a pățit-o, a mai pățit-o un vecin și de când le-a scos colțurile nu au mai avut probleme :-s
baftă multă să rezolvi cu ele că e nasol rău cu durerea :-*

sa zicem ca si eu ma pricepeam dar miam pierdut indemanarea:))sper sa treaca repede si sigur:)

Prapadeala 18 mar 2012 21:22:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 986328)

Ce frumos ca va intalniti....Eu si colegii mei de liceu nu am tinut legatura.Doar cu cativa dintre ei mai vorbim, dar foarte rar....:-<

Stiti ce?Tocmai citeam pe cutia de spirulina, are si asta calorii:))Ce chestie!are 345 pe 100 de grame, dar cat cantareste o capsula?:))CAntitate neglijabila, oricum nu imi faceam griji pentru asta, doar m-am mirat sa vad ca are calorii si mai ales, cate are:))


Nici noi nu am tinut legatura, noroc cu facebookul ca am mai reluat legaturile si e mai usor sa organizam ceva acum

Totul are calorii... eu zic ca poti sa o consideri cantitate neglijabila, ca doar nu ti-o da meniul peste cap o pastila amarata :)) ...poti sa consideri ca ai consumat caloriile ei prin miscarea de a o lua, adica cat iti duci mana la gura si bei apa :))

happygirldiana 18 mar 2012 21:26:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 986335)



Nici noi nu am tinut legatura, noroc cu facebookul ca am mai reluat legaturile si e mai usor sa organizam ceva acum

Totul are calorii... eu zic ca poti sa o consideri cantitate neglijabila, ca doar nu ti-o da meniul peste cap o pastila amarata :)) ...poti sa consideri ca ai consumat caloriile ei prin miscarea de a o lua, adica cat iti duci mana la gura si bei apa :))

:)):)):)):))bine zici:))nu chiar nu imi faceam griji din cauza lor, poate au cu 0,0000nu stiu cate calorii:))sunt capsule,nu tablete,deci usoare:)

Tot citesc despre spirulina si ma minunez in timp ce ma intreb de ce nu oi fi luat eu mai demult?

Prapadeala 18 mar 2012 21:30:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 986342)
:)):)):)):))bine zici:))nu chiar nu imi faceam griji din cauza lor, poate au cu 0,0000nu stiu cate calorii:))sunt capsule,nu tablete,deci usoare:)

Tot citesc despre spirulina si ma minunez in timp ce ma intreb de ce nu oi fi luat eu mai demult?

ca avem o tendinta proasta de a ne forta organismul spre extreme, de a-l obosi mai mult decat este necesar... cateodata mi se pare ca nu ne gandim deloc la organismul nostru si la viitorul nostru. Nu avem nevoie de energie doar acum, o sa avem nevoie de ea si maine, si poimaine si in fiecare zi. Asta e unul din motivele principale pentru care trebuie sa adoptam un stil de viata sanatos si echilibrat...eu asa vad lucrurile

happygirldiana 18 mar 2012 21:33:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 986352)


ca avem o tendinta proasta de a ne forta organismul spre extreme, de a-l obosi mai mult decat este necesar... cateodata mi se pare ca nu ne gandim deloc la organismul nostru si la viitorul nostru. Nu avem nevoie de energie doar acum, o sa avem nevoie de ea si maine, si poimaine si in fiecare zi. Asta e unul din motivele principale pentru care trebuie sa adoptam un stil de viata sanatos si echilibrat...eu asa vad lucrurile

exact,mi-ai citit gandurile.mai tarziu o sa se vada efectele nepasarii noastre:-<

Animis23 18 mar 2012 21:43:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ma bucur ca te-ai simtit bine azi-noapte. E important sa te mai si distrezi si relaxezi din cand in cand. Nu te mai gandi la mancare, ai zis ca ai dansat, e de bine! Pup!

happygirldiana 18 mar 2012 21:54:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Eu ma retrag in camaruta din spate.Ma uit la tv, poate citesc putin si fac noaptea sa treaca mai repede.
Seara frumoasa si noapte buna!Pe maine seara!

bzzz 18 mar 2012 23:57:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 986205)
Va salut,fetele mele dragi!>:D<
Ce faceti?
Eu am ajuns la serviciu, dar nu am stare de spirit deloc.Sunt cu rusii pe cap, ma doare burta, unghiile la fel, sunt bandajata si ma mir cum reusii sa imi inghesui degetele in cizmele astea.....
Aseara am fost in orice fel numai cumpatata nu:)):))Si sincera sa fiu..nu regret:))A fost o seara minunata!Am dansat de am rupt sosetele in talpa, batea inima nebuna:))Pana la 2 am stat, as mai fi stat dar am fost superobosita.Pentru ca am ajuns acasa la 8 jum si imediat am plecat la petrecere.De la 8 jum la 2 a fost suficient, la un moment dat nu prea mai gandeam de oboseala:))
Asadar am dansat foarte mult pe toate genurile de muzica, mai ales rock.Dar am si mancat.Pentru inceput am mancat cateva sticksuri, alune si 3 bombonele de ciocolata.Apoi am mancat 3 felii de pizza, buuuuna, dementiala!Am mancat apoi un pic de tort, doar un pic pentru ca deja eram plina si nu ma simteam prea bine (m-am dezobisnuit sa mananc atat de mult la o masa).AM baut vin, yuumy, an de an ne da vinul ala bun:x:x SI doar putin suc sprite.Doar putin:)Nici azi nu am fost prea conforma:">:">Dar pentru azi nu mai am scuza si pentru azi cam regret...

Sper doar sa imi revin repede cu degetele pentru a putea face sport, dar nu situ daca sunt pe drumul bun....Nu stiu daca scap curand....

De astazi am inceput sa iau spirulina, sper sa fie bine cu ea, pentru ca eram tare slabita, obosita si plina de carcei.Sa vedem:)

Am lasat la farmacie 70 de lei....:-< Antibebe-uri, spirulina, fasa, comprese sterile, oxacilina, neopreol...O gramada de bani....Nu conteaza, bine sa imi fie:-j

Voi ce ziceti?Ce ati facut in aceasta duminica minunata?
Eu am fost la mama soacra, am mancat 4 gogosele;)):"> Apoi am mers la soare, pe o bancuta, ne-am plimbat un pic, am si dormit pentru tura de noapte si cam atat.Asta mi-a fost ziua;))


Super......... bine ca te-ai dostrat...si eu sambata seara am fost la ziua unei colege de-a iubitului meu..dar nu a fost distractie atat ce m-am simtit bine ca ne-am jucat biliard..eu nu am mai jucat de prin liceu asa ceva deci macar din punctul asta m-am simtit bine..in rest nu a fost nimic wow.... dar a fost bine ca am iesit putin:) Insa tu am bucur ca ai dansat..ca te-ai distrat:) Si dale incolo de kg meriti si tu o zi sa-ti faci de cap:D Am vazut ca ai probleme cu unghiile de la picioare..sper sa reusesti sa te doctoricesti:D sa treaca..fa asa cum ti-a spus slabuta..poate scapi de dureri:) Frumos ca v-ati plimbat astazi..si al noi a fost cald..dar eu din pacate am fost la munca tot weekendul:(( si am pierdut zilele astea calduroase.. sper sa fie la fel de caldsi zilele urmatoare sa simt si eu putina caldurica :) sa pot iesii si eu la plimbare ...O saptamana minunata...si ai grija de tine...>:D<

happygirldiana 19 mar 2012 06:39:47

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de bzzz (Post 986473)
Super......... bine ca te-ai dostrat...si eu sambata seara am fost la ziua unei colege de-a iubitului meu..dar nu a fost distractie atat ce m-am simtit bine ca ne-am jucat biliard..eu nu am mai jucat de prin liceu asa ceva deci macar din punctul asta m-am simtit bine..in rest nu a fost nimic wow.... dar a fost bine ca am iesit putin:) Insa tu am bucur ca ai dansat..ca te-ai distrat:) Si dale incolo de kg meriti si tu o zi sa-ti faci de cap:D Am vazut ca ai probleme cu unghiile de la picioare..sper sa reusesti sa te doctoricesti:D sa treaca..fa asa cum ti-a spus slabuta..poate scapi de dureri:) Frumos ca v-ati plimbat astazi..si al noi a fost cald..dar eu din pacate am fost la munca tot weekendul:(( si am pierdut zilele astea calduroase.. sper sa fie la fel de caldsi zilele urmatoare sa simt si eu putina caldurica :) sa pot iesii si eu la plimbare ...O saptamana minunata...si ai grija de tine...>:D<

Te pup,Andreea!:-*>:D< Azi poate ne auzim,dupa ce voi ajunge si eu la serviciu,deseara:)

happygirldiana 19 mar 2012 06:42:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!Iata ca prima noapte s-a dus!Mai am astaseara!Merg sa fac inchiderea si sa verific pe aici ce am de verificat, apoi direct acasa/Nu o sa trec la somn, trebuie sa stau treaza ca o sa vina niste oameni sa ia apometrele pentru verificare;))Asa ca in timpul asta si gatesc si impusc doi iepuri de-odata si asa, cand voi fi adormit,nu mai stau stresata si cu griji: dorm pana seara.

De azi inapoi la regim.Doamne ajuta!

Va pup,dragele mele!Sa aveti o saptamana minunata!


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:49:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO