forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Pe ultima suta de metri (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/ultima-suta-metri-3631.html)

anqutz 26 apr 2010 17:57:22

Pe ultima suta de metri
 
As vrea sa fac un grup de incurajare pt fetele care au slabit mult si sunt pe ultima sunta de m si care sa tot impiedica de obstacole. Sa fie un grup in care sa ne motivam una pe alta, in care sa ne luam la intrecere si in care sa ne ajutam sa scapam de acele 2-3-5 kg in plus care ne enerveaza si care, uneori, se mai intorc pt ca obosim sau clacam.

Eu mai am de slabit cam 4-5 kg si aproape ca reusisem sa scap de ele si am clacat si am pus cateva la loc...:(

Cine e cu mine?

PS: azi sunt cam analfabeta trebuia sa scriu metri, nu metrii. Slabuta, poti sa imi schimbi titulul asta stupid? Eventual, daca esti draguta, sa stergi si PS-il asta dupa ce faci modificarea. Thx).

Slabuta 26 apr 2010 17:59:57

Re: Pe ultima suta de metri
 
Eu ma bag Anqutz :)
Mai am maxim 3 kg de slabit :)

anqutz 26 apr 2010 18:01:56

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 166148)
Eu ma bag Anqutz :)
Mai am maxim 3 kg de slabit :)

Merci de modificare!

Bine ai venit! >:D< E cazul sa le dam de cap, nu, mai ales ca vine vara. :((

mvthebest 26 apr 2010 18:04:21

Re: Pe ultima suta de metri
 
De-abia astept sa fiu si eu la ultimele 5kg[*12*]

anqutz 26 apr 2010 18:05:45

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 166153)
De-abia astept sa fiu si eu la ultimele 5kg[*12*]

Esti la ultimele 7. Ai slabit ft mult pana acum. Si vad ca te tot impotmolesti, ca si mine de altfel, deci esti binevenita. >:D<

VentoFreddo 26 apr 2010 18:06:49

Re: Pe ultima suta de metri
 
Eu mai am un kil..si de obicei mi-o iau in cap si mananc prostii..of, sper sa ma abtin >:D<>:D<

anqutz 26 apr 2010 18:08:39

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 166157)
Eu mai am un kil..si de obicei mi-o iau in cap si mananc prostii..of, sper sa ma abtin >:D<>:D<

Asa am facut si eu. :( Din pacate. Nu mai zic ca acum sunt in sesiune si imi vine sa rup norma la mancare...

Sa nu faci prostii, daca esti cuminte o sa fi la mentinere curand. >:D<

VentoFreddo 26 apr 2010 18:11:35

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 166159)
Asa am facut si eu. :( Din pacate. Nu mai zic ca acum sunt in sesiune si imi vine sa rup norma la mancare...

Sa nu faci prostii, daca esti cuminte o sa fi la mentinere curand. >:D<

mersi mult:-*>:D<

mvthebest 26 apr 2010 18:12:12

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 166154)
Esti la ultimele 7. Ai slabit ft mult pana acum. Si vad ca te tot impotmolesti, ca si mine de altfel, deci esti binevenita. >:D<

Multumesc:x Acum gata! Trebuie sa ma pun pe treaba.:x

Ce planuri aveti pentru a scapa de ultimele kg? :)

anqutz 26 apr 2010 18:13:56

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 166165)

Multumesc:x Acum gata! Trebuie sa ma pun pe treaba.:x

Ce planuri aveti pentru a scapa de ultimele kg? :)

Eu... deocamdata sa ies din frigider. :)) :P Glumesc, are lacat pus. >:)

Dieta low carb, fitness si cardio (cand apuc). Plus plimbari prin parc, ca doar s-a facut frumos.

Voi?

Sibel H 26 apr 2010 18:16:10

Re: Pe ultima suta de metri
 
...:-<...Eu,mai am ,mult si bine..pana, sa fiu pe ultima suta de metri ...Fetelor, va doresc mult succes..si reusita, deplina...>:D<

mvthebest 26 apr 2010 18:20:32

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 166166)
Eu... deocamdata sa ies din frigider. :)) :P Glumesc, are lacat pus. >:)

Dieta low carb, fitness si cardio (cand apuc). Plus plimbari prin parc, ca doar s-a facut frumos.

Voi?

Eu momentan SB,iar dupa vreau sa ma incadrez mult pe,proteine. (cam greu:-s )
Vreau de 4-5ori pe saptamana sa fac 30min bicicleta intens + 30moderat,iar de 2-3ori sa fac zumba, tae-bo sau aerobic. Trebuie sa-mi iau si gantere.:x

anqutz 26 apr 2010 18:23:11

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 166177)

Eu momentan SB,iar dupa vreau sa ma incadrez mult pe,proteine. (cam greu:-s )
Vreau de 4-5ori pe saptamana sa fac 30min bicicleta intens + 30moderat,iar de 2-3ori sa fac zumba, tae-bo sau aerobic. Trebuie sa-mi iau si gantere.:x

Sa iti iei de genul asta, pe care le poti face de greutati diferite.

http://www.onestop.ro/images/product...IC-20-KG_0.jpg

mvthebest 26 apr 2010 18:34:28

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 166184)
Sa iti iei de genul asta, pe care le poti face de greutati diferite.

http://www.onestop.ro/images/product...IC-20-KG_0.jpg

:) Multumesc. Am sa caut.
Dar cand merg prin Timisoara. Aici nu prea gasesc nimic. :( Mi ciuda.

ianna 26 apr 2010 18:44:30

Re: Pe ultima suta de metri
 
ma bag si eu cu restul meu de kg:))problema e ca nu ma pot mobiliza sa tin o dieta cap coada a la carte

ali_lumi 26 apr 2010 18:45:56

Re: Pe ultima suta de metri
 
ma bag si eu !!! eu sunt alaturi de voi sa va sustin>:D<
si sa va incurajez sa nu va lasa ti batute , si sa ne sfatuim cum stim noi mai bine[*11*]

Fulguta 26 apr 2010 18:46:20

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 166157)
Eu mai am un kil..si de obicei mi-o iau in cap si mananc prostii..of, sper sa ma abtin >:D<>:D<

Emy vezi ca sunt cu ochii pe tine si te urmarescx-(,dar am incredere in tine ca o sa reusesti :)):-*>:D<pup dulce o fetita draguta !

Slabuta 26 apr 2010 18:49:55

Re: Pe ultima suta de metri
 
Slabutelor, eu sunt disperata, vreau sa imi tonifiez mai bine corpul, la sala nu ma duc, in primul rand nu-mi place mirosul de acolo si in al doilea rand pierd o gramada de timp pe drumuri.

Bicicleta, mi-a tonofiat pielea dar tot parca nu e ceea ce vreau eu :(

De ieri m-a apucat spatele, ma doare zona lombara, deci de greutati nu poate fi vorba.

Sa continui cu bicicleta?

andra_aly 26 apr 2010 18:59:37

Re: Pe ultima suta de metri
 
Si eu, si eu anca:) mai am 2 kg maxim 3 de slabit. sa speram ca reusesc:D

Sabine_28 26 apr 2010 18:59:56

Re: Pe ultima suta de metri
 
Anqutz, ma bag si eu, ca eu cred ca numai asa o sa ma vad la 55-56.
As fi ajuns demult acolo daca nu calcam stramb:D
Planul meu : SB in continuare si fara abateri :D, si cardio de 3 ori pe saptamana, plus zilnic 15-20 min de pilates dimineata.

E ok?
>:D<

anqutz 26 apr 2010 19:08:45

Re: Pe ultima suta de metri
 
Bine ati venit fetelor! >:D< Si sa parasiti acest sb la mentinere, pana in august, cel tarziu. :P

Slabu, e buna si bici dar mai bune sunt greutatile. Fa-ti un control la spate. Ce te doare, coloana?

Sabi, am planuri mari cand ajung la mentinere. O sa avem alt subiect atunci, dar deocamdata suntem aici si ne luptam cu niste kg care nu vor sa plece.

Ali, ai fost numita sef de trib. :P Esti la mentinere asa ca poti sa dai cu parul in noi.

OitaVesela 26 apr 2010 19:22:56

Re: Pe ultima suta de metri
 
Ma bag si eu sa va sustin daca ma primiti :"> Si sa ma trageti de urechi daca mi se urca la cap ca am slabit si incep sa o iau pe aratura.
Intr-un fel si eu sunt pe ultima suta de metri ( mai degraba km) ca acum lucrez la tonifiere si definire.

DrIulia2010 26 apr 2010 19:35:17

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 166226)
Slabutelor, eu sunt disperata, vreau sa imi tonifiez mai bine corpul, la sala nu ma duc, in primul rand nu-mi place mirosul de acolo si in al doilea rand pierd o gramada de timp pe drumuri.

Bicicleta, mi-a tonofiat pielea dar tot parca nu e ceea ce vreau eu :(

De ieri m-a apucat spatele, ma doare zona lombara, deci de greutati nu poate fi vorba.

Sa continui cu bicicleta?


Nu,pauza 3-4 zile.Poti lua antinflamatoare+masaj local cu diclofenac gel.

Bafta fetelor,ma bucur pentru voi si pentru reusitele voastre.Multa ambitie in continuare pentru a ajunge la nivelul pe care il doriti.;)

ali_lumi 26 apr 2010 19:44:36

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 166247)
Bine ati venit fetelor! >:D< Si sa parasiti acest sb la mentinere, pana in august, cel tarziu. :P

Slabu, e buna si bici dar mai bune sunt greutatile. Fa-ti un control la spate. Ce te doare, coloana?

Sabi, am planuri mari cand ajung la mentinere. O sa avem alt subiect atunci, dar deocamdata suntem aici si ne luptam cu niste kg care nu vor sa plece.

Ali, ai fost numita sef de trib. :P Esti la mentinere asa ca poti sa dai cu parul in noi.

O sa facem o regula :)) Care slabuta calca stramb si se abate de la regim va primi [*125*]!! Si va fi pusa la colt[*fitness*][*fund*]

andra_aly 26 apr 2010 19:49:17

Re: Pe ultima suta de metri
 
Eu sunt de acord alina;;)

ali_lumi 26 apr 2010 19:51:32

Re: Pe ultima suta de metri
 
http://i166.photobucket.com/albums/u...ith/catGun.jpg

I`M WATCHING YOU all ! ! ! !

ras_cristalin 26 apr 2010 19:52:45

Re: Pe ultima suta de metri
 
Vin si eu la voi... LA VARA :)) Eu inca sunt balenutza, mai am 1000 de kg de slabit.
Bravo voua... da' nu va mai impiedicati de ultimele kg, ca-mi dati exemplu prost =((
Doar nu vreti sa fiu o impiedicata, nu?

ras_cristalin 26 apr 2010 19:53:51

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 166290)

O sa facem o regula :)) Care slabuta calca stramb si se abate de la regim va primi [*125*]!! Si va fi pusa la colt[*fitness*][*fund*]

Pe coji de nuca >:) in genunchi !!

ali_lumi 26 apr 2010 19:55:52

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 166306)
Vin si eu la voi... LA VARA :)) Eu inca sunt balenutza, mai am 1000 de kg de slabit.
Bravo voua... da' nu va mai impiedicati de ultimele kg, ca-mi dati exemplu prost =((
Doar nu vreti sa fiu o impiedicata, nu?

fata draga ! Tu nu arati a 70 de kg eu ti-as da 55 :).
Si sa nu te aud ca ai 2984487 de kg de dat jos :)) ca ti creste nasul :P

OitaVesela 26 apr 2010 19:56:14

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 166306)
Vin si eu la voi... LA VARA :)) Eu inca sunt balenutza, mai am 1000 de kg de slabit.
Bravo voua... da' nu va mai impiedicati de ultimele kg, ca-mi dati exemplu prost =((
Doar nu vreti sa fiu o impiedicata, nu?

Hai hai ca te-am vazut in poze. Nu esti balenuta, la tine chiar nu se vad kg.

OitaVesela 26 apr 2010 19:56:51

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 166313)

fata draga ! Tu nu arati a 70 de kg eu ti-as da 55 :).
Si sa nu te aud ca ai 2984487 de kg de dat jos :)) ca ti creste nasul :P

:)) Am scris in acelasi timp.

ali_lumi 26 apr 2010 19:59:47

Re: Pe ultima suta de metri
 
Eh ... Iulia e indragostita tre sa o intelegem acum :P
Iulia eu cred ca tu cand te uiti in oglina iti vezi inima cea mare si spatioasa pe care o ai >:D<>:D<si o confunzi cu greutatea

Laura 26 apr 2010 21:29:36

Re: Pe ultima suta de metri
 
Si eu ma bag:(......mai am cateva kg si eu, si sunt cele mai incapatanate, si parca poftele sunt si mai mari:-s
Planul meu e urmatorul:
- dieta low carbs
- taebo cardio
- taebo boot camp basic
- start walking
Sper din toata inima ca pana in vara, prin iunie sa am si eu o greutate acceptabila, undeva pe la 55 kg:x

ianna 26 apr 2010 21:58:38

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 166226)
Slabutelor, eu sunt disperata, vreau sa imi tonifiez mai bine corpul, la sala nu ma duc, in primul rand nu-mi place mirosul de acolo si in al doilea rand pierd o gramada de timp pe drumuri.

Bicicleta, mi-a tonofiat pielea dar tot parca nu e ceea ce vreau eu :(

De ieri m-a apucat spatele, ma doare zona lombara, deci de greutati nu poate fi vorba.

Sa continui cu bicicleta?


bicicleta e doar pentru picioare...sau oricum partea de sus a corpului si anumiti muschi raman nelucrati. Pe langa bicileta ... poti incerca - daca greutatile nu-ti surad.... daca gasesti in comertz...coarda de fortza...habar nu am cum sa o traduc...e un elastic cauciuc tare..cu care poti lucra si alti muschi care pe bicla nu sunt lucrati.

madaEM 27 apr 2010 09:38:41

Re: Pe ultima suta de metri
 
si eu si eu fetelor;;)
ca vad ca ultimele kg ma iubesc asa mult incat chiar nu vor sa plece:))
la mine cea mai mare problema este sport...nu fac cat ar trebui:(sper sa ma mobilizez si sa fac mai mult ...:D
hai fetelor ...trebuie sa scapam si de kg astea afurisite:)
succes la toata lumea....si ali buna idea ...sa ne pui la colt:Dpoate asa nu calca nimeni stramb:P

anqutz 27 apr 2010 10:17:24

Re: Pe ultima suta de metri
 
Hello fetelor! Iulia, bine ti-au zis fetele!!!

Ali, pe mine poti sa ma pedepsesti ca am rontait cateva bucati de mar cand jucam table cu bunicul aseara, la lumina lumanarii (nu aveam curent). :))

madaEM 27 apr 2010 10:30:33

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 166842)
Hello fetelor! Iulia, bine ti-au zis fetele!!!

Ali, pe mine poti sa ma pedepsesti ca am rontait cateva bucati de mar cand jucam table cu bunicul aseara, la lumina lumanarii (nu aveam curent). :))

:)):))pai deja ai fost pedepsita ..ca ti sa oprit curentu:))
lasa ca marul nu are nimic:Dsa nu mancam dulciuri nu ?si alte prostii:)sau tu esti la SB?si nu ai voie fructe?:-/

anqutz 27 apr 2010 10:49:13

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 166860)
:)):))pai deja ai fost pedepsita ..ca ti sa oprit curentu:))
lasa ca marul nu are nimic:Dsa nu mancam dulciuri nu ?si alte prostii:)sau tu esti la SB?si nu ai voie fructe?:-/

Nup, tin low carb. Asa ca mai manac si fructe, dar zisesem max 200 de gr/zi si s-au facut aprox 300 de gr cu tot cu marul ala. :P

Chiar ca pedepsita, ca nu am putut invata.

madaEM 27 apr 2010 13:26:10

Re: Pe ultima suta de metri
 
gata fetelor mam enervat ..si mam hotarat...pe 17 mai intru la mentinere ...adica pana pe 17 mai trag tare sa dau aceste 2 kg josx-(nu le mai support ..chiar asa nu sunt in stare sa dau ultimele kg :(
nu mai vine nimci pe mine calumea...ca toti blugii mis largi ..dar nici nu vreau sa ii stramtez de pe acum ..ca apoi dcaa mai slabesc ..:Psi pana pe 17 mai gata mam hotarat ..ma vreau la 47[*obsedat*] ..neaparat!!!![*125*][*125*][*125*][*125*][*125*]

bine defat ...pana pe 17 mai vreau sa arat bine ...nu conteaza la ce kg:D

gata sa ma bateti la cap ...daca cumva calc stramb ...sa ma bateti sa ma pedepsiti ...ca asa poate voi reusi si eu:D
vreau sa imi port si eu rochitele mele...:xfara sa ma gandesc ca uff ce picioare am ..sau uite ca mai am un pic...:D

urati succes sa fie bine;;)

anqutz 27 apr 2010 13:43:30

Re: Pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 167182)
gata fetelor mam enervat ..si mam hotarat...pe 17 mai intru la mentinere ...adica pana pe 17 mai trag tare sa dau aceste 2 kg josx-(nu le mai support ..chiar asa nu sunt in stare sa dau ultimele kg :(
nu mai vine nimci pe mine calumea...ca toti blugii mis largi ..dar nici nu vreau sa ii stramtez de pe acum ..ca apoi dcaa mai slabesc ..:Psi pana pe 17 mai gata mam hotarat ..ma vreau la 47[*obsedat*] ..neaparat!!!![*125*][*125*][*125*][*125*][*125*]

bine defat ...pana pe 17 mai vreau sa arat bine ...nu conteaza la ce kg:D

gata sa ma bateti la cap ...daca cumva calc stramb ...sa ma bateti sa ma pedepsiti ...ca asa poate voi reusi si eu:D
vreau sa imi port si eu rochitele mele...:xfara sa ma gandesc ca uff ce picioare am ..sau uite ca mai am un pic...:D

urati succes sa fie bine;;)

Suntem aici, cu biciul pe tine. :P Si eu la fel de suparata ca tine sunt, pana pe 11 iunie vreau sa fiu la mentinere. :(( Si ma impiedic de 4,6 kg. x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:00:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO