forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-50-60-kg-i-8179.html)

Geanynna 01 sep 2011 08:14:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
Citat:

Anterior postat de Andra D (Post 776396)
stiu ca e putin mai off topic...da' ce sfaturi imi dati sa previn caderea parului? :( imi cade tare.. mereu mi-a cam cazut..da' am impresia ca e tot mai tare.. si e slab, saracul, vai de el :))

citisem undeva de masca cu ou, ulei de masline si ricin..

la plafar mi-a zis tipa de niste pastilute de la Keratase..a zis ca imi cresc fire noi de par.. si ca si ea foloseste..da' era 112 lei 20 pastile, puii mei :))) am citit si pe net..lumea e f multumita d epastilele astea... da' is scumpe, mai! :-s

si eu am probat masca cu ou si ulei de ricin, e buna, dar m'a enervat ca asa greu am spalat parul dupa mascax-(si aveam impresia ca parca nu mai iesex-(......dar e clar, uleiul de ricin este foarte bun! eu il folosesc in fiecare seara pe gene si asa frumos mi s'au indesat si sunt sanatoase si faine! si uleiul de masline este foarte bun la tot felul de tratamente din astea naturiste;)

marinuta 01 sep 2011 08:14:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
mersi Andra, deja deseara imi voi calcula caloriile, si sport sa fac 70 min;;)

Geanynna 01 sep 2011 08:18:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
eu de dimi am papat orez cu lapte si scortisoara:x
am vazut la o emisiune, ca tot vb de scortisoara, ca este buna si la slabit:D

marinuta 01 sep 2011 08:19:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
si cite calorii are lapte cu orez si scortisoara?:-/

anca2011 01 sep 2011 08:21:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
buna slabutelor !
pentru cadea parului eu mi-am facut singura un sampon cu tincturi cumparate de la plafar.
Samponul natural se obtine astfel: se combina doua galbenusuri de ou cu doua linguri din combinatia de tincturi pentru cresterea parului (urzica, brusture, ardei iute, mesteacan, in proportii egale) si 4 linguri de apa, urmata de o amestecare energica.
doar cu tincurile acestea te speli pe cap , nu mai folesti nimic altceva.
clatesti parul cu apa calda cat suporti si clatesti un pic mai mult decat clatesti cu samponul normal.parul dupa splare este ca si de la un sampon normal.
te speli 2 saptamani cu samponul care il faci de tu apoi iei pauza 2 saptamani
eu in pauza de 2 saptamani am folosit sapun moale de la hortigal parca este(tot de la plafar) si chel stop .

anca2011 01 sep 2011 08:22:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
ticturile costa in jur de 30 ron

alosadci 01 sep 2011 08:23:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
Andra eu pul o lingurita de ceai cu miere. si jumatate de ligurita cu scortisoara macinata..le amestec cu apa calduta (fiarta) am citit pe net aceata receta..de fapt acolo scrie ca aceste ingrediente trebuie fierte...dar eu stiu ca mierea pusa la temperatura ridicate isi pierde toate bunatatile..ba chiar poate fi toxica;) deaceia eu le amestec in apa cu o temp. de 30-40 grade..Sincer imi e greata de la aceasta bautura..poate ca e pe stomacul gol? dar asa trebuie...si acesta bautura se ia si seara inainte de somn..se zice ca slabesti cel putin 2 kg fara sa tii cont de caloriile pe care le mananci..sau sport;) dar cum noi facem si sport si avem grija ce mancam cred ca va fi ok:P Nustiu daca slabesti de la ea..dar cu siguranta sunt bune..Eu scortisoara o pun si in salate de fructe...asa imi place mult:P dar cand o pun in apa mi-e greata;;)

alosadci 01 sep 2011 08:25:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
deci daca vreti sa fiti slabute si sanatoase indragiti SCORTISOARA:)):)):))

Geanynna 01 sep 2011 08:26:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 776426)
si cite calorii are lapte cu orez si scortisoara?:-/

in jur de 130-140 kcal/ 100grame

marinuta 01 sep 2011 08:29:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)
 
aliona sa stii ca eu ador scortisoara, numai mirosul, ma doboarab-)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:02:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO