forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/)
-   -   Nu pot sa slabesc deloc (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/nu-pot-slabesc-deloc-1551.html)

reea_pysy 24 sep 2009 17:13:40

mananc din cauza tristetii
 
buna fetelor ! sunt noua pe aici de aceea va rog sa-mi dati cateva sfaturi in ceea ce priveste slabitul. marturisesc ca sunt o persoana sensibila crae se intristeaza usor si de aceea am tendinta sa-mi inabus tristetea cu ajutorul alimentelor . am nevoie de sprijinul si ajutorul vostru va poop :(

alina_neamt 24 sep 2009 19:57:33

Re: mananc din cauza tristetii
 
Citat:

Anterior postat de reea_pysy (Post 35522)
buna fetelor ! sunt noua pe aici de aceea va rog sa-mi dati cateva sfaturi in ceea ce priveste slabitul. marturisesc ca sunt o persoana sensibila crae se intristeaza usor si de aceea am tendinta sa-mi inabus tristetea cu ajutorul alimentelor . am nevoie de sprijinul si ajutorul vostru va poop :(

Buna!!
Si mie mi se intampla lucrul acesta...uneori...ce-i drept!!:D
Eu una, cand sunt intr-o stare din aceea proasta incerc sa mananc ceva sanatos nu salamuri sau mai stiu eu ce....De exemplu un fruct....Totul tine de autosugestie, de autocontrol......
Incearca sa fii mai tare si mai lasa tristele deoparte ca ...viata e scurta ....
spor la slabit!!

Slabuta 25 sep 2009 15:57:13

Re: mananc din cauza tristetii
 
Citat:

Anterior postat de reea_pysy (Post 35522)
buna fetelor ! sunt noua pe aici de aceea va rog sa-mi dati cateva sfaturi in ceea ce priveste slabitul. marturisesc ca sunt o persoana sensibila crae se intristeaza usor si de aceea am tendinta sa-mi inabus tristetea cu ajutorul alimentelor . am nevoie de sprijinul si ajutorul vostru va poop :(

Buna Reea_pysy si bine ai venit printre noi :)

Eu cred ca acest lucru: mancatul pe fond nervos, din cauza tristetii este specific mai la toate femei ;) Noi ne cautam fericirea in mancare, mai ales in dulciuri...

Primul pas este constientizarea, adica, de unde vine tristetea ;) Degeabra iti dam o dieta, cand, la prima "tristete" vei ceda ;)

Daca vrei putem discuta despre problemele prin care treci, s-ar putea sa le gasim rezolvarea si sa fie mai usoara slabirea decat chiar iti imaginezi :) Trebuie eliminata "cauza", nu "efectul' ;)

ancutza 03 oct 2009 13:25:17

Nu pot sa slabesc deloc
 
fetelor sunt disperata:(((
nu pot sa slabesc deloc:(((azi zic"gata nu mai mananc!"si direct la frigider...ajutati-am va rog...am 67 de kg....166cm...vreau sa ajung la 52kgNEAPARAT.
va rog ajutati-ma:(((

Slabuta 14 oct 2009 15:40:53

Re: Nu pot sa slabesc deloc
 
Citat:

Anterior postat de ancutza (Post 37742)
fetelor sunt disperata:(((
nu pot sa slabesc deloc:(((azi zic"gata nu mai mananc!"si direct la frigider...ajutati-am va rog...am 67 de kg....166cm...vreau sa ajung la 52kgNEAPARAT.
va rog ajutati-ma:(((

Buna Ancutza si bine ai venit printre noi :)

Care este meniul tau pe o zi, de obicei?
NU dispera, asa nu rezolvi nimic, hai sa le luam pe rand si sa solutionam problema :)

gily 27 oct 2009 17:54:02

Re: Nu pot sa slabesc deloc
 
poate ar fi util sa mergi la un nutritionist si sa faci si putin sport pt ca vrei sa slabesti destul de multe kg.

roseadria 27 oct 2009 17:59:40

Re: Nu pot sa slabesc deloc
 
:) Buna, problema asta o avem sau am avut-o multe dintre noi. Unele au depasit-o de mult si vezi ce mult au slabit. Altele mai calcam pe de laturi.
In orice caz, pina la urma tot VOINTA e cea care te va tine departe de frigider.
Incearca chestii psihologice de genul : o poza a unei tipe care arata cum ai vrea tu....o preche de pantaloni mici in care nu incapi acum....cind pui mina pe mincare du-te sa maninci in fata oglinzii si sigur ai sa renunti la a mai minca.
Pe mine ma mai motiveaza si sportul. Dupa ce sufar si transpir nu mai am chef de mincare. Am senzatia ca as strica tot ce am reusit sa fac cu munca , transpiratie si uneori chiar dureri musculare.
Iti urez bafta multa si pofte putine.

Sheba 27 oct 2009 18:13:43

Re: Nu pot sa slabesc deloc
 
Problema e sa intri pe bune in "diet mood". Daca nu esti linistita si ai multe altele pe cap sau pur si simplu nu a timpul potrivit nu te forta ci mai degraba incearca sa mananci sanatos si sa faci mai mult sport pana cand simti intr-adevar ca esti gata de dieta.

sonya 27 oct 2009 19:22:25

Re: Nu pot sa slabesc deloc
 
Eu nu sunt experta in diete, mie insumi imi este greu sa ma tin..e un sacrificu sa renunt la anumite alimente dar pentru moment ma descurc..Ma descurc pentru ca am luat-o incet, cu constiinta ca voi slabi treptat nu neaparat, cu calm si optimism.
Nici mie nu mi se pare ca as avea cine stie ce rezultate dar perseverez pentru ca e imposibil ca de la un regim sanatos fara paine dulciuri uleiuri sa ma ingras..
Sfatul meu: nu te ingrijora, fii optimista si persevereaza, o sa apara si rezultatele!

Marlin 28 oct 2009 00:13:02

Re: Nu pot sa slabesc deloc
 
Sonya nu sari peste uleiuri...;;)

Ancutza , ca sa te putem ajuta te rugam sa ne spui care este planul pe care ti l-ai propus pentru a atinge target-ul de 52 kg ( eu m-as fi exprimat mai bine in cm).


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:43:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO