forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/)
-   -   Nu pot sa slabesc deloc (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/nu-pot-slabesc-deloc-1551.html)

Red_Rose 29 nov 2009 13:15:51

Re: mananc din cauza tristetii
 
am si eu asa rproblema..incearca sa iti inchipui cum iti sta in hainele pe care ai dori sa le cumperi,cum le combini si arati excelent..atunci la sigur vrei sa ajungi la formele necesare pt hainele respective..eu dau sfaturi dar singura am aceeasi problema..ma doare deja capul..dar imi reuseste cind ma gindesc ca asta vara eram cu 4 kg mai subtire si inca mai trebuia sa slabesc :D succes mare..ai grija sa nu pui kg ca peurma vei minca inca mai mult..cind vrei sa pui ceva in gura de tristete gindeste-te ca tristetea asta ai putea-o alunga daca te-ai urca pe cintar si ai vedea ca ai slabit..

curly.light 30 nov 2009 11:37:16

La capatul disperarii
 
Probleme cu greutatea are multa lume,dar ,din cate am citit pe acest forum,majoritatea oamenilor trec peste ele apeland la vointa.Eu nu pot:(. Ironic (sau chiar cinic) mi se pare faptul ca in general , in viata de zi cu zi (in cazul meu de catre familie si la scoala) sunt apreciata ca o persoana puternica, energica,cu o vointa de fier.In lupta cu mine insa, nu sunt asa:-s. Cel mai greu a fost ,pentru mine ,sa accept ca am o problema. Fiind o persoana cu vointa,in general , nu m-am gandit niciodatat ca nu voi reusi sa slabesc. Si iata-ma, grasa si invinsa,simtindu-ma parca la capat de drum , cum singurul lucru pe care pot sa-l mai fac e sa inalt un strigat de ajutor:-s:(:((
Am 15 ani-pare putin cand o spui asa, dar, dat fiind ca am fost data de mica la scoala,sunt mai mare decat par (am si colege de 17,18 ani ).Ma consider o fire matura totusi :)De cand ma stiu am avut probleme cu kilogramele.. Am inceput sa lupt cu ele prin clasa a6-a (tinand cont ca sunt intr-a10-a pare o eternitate).Imi impuneam sa slabesc,faceam sport, mancam echilibrat vreo saptamana si apoi clacam spectaculos. In urma cu doi ani , am mers la sala o vara intreaga si am reusit sa slabesc mult- aratam ca o fata normala de varsta mea:D.dar nu am stiut sa apreciez asta.Fiind o eleva buna, cu o viata controlata de parinti intr-o oarecare masura, nu pot merge la sala decat vara si nu pot tine diete(in sensul ca nu pot renunta la mancarea gatita de mama, dlciurile raman optionale,dar sunt dependente de ele:x) Pe parcursul anului m-am ingrasat mai mult decat am fost vreodata. Vara ,mi-am facut iar abonament la sala, dar nu m-am dus.Ma duceam si nu avem deloc vointa sa lucrez,era ca si cum lupta se incheiase , pierdusem lupta cu mine si ramasesem o umbra. Si acum ,iata-ma. deschid din nou campul de lupta,si ,in premiera pentru mine, cer ajutor :"> recunosc ca am o problema maree, ca sunt slaba si fricoasa si ca nu-i pot face fata singura.Si fac ceea ce ar fi trebuit sa fac acum 5 ani.Ajutor!!! >:D<>:D<>:D<>:D<
Sunt dispusa sa iau pastile de slabit (recomandari?) , dar pe langa ele, mi-as dori sa am un regim de viata echilibrat , si sa fac putin sport.dar nu cred ca e destul :(:(:(:(:(

madaEM 30 nov 2009 11:46:46

Re: help:-s
 
buna !!!bine ca ai luat decizia ca trebuie sa faci ceva...si cum ai zis ...daca ai fost la sala o vara intreaga si ai vazut ca se poate..poti slabi ...dc nu ai putea si acum:-/

nu trebuie neaparat sa te duci la sala...faci exercitii acasa...si gata...
aaaaa si in legatura cu pastilele[*interzis*][*interzis*][*interzis*][*interzis*][*interzis*]
sa nu te mai gandesti nicodata la asta....[*125*]
esti tanara acum se ard repede grasimile...asa ca prin sport..si dieta sigur vei reusi....aici vei gasi mereu sfaturiel de care ai nevoie...si vei gasi sustinere..asa ca bine ai venit>:D<
si nu uita ...multttttttt[*banda*][*abdomene*][*aerobic*][*culturism*][*stepaerobic*][*ciclism*][*coarda*][*gimnastica*][*dansand*]


STOP[*hot-dog*][*paste*]

aaa si inca multa apa sau ceai...
mult succes vei reusi;)>:D<>:D<

curly.light 30 nov 2009 13:05:40

Re: help:-s
 
as vreaa eu sa fie atat de usor:X daar, cand ma pun sa fac sport pur si simplu simt ca nu mai pot:"> cred ca se manifestaa o incredere in minee deosebite:))
cat despre pastile,nu ma refeream la pstile cu care slabesti 1 kg pe zi ,ma refereaam la chestii naturale:"> chiar si ceai verdee:-? dacaa m-ar ajutaa as lua orice:)) sanatatea a trecut un pic pe locul 2, asa simt eu :">:">
multumesc pentru sprijiiin >:D<>:D<>:D<:x

ras_cristalin 30 nov 2009 13:11:14

Re: help:-s
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 52961)
as vreaa eu sa fie atat de usor:X daar, cand ma pun sa fac sport pur si simplu simt ca nu mai pot:"> cred ca se manifestaa o incredere in minee deosebite:))
cat despre pastile,nu ma refeream la pstile cu care slabesti 1 kg pe zi ,ma refereaam la chestii naturale:"> chiar si ceai verdee:-? dacaa m-ar ajutaa as lua orice:)) sanatatea a trecut un pic pe locul 2, asa simt eu :">:">
multumesc pentru sprijiiin >:D<>:D<>:D<:x

Buna Curly
Eu sunt Iulia, am 21 de ani :) Asta vara am vrut sa slabesc gandind exact ca tine. Sanatatea pe locul 2, eu iau pastile pentru ca trebuie sa slabesc. Am luat pastile o luna si am slabit 6 kg. Dupa aceasta luna... nu intelegeam de ce mi se umfla vasele de sange de pe picioare si de ce simt durere cand merg la baie, de ce curge sange.... Aveam varice si hemoroizi. Nelinistita,am inceput sa caut pe net remedii pentru "problemele" mele... si am aflat ca <prietenele> mele, pastilele, mi-au facut acest cadou ingrozitor.
De cand am descoperit forumul Slabute am inceput sa slabesc sanatos si problemele mele s-au atenuat sau au disparut.
Sfatul meu sincert si dezinteresat este sa pui sanatatea pe primul loc si sa slabesti incet si sigur. O prietena care a luat pastilele astea s-a ingrasat cu 4 kg dupa ce le-a luat. Chiar nu merita...

madaEM 30 nov 2009 14:33:57

Re: help:-s
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 52961)
as vreaa eu sa fie atat de usor:X daar, cand ma pun sa fac sport pur si simplu simt ca nu mai pot:"> cred ca se manifestaa o incredere in minee deosebite:))
cat despre pastile,nu ma refeream la pstile cu care slabesti 1 kg pe zi ,ma refereaam la chestii naturale:"> chiar si ceai verdee:-? dacaa m-ar ajutaa as lua orice:)) sanatatea a trecut un pic pe locul 2, asa simt eu :">:">
multumesc pentru sprijiiin >:D<>:D<>:D<:x

ee asa e la inceput...nu ai chef de sport..simti ca nu mai poti..dar vei vedea ca incet incet ..vei vrea sa faci sport...;)
hmmm pastile tiam zis in orice caz nu ..ai vazut ca tia zis si cristalul ce a patit:(
ceai verde e bun...dar nici ala in cantitati mari..eu asa stiam:)
si faza cu sanatatea pe locu.2....sa nu mai gandesti niciodata asa...da?ai sa vezi tu cand vei mai umbla pe aici prin forum o sa ti se schimbe parerea asta;)>:D<

Dodolina 30 nov 2009 17:14:43

Re: La capatul disperarii
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 52904)
Probleme cu greutatea are multa lume,dar ,din cate am citit pe acest forum,majoritatea oamenilor trec peste ele apeland la vointa.Eu nu pot:(. Ironic (sau chiar cinic) mi se pare faptul ca in general , in viata de zi cu zi (in cazul meu de catre familie si la scoala) sunt apreciata ca o persoana puternica, energica,cu o vointa de fier.In lupta cu mine insa, nu sunt asa:-s. Cel mai greu a fost ,pentru mine ,sa accept ca am o problema. Fiind o persoana cu vointa,in general , nu m-am gandit niciodatat ca nu voi reusi sa slabesc. Si iata-ma, grasa si invinsa,simtindu-ma parca la capat de drum , cum singurul lucru pe care pot sa-l mai fac e sa inalt un strigat de ajutor:-s:(:((
Am 15 ani-pare putin cand o spui asa, dar, dat fiind ca am fost data de mica la scoala,sunt mai mare decat par (am si colege de 17,18 ani ).Ma consider o fire matura totusi :)De cand ma stiu am avut probleme cu kilogramele.. Am inceput sa lupt cu ele prin clasa a6-a (tinand cont ca sunt intr-a10-a pare o eternitate).Imi impuneam sa slabesc,faceam sport, mancam echilibrat vreo saptamana si apoi clacam spectaculos. In urma cu doi ani , am mers la sala o vara intreaga si am reusit sa slabesc mult- aratam ca o fata normala de varsta mea:D.dar nu am stiut sa apreciez asta.Fiind o eleva buna, cu o viata controlata de parinti intr-o oarecare masura, nu pot merge la sala decat vara si nu pot tine diete(in sensul ca nu pot renunta la mancarea gatita de mama, dlciurile raman optionale,dar sunt dependente de ele:x) Pe parcursul anului m-am ingrasat mai mult decat am fost vreodata. Vara ,mi-am facut iar abonament la sala, dar nu m-am dus.Ma duceam si nu avem deloc vointa sa lucrez,era ca si cum lupta se incheiase , pierdusem lupta cu mine si ramasesem o umbra. Si acum ,iata-ma. deschid din nou campul de lupta,si ,in premiera pentru mine, cer ajutor :"> recunosc ca am o problema maree, ca sunt slaba si fricoasa si ca nu-i pot face fata singura.Si fac ceea ce ar fi trebuit sa fac acum 5 ani.Ajutor!!! >:D<>:D<>:D<>:D<
Sunt dispusa sa iau pastile de slabit (recomandari?) , dar pe langa ele, mi-as dori sa am un regim de viata echilibrat , si sa fac putin sport.dar nu cred ca e destul :(:(:(:(:(

Buna draga mea, [*8*]Bine ai venit printre noi [*48*] .
Sfatul meu pentru tine este sa nu il iei pe "NU" in brate si sa te hotarasti sa adopti o dieta, hipocalorica, cat de cat adaptabila la stilul tau de viata, tinand cont ca esti eleva si consumi multe calorii. Nu te supara pe mama ta care iti ofera mancare gatita, sa stii ca nu aceea te ingrasa . Ideea este ca aceea mancare sa fie consumata fara paine si in cantitati moderate, iar ultima masa sa fie la ora 19-19.30. Cred ca tu ar trebui sa renunti la dulciuri [*cadou*], paine si bauturi carbogazoase [*26*]. Seara incearca sa faci abdomene[*abdomene*] cate10, 20 apoi 30 si ai sa vezi ca vei slabi. In ceea ce privesc medicamentele de slabi sa nu cumva sa iei asa ceva ca [*interzis*] nu e bine, e periculos pentru sanatate. Daca vrei, poti sa bei, seara, [*124*] o cana de ceai antiadipos sau verde, te ajuta. Sa [*interzis*] nu abuzezi si sa ai dimineata toaleta aproape. Incearca sa mananci un aperitiv dimineata, supa si putin felul 2 la pranz si seara un felul doi, totul fara paine.
Iti urez bafta la slabit si te asteptam sa vii cu rezultate si mai optimista![*hug*]

curly.light 30 nov 2009 20:40:35

Multumesc
 
nu credeaam ca exista atata optimism,vorbesc serios:-| Va multumesc mult mult pentru incurajari , acum sper si eu ca ma pot apuca serios de treaba si ca o sa slabesc.:x ar fii ...visul meude-o viataa,ca sa zic asa :))(daca 15 ani se pot numi asa). Si parca mi-ati transmis si mie o frantura din optimismul si din puterea voastra:x Va admir mult ca ati ajuns atat de departe si ca aveti atat incredere>:D<eu inca nu ma simt asa de puternica ,dar sper ca voi reusi totusi :"> multumesc mult >:D<>:D<
De maine ma apus serios de treabaa>:D<
Pentru mine tot timpul dietele incep in aceeasi zi.
"maine" :))
>:d<

curly.light 30 nov 2009 20:44:00

Re: help:-s
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 52966)
Buna Curly
Eu sunt Iulia, am 21 de ani :) Asta vara am vrut sa slabesc gandind exact ca tine. Sanatatea pe locul 2, eu iau pastile pentru ca trebuie sa slabesc. Am luat pastile o luna si am slabit 6 kg. Dupa aceasta luna... nu intelegeam de ce mi se umfla vasele de sange de pe picioare si de ce simt durere cand merg la baie, de ce curge sange.... Aveam varice si hemoroizi. Nelinistita,am inceput sa caut pe net remedii pentru "problemele" mele... si am aflat ca <prietenele> mele, pastilele, mi-au facut acest cadou ingrozitor.
De cand am descoperit forumul Slabute am inceput sa slabesc sanatos si problemele mele s-au atenuat sau au disparut.
Sfatul meu sincert si dezinteresat este sa pui sanatatea pe primul loc si sa slabesti incet si sigur. O prietena care a luat pastilele astea s-a ingrasat cu 4 kg dupa ce le-a luat. Chiar nu merita...

:-| sanatatea mea parca mai urca un loc in clasamentul prioritatilor,dupa ce am aflat asta
Nu as fi putut crede ca niste pastile naturiste au fost in stare de asa ceva:( par asa de inofensive in cutiuta:))
Bine,cred ca nu mai vreau pastile:">:">
Multumesc mult pentru sfaturi>:D<>:D<:x
Iulia, sper ca ai depasit problemele cauzate de pastilele de slabit si ca acum totul e bine>:D<

Adelayde 30 nov 2009 23:38:26

Re: mananc din cauza tristetii
 
Mda....ciudat si eu fac acelasi lucru :| si eu care credeam ca sunt singura .Uneori mananc chiar daca nu imi este foame doar sa uit de ceva care nu ma face sa ma simt bine.
Ce pot spune ma bucur ca am gasit si alte persoane care trec prin aceleasi greutatii prin care trec si eu pt ca toate prietenele mele sunt cu adevarat slabute si ele nu pot intelege prin ce trece o grasuta....


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:39:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO