forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-ii-9368.html)

niculina04 29 nov 2011 11:00:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
neatza fetelor,ce fc?ati disparut cu toatele azi:-/o zi minunata sa aveti si spor la slabit!

danutz2001 29 nov 2011 11:34:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 861787)
neatza fetelor,ce fc?ati disparut cu toatele azi:-/o zi minunata sa aveti si spor la slabit!


neatza >:D< o zi cat mai usoara :)

ana303maria 29 nov 2011 12:17:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna Nico! Buna Rainbow! Ce slabute sunteti! Bravo voua! Ioni, pe unde umbli, ce mai faci? Eu de ieri tin post ca sa pot merge la biserica sa ma spovedesc si sa-mi faca o molifta (cred). Ma simt mult mai bine, doar urasc faza cu oglinda... Sper din suflet sa slabesc iar, sa ajung la 75 si promit ca nu o sa mai zic ca sunt grasa dc ating iar acea greutate.

adinico 29 nov 2011 12:40:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ana303maria (Post 861921)
Buna Nico! Buna Rainbow! Ce slabute sunteti! Bravo voua! Ioni, pe unde umbli, ce mai faci? Eu de ieri tin post ca sa pot merge la biserica sa ma spovedesc si sa-mi faca o molifta (cred). Ma simt mult mai bine, doar urasc faza cu oglinda... Sper din suflet sa slabesc iar, sa ajung la 75 si promit ca nu o sa mai zic ca sunt grasa dc ating iar acea greutate.



Ia lasa tu oglinda aia deoparte:D ca nu avem teeaba cu ea acum ....tu esti frumoasa oricum sunt sigura dupa trasaturile din avatar.:)..... si sezi aici cu noi de-o poveste , ia zi ce mananci azi de ex? ce sport poti face asa putinel ? ;;)>:D<>:D<;);) te astept oricand aici ca sa traim sanatos , echilibrat si cu mult entuziasm ptr ca fiecare zi e aparte si e pacat sa o lasam sa treaca oricum !!!!>:D<>:D< cu mare drag ;;)

niculina04 29 nov 2011 13:38:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
fetelor haideti la o supa de legume cu zdrente(e prima incercare dar e f buna):)

cristynutza 29 nov 2011 14:40:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 862001)
fetelor haideti la o supa de legume cu zdrente(e prima incercare dar e f buna):)

suna foarte bine ;;) si felicitari pentru ca ti-a iesit supa din prima ;)

adinico 29 nov 2011 14:53:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 862001)
fetelor haideti la o supa de legume cu zdrente(e prima incercare dar e f buna):)

:):) [*ok*]bun....ia sa vedem unde pot eu incadra in dieta mea supa asta [*84*]:D;;)

nicoleta1983 29 nov 2011 17:56:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ana303maria (Post 861159)
Buna! Tocmai cand ma mobilizasem si eu... concursul a inceput! Imi pare asa de au.. dar sunt alaturi de toate fetele. sper ca pana la urmatoarea sarcina, care sper sa fie peste 2-3 luni, sa slabesc macar 10 kg. Dar e atat de usor de spus si tare greu de facut...

Nu-i nimic daca ai ratat startul concursului.Eu sunt aici si mi-ar placea sa mai vb ca inainte dimineata!Capul sus!Ai atatea lucruri si persoane dragi in viata ta pt care merita sa mergi inainte!Pup!

chiram 29 nov 2011 18:57:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Am revenit. ma mai primiti? Am inceput acum un an jumate la 76 de kg...dupa care m-am lasat pe tanjala...si am reusit spre rusinea mea [*ingrijorat*] sa ajung la 82 pana acum o luna cand am zis ca asa nu se mai poate. Acum am 79 si m-am pus serios pe treaba. ieri mi-am facut abonament la sala si am rezistat eroic o ora, azidimineata o ora si jumatate si in seara asta iara ma duc cel putin o ora. Sper sa fie bine de data asta, ca am avant cat pt toti ani in care am vrut sa slabesc (vreo 10:">)

niculina04 29 nov 2011 19:02:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
dragelor slabute care faceti sport acasa cum executati ex pt abdomen[*abdomene*] (eu nu pot sa fac ridicari pana sus din cauza spatelui si le prefer pe acelea scurte de 3 sau 4 ori pe sapt cate 35 de repetari),cate repetari si de cate ori pe sapt..........hmm.....oare in cat timp se formeaza sau modeleaza muschiuleti aia asa frumos ca la barbati aia :P.....#:-s,oare cand se topeste si colacelul jumate care il mai am?o seara frumoasa!

rainbow83 29 nov 2011 19:11:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
hallo! ce faceti fetelor?

niculina04 29 nov 2011 19:19:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow83 (Post 862324)
hallo! ce faceti fetelor?

eu pregatesc ceva de papa,un gratar de vita si conopida fiarta pt toata fam ,voi ati papat?

loremimisi 29 nov 2011 19:20:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de chiram (Post 862309)
Am revenit. ma mai primiti? Am inceput acum un an jumate la 76 de kg...dupa care m-am lasat pe tanjala...si am reusit spre rusinea mea [*ingrijorat*] sa ajung la 82 pana acum o luna cand am zis ca asa nu se mai poate. Acum am 79 si m-am pus serios pe treaba. ieri mi-am facut abonament la sala si am rezistat eroic o ora, azidimineata o ora si jumatate si in seara asta iara ma duc cel putin o ora. Sper sa fie bine de data asta, ca am avant cat pt toti ani in care am vrut sa slabesc (vreo 10:">)

Bine ai revenit............si eu ah fost la 79 kg.........ambitie si perseverenta...........sti ca se poate nu?ce dieta ti?pe langa sport trebuie sa ai grija si ce si cum papi..........spor la slabit.............

danutz2001 29 nov 2011 22:24:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Ce mai ziceti in seara asta friguroasa slabutelor? >:D<

rainbow83 29 nov 2011 23:18:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de danutz2001 (Post 862646)
Ce mai ziceti in seara asta friguroasa slabutelor? >:D<

hallo! eu am facut niste exercitii la germana si acum mai stau un pic cu voi....iar n-am facut sport....doar alergatul prin casa dupa pitic:(.....si asta e un sport solicitant:))

danutz2001 29 nov 2011 23:19:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow83 (Post 862723)
hallo! eu am facut niste exercitii la germana si acum mai stau un pic cu voi....iar n-am facut sport....doar alergatul prin casa dupa pitic:(.....si asta e un sport solicitant:))

Te cred, oricum cred ca si sportul asta arde caloriile :D

nicoleta1983 29 nov 2011 23:27:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Va invit la un ceai de prune,fetelor!

rainbow83 29 nov 2011 23:33:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 862737)
Va invit la un ceai de prune,fetelor!

eu accept cu placere:), am probleme mari cu constipatia.....nu stiu ce sa ma mai fac.
cum prepari ceaiul de prune?

nicoleta1983 29 nov 2011 23:39:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
E ceai la pliculet de la Teekanne!E asa bun si miroase asa bine ca ai impresia ca trocmai ai oprit focul la oala cu compot de prune.De 3 zile de cand m-am reapucat de regim,nu mai pun zahar.:@)merge....

nicoleta1983 29 nov 2011 23:41:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
In privinta constipatiei,eu beau in fiecare dimineata cafea pe stomacul gol.numai asa reusesc sa ies la WC.si vreau sa-ti spun ca uneori doar mirosul de cafea dimineata are efectul asta.in plus,bea apa plata si nu mai manca dupa 6-7 seara,chiar daca lesini de foame ca mine acum:">

nicoleta1983 29 nov 2011 23:57:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Noapte buna,slabutelor!Am uitat de foame ,dar mi se lipesc ochii![*106*]

rainbow83 30 nov 2011 00:05:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 862759)
In privinta constipatiei,eu beau in fiecare dimineata cafea pe stomacul gol.numai asa reusesc sa ies la WC.si vreau sa-ti spun ca uneori doar mirosul de cafea dimineata are efectul asta.in plus,bea apa plata si nu mai manca dupa 6-7 seara,chiar daca lesini de foame ca mine acum:">

si eu beau cafea pe stomacul gol dimi, dar nu isi face efectul, apa plata beau, cea minerala nu imi place, iar suc nu beau de fel....seara nu mai mananc. am incercat si tarate de ovaz, si seminte de in, si prune uscate puse in apa, dar nu au efect. numai ceaiul antiadipos are efect, dar ma feresc de el cat pot. bine ca aici nici nu se gaseste;;)

rainbow83 30 nov 2011 00:10:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 862766)
Noapte buna,slabutelor!Am uitat de foame ,dar mi se lipesc ochii![*106*]

noapte buna, nico!

nicoleta1983 30 nov 2011 06:53:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna dimineata,slabutelor!La multi ani de sf Andrei!

adinico 30 nov 2011 10:19:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow83 (Post 862768)
si eu beau cafea pe stomacul gol dimi, dar nu isi face efectul, apa plata beau, cea minerala nu imi place, iar suc nu beau de fel....seara nu mai mananc. am incercat si tarate de ovaz, si seminte de in, si prune uscate puse in apa, dar nu au efect. numai ceaiul antiadipos are efect, dar ma feresc de el cat pot. bine ca aici nici nu se gaseste;;)

Buna!!! sa aveti o zi minunata !!!
Colon help ai incercat ? nu sunt vanzator de asa ceva stai linistita . .
doar ca eu mi-am facut acasa si am iesit si mai ieftin si psyliumul si inul are efect ...ma rog acum depinde si de organismul fiecaruia...:)>:D<>:D<

adinico 30 nov 2011 10:38:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 862799)
Buna dimineata,slabutelor!La multi ani de sf Andrei!



Neataaaaaaaaaaaa:)>:D<>:D<>:D<>:D<

margutza 30 nov 2011 12:01:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna,

Felicit fetele pentru scaderea bine meritata, " La multi ani!' pentru sf. Andrei, sa se implineasca toate dorintele, sanatate si sa fie cat mai slabute.

tyler 30 nov 2011 12:16:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
LA MULTI ANI ! de Sf Andrei, tuturor sarbatoritelor. Multa sanatate, numai bucurii si cat mai putine Kg!
O zi frumoasa tuturor, va doresc.

niculina04 30 nov 2011 12:48:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
la multi ani tuturor Andreelor,Andreilor!si multa bafta la slabit fetelor :-*

iony07 30 nov 2011 13:40:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
La multi ani sarbatoritelor zilei de astazi!! O zi minunata si spor la slabit!

niculina04 30 nov 2011 16:11:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
:(ce liniste ,disparurati cu toatele:-/,va petreceti?eu azi am pregatit un meniu ca de sarbatoare ,un festin adevarat si ceva ce nu am papat de mult,va spun?sau va las sa ghiciti?...............sa va zic o delicioasa ciorba de fasoale boabe=P~ dc vrei mai am va astept la o portie,o dupa amiaza frumoasa!

adinico 30 nov 2011 16:14:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 863464)
:(ce liniste ,disparurati cu toatele:-/,va petreceti?eu azi am pregatit un meniu ca de sarbatoare ,un festin adevarat si ceva ce nu am papat de mult,va spun?sau va las sa ghiciti?...............sa va zic o delicioasa ciorba de fasoale boabe=P~ dc vrei mai am va astept la o portie,o dupa amiaza frumoasa!

nu disparui fusei picisa :) ma dusei sa-i iau Andreutei mele niste manusele si carti de joc ...vreau si eu :"> >:D<>:D<>:D<

niculina04 30 nov 2011 16:45:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 863468)
nu disparui fusei picisa :) ma dusei sa-i iau Andreutei mele niste manusele si carti de joc ...vreau si eu :"> >:D<>:D<>:D<

la multi ani frumoasei tale,merita ceva ,nu?noi ii asteptam pe mosi cu cadouri..........cica a fost o discutie la gradi si un baiat a zis ca mos Craciun nu exista iar sotu a intrebat_o ce crede ea si ia rasp ca ea stie ca mosul exista si eu am zis ca nu_i adevarat ca mie nu imi aduce cadouri ,eu l_am prevenit sa stie ca il astept,doar cred in el;)mai ales ca a fost langa noi .:)) si stie sigur ce vreau

McFoxxi 30 nov 2011 16:48:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Bună fetelor. Vreau să vă mulţumesc la toate care aţi urat "La mulţi ani" pt. Sf. Andrei(pt. că mă numesc şi Andreea:) ).
Să aveţi o seară minunată!>:D<

nicoleta1983 30 nov 2011 17:05:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna,fetelor!Azi am fost cuminte!Nu m-am atins de dulce,dar nu mai slabesc la fel de usor ca atunci cand aveam mai multe kg!Sport fac start walking,nu cine stie ce,dar decat nimic tot e bun!Am citit ca apa e sfanta,asa ca va sfatuiesc sa nu va lipsiti de cei 2l de apa pe zi!De cateva zile de cand am reinceput regimul parca mi-e intr-adevar sete!:)

niculina04 30 nov 2011 17:11:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 863497)
Bună fetelor. Vreau să vă mulţumesc la toate care aţi urat "La mulţi ani" pt. Sf. Andrei(pt. că mă numesc şi Andreea:) ).
Să aveţi o seară minunată!>:D<

noi le-am urat la toate Andreele La multi ani,eu nu am stiu ca tu esti Andreea[*54*]:-*

Creatsa 30 nov 2011 17:17:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 863497)
Bună fetelor. Vreau să vă mulţumesc la toate care aţi urat "La mulţi ani" pt. Sf. Andrei(pt. că mă numesc şi Andreea:) ).
Să aveţi o seară minunată!>:D<

Eiii la multi ani . o seara minunata >:D< :*

niculina04 30 nov 2011 17:20:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863502)
Buna,fetelor!Azi am fost cuminte!Nu m-am atins de dulce,dar nu mai slabesc la fel de usor ca atunci cand aveam mai multe kg!Sport fac start walking,nu cine stie ce,dar decat nimic tot e bun!Am citit ca apa e sfanta,asa ca va sfatuiesc sa nu va lipsiti de cei 2l de apa pe zi!De cateva zile de cand am reinceput regimul parca mi-e intr-adevar sete!:)

la mine toate contribue in masura lor,sportul ma revigoreaza,azi ma doare f tare un picior :((si nu pot sa fac sport dar tot o sa dansez vreo 30 min dupa radio(de la calculator),ma lupt cu durerea asta de 1 an apare si dispare si ma seaca tre sa merg iar la dr sa vad ce zice ca dupa spusele lui ar fi trebuit sa treaca........apa ma ajuta f tare si stiu ca atunci cand beau apa f multa si merg toata ziua la toaleta slabesc,tot timpul a fost asa,cand beau apa putina stiu ca ma ingras si o simt f repede,seara cred ca in doua ore bag 1 l de apa si toata noapte sunt pe tron dar nu pot ca simt gatul uscat dc nu beau,regimul la mine e cu dus si intors in fiecare zi bag ceva dulce in gura de pofta ..........:P

nicoleta1983 30 nov 2011 17:42:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Ma uit la meniurile mele!Nu mi se pare ca mananc cine stie ce,dar asa repede se strang 1200calorii.Dar,probabil ca asta e si ideea,sa nu te saturi!:">

niculina04 30 nov 2011 18:10:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
:-*
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863545)
Ma uit la meniurile mele!Nu mi se pare ca mananc cine stie ce,dar asa repede se strang 1200calorii.Dar,probabil ca asta e si ideea,sa nu te saturi!:">

poti sa papi supe ,mancare cu legume f multe cu carne slaba si neprajit nimic ,fierte,salate cu carne slaba fiarta sau gratar,peste cu legume,evita cartofi ,morcovul fiert,mananc crud in salte sau pur si simplu si neaparat 3 mixe + 2 gustari pe zi ,dc poti mesele principale sa fie cam la aceasi ora in fiecare zi si cum spunea dr Oz un pic de miscare sa transpiri un pic ,e reteta succesului garantat ,nu stiu ce cura tii dar totul depinde de tine si poate scazi in cm nu in kg........iar dc nu ii dai corpului cat ii trebuie nu are ce sa arda si depune,,,ei sper ca e corect ca iti scriu ca nu sunt experta doar ca la mine a functionat f bine si ar functiona in continuare d cas avea mai multa ambitie ca la inceput


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:28:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO