forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/necesar-zilnic-calorii-slabi-10-kg-luna-4068.html)

Slabuta 06 iun 2010 19:49:30

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
Citat:

Anterior postat de yoyo22 (Post 211614)
Teoretic am cum, si fara sa mananc chiar "nimic". Deci daca este adevarat ca poti slabi atat stand degeaba sau dormind, e mai mult decat perfect. :D Am pus in meniu cam ce consum eu intr-o zi de obicei, de cand tin "regim" (de cateva zile)

Calorii meniu yoyo22

Somnul nu se aduga decat daca mai dormi la amiaza pe langa cel de noapte, care intra in metabolism bazal.
Daca la pc muncesti intelectual (am dat exemplu programator, mi se pare cel mai solicitant job la pc) 10 ore atunci e ok.

La gustare, coca cola 1l?:-o Nu era mai bine 1 kg de capsuni?

Micul dejun este prea saracacios.

OitaVesela 06 iun 2010 19:53:47

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
Buna yoyo. M-am uitat si eu pe meniul tau. Fara suparare dar este extrem de prost. Chiar daca reusesti sa slabesti cu asa ceva ma indoiesc ca o sa tina prea mult.
Din 1299 de calorii, 694 le-ai "aruncat" aiurea. Prea multa Cola, prea multe seminte.
De caloriile alea mancai sanatos pe saturate, nu bagai atata zahar in tine.

yoyo22 06 iun 2010 19:54:02

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
Oops..trebuie sa tai somnul atunci. Litrul de Cola il beau pe parcursul unei zile, pentru ca din pacate sunt cam dependenta. Ceva am slabit. De exemplu, in primele 2 zile am pierdut 1 kg. Acum vad ca incep sa se incapataneze sa nu mai dispara atat de repede

yoyo22 06 iun 2010 19:54:49

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
OitaVesela, ai dreptate. Stiu. Eu am pus ce mananc, nu ce AR TREBUI sa mananc. De-aia am aparut pe-aici. Daca tot mananc in jur de 1000 de calorii/ zi, macar sa fie ceva mai sanatos.

OitaVesela 06 iun 2010 19:58:54

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
Macar inlocuieste-o cu cola dietetica, light sau zero nu ma pricep ca nu beau.
Cel mai bine ar fi sa tai cate 100 ml azi, 100 ml maine si sa bei apa plata sau sucuri de fructe facute acasa. Poti face orice fruct sau combinatie de fructe la blender, adaugi apa plata sau minerala, gheata ca tot a venit caldura si iese un suc sanatos si delicios :)

yoyo22 06 iun 2010 20:08:51

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
Din pacate imi era mult mai usor daca-mi placea cola light dar o urasc.. O sa incerc prin a taia saptamana care urmeaza 500 ml, iar saptamana urmatoare inca 250 ml pentru ca nu pot renunta dintr-o data. In plus am inceput sa (ma chinui sa) beau cat mai multa apa cu lamaie. Sper sa reusesc. Pentru ca astea sunt marile mele probleme :.Sedentarismul si faptul ca nu beam mai mult de un pahar de apa pe zi. De la mancare pot sa ma abtin si nici nu sunt prea pretentioasa.

Slabuta 07 iun 2010 15:47:42

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
Citat:

Anterior postat de yoyo22 (Post 211643)
Din pacate imi era mult mai usor daca-mi placea cola light dar o urasc.. O sa incerc prin a taia saptamana care urmeaza 500 ml, iar saptamana urmatoare inca 250 ml pentru ca nu pot renunta dintr-o data. In plus am inceput sa (ma chinui sa) beau cat mai multa apa cu lamaie. Sper sa reusesc. Pentru ca astea sunt marile mele probleme :.Sedentarismul si faptul ca nu beam mai mult de un pahar de apa pe zi. De la mancare pot sa ma abtin si nici nu sunt prea pretentioasa.

Yoyo, poate daca iti spun ca, cola creeaza "un mediu prielnic" pentru celulita (coaja de portocala) si de care scapi tare greu, o sa te motiveze sa te lasi mai repede de cola.

Nu mai spun de dependenta, probleme cu stomacul si multe altele ;)

Apa plata cu suc de lamaie este mult mai sanatoasa, de fapt nici nu pot fi comparate, cola este un chimicat, nu are nimic natural. ;)

alexa85 13 feb 2011 12:31:21

Re: Necesar zilnic de calorii pentru a slabi 10 kg/luna
 
Salut! Apropo de faptul ca ai precizat cit fumezi,oare asta nu afecteaza procesul slabiri tale ,pentru sunt o gramada de toxine in tigari totusi,corpul are envoie de o dezintoxxicare mai intai as mentiona eu...
Multa sanatate


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:16:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO