forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-90-100-kg-partea-i-10847.html)

rozica1965 30 iun 2012 12:50:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Buna ziua fetelor!>:D<
In zilele urmatoare,cred ca voi face si eu parte din categoria asta. Aici sunteti numai pustoaice?

azra 30 iun 2012 17:50:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1081269)
Buna ziua fetelor!>:D<
In zilele urmatoare,cred ca voi face si eu parte din categoria asta. Aici sunteti numai pustoaice?

te asteptam cu bucurie!!
ai rezultate uluitoare,felicitari!!!
de varsta...nu stiu,nu prea mai cunosc fetele de aici:)
o zi frumoasa si bafta la slabit!!
sa stai cat mai putin si in aceasta grupa:)

monamaria 30 iun 2012 19:17:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Buba seara...de vreo 3 ani tot intru pe aici...ma hotarasc ca ded data asta chiar vreau sa slabesc....si tot renunt...ma primiti inapoi?...poate de data asta chiar reusesc

monamaria 01 iul 2012 11:08:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Buna fetelor...nu prea e activitate pe aici :)...dupa cum va spuneam incerc pentru a mia oara sa slabesc...poate si reusesc de data asta.....in urma cu doua saptamini am descoperit ca fetita mea de 7 ani si jumatate are o problema la genunchi...am fost la doctor si mi-a recomandat printre altele sa am grija la greutate...nu este obeza , dar e un pic mai plinuta...avand suflu sistolic nu am lasat-o sa faca efort si a pus si ea citeva kg in plus...am inscris-o la o sala de gimnastica medicala...face sport de doua ori pe saptamina...dar am inceput sa facem si amindoua exercitii cardio acasa...nu mai cumpar dulciuri ci doar cite o inghetata mica din cind in cind...am renuntat la ceaiurile cumparate si incerc sa schimb si obiceiurile alimentare...sper sa reusesc si eu ....voi ce dieta ati adoptat?...eu m-am gindit doar sa schimb obiceiurile alimentare nesanatoase...pupici si spor la slabit:-*

larisa21tm 01 iul 2012 12:10:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 1081717)
Buna fetelor...nu prea e activitate pe aici :)...dupa cum va spuneam incerc pentru a mia oara sa slabesc...poate si reusesc de data asta.....in urma cu doua saptamini am descoperit ca fetita mea de 7 ani si jumatate are o problema la genunchi...am fost la doctor si mi-a recomandat printre altele sa am grija la greutate...nu este obeza , dar e un pic mai plinuta...avand suflu sistolic nu am lasat-o sa faca efort si a pus si ea citeva kg in plus...am inscris-o la o sala de gimnastica medicala...face sport de doua ori pe saptamina...dar am inceput sa facem si amindoua exercitii cardio acasa...nu mai cumpar dulciuri ci doar cite o inghetata mica din cind in cind...am renuntat la ceaiurile cumparate si incerc sa schimb si obiceiurile alimentare...sper sa reusesc si eu ....voi ce dieta ati adoptat?...eu m-am gindit doar sa schimb obiceiurile alimentare nesanatoase...pupici si spor la slabit:-*


Buna...pai daca ai inceput cu exercitii si nu mai cumprat dulciuri e foarte bine. Daca renuntati si la suc e foarte bine...

Eu tin dieta ketogenica (o varianta a dlui doctor Andrei Laslau)...insemana sa mananci 65% lipide...35% proietine si sa limitezi carbohidratii la 5% sau chiar deloc pe zi..Pe mine ma ajuta. Am scapat deja de o mare parte de celulita...

Myutza 02 iul 2012 07:26:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Buna dimineatza fetelor sa aveti spor ... si sa ne vedem in grupa 80-90 :* va pup

Florigamibonsai 03 iul 2012 19:17:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 1081717)
Buna fetelor...nu prea e activitate pe aici :)...dupa cum va spuneam incerc pentru a mia oara sa slabesc...poate si reusesc de data asta.....in urma cu doua saptamini am descoperit ca fetita mea de 7 ani si jumatate are o problema la genunchi...am fost la doctor si mi-a recomandat printre altele sa am grija la greutate...nu este obeza , dar e un pic mai plinuta...avand suflu sistolic nu am lasat-o sa faca efort si a pus si ea citeva kg in plus...am inscris-o la o sala de gimnastica medicala...face sport de doua ori pe saptamina...dar am inceput sa facem si amindoua exercitii cardio acasa...nu mai cumpar dulciuri ci doar cite o inghetata mica din cind in cind...am renuntat la ceaiurile cumparate si incerc sa schimb si obiceiurile alimentare...sper sa reusesc si eu ....voi ce dieta ati adoptat?...eu m-am gindit doar sa schimb obiceiurile alimentare nesanatoase...pupici si spor la slabit:-*

Buna, iti recomand sa incerci sa iti schimbi pe cat posibil stilul de alimentatie al tau dar in special al fetitei. de 2 saptamani incerc si am reusit sa calculez fiecare calorie si proteina pe care o pun in gura. am slabit 3 kg in doar 17 zile

Slabuta 03 iul 2012 19:38:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Citat:

Anterior postat de Florigamibonsai (Post 1083341)
Buna, iti recomand sa incerci sa iti schimbi pe cat posibil stilul de alimentatie al tau dar in special al fetitei. de 2 saptamani incerc si am reusit sa calculez fiecare calorie si proteina pe care o pun in gura. am slabit 3 kg in doar 17 zile

Florina, mii de felicitari! Bravo >:D<
Mult succes in continuare.

fluturas438 05 iul 2012 18:31:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
buna nu am la cine sa apelez si as dori sa va intreb ceva pentru ca sunt foarte foarte speriata pe sanul stang mia apasul o pata rosie si este si tare stiti cunva de la ce poate fii pentru ca sunt panicata si daca puteti sa imi dati un raspuns.va multumesc

lumy5 05 iul 2012 18:45:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I
 
Citat:

Anterior postat de Florigamibonsai (Post 1083341)
Buna, iti recomand sa incerci sa iti schimbi pe cat posibil stilul de alimentatie al tau dar in special al fetitei. de 2 saptamani incerc si am reusit sa calculez fiecare calorie si proteina pe care o pun in gura. am slabit 3 kg in doar 17 zile




Felicitari! La mai multe kg slabite >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:01:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO