forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Bulimie & Binge Eating (http://forum.slabute.ro/bulimie-binge-eating/)
-   -   Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza (http://forum.slabute.ro/bulimie-binge-eating/jurnalul-unei-fete-pesimiste-anutza-9956.html)

anymaryia 08 aug 2011 11:06:01

Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
Buna fetelor!Am nevoie din nou de sustinerea voastra..vreau sa o iau de la inceput,dar intr-un mod sanatos:Dam nevoie de ajutorul vostru deoarece nu ma pot vindeca de beange eating:(In momentul de fata am in jur de 50-51 kg(variaza) si as vrea sa slabesc 5 kg...inaltimea 154#:-sMananc ft mult pe baza de stres,plictiseala,suparare:(si a proastelor obiceiuri,pana acum mai faceam sport 1 h cam pe zi,acum nimik k am inceput sa racesc si ma simt naspa:(
Va rog ,cine este dispusa sa-mi dea un sfat este binevenita:-/

Geanynna 08 aug 2011 11:46:09

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
ciao Anutza>:D<:-* arunca obiceiurile proaste la wc si trage apa bine de tot !!!! ;))
trebuie sa o iei incet, nu incerca sa schimbi "de maine"tot, incet...azi nu mai pap napolitane, maine nu mai pap paine alba, poimaine merg 30min la sport....si asa, incet...nu te grabi nicaieri!

si eu de multe ori ziceam de maine voi fi altfel, n-ai cum! pt ca ispitele vin, si nu le poti invinge toate de-o data, ci fiecare separat !

daca iti pui ceva in cap, vei reusi sunt sigura !!!!>:D<

Geanynna 08 aug 2011 11:46:51

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
scuze ca am scris Anutza :">

anymaryia 08 aug 2011 12:14:30

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
Buna GeaninA!Ma bucur sa te cunosc>:D<Asa e ,,mi-ai dat un sfat intelept..exact si eu am zis k de maine gata mananc cum trebuie...si o dateam in bara...k incepeam din prima cu restrictii:(si doar mi-am zis k pot sa-mi permit cate putin...dar de la putin ajung la toott...de la 1 felie de chec ajung la 6-7:((asa m-am obisnuit..pana acum am fost la cura de ingrasare si mancam pana numai puteam...dar acum m-am ingrasat prea,prea:(si continui:)
Nu-i nimik k mi-ai zis Anutza...chiar imi place
ms pt sustinere

Geanynna 08 aug 2011 12:19:15

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 751901)
Buna GeaninA!Ma bucur sa te cunosc>:D<Asa e ,,mi-ai dat un sfat intelept..exact si eu am zis k de maine gata mananc cum trebuie...si o dateam in bara...k incepeam din prima cu restrictii:(si doar mi-am zis k pot sa-mi permit cate putin...dar de la putin ajung la toott...de la 1 felie de chec ajung la 6-7:((asa m-am obisnuit..pana acum am fost la cura de ingrasare si mancam pana numai puteam...dar acum m-am ingrasat prea,prea:(si continui:)
Nu-i nimik k mi-ai zis Anutza...chiar imi place
ms pt sustinere

oki>:D<
stiu eu dupa mine, de asta ti'am zis;;)
cum ziceam ca nu mai pap prostii parca ma incoltea>:) si mancam mai multe :((
deci incetutz ai sa reusesti>:D<

anymaryia 08 aug 2011 12:24:07

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
Asa e am reusit odata(numai k atunci ma infometam) am sa reusesc si de data aceasta:Dpacat k nu am sustinere de la cei din familie,ci din contra mai tare ma incurca:(
Sunt o mare fana din pacate a painii de casa,a branzei de oi,chec,prajitura cu mere,sarmale,turte:(mananc paine si cate 500 g pe zi,,,,:(din obisnuinta:(
Pufff,tu acum mananci din toate si cate putin?

Geanynna 08 aug 2011 12:47:48

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 751918)
Asa e am reusit odata(numai k atunci ma infometam) am sa reusesc si de data aceasta:Dpacat k nu am sustinere de la cei din familie,ci din contra mai tare ma incurca:(
Sunt o mare fana din pacate a painii de casa,a branzei de oi,chec,prajitura cu mere,sarmale,turte:(mananc paine si cate 500 g pe zi,,,,:(din obisnuinta:(
Pufff,tu acum mananci din toate si cate putin?

nu te mai infometa!!!!!!!!! si eu am facut greseala si m'am trezit cu niste dureri de stomac de am crezut k mor cu zile:(( asta desigur, inainte sa le cunosc pe slabute.ro:x
eu momentan nu pap dulciuri nimik, m-am ambitionat, pap doar cioco cu 85% cacao knd simt k nu mai pot si ma razbesc poftele:">
paine nu pap decat fff rar, cand e nevoie, categoric cu supe nu pap paine(cam greu la inceput, dar mam obisnuit)
fructe doar in prima parte a zilei, sa nu papi seara ca si ele au zahar. Seara un iaurt slabutz, sau salata cu niste puiutz, branzica, ton....
stii regulile:nu combini cartofi/paste/orez cu carnea....carnea cu legume, pastele cu sos de rosii branzica..cartofii nu stiu, dar incearca sa papi rar, iar orez consuma brun daca poti si dak tot ai pofta papa cu peste nu cu carne grasa

si eu sunt la inceput cu astea, dar incet le inveti si iti intra in obisnuinta;);)

iar cu parintii/familia doamne greu e...ca ei stiu ca se mananca cartofi cu snitel si asa mai departe...nu vreau sa te jignesc, dar asa este din pacate:( si taica'meau knd aveam 62:-ok esti bine asa, apoi eu ma simteam k o balena pe mal:(

anymaryia 08 aug 2011 13:29:49

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
E greu la inceput cu combiantiile si poftele:(
Asa si la mn parintii e...tatal meu tot,,,cika a zis k sunt cam slaba asa,e bun cika la 60:)):((nah,asa sunt parintii acestia:(dar si frati sunt cam asa...un frate grasut,o sora mai mika cu 3 ani care mananca orice dar ramane la fel,fara sa se ingrase...chestia e ca eu nu mananc de foame,nici nu prea simt aceast senzatie,,,ci de plictiseala,suparare,singuratatea:(eu am suferit si de anorexie si acum beange eating:((azi am mancat ft mult,am dato in bara rau de tot,deja am infulecat 3000 de cal,numai mananc nimik azi...si de maine gata.

Geanynna 08 aug 2011 13:35:18

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 752010)
E greu la inceput cu combiantiile si poftele:(
Asa si la mn parintii e...tatal meu tot,,,cika a zis k sunt cam slaba asa,e bun cika la 60:)):((nah,asa sunt parintii acestia:(dar si frati sunt cam asa...un frate grasut,o sora mai mika cu 3 ani care mananca orice dar ramane la fel,fara sa se ingrase...chestia e ca eu nu mananc de foame,nici nu prea simt aceast senzatie,,,ci de plictiseala,suparare,singuratatea:(eu am suferit si de anorexie si acum beange eating:((azi am mancat ft mult,am dato in bara rau de tot,deja am infulecat 3000 de cal,numai mananc nimik azi...si de maine gata.

si eu am o sora mai mica, si ea bag k sparta :)) si tot slaba o vad, sa ziccem e si putin mai intalda decat mine...eu cum sunt mai micuta imediat 1kg-2 se vedeee:((
explica-i eventual mamei, daca te intelegi mai bine cu ea...ca ai vrea sa papi diferit putin, supita, salate, nu prostioare multe, fara rontzaieli, ca alea strica totul bata-le focu:-s.....dar stiu ca e greu sa zici nu cand ii vezi pe toti ca papi ca nesimtitii:(( din pacate!:(
dar nu te crispa si nu lua hotarari drastice !!! ca stii si tu ca nu ajungi nicaieri ci cazi mai rau :-s cand ti se ofera ceva dulce zi ca nu, nu ti-e pofta ce stiu io...daca nu poti papa decat 1 bucatica atunci mai bine nici nu gusta, decat sa\'ti para rau apoi:( gaseste\'ti ceva de facut sa-ti distraga atentia, sau cum ziceam alege fructe, cioco neagra ..altele care nu dauneaza siluetei

>:D<:-*

Geanynna 08 aug 2011 13:37:42

Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza
 
si pe mine de multe ori ma apuca sa pap de suparare :( asa de rau e...si apoi te simti mai rau...daca papi din motive sentimentale, incearca sa le "rezolvi"cumva sau nu le lasa sa te afecteze in miscare...daca te superi mai bine asculta muzica, baga castile in ureche si du-te la o plimbare, picteaza....etc, gaseste-ti ceva ce-ti place sa faci in loc sa papi prostioare :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:23:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO