forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Informatiile de la meniu (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/informatiile-meniu-2176.html)

Lura 14 iul 2010 18:45:02

Re: Informatiile de la meniu
 
As mai avea o intrebare...cum imi pot vedea meniul zilnic ? L-am gasit atunci cand am cautat meniul meu printre meniurile celorlalti membrii,dar nu e prea usor ca de fiecare data sa caut in lista cu membrii,avand in vedere ca poate intru de mai multe ori.Exista vreun mod sa accesez meniul din pagina mea?;;)

Slabuta 14 iul 2010 18:47:26

Re: Informatiile de la meniu
 
Citat:

Anterior postat de Lura (Post 254121)
As mai avea o intrebare...cum imi pot vedea meniul zilnic ? L-am gasit atunci cand am cautat meniul meu printre meniurile celorlalti membrii,dar nu e prea usor ca de fiecare data sa caut in lista cu membrii,avand in vedere ca poate intru de mai multe ori.Exista vreun mod sa accesez meniul din pagina mea?;;)

Vezi ca dedesubt la numele tau de slabuta scrie "Calorii meniuri", fa clic si te duce direct la tine.

Sau cand esti in calculatorul nutritional, unde este avatarul tau in partea dreapta, iar scrie "Meniu" faci clic acolo.

Lura 16 iul 2010 13:03:28

Re: Informatiile de la meniu
 
Chiar am nevoie de o parere.Cam cat ar insemna 100 grame de fulgi de cereale din acelea care se gasesc in kaufland la 1 kg si la carrefour in portii mai mici,din mamaliga?Eu in bolul meu zilnic pun cam 2 pumni plini si inca jumate sau chiar 3 pumni.Ce am eu in bol sunt 100 de grame sau mai mult?:)estimativ...

carina09 16 aug 2010 19:55:18

ce inseamna la sfarsitul meniului target si final calorii?
 
Ce inseamna targetul si finalul de calorii de la sfarsitul meniurilor?multumesc!

Slabuta 16 aug 2010 20:01:47

Re: ce inseamna la sfarsitul meniului target si final calorii?
 
Citat:

Anterior postat de carina09 (Post 291604)
Ce inseamna targetul si finalul de calorii de la sfarsitul meniurilor?multumesc!

In acest subiect (unde ti-am mutat mesajul) este explicata aceasta informatie :)

http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...eniu-2176.html

anaralu29 28 dec 2010 14:34:18

gresala de calcul-calorii
 
Am observat ca acum la meniu,nu se calculeaza bine caloriile ,am minus 660 kcal de ex si la mn scrie minus 517 kcal inseamna fara 2 kg pe luna iar acum minus 660 kcal insemna fara 1 kg...:-/:((

vadmin 28 dec 2010 17:26:12

Re: gresala de calcul-calorii
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 450089)
Am observat ca acum la meniu,nu se calculeaza bine caloriile ,am minus 660 kcal de ex si la mn scrie minus 517 kcal inseamna fara 2 kg pe luna iar acum minus 660 kcal insemna fara 1 kg...:-/:((

La calculatorul de calorii se fac permanent imbunatatiri. Recent s-a efectuat o modificare, care sa estimeze si mai bine numarul de kilograme care vor fi pierdute. La sfarsit de meniu era o problema legata de modul in care erau prezentate datele si abia astazi s-au finisat corectiile necesare.

anaralu29 28 dec 2010 18:19:54

Re: gresala de calcul-calorii
 
Citat:

Anterior postat de vadmin (Post 450380)
La calculatorul de calorii se fac permanent imbunatatiri. Recent s-a efectuat o modificare, care sa estimeze si mai bine numarul de kilograme care vor fi pierdute. La sfarsit de meniu era o problema legata de modul in care erau prezentate datele si abia astazi s-au finisat corectiile necesare.

Multumesc frumos!!!
Nu stiam ce s a intamplat ca eu am slabit usor,zic eu 5kg asa cum se estimase inainte de modificarile facute astazi :D:D.

lonely 16 nov 2011 12:02:22

Re: Informatiile de la meniu
 
Buna ziua :)
Ma tot chinuie o intrebare de ceva timp si am indraznit intr-un final sa caut un topic asemanator poate ma lamuresc si eu.
In dreptul tiker-ului se dau niste date. Daca vrei sa slabesti 3 kg/luna ar trebui sa mananci 1301 kcal/zi.
Dar la meniul zilnic la final, la target e 3 kg dar daca as insuma 1301 kcal/zi as slabi 2 kg pe luna. Ca sa slabesc 3 trebuie sa mananc doar 1030 kcal/zi......Sunt bulversata.... Ce valoare ar trebui sa iau de baza? Sau n-am priceput eu mecanismul?
Multumesc anticipat pentru raspuns :)

Slabuta 16 nov 2011 13:21:19

Re: Informatiile de la meniu
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 846538)
Buna ziua :)
Ma tot chinuie o intrebare de ceva timp si am indraznit intr-un final sa caut un topic asemanator poate ma lamuresc si eu.
In dreptul tiker-ului se dau niste date. Daca vrei sa slabesti 3 kg/luna ar trebui sa mananci 1301 kcal/zi.
Dar la meniul zilnic la final, la target e 3 kg dar daca as insuma 1301 kcal/zi as slabi 2 kg pe luna. Ca sa slabesc 3 trebuie sa mananc doar 1030 kcal/zi......Sunt bulversata.... Ce valoare ar trebui sa iau de baza? Sau n-am priceput eu mecanismul?
Multumesc anticipat pentru raspuns :)

Este un subiect similar aici si are si explicatii :)
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...eniu-2573.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:30:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO