forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Craciunitze sexy (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/craciunitze-sexy-10667.html)

basalic gina 28 nov 2011 16:50:23

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860939)
nu stiu, ma gandesc ca nu esti nebuna:)):)):)), glumesc, eu stiam ca doar semnatura cea din chenaru rosu care palpaie tb sa o avem fara ea eram scoase din concurs, dar nu-i rau daca mai ai ceva in plus, u esti casatorita ai copii???

hey nu e bine sa combini carnea cu cartofi..:-s:-s carne de pui cu salata e ok dar fara cartofi nu e buna combinatia.....si nu nu sunt casatorita si nu am nici copii am o relatie de 4 ani si cam atat:)

pinksirena 28 nov 2011 16:51:48

Re: Craciunitze sexy
 
Ce faceti fetelor?Eu abia am papat ca acum am iesit de la munk...:-*:-*:-* Ce mult ati scris...pana acum :))

pinksirena 28 nov 2011 16:53:22

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860934)
eu diseara o sa pap pulpa de pui la cuptor cu cartofi la cuptor si salata, cam mult:d dar de abia adun caloriile si asa, am musafiri la masa raman parinti mei la masa de seara si vom papa impreuna si m-am gandit ca e buna papa si ptr mine mai dietetica si ptr ei nuu??:d

Nu tii South Beach? Imposibil sa nu poti face 1100 de calorii...ai grija ca sunt putine,depinde si de activitatea pe care o ai...

basalic gina 28 nov 2011 16:54:16

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860955)
Ce faceti fetelor?Eu abia am papat ca acum am iesit de la munk...:-*:-*:-* Ce mult ati scris...pana acum :))


asa repede? dar ce faci tu mami cu ce te ocupi?? eu una sunt bine astept sa treaca si zua de astazi pana acum am fost cuminte si am facut si sport cat de cat ... m am plimbat cu bicicleta..... tie cum iti merge?:-*:-*

pinksirena 28 nov 2011 16:56:56

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860957)

asa repede? dar ce faci tu mami cu ce te ocupi?? eu una sunt bine astept sa treaca si zua de astazi pana acum am fost cuminte si am facut si sport cat de cat ... m am plimbat cu bicicleta..... tie cum iti merge?:-*:-*

Pai azi am lucrat de la 11 la 3....curatenie in doua case...inainte lucram mai mult si am renuntat la o casa,eram prea obosita si mancam aiurea :D

basalic gina 28 nov 2011 16:58:20

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860959)


Pai azi am lucrat de la 11 la 3....curatenie in doua case...inainte lucram mai mult si am renuntat la o casa,eram prea obosita si mancam aiurea :D


esti norocoasa eu caut de lucru si nu gasesc nimic:((:((...stau ca o vacuta acasa:((:((

SOAITA ADINA 28 nov 2011 16:59:21

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860953)
hey nu e bine sa combini carnea cu cartofi..:-s:-s carne de pui cu salata e ok dar fara cartofi nu e buna combinatia.....si nu nu sunt casatorita si nu am nici copii am o relatie de 4 ani si cam atat:)

eu nu pap catofi, imi fac morcovi la capac(fff putine calorii)doar pulpa fara piele, morcovi si salata:D

pinksirena 28 nov 2011 16:59:47

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860962)
esti norocoasa eu caut de lucru si nu gasesc nimic:((:((...stau ca o vacuta acasa:((:((

Lasa ca e bine...pana la urma vei gasi...;;)

basalic gina 28 nov 2011 17:03:08

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860964)


Lasa ca e bine...pana la urma vei gasi...;;)


poi nu prea e bine ca stau acasa.... bani putini, stau toata ziua nu fac nimic, dau tarcoale la frigider:)):)):))numai dezavantaje si m am plictisit fff tare singura mereu in casa:((

basalic gina 28 nov 2011 17:04:02

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860963)
eu nu pap catofi, imi fac morcovi la capac(fff putine calorii)doar pulpa fara piele, morcovi si salata:D

#:-s#:-s#:-sce bine ...mult mai bine asa....:-*:-*:-*

pinksirena 28 nov 2011 17:05:22

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860968)
poi nu prea e bine ca stau acasa.... bani putini, stau toata ziua nu fac nimic, dau tarcoale la frigider:)):)):))numai dezavantaje si m am plictisit fff tare singura mereu in casa:((

Pune-ti anunturi ca-ti cauti de munca sa faci curatenie...pana la urma se iveste ceva :D Ma duc dupa puiul meu la gradinitza :x:x

SOAITA ADINA 28 nov 2011 17:09:19

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860962)
esti norocoasa eu caut de lucru si nu gasesc nimic:((:((...stau ca o vacuta acasa:((:((

ironia sorti, eu mi-am gasit de lucru aici in germania dar nu-mi da inca aprobarea, ma tot amana de 6 luni de cand sunt aici si ma asteapta la lucru de numa, e minijob la 400 eur pr luna, voi lucra 50 ore pe luna, in bucatarie la un restaurant si s-ar putea sapt asta sa incep lucru asa zice sefu de acolo apai astept sa vad ce va fi:D

SOAITA ADINA 28 nov 2011 17:10:29

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860971)


Pune-ti anunturi ca-ti cauti de munca sa faci curatenie...pana la urma se iveste ceva :D Ma duc dupa puiul meu la gradinitza :x:x

sa-ti traiasc apuiul si eu am o fetita de 2 ani jumate merge la gradi dar doar pana la 12.30

basalic gina 28 nov 2011 17:12:13

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860975)
ironia sorti, eu mi-am gasit de lucru aici in germania dar nu-mi da inca aprobarea, ma tot amana de 6 luni de cand sunt aici si ma asteapta la lucru de numa, e minijob la 400 eur pr luna, voi lucra 50 ore pe luna, in bucatarie la un restaurant si s-ar putea sapt asta sa incep lucru asa zice sefu de acolo apai astept sa vad ce va fi:D


pff si tu esti norocoasa .... eu mi am facut acte sunt ok in regula am fost la agentie am depus cv mi a zis sa astept ca momentan nu sunt joburi .... nu conteaza ca faci part time important e ca ai de munk macar de mi as gasi si eu ceva de genul...pffffff:-*:-*

pinksirena 28 nov 2011 17:12:25

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860979)
sa-ti traiasc apuiul si eu am o fetita de 2 ani jumate merge la gradi dar doar pana la 12.30

E privata,nu?Al meu de anul asta a inceput la stat,ca pana acum plateam 400 de euro de 9 la 17...acum platesc doar 90 de euro-mancarea la pranz...

SOAITA ADINA 28 nov 2011 17:12:51

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860968)
poi nu prea e bine ca stau acasa.... bani putini, stau toata ziua nu fac nimic, dau tarcoale la frigider:)):)):))numai dezavantaje si m am plictisit fff tare singura mereu in casa:((

asa e si mie mie foarte urat acasa singura, dar la 12.30 imi iau bebele de la gradi, o aduc acasa papam, face nani iar apoi plimbare de seara, acum e cu mama la plimbarica eu am zis ca stau sa mai pove cu voi:-*

basalic gina 28 nov 2011 17:23:29

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860989)
asa e si mie mie foarte urat acasa singura, dar la 12.30 imi iau bebele de la gradi, o aduc acasa papam, face nani iar apoi plimbare de seara, acum e cu mama la plimbarica eu am zis ca stau sa mai pove cu voi:-*


eu nici macar catel =)))nu am sa ies la plimbare=)))) incerc sa ies zilnic cu bicicleta azi desi era un picut frig si un soare cu dinti am iesit 45 de minute la pedalat:D

SOAITA ADINA 28 nov 2011 17:52:08

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860994)
eu nici macar catel =)))nu am sa ies la plimbare=)))) incerc sa ies zilnic cu bicicleta azi desi era un picut frig si un soare cu dinti am iesit 45 de minute la pedalat:D

e rau sa nu ai ocupatie, dar na asta e poate iti vei gasi pana la urma:-*

basalic gina 28 nov 2011 18:04:44

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 861014)
e rau sa nu ai ocupatie, dar na asta e poate iti vei gasi pana la urma:-*

Dap e ff rau sa nu ai ce face:(:(....mai ales ca eram obisnuita altfel in romania aveam un job care imi ocupa mai toata ziua eram agent de vanzari deci eram mereu pe drumuri plus ca nu gateam eu gatea mama .... acum e opusul nu fac nimic si culmea parca si frigiderul ma atrage mai tare ca deh de plictiseala si acum mai trebuie sa stau si in bucatarie sa gatesc pentru prietenul meu...

sandra24 28 nov 2011 18:50:25

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 861023)
Dap e ff rau sa nu ai ce face:(:(....mai ales ca eram obisnuita altfel in romania aveam un job care imi ocupa mai toata ziua eram agent de vanzari deci eram mereu pe drumuri plus ca nu gateam eu gatea mama .... acum e opusul nu fac nimic si culmea parca si frigiderul ma atrage mai tare ca deh de plictiseala si acum mai trebuie sa stau si in bucatarie sa gatesc pentru prietenul meu...

deci nu cred ca e nevoie de inca ceva adaugat,nu fetelor?vb mai tz k tre'sa ies afara:D:D

basalic gina 28 nov 2011 18:54:15

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 861087)
deci nu cred ca e nevoie de inca ceva adaugat,nu fetelor?vb mai tz k tre'sa ies afara:D:D

plimbare placuta :*:*:*

LOREDANA99 28 nov 2011 20:03:58

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860890)
iubitele mele cate calori avem voie sa papam, minim 1100????eu sincer ma straduiesc sa pap de 1100 de calorii.....

minim 1100 ca sa nu fim depunctate...nici eu nu pot sa pap 1100 in fiecare zi, ce sa fac:(?

LOREDANA99 28 nov 2011 20:09:18

Re: Craciunitze sexy
 
si buna seara in noua noastra casuta, ca n am salutat:P

basalic gina 28 nov 2011 20:22:08

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861160)
minim 1100 ca sa nu fim depunctate...nici eu nu pot sa pap 1100 in fiecare zi, ce sa fac:(?

hello loredana

trebuie sa papi ....si mie mi`a fost greu am papat cam mult dupa parerea mea insa calculatorul nutritional zice altceva deci asta e bagam la burtica bine:)))

LOREDANA99 28 nov 2011 20:33:09

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 861173)
hello loredana

trebuie sa papi ....si mie mi`a fost greu am papat cam mult dupa parerea mea insa calculatorul nutritional zice altceva deci asta e bagam la burtica bine:)))

dar ma ingras....nu vreau asta=((

pinksirena 28 nov 2011 20:35:19

Re: Craciunitze sexy
 
Ce facetzi fetelor?:D:D:D

LOREDANA99 28 nov 2011 20:41:50

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 861192)
Ce facetzi fetelor?:D:D:D

buna iubita:-*....no, eu bag niste nuci sa fac caloriile acolo....minim 1100:D...tu?

sandra24 28 nov 2011 20:43:44

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861191)
dar ma ingras....nu vreau asta=((

Buna.te ingrasi daca nu mananci pentru ca ..am citit pe aici pe site...daca te infometezi creierul va ramane setata pe informatia aceasta ca nu ii dai suficient corpului si isi face rezerve..spre urmare te ingrasi.daca mananci ai de unde elimina cu sport...bineinteles sa mananci cat de cat sanatos daca nu totul,iar dupa cum bine stim...daca facem sport,avem muschi si implicit ardem mai repede calorii.eu zic ca numai de bine e cu mancatul asta sanatos:)

pinksirena 28 nov 2011 20:45:30

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861203)
buna iubita:-*....no, eu bag niste nuci sa fac caloriile acolo....minim 1100:D...tu?

Eu mi-am facut o ciorbitza de perisoare :x,mi-am cumparat conopida,brocoli pentru maine...Incercati sa papati mai mult dak vreti sa slabiti,dak va infometati corpul se invata asa si nu mai arde...Eu pap mai mult acum...si cand vad ca incetinesc cu slabirea voi avea de unde sa scad caloriile...:D Intelegeti iubitelor?:-*

sandra24 28 nov 2011 20:45:48

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 861095)
plimbare placuta :*:*:*

nu tin nici o dieta ,ma incadrez la pana in 1500 de cal daca vreau sa slabesc:D sau cum ar veni tin o dieta hipocalorica..cam asa vine,nu?

sandra24 28 nov 2011 20:46:38

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 861209)


Eu mi-am facut o ciorbitza de perisoare :x,mi-am cumparat conopida,brocoli pentru maine...Incercati sa papati mai mult dak vreti sa slabiti,dak va infometati corpul se invata asa si nu mai arde...Eu pap mai mult acum...si cand vad ca incetinesc cu slabirea voi avea de unde sa scad caloriile...:D Intelegeti iubitelor?:-*

asa..bravo..bravo..asta le-am explikat si eu...k nu e de gluma cu infometarea:D

LOREDANA99 28 nov 2011 20:47:57

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 861206)
Buna.te ingrasi daca nu mananci pentru ca ..am citit pe aici pe site...daca te infometezi creierul va ramane setata pe informatia aceasta ca nu ii dai suficient corpului si isi face rezerve..spre urmare te ingrasi.daca mananci ai de unde elimina cu sport...bineinteles sa mananci cat de cat sanatos daca nu totul,iar dupa cum bine stim...daca facem sport,avem muschi si implicit ardem mai repede calorii.eu zic ca numai de bine e cu mancatul asta sanatos:)

eu nu fac sport si incerc sa compensez pe cealalata parte...

pinksirena 28 nov 2011 20:48:54

Re: Craciunitze sexy
 
Plus ca pe langa arderea grasimii,pierdeti muschii...mancati macar necesarul vostru pentru o zi...pentru metabolismul bazal...si sport,miscare :D

sandra24 28 nov 2011 20:50:09

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 860888)
Salut fetelor,

Ce de mesaje s-au strans in casuta noastra! N-am mai rezistat si am facut o pauza la birou sa vad ce s-a intamplat azi.

Pana acum mie imi merge bine: am mancat ce mi-am propus si deseara am ora de tae-bo asa ca ne revedem abia pe la 10 seara. Sa ma certati daca trec de 1400 calorii pe zi, da? :D Nu de alta, dar m-am uitat pe evolutia mea si in ultimele 2 luni am tot jonglat cu vreo 2-3 kg, nimic semnificativ.

@ Sandra, si tu te-ai lasat de fumat de curand? Eu am doar o saptamana si inca mi-e destul de greu, dar intr-adevar sportul merge mult mai bine de atunci.

Va pup ne vedem mai spre seara,

am si ticker de cand m-am lasat..crede-ma ca e cel mai bun lucru care ni se putea intampla...ma intreb cum am putut fii atat de fraiera 7 ani...ma rog..acum nu e timpul pierdut..mai bine mai tz decat niodata si sunt mandra rau de mine...stau ranjita in fata oglinzii..cearcane nu..dinti galbeni nu:)))

LOREDANA99 28 nov 2011 20:50:19

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 861209)


Eu mi-am facut o ciorbitza de perisoare :x,mi-am cumparat conopida,brocoli pentru maine...Incercati sa papati mai mult dak vreti sa slabiti,dak va infometati corpul se invata asa si nu mai arde...Eu pap mai mult acum...si cand vad ca incetinesc cu slabirea voi avea de unde sa scad caloriile...:D Intelegeti iubitelor?:-*

chiar vroiam sa te intreb...intr o zi am mancat cam 700 de kcal...am slabit 100 gr...ieri am exagerat mancand 1400 aproape si dimineata aveam cu 700 de grame mai putin:))...bn, azi nu mi e foame probabil fiindca ieri am mancat mult si nici nu s in apele mele....:*:*:* si mc pt sfaturi fetelor

pinksirena 28 nov 2011 20:51:03

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861215)
eu nu fac sport si incerc sa compensez pe cealalata parte...

Pai macar misca-te prin casa,iesi la plimbare,cara plasele de la piata ;;)

LOREDANA99 28 nov 2011 20:53:23

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 861209)


Eu mi-am facut o ciorbitza de perisoare :x,mi-am cumparat conopida,brocoli pentru maine...Incercati sa papati mai mult dak vreti sa slabiti,dak va infometati corpul se invata asa si nu mai arde...Eu pap mai mult acum...si cand vad ca incetinesc cu slabirea voi avea de unde sa scad caloriile...:D Intelegeti iubitelor?:-*

cum ai fct perisoarele, nu din soia, nu?si am mai vzt o reteta faina, pulpe la cuptor cu ceapa, sos de rosii si masline....iese ft buna, o faceam si eu la tigaie pe vremuri, de regula cu porc dar iese buna si cu pasare

pinksirena 28 nov 2011 20:53:57

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 861218)
am si ticker de cand m-am lasat..crede-ma ca e cel mai bun lucru care ni se putea intampla...ma intreb cum am putut fii atat de fraiera 7 ani...ma rog..acum nu e timpul pierdut..mai bine mai tz decat niodata si sunt mandra rau de mine...stau ranjita in fata oglinzii..cearcane nu..dinti galbeni nu:)))

Eu am 2 ani de cand nu mai fumez si in privintza asta sunt cea mai mandra :D:D:D m-am ingrasat 5 kg atunci dar imediat la 2 luni le-am dat jos usor...

sandra24 28 nov 2011 20:53:59

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861219)
chiar vroiam sa te intreb...intr o zi am mancat cam 700 de jcal...am slabit 100 gr...ieri am exagerat mancand 1400 aproape si dimineata aveam cu 700 de grame mai putin:))...bn, azi nu mi e foame probabil fiindca ieri am mancat mult si nici nu s in apele mele....:*:*:* si mc pt sfaturi fetelor

utilizeaza scarile..danseaza,da cu aspiratorul ..cu mopul...dar vezi ca astea nu le poti pune la consum calorii in cadrul concursului...activitati casnice:D:D

pinksirena 28 nov 2011 20:55:51

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861223)
cum ai fct perisoarele, nu din soia, nu?si am mai vzt o reteta faina, pulpe la cuptor cu ceapa, sos de rosii si masline....iese ft buna, o faceam si eu la tigaie pe vremuri, de regula cu porc dar iese buna si cu pasare

Nu pot manca soia,nu-mi place.Le-am facut cu carne de vita si putina ceapa...am dres ciorba cu ou si a iesit de milioane...abia astept sa pap....Am sa incercat si eu pulpele intr-o zi :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:26:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO