forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Craciunitze sexy (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/craciunitze-sexy-10667.html)

Slabuta 28 nov 2011 07:10:38

Craciunitze sexy
 
Subiect de discutie pentru Grupul Craciunitze sexy - Concurs Slabute de Craciun 2011

Membri:
  • LOREDANA99
  • basalic gina
  • Mai
  • sandra24
  • pinksirena
  • Andra La
  • SOAITA ADINA

Linkuri utile:
Regulament concurs
Pagina Concurs Slabute de Craciun 2011
Pagina Grupului Craciunitze sexy
Setare Ticker

Succes!

kisa 28 nov 2011 07:23:22

Re: Craciunitze sexy
 
Succes dragutele!

SOAITA ADINA 28 nov 2011 07:58:36

Re: Craciunitze sexy
 
neata slabutele mele......haide-ti la cafelutza:d

pinksirena 28 nov 2011 10:09:32

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 859998)
neata slabutele mele......haide-ti la cafelutza:d

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...tEKwB5krChvj2B

basalic gina 28 nov 2011 10:39:46

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860214)

neata fetili cochetili:-*:-*:-*
eu m am trezit bine dispusa si hotarata sa atac grasimea... mi` am fixat kg inca de ieri.... acum am baut o cafea...o sa iau si micul dejun iar dupa profit ca este soare afara si plec sa dau o tura cu bicicleta:D.... va pup si o zi buna va doresc >:D<

pinksirena 28 nov 2011 10:40:40

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860287)
neata fetili cochetili:-*:-*:-*
eu m am trezit bine dispusa si hotarata sa atac grasimea... m am fixat kg inca de ieri.... acum am baut o cafea.... si o sa iau si micul dejun iar dupa profit ca este soare afara si plec sa dau o tura cu bicicleta:D.... va pup si o zi buna va doresc >:D<

Buna!Fenomenal Ginutza!:-*:-*:-*

basalic gina 28 nov 2011 10:41:38

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de kisa (Post 859949)
Succes dragutele!

multumim frumos....asemenea si tie:-*:-*

pinksirena 28 nov 2011 11:10:08

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 859998)
neata slabutele mele......haide-ti la cafelutza:d

Adina,vad ca tii South Beach?Abia ai inceput sau deja esti la faza a 2-a?:D

sandra24 28 nov 2011 11:11:09

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860292)
multumim frumos....asemenea si tie:-*:-*

Neata!!!M-am cantarit:((59,5..o fii ca ieri am am avut prima zi de stop...ce inceput..in fortza:))

sandra24 28 nov 2011 11:15:34

Re: Craciunitze sexy
 
si vedeti ca avem 2 fete care nu si-au setat greutatea ...uitati-va la grafic evolutie grup:)mi se pare ca pana maine seara mai e timp:D

pinksirena 28 nov 2011 11:19:31

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 860348)
si vedeti ca avem 2 fete care nu si-au setat greutatea ...uitati-va la grafic evolutie grup:)mi se pare ca pana maine seara mai e timp:D

Azi e ultima zi,fiindca e prima saptamana din concurs :D Am vazut,sa speram ca azi sa intre sa o seteze :D

sandra24 28 nov 2011 11:28:21

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860354)


Azi e ultima zi,fiindca e prima saptamana din concurs :D Am vazut,sa speram ca azi sa intre sa o seteze :D

pai si daca nu intra ce se intampla?le ia greutatea actuala?hmmm..sau le descalifica?faci sport azi?eu o sa ma bag la un tae bo intr-o ora cam asa ca dupa nu o sa mai am timp...tre' sa fac curatenie in casa dupa weekend:D

pinksirena 28 nov 2011 11:30:26

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 860373)
pai si daca nu intra ce se intampla?le ia greutatea actuala?hmmm..sau le descalifica?faci sport azi?eu o sa ma bag la un tae bo intr-o ora cam asa ca dupa nu o sa mai am timp...tre' sa fac curatenie in casa dupa weekend:D

cred ca ne da puncte in minus...cu Adina am vorbit,ramane cu Mai...Nu cred,am de facut mancare si acum trebuie sa plec la munk :-*

SOAITA ADINA 28 nov 2011 11:37:00

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860378)


cred ca ne da puncte in minus...cu Adina am vorbit,ramane cu Mai...Nu cred,am de facut mancare si acum trebuie sa plec la munk :-*

nu stiu de ce nu-mi apare in graficu de evolutie ca am modificat, ma rog poete se rezolva:D

pinksirena 28 nov 2011 11:38:48

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860389)
nu stiu de ce nu-mi apare in graficu de evolutie ca am modificat, ma rog poete se rezolva:D

ai intrat acum si ai setat-o?poate dureaza ceva :D:D

pinksirena 28 nov 2011 11:40:14

Re: Craciunitze sexy
 
acum iti apare ca ai setat-o :-*

SOAITA ADINA 28 nov 2011 11:42:53

Re: Craciunitze sexy
 
la tiker da apare dar in graficu de evolutie nu, poate dureaza un pic pana se modifica datele, mss oricum ca m-ai anuntat

pinksirena 28 nov 2011 11:43:52

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860399)
la tiker da apare dar in graficu de evolutie nu, poate dureaza un pic pana se modifica datele, mss oricum ca m-ai anuntat

apare si la grafic

sandra24 28 nov 2011 11:44:04

Re: Craciunitze sexy
 
#:-sda ..imi dati niste emotii :)) glumesc dar nah daca ne tinem de treaba sa ne tinem:D:D plus ca noi ca grup avem putine kg de slabit fata de alte grupuri si ar trebui sa fie mai usor:D:D

basalic gina 28 nov 2011 14:14:56

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 860373)
pai si daca nu intra ce se intampla?le ia greutatea actuala?hmmm..sau le descalifica?faci sport azi?eu o sa ma bag la un tae bo intr-o ora cam asa ca dupa nu o sa mai am timp...tre' sa fac curatenie in casa dupa weekend:D

hey ce faceti gagici?
eu mi am scris ce am papat pana acum in meniu ... o i au iar cu hipocalorica....am facut si putina miscare am mers cu bicicleta 40 min sunt o puturoasa in casa nu fac miscare ....asa ca prefer sa ies afara plus ca mi am facut si sedinta cu renumitul zat de cafea:D pe picioare .... va pup fetelor si mult succes.....:-*:-*

basalic gina 28 nov 2011 14:19:44

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 860403)


apare si la grafic

iubi eu am intrat in ceata cu graficul ala... mi am setat la ticker greutatea dar nu reusesc cu graficul:-s:-s sau poate nu ma pricep ..... te poti uita la mine la grafic sa vezi ce imi apare te rog frumos ??:-*

sandra24 28 nov 2011 14:46:17

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860714)
iubi eu am intrat in ceata cu graficul ala... mi am setat la ticker greutatea dar nu reusesc cu graficul:-s:-s sau poate nu ma pricep ..... te poti uita la mine la grafic sa vezi ce imi apare te rog frumos ??:-*

eu am vazut ca iti apare doar MAI mai are de setat...:(...acum am terminat si eu cardio tae bo 45 min cu 15 min sarit coarda..meniul o sa mi-l trec diseara:D..am vazut cum arati:D tu chiar ai 71?k nu pari..pe bune ..o fii ca ai greutate mai mare in oase:D..l;a mine te-ai uitat sa vezi celulita adunata:))

basalic gina 28 nov 2011 15:07:28

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 860748)
eu am vazut ca iti apare doar MAI mai are de setat...:(...acum am terminat si eu cardio tae bo 45 min cu 15 min sarit coarda..meniul o sa mi-l trec diseara:D..am vazut cum arati:D tu chiar ai 71?k nu pari..pe bune ..o fii ca ai greutate mai mare in oase:D..l;a mine te-ai uitat sa vezi celulita adunata:))

...
da din pacate am 71 kg cu siguranta am oasele grele pt ca atunci cand aveam 60 kg toata lumea imi spunea ca sunt prea slaba in schimb eu ma simteam bine....cat despre celulita si eu am....plus ca la mine se plimba (carnea si pielea) desi am facut sport dar din cauza greutatii mari pe care am avut92kg a slabirii si iar a ingrasatului ....am ajuns aici....mi e ciuda de mor cand stiu cat m am chinuit.....:-*:-*

sandra24 28 nov 2011 15:16:33

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860783)
...
da din pacate am 71 kg cu siguranta am oasele grele pt ca atunci cand aveam 60 kg toata lumea imi spunea ca sunt prea slaba in schimb eu ma simteam bine....cat despre celulita si eu am....plus ca la mine se plimba (carnea si pielea) desi am facut sport dar din cauza greutatii mari pe care am avut92kg a slabirii si iar a ingrasatului ....am ajuns aici....mi e ciuda de mor cand stiu cat m am chinuit.....:-*:-*

cum adica ti-e ciuda?nu esti mandra de tine ca te-ai chinuit atat/?satisfactiile vin de unde e cel mai greu sa obtii succes...eu una ma consider de 2 ori invingatoare ca m-am mobilizat sa slabesc si m-am lasat si de tigari:D de pe 17...nu se impaca prea bine sportul cu fumatul:)) ...si alt factor important e stresul...cu cat ne stresam prea tare de un lucru sa il facem cu atat iese mai prost..asta o spun din proprie experienta...eu m-am hotarat sa privesc lucrurile altfel...sa privesc totul cu bucurie si sa nu vad slabitul ca pe o corvoada...mai degraba ca pe un drum frumos pe care trebuie sa il parcurg spre marea satisfactie:D de la sfarsit:)

basalic gina 28 nov 2011 15:35:58

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 860798)
cum adica ti-e ciuda?nu esti mandra de tine ca te-ai chinuit atat/?satisfactiile vin de unde e cel mai greu sa obtii succes...eu una ma consider de 2 ori invingatoare ca m-am mobilizat sa slabesc si m-am lasat si de tigari:D de pe 17...nu se impaca prea bine sportul cu fumatul:)) ...si alt factor important e stresul...cu cat ne stresam prea tare de un lucru sa il facem cu atat iese mai prost..asta o spun din proprie experienta...eu m-am hotarat sa privesc lucrurile altfel...sa privesc totul cu bucurie si sa nu vad slabitul ca pe o corvoada...mai degraba ca pe un drum frumos pe care trebuie sa il parcurg spre marea satisfactie:D de la sfarsit:)

poi mi e ciuda iubita ca am avut 92 kg am slabit 32..... si in 6 ani m am jucat cu 5 kg care acum s au facut 11:(( deci oare sa nu imi fie ciuda??!!!felicitari pentru tigari eu am incercat dar am mancat ca o purcica desi stiu ca totul pleaca din mintea noastra timp de o sapt cat nu am fumat eram ff stresata si am mancat mai mult ca de obicei.....:-*:-*:-*

sandra24 28 nov 2011 15:44:07

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860837)
poi mi e ciuda iubita ca am avut 92 kg am slabit 32..... si in 6 ani m am jucat cu 5 kg care acum s au facut 11:(( deci oare sa nu imi fie ciuda??!!!felicitari pentru tigari eu am incercat dar am mancat ca o purcica desi stiu ca totul pleaca din mintea noastra timp de o sapt cat nu am fumat eram ff stresata si am mancat mai mult ca de obicei.....:-*:-*:-*

acum am inteles..ca nu ai mai fost atat de hotarata ca atunci cand le-ai dat pe alea multe..totul se rezolva cu vointa..cat despre tigari eu am si plans dupa ele alta data cand m-am lasat..mereu era un stres ca nu fumam...acum ultima oara cand m-am hotarat...am zis Nu gata ce mama ma-sii ...ma fac pe mine niste tigari...plus ca tigari plus cafea egal celulita pe picioare:D:D

basalic gina 28 nov 2011 16:02:00

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 860859)
acum am inteles..ca nu ai mai fost atat de hotarata ca atunci cand le-ai dat pe alea multe..totul se rezolva cu vointa..cat despre tigari eu am si plans dupa ele alta data cand m-am lasat..mereu era un stres ca nu fumam...acum ultima oara cand m-am hotarat...am zis Nu gata ce mama ma-sii ...ma fac pe mine niste tigari...plus ca tigari plus cafea egal celulita pe picioare:D:D

inteleg inteleg iubita..... apropo tu ce papi? tii vreo dieta anume?

basalic gina 28 nov 2011 16:05:11

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 860859)
acum am inteles..ca nu ai mai fost atat de hotarata ca atunci cand le-ai dat pe alea multe..totul se rezolva cu vointa..cat despre tigari eu am si plans dupa ele alta data cand m-am lasat..mereu era un stres ca nu fumam...acum ultima oara cand m-am hotarat...am zis Nu gata ce mama ma-sii ...ma fac pe mine niste tigari...plus ca tigari plus cafea egal celulita pe picioare:D:D

iubita inca ceva vezi ca tie nu iti apare la semnatura si scrisul rosu care trebuie sa l ai pentru concurs.....asa cum am si eu:-* acesta:
"Nu renuntam!
Vom da din noi tot ce-i mai bun,
Vom fi slabute de Craciun!"

Andra La 28 nov 2011 16:06:18

Re: Craciunitze sexy
 
Salut fetelor,

Ce de mesaje s-au strans in casuta noastra! N-am mai rezistat si am facut o pauza la birou sa vad ce s-a intamplat azi.

Pana acum mie imi merge bine: am mancat ce mi-am propus si deseara am ora de tae-bo asa ca ne revedem abia pe la 10 seara. Sa ma certati daca trec de 1400 calorii pe zi, da? :D Nu de alta, dar m-am uitat pe evolutia mea si in ultimele 2 luni am tot jonglat cu vreo 2-3 kg, nimic semnificativ.

@ Sandra, si tu te-ai lasat de fumat de curand? Eu am doar o saptamana si inca mi-e destul de greu, dar intr-adevar sportul merge mult mai bine de atunci.

Va pup ne vedem mai spre seara,

SOAITA ADINA 28 nov 2011 16:10:09

Re: Craciunitze sexy
 
iubitele mele cate calori avem voie sa papam, minim 1100????eu sincer ma straduiesc sa pap de 1100 de calorii.....

basalic gina 28 nov 2011 16:14:13

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860890)
iubitele mele cate calori avem voie sa papam, minim 1100????eu sincer ma straduiesc sa pap de 1100 de calorii.....

da iubita minim 1100 si eu ma chinui sa trec peste.....:-*:-*:-*

SOAITA ADINA 28 nov 2011 16:15:27

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860783)
...
da din pacate am 71 kg cu siguranta am oasele grele pt ca atunci cand aveam 60 kg toata lumea imi spunea ca sunt prea slaba in schimb eu ma simteam bine....cat despre celulita si eu am....plus ca la mine se plimba (carnea si pielea) desi am facut sport dar din cauza greutatii mari pe care am avut92kg a slabirii si iar a ingrasatului ....am ajuns aici....mi e ciuda de mor cand stiu cat m am chinuit.....:-*:-*

uffff eu stiu cum e, am avut 86 kg cand am nascut, apoi am iesit din spital cu 77kg si apoi s-au dus de la sine pana la 55 kg, secretul e......un copil plangacios, un sot care sa te streseze toata ziua, plus de aia pe vremea aia mai aveam grija de un baietel de 2 anisori de la 8 dimi pana la 5 seara si uite asa am slabit 22 kg intr-un an fara dieta, bine nu aveam pofta de mancare
acum ca sunt in germania cu sotu, ne merge bine nu am stres am pus pe mine pana la 59 kg......
cam asta e povestea kg mele:D:D

SOAITA ADINA 28 nov 2011 16:17:21

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860892)
da iubita minim 1100 si eu ma chinui sa trec peste.....:-*:-*:-*

offf ce greu pai daca o sa pap peste 1100 cal precis ma voi ingrasa:)):)):))

basalic gina 28 nov 2011 16:19:22

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 860888)
Salut fetelor,

Ce de mesaje s-au strans in casuta noastra! N-am mai rezistat si am facut o pauza la birou sa vad ce s-a intamplat azi.

Pana acum mie imi merge bine: am mancat ce mi-am propus si deseara am ora de tae-bo asa ca ne revedem abia pe la 10 seara. Sa ma certati daca trec de 1400 calorii pe zi, da? :D Nu de alta, dar m-am uitat pe evolutia mea si in ultimele 2 luni am tot jonglat cu vreo 2-3 kg, nimic semnificativ.

@ Sandra, si tu te-ai lasat de fumat de curand? Eu am doar o saptamana si inca mi-e destul de greu, dar intr-adevar sportul merge mult mai bine de atunci.

Va pup ne vedem mai spre seara,

Buna Andra,
si eu am avut tentativa de a ma lasa de fumat dar sincer in saptamana aia eram ff stresata ma gandeam numai la tigari si mancam mult mai mult dovada ca am 71 kg acum iar acum vreo 2, 3 sapt eram la 69,5-70 sincer am mancat ca o purcicutza dulciuri.... si inca ceva nu vrea sa te descurajez dar sa stii ca 2, 3 kg conteaza asa m am jucat si eu prima data cu 3 dupa 5 iar acum am ajuns la 11:((:((:((.....sincer fiecare kg conteaza si se duc greu la naiba cu ele!!:D cat depsre calorii sa nu depasesti 1400... te tragem de urechi virtual>:)>:)>:) pupici si o seara buna:-*:-*

basalic gina 28 nov 2011 16:23:13

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860898)
offf ce greu pai daca o sa pap peste 1100 cal precis ma voi ingrasa:)):)):))

de asta mi e teama si mie dar cred ca incet incet o sa scadem in greutate la inceput e mai greu.... oricum pentru a functiona corect in medie avem nevoie de 2000 de cal daca mai facem si sport ince incet organismul nostru se va regla iar cu 1100 de cal vom slabi desi el a fost supus la chinuri mai grele cel putin al meu de a lungul timpului a facut foamea:-s:-s

SOAITA ADINA 28 nov 2011 16:31:19

Re: Craciunitze sexy
 
ce papati diseara fetelor??

basalic gina 28 nov 2011 16:32:39

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860925)
ce papati diseara fetelor??


eu sigur merg pe salata cu ton( salata verde, rosii catraveti ceapa verde si ton in suc propriu)

basalic gina 28 nov 2011 16:39:56

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de SOAITA ADINA (Post 860925)
ce papati diseara fetelor??



adina nici la tine nu apare asta "Nu renuntam!
Vom da din noi tot ce-i mai bun,
Vom fi slabute de Craciun!"
la semnatura si trebuie sa o avem:-*:-*:-*
sau eu sunt singura nebuna care o are desi nu e nevoie?=)))))))))))

SOAITA ADINA 28 nov 2011 16:41:32

Re: Craciunitze sexy
 
eu diseara o sa pap pulpa de pui la cuptor cu cartofi la cuptor si salata, cam mult:d dar de abia adun caloriile si asa, am musafiri la masa raman parinti mei la masa de seara si vom papa impreuna si m-am gandit ca e buna papa si ptr mine mai dietetica si ptr ei nuu??:d

SOAITA ADINA 28 nov 2011 16:43:25

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 860931)
adina nici la tine nu apare asta "Nu renuntam!
Vom da din noi tot ce-i mai bun,
Vom fi slabute de Craciun!"
la semnatura si trebuie sa o avem:-*:-*:-*
sau eu sunt singura nebuna care o are desi nu e nevoie?=)))))))))))

nu stiu, ma gandesc ca nu esti nebuna:)):)):)), glumesc, eu stiam ca doar semnatura cea din chenaru rosu care palpaie tb sa o avem fara ea eram scoase din concurs, dar nu-i rau daca mai ai ceva in plus, u esti casatorita ai copii???


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:27:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO