forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/)
-   -   Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/grupul-fetitele-powerpuff-concursul-slabute-toamna-2011-a-9740.html)

iuhy 18 iul 2011 16:19:04

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Am fost rea ! :((:(( Am mancat putina ciocolata cu cafea. Promit sa compensez prin sport :D Acuma ma apuc de sarit !!!!

dupy 18 iul 2011 17:18:59

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iuhy (Post 727085)
Am fost rea ! :((:(( Am mancat putina ciocolata cu cafea. Promit sa compensez prin sport :D Acuma ma apuc de sarit !!!!

ahh:-w ciocolata asta.. eu eram tentata sa`mi cumpar una amara azi cand am fost in centru..dar am zis nu! nu saptamana asta! viitoare daca e:D ca daca o luam nu rezistam..
suunt naspaX_X asa am facut saptamana trecuta. am fost la mag si mi-am luat 2 ciocolate kandia:))) una 75% si una 55% cu lime:xft buna. Am zis sa le am asa..sa mai iau o patratica cand mi-e pofta. Fraiereala.8-| de parca nu puteam sa ma duc iar la magazin daca nu mai aveam, mai faceam si miscare.. Bineinteles ca am ajuns acasa si..cate putin..le-am papat pe ambele. In mai putin de 3 ore:-? graav. nu mai mancasem in viata mea 2 ciocolate intr-o zi:))) nici n`am mai repetat experienta:-s
De atunci ma feresc de portii mari:))) cand o sa mai cumpar ciocolata o s`o impart cu familia, ca rar pot sa o tin asa mai multe zile..

Eu azi am mancat ft bine:-?? Pranzul a fost mai mare decat MD, dar a fost doar proasta sincronizare:-?? programasem sa pap juma de inghetata la MD, dar la cat de gheata a fost nici un sfert n-am reusit:-j. O sa-mi fac meniul pt azi si peste o jum de ora ma duc sa-mi iau cina, adica pepenee:x

Aa si iuhy, si eu am fost delasatoare la sport:"> de cand am ajuns acasa doar m-am mai fatait pe aici, nu am facut mare lucru. Dar tb sa spun ca si caldura e de vina; eu sunt rea de caldura si transpir stand:|:| si acum la pc curg apele pe minee:-s sunt lesinata asa..n-am niciun chef de sport. Sa vad cum rezolv maine, ca iar e canicula. Macar maine e tati la servici:x si am casa libera pana la 3. Pot sa ma misc in voie;))

iuhy 18 iul 2011 20:47:41

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Cu sportul nu am probleme. Saptamana trecuta am facut sport constant.Si asa vreau sa o tot tin :D Am invatat cu greu ca sportul e cheia unui corp frumos si fac exercitii chiar si cand nu am chef sau sunt obosita; ma fortez dar merita.

dupy 19 iul 2011 07:57:36

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Hei fetele, ce faceti?;;)
papati sanatos, faceti sport?:x:x trebuie sa avem grija de noi;;)
eu ma simt proaspataaa:x am inceput si ziua de azi minunat.
trezirea: 05:00 (scortisoara+miere, schimbat..)
05:30 MD: urda+2 rosii + salata de vinete simpla
06:00 plecat la facut miscare;;)
07:40 am ajuns acasa si am intrat la dus
08:30 scriu aici pe site;;)
09:00 gustare1 sau masa 2:))) inghetata+2 oua + 1 rosie
10:00 o lingurita de tarate de ovaz si masaj anticelulitic cu cellulight+relax&tone.

Dupa mai vad eu, sa nu-mi "fac planu` ca tiganu":)))
pana acum a fost binee;;)
Am plecat abia la 6.10 ca pana m-am miscat euu..:))) si am facut 10 min pana in parc asa la pas lejer, si pe urma in parc am inceput sa alerg, sau mai bine zis sa merg cu pauze de alergat:)))
Nu rezist la alergat; dar am incercat; alergam 100m si pe urma 500m mergeam. Dar nu m-am oprit delooc:xdaca a inceput sa ma doara intr-o parte, am inceput sa merg mai usor, dar n-am stat. Am mai si coborat/urcat de 2 ori treptele pana la apa(parcul e pe malul dunarii)... a fost frumos:x m-a incarcat asa de buna dispotie8-> dupa 45 de min m-am oprit prima data pt 3min sa ma sterg ca deja curgeau apele pe mine:))) da` a fost relaxant. O ora asa si pe urma 30 de min am mers ca am avut tba:))
Pe urma am fost sa-mi iau rosii din piata si ceai verde cu aroma de lamaie de la celmac:-? sper ca e bun ce am luat. nu am mai baut niciodata ceai verde, dar fetele spun ca e benefic:>
Aacum ma duc sa pap, ca pe urma sa ma bag la masaj + un film:x

Voi ce ati mai facut ieeri?;;)
Si azi?:xV-ati inceput ziua frumos?>:D<>:D<puuupi

iuhy 19 iul 2011 11:24:53

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Hello !!! Eu m-am trezit la 10 :">. Nu m-am mai trezit asa de tarziu de .... nici nu mai stiu cand. Am mancat nectarine dimineata :x deci am inceput cu bine.
Ieri am facut 1 ora intensa de sport, adica transpirat de numa' numa' . Si azi mai fac ;;):D Nu ma las.

Pt papa mi-am luat tofu si am gasit o reteta de tofu pane pe net. Voi incerca; sper sa imi iasa ;;) Nu am mai mancat tofu, dar am auzit numai lucruri bune despre el. Revin cu pareri despre reteta . ;;) bye.

dupy 19 iul 2011 11:40:11

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iuhy (Post 728036)
Hello !!! Eu m-am trezit la 10 :">. Nu m-am mai trezit asa de tarziu de .... nici nu mai stiu cand. Am mancat nectarine dimineata :x deci am inceput cu bine.
Ieri am facut 1 ora intensa de sport, adica transpirat de numa' numa' . Si azi mai fac ;;):D Nu ma las.

Pt papa mi-am luat tofu si am gasit o reteta de tofu pane pe net. Voi incerca; sper sa imi iasa ;;) Nu am mai mancat tofu, dar am auzit numai lucruri bune despre el. Revin cu pareri despre reteta . ;;) bye.

frumos>:D<
eu nu mi-am luat niciodata tofu:-? nici linte sau naut:D sunt straina de astea:"> ditre chestiile astea dietetice doar soia am incercat-o, si imi place cea cubulete cu mazare si ceapa:x

MuffinR 19 iul 2011 13:19:15

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna fetele! Eu am fost aseara in oras si am dansat :> direct de la munca m-am dus :)).. imi era deja dor ca nu am iesit de muuult... mna... si eu am pacatuit ieri :( am mancat doua magura cu zmeura... imi ziceam ca pap doar una si cealalta o las pe alta data.. dar nu am rezistat :(... cu sportul stau si eu cam prost... azi clar nu am timp ca imediat plec la munca, dar maine sunt libera si gata sa transpir toata toata :D. Eu vara trecuta faceam in fiecare dimineata filmuletele alea cu Walks of life :) asa sa te tina in forma e ok, dar mai trebe pe langa ceva mai strong asa :D. Eu m-am gandit sa fac asta in fiecare zi, si in rest de 3 ori pe saptamana sa fac ceva aerobic, tae-bo. Am gasit prin apartamentul unde stau un aparat din ala ptr facut abdomene :D ce ma bucur de el.. o sa-l folosesc chiar maine :>. Va pun si filmuletele intr-o clipita :) dar poate stiti deja despre ce e vorba.

MuffinR 19 iul 2011 13:21:36

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
&#x202a;Walking - Part 1: Start Quick & Easy&#x202c;&rlm; - YouTube


&#x202a;Walking - Part 2: Burn Fat & Back It Down&#x202c;&rlm; - YouTube

mna.. spor la treaba :* vorbim maine. o zi frumoasa sa aveti! >:D<

dupy 19 iul 2011 18:14:23

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de MuffinR (Post 728170)

nu le stiam. multumim;;) la fel>:D<
eu am terminat cu stresul de dieta azi, am terminat cina acum 20 de min
sport nuj daca mai fac, poate sa dansez.
Am dormit dupa-masa, dar trezitul la 5 m-a dat putin peste cap, ma simt adormita si acum. Sa vad ce fac. In ultimul tp numei la dieta imi e gandu:-< si e stresant.
Ma trezesc impunandu-mi sa respect programul, ma culc gandindu-ma ce greutate va arata cantarul data viitoare. Pfff. Maine mi-am propus cantarire:> apoi duminica. Voi vedea.. asa am respectat;
Ma invitasera niste prietene sa papam papanasi acum:( si am refuzat am spus ca nu ma simt bine..:( pf, asta e; dar nu m-as fi simtit intradevar bine sa mananc coca aia dupa ce m-am straduit sa pastrez ritmul pt slabire:) mi-ar fi stat in gat.

of, pe maine>:D<

iuhy 19 iul 2011 21:24:25

Re: Grupul Fetitele Powerpuff - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Stiti melodia aia cu "Nu am chef aaaaazzziii " :)) asa sunt eu acum. Nu am cheeef aziiii de sport.Dar ma fortez putin ca trebuie.Cred ca e de vina caldura ..... dar .... Nu am chefff aziii si totusi sunt binedispusa ;;). Hai ca fac ceva ceva sport pt voi >:D< go powerpuff !!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:35:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO