forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/)
-   -   Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/grupul-winner-group-concursul-slabute-toamna-2011-a-9750.html)

adar 21 iul 2011 20:05:38

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Gata, m-am lamurit.
Pe Antena 1 e parasuta aia de la Capatos, intr-o emisiune .. ca ea :D
Daca va e foame, va puteti uita acolom ca va trece :))

Flori, unde umbli ??? Te doare la basca pe tine, am aflat ca e un loc de vis acolo unde esti tu ... te invidiez, sa stii :D

eliza david 21 iul 2011 20:10:30

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
si eu tot la aia ma uitam :)) a slabit prea mult, arata hidos acum. Una e sa arati bine si sa fii conturat si alta e sa ai numai piele si oase :)) Dar ai dreptate iti cam piere foamea uitandu-te la ea :D
Eu am bagat juma de ora de sport. Ma bucur ca am apucat :D

eliza david 21 iul 2011 20:12:18

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Imi pun si eu meniul pe azi. Porumbul inca nu l-am mancat. In seara asta se pare ca o sa mananc mai tz decat trebuie :) se mai intampla si din astea

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:11
Banane/Banana, 80g - 72 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 18.2 carbohidrati, 2.1 fibre, 0.8 sodiu, 9.8 zaharuri
Arahide sarate, Felix, 40g - 239 calorii, 10 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 5.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cafea, 100ml - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2 sodiu, 0 zaharuri
Cafea tare Brasero, Nescafe, 1.8g - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.2 zaharuri
Lapte condensat, Vian, 10g - 34 calorii, 0.9 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 5.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 11:11
Orez basmati fiert, 400g - 308 calorii, 7.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 67.5 carbohidrati, 10.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Amestec legume Hawaii Mix, Dujardin, 170g - 167 calorii, 6.6 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 33.3 carbohidrati, 5.6 fibre, - sodiu, 2.7 zaharuri
Ulei de masline extra virgin Bio, 10ml - 83 calorii, 0 proteine, 9.2 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 11:13
Porumb fiert traditional, 200g - 200 calorii, 10 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 40 carbohidrati, 2 fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1105 calorii, (mic)35.7 proteine, 30.8 grasimi, 0 colesterol, (mult)170.2 carbohidrati, 20.3 fibre, 2.8 sodiu, 12.7 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 30min - 179 calorii
Metabolism bazal - 1295 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1474 calorii

Flora 21 iul 2011 21:11:10

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna seara fetelor!!!!!
Imi cer scuze ca ma lipsit dar ne-au oprit electricitatea de trei ori azix-(x-( si a venit si o prietena si am iesit putin cu copii prin parc,si cand m-am intors acas si eram gata s ava scriu pac s-a luat lumina noroc ca a durat numai o ora.
Ada intradevr aci pe insuala Afroditei e farte frumos si Limassolul e mic ajungi repede unde vrei nu ai stresul traficului marea Mediterana, palmieri ,lamai ,portocali , smochini na ce vrei sa iti mai spun un loc de vis.
De cine vorbeati ca a slabit sunt curioasa ca eu nu am fost acasa sa vad.
Ma duc sa-mi fac meniul ca nu stiu daca am ajuns azi la 1000 de kalorii:D

eliza david 21 iul 2011 21:27:05

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de Flora (Post 731219)
Buna seara fetelor!!!!!
Imi cer scuze ca ma lipsit dar ne-au oprit electricitatea de trei ori azix-(x-( si a venit si o prietena si am iesit putin cu copii prin parc,si cand m-am intors acas si eram gata s ava scriu pac s-a luat lumina noroc ca a durat numai o ora.
Ada intradevr aci pe insuala Afroditei e farte frumos si Limassolul e mic ajungi repede unde vrei nu ai stresul traficului marea Mediterana, palmieri ,lamai ,portocali , smochini na ce vrei sa iti mai spun un loc de vis.
De cine vorbeati ca a slabit sunt curioasa ca eu nu am fost acasa sa vad.
Ma duc sa-mi fac meniul ca nu stiu daca am ajuns azi la 1000 de kalorii:D

vreau si eu la tineeee :)) da care-i treaba cu electricitatea la voi?? ca nu prea inteleg :)
vezi ca tre sa ai meniuri de minim 1100 kcal :d

eliza david 21 iul 2011 21:28:53

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
de bianca dragusanu vorbea :D

adar 21 iul 2011 21:49:34

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Deci daca dai o cautare, lesini .. nu-ti mai ies caloriile neam!!! :))
Hai, sper ca ai facut 1100, ca eu sunt la un pas de hepatita din cauza lor :D

Gata, acum chiar plec la nani, va pup cu drag si va astept dimineata la o cafea!!!!

Flora 22 iul 2011 07:09:52

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Neata fetele!!!! M-am trezit devreme am facut treaba acum beau un frappee.Haideti si voi la mine sa va dau unul.
Hai sa va spun ce e cu eectricitatea.
Acum 10 zile a explodat cea mai mare fabrica de electricitate din Cipru.In apropiere se afla o unitate militara care aveau si depozit de munitie.
A fost o adevarata tragedie au murit 17 soldati de 18 ani 72 de raniti grav.
De fapt au ost mai multe explozii in ziua aceea care au prnit de la 5;30 dimineata pana la 9:00.
Reteaua de electricitate este la pamant se lucreaza intensiv au pus generatoare de electricitate si faptul ca e vara di oamenii folosesc aerul conditionat nu ii ajuta.
Bine a m fost sfatutiti sa incercam sa folosim cat mai putina electricitate.
Asa ca lucreaza si ne opresc electricitatea pe rand numai ca ieri au exagerat au oprit-o de trei ori.
Tot ce putem face este sa asteptam.
De cand s-a intamplat nu am mai deschis tv pe canalele cipriote pt ca nu ma pot uita la mamele caresi-au pierdut copii si sa le vad durerea e o adevarata tragedie...... mi-au dat lacrimile.


In fine lets change the subject.
Mi-am calculat caloriile si am iesit pe undeva pe la 1400 ceea ce e bine pt mine.
Astept vesti de la voi cand va cantariti ca sunt curioasa.
pana una alta cred ca ma duc sa biciclesc putin.>:D<:-*

adar 22 iul 2011 07:31:30

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna dimineata !!
Haideti la o cafea
http://i325.photobucket.com/albums/k...re/images1.jpg

Nasol cu explozia ... brrrrrrrr .. sper sa vi se rezolve repede problema !
Oricum, la un frappe as veni acum, in clipa asta !!:D
Daca vom face vreodata concediul acolo, sa stii ca te caut. Sa-mi dai frappe-ul :))

Eu astazi sunt la amidonuri, inca nu stiu ce sa mananc ... am o oala de pilaf cu legume in frigider, dar mie imi zboara gandul la paste :)) Cred ca totusi ca raman la pilaf ;)

Am gustat acum din cafeaua mea FARA ZAHAR si parca nu mai e chiar asa rea ca ieri ;))

Hai, va pup, ma duc sa-mi salut si restil prietenelor virtuale si sa ma apuc de treaba, azi am musafiri, deci am de gatit ;)

O zi minunata sa aveti!

eliza david 22 iul 2011 07:57:39

Re: Grupul The Winner Group - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Neata fetelor, sunt si eu la cafea pe aci. Azi ma astept sa fiu prinsa pe la servici deci o sa intru mai greu. :(

@Flora, foarte nasoala faza cu explozia. Trist.
Eu azi sunt la carbo si diseara o sa bag un frappe ca tare m-ai mai innebunit cu ala al tau :)) EU ma cantaresc in fiecare zi (stiu ca nu-i bine) e un obicei prost dar nu ma pot abtine. N-am slabit nimic :((

@ Ada, vezi ca azi n-ai voie paste oricum. Deci mnanca pilaf sau ce ai tu acolo. Pastele intra la carbohidrati :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:50:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO