forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs - o saptamana fara desert! (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-saptamana-fara-desert-10371.html)

Sand 04 oct 2011 17:10:57

Concurs - o saptamana fara desert!
 
O saptamana fara desert!

Esti fan dulciuri si nu poti sa rezisti fara? In saptamana care urmeaza, nu ai voie nici sa gusti si nici macar sa te uiti la dulciuri.:D Inscrierea e libera, "ca cadou" dupa concurs fiecare slabuta are voie o portie din desertul preferat. ;)Trebuie sa ne zica fiecare ce a mancat ca premiu si care e desertul preferat dar DUPA saptamana aia.

Concursul incepe pentru fiecare in ziua in care isi propune sa-l inceapa. Inscrierile sunt deci non-stop, nu exista data de inceput si nici de sfarsit...este un concurs non-stop...fiecare cu saptamana lui/ei.

Tot ce trebuie facut este sa scrii un mesaj in acest subiect si sa anunti: "Gata, ma inscriu si eu, de maine incep"...si dupa saptamana respectiva sa apari din nou si sa dai raportul cum te-ai simtit in saptamana fara dulciuri, ce pofte ai sau nu ai avut, daca ai slabit un pic si cat...etc. Discutiile libere despre deserturi si pofte sunt permise pe acest subiect. Va rog doar sa nu postati poze cu deserturi...ca nu vrem sa torturam concurentele.:(

....
Gata, eu ma inscriu si incep de azi. La mine e 4 oct. ora 8 dimineata. O saptamana fara dulciuri!:)
...
Inscrie-te si tu!>:D<

Georgii 04 oct 2011 17:15:20

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Gata,ma inscriu si eu.
Incep de maine 5 octombrie, ora 8.:)

Deliutza 04 oct 2011 18:07:43

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 809336)
O saptamana fara desert!

Esti fan dulciuri si nu poti sa rezisti fara? In saptamana care urmeaza, nu ai voie nici sa gusti si nici macar sa te uiti la dulciuri.:D Inscrierea e libera, "ca cadou" dupa concurs fiecare slabuta are voie o portie din desertul preferat. ;)Trebuie sa ne zica fiecare ce a mancat ca premiu si care e desertul preferat dar DUPA saptamana aia.

Concursul incepe pentru fiecare in ziua in care isi propune sa-l inceapa. Inscrierile sunt deci non-stop, nu exista data de inceput si nici de sfarsit...este un concurs non-stop...fiecare cu saptamana lui/ei.

Tot ce trebuie facut este sa scrii un mesaj in acest subiect si sa anunti: "Gata, ma inscriu si eu, de maine incep"...si dupa saptamana respectiva sa apari din nou si sa dai raportul cum te-ai simtit in saptamana fara dulciuri, ce pofte ai sau nu ai avut, daca ai slabit un pic si cat...etc. Discutiile libere despre deserturi si pofte sunt permise pe acest subiect. Va rog doar sa nu postati poze cu deserturi...ca nu vrem sa torturam concurentele.:(

....
Gata, eu ma inscriu si incep de azi. La mine e 4 oct. ora 8 dimineata. O saptamana fara dulciuri!:)
...
Inscrie-te si tu!>:D<


Am si eu o intrebare:-? desert implica orice, orice? Adica eu obisnuiesc sa iau o lingurita de miere zilnic, deoarece imi da energie. Trebuie sa renunt si la ea?:-s

Sand 04 oct 2011 18:26:25

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Citat:

Anterior postat de Deliutza (Post 809369)
...eu obisnuiesc sa iau o lingurita de miere zilnic, deoarece imi da energie. Trebuie sa renunt si la ea?:-s

Daca o iei ca pe un fel de intaritor, zilnic...de nu stiu cat timp...ai voie, nu e nici o chestie...o lingurita merge. Altfel nu.

Chiar acum ma pregateam sa beau o sticluta mica de tot de pepsi light (am luat aseara cateva sticlute foarte mici din alea din plastic) si am observat ca nu e light, am cumparat ceva gresit.:-o Asa ca o sa-l rog pe barbata-miu sa le duca maine la birou, sa nu le mai vad in ochi. Sticluta pe care am deschis-o am aruncat-o.

Nu aveti voie deci nici sucuri indulcite, cu calorii. Alea din fructe naturale 100% sunt permise.

Deliutza 04 oct 2011 18:48:42

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 809377)
Daca o iei ca pe un fel de intaritor, zilnic...de nu stiu cat timp...ai voie, nu e nici o chestie...o lingurita merge. Altfel nu.

Chiar acum ma pregateam sa beau o sticluta mica de tot de pepsi light (am luat aseara cateva sticlute foarte mici din alea din plastic) si am observat ca nu e light, am cumparat ceva gresit.:-o Asa ca o sa-l rog pe barbata-miu sa le duca maine la birou, sa nu le mai vad in ochi. Sticluta pe care am deschis-o am aruncat-o.

Nu aveti voie deci nici sucuri indulcite, cu calorii. Alea din fructe naturale 100% sunt permise.


Sucuri din comert nu consum de niciun fel, si nu imi fac pofta, insa atunci cand beau ceai verde imi scade tare glicemia, si trebuie sa iau o lingurita de miere 15-20g in care presar un praf de scortisoara:)
Cum e, e admis?

Georgii 04 oct 2011 18:50:02

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Eu fac sucurile in casa.Beau cate un pahar..la micul-dejun,e ok nu?

Sand 04 oct 2011 18:53:40

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Citat:

Anterior postat de Deliutza (Post 809412)

...trebuie sa iau o lingurita de miere 15-20g in care presar un praf de scortisoara:)
Cum e, e admis?

Absolut!
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 809414)
Eu fac sucurile in casa.Beau cate un pahar..la micul-dejun,e ok nu?

Da, nici o problema.

Georgii 04 oct 2011 19:00:11

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Super atunci.
La fructe banuiesc ca nu e nicio problema..:D

Sand 04 oct 2011 19:04:08

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 809437)
Super atunci.
La fructe banuiesc ca nu e nicio problema..:D

Ah...nu. Liber la fructe.:D

Georgii 04 oct 2011 19:05:56

Re: Concurs - o saptamana fara desert!
 
Si mai super :)).Nu o sa ma lafai in ele promit :D.


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:42:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO