forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "unde-s multe puterea creste" .... (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-unde-s-multe-puterea-creste-5583.html)

alina79 22 iul 2010 10:13:05

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 263152)
kte kcal ai mancat pana acum?:)
hmm:| nici mie n-mi place sa fac sport si sa se uita cineva la mine:-<

Pai am luat cam 36 kcal:"> ...de la zaharul din cafea...nu prea imi place indulcitorul...si cafeaua amara...:-&. Ma gandesc sa mananc o punga de pufuleti simpli. Ce ziceti?

justbelieve 22 iul 2010 10:13:59

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 263145)
:x ce ma bucur justbelieve:X ...uh deja esti la mentinere :x si o sa ne ajuti foarte mult:)
deci concursul tine

22 iulie -22 septembrie:)

Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 263164)
ne bucuram ff mult ca te avem printre noi:xconcursul tine:
22iulie-22septembrie:-*

Multumesc:-*

Nu vi se pare cam mult?:-/Adica pana pe 22 septembrie?Mai bine pana pe 22 august,parerea mea.Si apoi vedem in functie de rezultate si mai prelungim o luna:)E doar o parere.

justbelieve 22 iul 2010 10:14:46

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de alina79 (Post 263177)
Pai am luat cam 36 kcal:"> ...de la zaharul din cafea...nu prea imi place indulcitorul...si cafeaua amara...:-&. Ma gandesc sa mananc o punga de pufuleti simpli. Ce ziceti?

Micul dejun unde e?Nu poti sa ai doar 36 kcal pana acum:-o

alina79 22 iul 2010 10:15:09

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 263171)
daca vrei sa te apuci de disociata eu te sustin>:D<>:D<sa sti ca si pe mine ma enerveaza sa se uite cineva la mi ne cand fac sport si ma chinui sa fac sport ca nu imi place deloc=((

Merci mult:-* . >:D<>:D<

alina79 22 iul 2010 10:17:15

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 263181)
Micul dejun unde e?Nu poti sa ai doar 36 kcal pana acum:-o

Pai o punga de pufuleti nu merge ca mic dejun? Eu nu pot manca dimineata inainte de a pleca la munca , ma ia somnul.

justbelieve 22 iul 2010 10:23:37

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de alina79 (Post 263186)
Pai o punga de pufuleti nu merge ca mic dejun? Eu nu pot manca dimineata inainte de a pleca la munca , ma ia somnul.

In nici un caz.Trebuie sa te inveti sa mananci dimineata,micul dejun e cea mai importanta masa a zilei.Pufuletii mai degraba ar merge ca gustare.

lucia ely 22 iul 2010 10:30:06

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 263193)
In nici un caz.Trebuie sa te inveti sa mananci dimineata,micul dejun e cea mai importanta masa a zilei.Pufuletii mai degraba ar merge ca gustare.

fetelor eu nu sunt deloc de acord cu pufuleti:|
nici la gustare ...nici la mic dejun DELOC:|
in loc de kcal de la pufuleti poti manca altceva muult mai sanatos ,satios ,si cu mai putine kcal:)
la micu dejun poti manca o fel de paine prajita(graham,neagra,integrala,de secara etc) cu un ou ,sau o salata ...poti manca cateva fructe:)

alina nu ne spui cam cum arata meniu tau ...pe ultimele 2 zile...(ce ai mancat nu neaparat pe ore ...)

alina79 22 iul 2010 10:55:13

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 263198)
fetelor eu nu sunt deloc de acord cu pufuleti:|
nici la gustare ...nici la mic dejun DELOC:|
in loc de kcal de la pufuleti poti manca altceva muult mai sanatos ,satios ,si cu mai putine kcal:)
la micu dejun poti manca o fel de paine prajita(graham,neagra,integrala,de secara etc) cu un ou ,sau o salata ...poti manca cateva fructe:)

alina nu ne spui cam cum arata meniu tau ...pe ultimele 2 zile...(ce ai mancat nu neaparat pe ore ...)

Pai ceva legume(rosii, castraveti, gulii), ciorbita seara , pepene...oricum ,nu am facut excese, zic eu. Mi-am salvat meniurile pe ultimele zile (nu si in we:">)...daca intri pe meniul meu, am trecut exact ce am mancat... doar orele nu mai stiu daca corespund toate. De la fructe mi se face o foameeeee....

lucia ely 22 iul 2010 10:58:50

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de alina79 (Post 263233)
Pai ceva legume(rosii, castraveti, gulii), ciorbita seara , pepene...oricum ,nu am facut excese, zic eu. Mi-am salvat meniurile pe ultimele zile (nu si in we:">)...daca intri pe meniul meu, am trecut exact ce am mancat... doar orele nu mai stiu daca corespund toate. De la fructe mi se face o foameeeee....

si mie mi se face foame de la fructe:D
numai de la pepene nu:D
acum ma pun pe sport:D ...cat sport faci?de cate ori pe saptamana?:D

yulyka 22 iul 2010 11:41:56

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
fetelor ador zumba:x:x:x:x:xam facut 1 ora si curgeau rauri de transpiratie pe mine si plus ca arde ff multe calorii este si foarte distractiva de acum fac 1 ora de zumba in fiecare zi:):-*

Flori V. 22 iul 2010 11:44:55

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Pana la urma ramane 22 septembrie target-ul sau 22 august cum a propus o slabuta mai sus?

yulyka 22 iul 2010 12:05:51

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 263303)
Pana la urma ramane 22 septembrie target-ul sau 22 august cum a propus o slabuta mai sus?

eu zic sa ramana 22 septembrie ca sa avem mai mult timp pentru a slabi>:D<:-*

lucia ely 22 iul 2010 12:10:04

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 263357)
eu zic sa ramana 22 septembrie ca sa avem mai mult timp pentru a slabi>:D<:-*

si eu zic la fel:D:) ...daca vrem sa slabim ...slabim:)...ne-am propus majoritatea cate 10 kg ...si in 2 luni zic eu ca e destul de realist nu?
daca manacam sanatos si sport mult:)

yulyka 22 iul 2010 12:12:56

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 263369)
si eu zic la fel:D:) ...daca vrem sa slabim ...slabim:)...ne-am propus majoritatea cate 10 kg ...si in 2 luni zic eu ca e destul de realist nu?
daca manacam sanatos si sport mult:)

si eu zic ca e un target care se poate atinge:D in 2 luni;)

viktoria 22 iul 2010 12:33:08

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Buna fetelor ! Vreau si eu sa ma inscriu in concurs :
greutatea mea e 59 , dar nu am cu ce sa ma masor la moment :( ...vreau sa dau jos vreo 7 kg ...

yulyka 22 iul 2010 12:45:18

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 263408)
Buna fetelor ! Vreau si eu sa ma inscriu in concurs :
greutatea mea e 59 , dar nu am cu ce sa ma masor la moment :( ...vreau sa dau jos vreo 7 kg ...

bine ai venit in concurs>:D<>:D<

lucia ely 22 iul 2010 12:46:13

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 263408)
Buna fetelor ! Vreau si eu sa ma inscriu in concurs :
greutatea mea e 59 , dar nu am cu ce sa ma masor la moment :( ...vreau sa dau jos vreo 7 kg ...


buna Victoria:)
bine ai venit :*:*:*
pai cand o sa ai cu ce sa te masori o sa ne scrii dimensiunile:*
diseara te asteptam cu raportu ...la sport si mancarica:*
mult succes>:D<

maria86 22 iul 2010 12:50:22

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
:P ma bag si eu

yulyka 22 iul 2010 12:58:19

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263441)
:P ma bag si eu

bine ai venit!!!nu ne dai si noua niste dimensiuni-greutate?;;):-*

lucia ely 22 iul 2010 12:58:32

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263441)
:P ma bag si eu

ma bucur ca ai venit si uh maria:*:*:*
ia spune-ne ce dieta vei tine?kte kg ai?si cate ai vrea sa dai in astea doua luni?:d(un numar real)
si ce sport te-ai horatat sa faci?

viktoria 22 iul 2010 13:03:08

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 263436)
buna Victoria:)
bine ai venit :*:*:*
pai cand o sa ai cu ce sa te masori o sa ne scrii dimensiunile:*
diseara te asteptam cu raportu ...la sport si mancarica:*
mult succes>:D<

ok.merci mult ...si tie succes !;;):-*

maria86 22 iul 2010 13:17:03

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Am 75 de kg si 171,dimensiunile nu le stiu pt ca nu am cu ce sa ma masor,dieta mea este simpla : beau 2 litri de apa cu lamaie zilnic,mananc legume fierte cat de multe pot ,peste si pui (fiert/fript) supa de varza,fiind vara mananc lubenita foarte multa ,in rest fara paine,dulciuri,suc...in fiecare zi fac 30 de min pe bicicleta si merg cu rolele prin parc 2 ore..dar vreau sa incerc si altceva ...m am uitat un pic la tae bo pare dificil dar nu imposibil ... de slabit vreau sa ajung la greutatea initiala adica 50 kg...dar e de munca mult pana sa ajung acolo...cu sprijinul si sfaturile voastre sper sa reusesc

ali_lumi 22 iul 2010 13:21:06

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263493)
Am 75 de kg si 171,dimensiunile nu le stiu pt ca nu am cu ce sa ma masor,dieta mea este simpla : beau 2 litri de apa cu lamaie zilnic,mananc legume fierte cat de multe pot ,peste si pui (fiert/fript) supa de varza,fiind vara mananc lubenita foarte multa ,in rest fara paine,dulciuri,suc...in fiecare zi fac 30 de min pe bicicleta si merg cu rolele prin parc 2 ore..dar vreau sa incerc si altceva ...m am uitat un pic la tae bo pare dificil dar nu imposibil :* bafta la slabit

La inaltimea ta ar trebui sa ai cel putin 55 de kg. Esti extraordinar de slaba la 50 de kg.Ai grija.

lucia ely 22 iul 2010 13:23:22

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263493)
Am 75 de kg si 171,dimensiunile nu le stiu pt ca nu am cu ce sa ma masor,dieta mea este simpla : beau 2 litri de apa cu lamaie zilnic,mananc legume fierte cat de multe pot ,peste si pui (fiert/fript) supa de varza,fiind vara mananc lubenita foarte multa ,in rest fara paine,dulciuri,suc...in fiecare zi fac 30 de min pe bicicleta si merg cu rolele prin parc 2 ore..dar vreau sa incerc si altceva ...m am uitat un pic la tae bo pare dificil dar nu imposibil ... de slabit vreau sa ajung la greutatea initiala adica 50 kg...dar e de munca mult pana sa ajung acolo...cu sprijinul si sfaturile voastre sper sa reusesc

asa multumesc maria:*:*:*
si cate kg ai vrea sa slabesti in 2 luni?:) tot 10 ca noi?;;)

maria86 22 iul 2010 13:30:51

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
...in primul rand vreau sa slabesc frumos...mai intai calitatea si apoi cantitatea..ideal ar fi 10 kg ...sunt curioasa voi pe langa dieta si sport nu foloditi cremele anticelulitice??

yulyka 22 iul 2010 13:35:52

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263513)
...in primul rand vreau sa slabesc frumos...mai intai calitatea si apoi cantitatea..ideal ar fi 10 kg ...sunt curioasa voi pe langa dieta si sport nu foloditi cremele anticelulitice??

eu am inceput sa folosesc de ieri o crema anticelulitica de la elmiplant...tu folosesti crema?:-*

maria86 22 iul 2010 13:38:07

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
da folosesc crema de la elmiplant...aceea cu ambalaj rosu.(pe baza de ardei iute).si chiar o simt ca lucreaza..pur si simplu ma pisca pielea...nu-i scumpa deloc 17 lei in hypermarket

yulyka 22 iul 2010 13:40:42

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263522)
da folosesc crema de la elmiplant...aceea cu ambalaj rosu.(pe baza de ardei iute).si chiar o simt ca lucreaza..pur si simplu ma pisca pielea...nu-i scumpa deloc 17 lei in hypermarket

exact aceea o folosesc si eu...este buna;):-*

lucia ely 22 iul 2010 13:41:25

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263522)
da folosesc crema de la elmiplant...aceea cu ambalaj rosu.(pe baza de ardei iute).si chiar o simt ca lucreaza..pur si simplu ma pisca pielea...nu-i scumpa deloc 17 lei in hypermarket

eu nu ma fac uneori nici cu hidratanta:|
dar o sa incep sa ma fac:D ...de diseara in fiecare zi de 2 ori:D
iulia tu ce crema de la elmiplant ai?

maria86 22 iul 2010 13:45:55

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
eu ma dau cu crema si apoi ma impachetez cu folie de alimente si ma apuc de pedalat ..:D sufera baba la frumusete

valentynavalentyna27 22 iul 2010 13:50:20

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
fetelor ma inscriu si io...
dar o sa dam raportul in fiecare sapt:-/
diseara o sa dau si io..:P

yulyka 22 iul 2010 13:51:31

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 263529)
eu nu ma fac uneori nici cu hidratanta:|
dar o sa incep sa ma fac:D ...de diseara in fiecare zi de 2 ori:D
iulia tu ce crema de la elmiplant ai?

eu o folosesc tot pe aceea de la elmiplant pentru celulita si ma dau seara imi pun colanti pe mine si dimineata ma spal...si ca crema hidratanta folosesc una de la dove;;):-*

Flori V. 22 iul 2010 13:51:40

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Hai ca m-am mai eliberat si eu putin cu treaba x-(, uff ce zi.
Ma simt si ceva mai bine, am luat mai devreme o pastila ca mi se facuse rau. Am papat si un iaurt mic pe la 12, iar acum la 14 o branza fagaras si un activia de baut cu fibre. Ma simt muuulllttt mai bine :).
Eu imi pun target 5 kilograme, slabesc foarte greu. M-as mira sa plece si astea 5, dar in fine :D. Deci 5 kilograme pana pe 22 septembrie. Doamne ajuta!!!!!!!!!!!

lucia ely 22 iul 2010 13:52:09

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de maria86 (Post 263532)
eu ma dau cu crema si apoi ma impachetez cu folie de alimente si ma apuc de pedalat ..:D sufera baba la frumusete

app maria nu ti-am mai raspuns la intrebare:D ...iti raspund la mine in jurnal acum:)(daca nu tre sa spal vasele:)) daca nu in 5 min raspund:*)

yulyka 22 iul 2010 13:52:56

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 263538)
fetelor ma inscriu si io...
dar o sa dam raportul in fiecare sapt:-/
diseara o sa dau si io..:P

ma bucur ca ai luat decizia asta si da ne cantarim in fiecare saptamana joi(NU MAI DES)>:D<:-*

yulyka 22 iul 2010 13:54:49

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 263542)
Hai ca m-am mai eliberat si eu putin cu treaba x-(, uff ce zi.
Ma simt si ceva mai bine, am luat mai devreme o pastila ca mi se facuse rau. Am papat si un iaurt mic pe la 12, iar acum la 14 o branza fagaras si un activia de baut cu fibre. Ma simt muuulllttt mai bine :).
Eu imi pun target 5 kilograme, slabesc foarte greu. M-as mira sa plece si astea 5, dar in fine :D. Deci 5 kilograme pana pe 22 septembrie. Doamne ajuta!!!!!!!!!!!

succes flori!!!>:D<:-*tu slabesti greu pentru ca nu esti grasa(mam uitat in albumul tau si arati ff bine):x

Flori V. 22 iul 2010 13:58:52

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 263547)
succes flori!!!>:D<:-*tu slabesti greu pentru ca nu esti grasa(mam uitat in albumul tau si arati ff bine):x

:))nu sunt grasa, sunt plinuta. Deci tot am de slabit. Si slabesc tare greu. Insa daca reusesc sa dau astea 5 kg jos o sa fiu cea mai fericita. Poti sa postezi si tu filmuletele de zumba dupa care lucrezi? Sau macar sa-mi spui unde sunt postate daca le faci de aici de pe site.
Mersi fain!

lucia ely 22 iul 2010 14:04:59

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 263538)
fetelor ma inscriu si io...
dar o sa dam raportul in fiecare sapt:-/
diseara o sa dau si io..:P

valentina?mi-ai cerut voie sa te inscrii?:|
hmm:| ...

glumeam normal:)))

yulyka 22 iul 2010 14:16:47

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 263557)
:))nu sunt grasa, sunt plinuta. Deci tot am de slabit. Si slabesc tare greu. Insa daca reusesc sa dau astea 5 kg jos o sa fiu cea mai fericita. Poti sa postezi si tu filmuletele de zumba dupa care lucrezi? Sau macar sa-mi spui unde sunt postate daca le faci de aici de pe site.
Mersi fain!

http://forum.slabute.ro/sport/zumba-...ress-5436.html aceata este filmuletul il repet de 3 ori si imi place ff mult:x:x:x

valentynavalentyna27 22 iul 2010 14:18:54

re: Concurs "unde-s multe puterea creste" ....
 
deci am in felul urmator:
  • kg 75
  • solduri- 98cm
  • piept- 98cm
  • burtik- 86cm


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:02:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO