forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Intra in bluza preferata (http://forum.slabute.ro/concursuri/intra-bluza-preferata-10862.html)

roxy04 04 ian 2012 03:08:19

Intra in bluza preferata
 
fetelor vin si eu cu o noua provocare ... au fost o multime de concursuri de intrat in pantalonii preferati dar nu am vazut un concurs de intrat in bluza preferata ..eu una am probleme cu partea de sus (sanii mari..etc.) am o bluza preferata in care vreau sa intru...ce ziceti de un astfel de concurs? datele de incepere si terminare le vom stabili dupa ce avem concurenti;) astept parerile voastre:-*

jessik 04 ian 2012 07:18:09

Re: Intra in bluza preferata
 
particip si eu.. ar fi o idee buna.. mai ales ca si eu am problema asta.. toata lumea ma lauda ca am picioare subtiri, la in partea de sus is ca un butooi..x-(
ma umflu f repede.. de la orice..
o sa caut o bluza stramta.. si o sa o incerc..e bine sa facem poze imbracate cu acea bluza, preferabil cu nasturi sau fermoar.. ca asa se obs mai bine.
si vedem cati cm ne mai trebuie pana incapem..
pt ca ar fi o motivatie f mare..trebuie sa slabim mai mult anul asta..

roxy04 04 ian 2012 08:50:52

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 889488)
particip si eu.. ar fi o idee buna.. mai ales ca si eu am problema asta.. toata lumea ma lauda ca am picioare subtiri, la in partea de sus is ca un butooi..x-(
ma umflu f repede.. de la orice..
o sa caut o bluza stramta.. si o sa o incerc..e bine sa facem poze imbracate cu acea bluza, preferabil cu nasturi sau fermoar.. ca asa se obs mai bine.
si vedem cati cm ne mai trebuie pana incapem..
pt ca ar fi o motivatie f mare..trebuie sa slabim mai mult anul asta..

ai mare dreptate....mie mi s a spus ca daca imi ascund partea de sus a corpului nici nu zici k am probleme cu greutatea...buna idee ne trebuie o bluza cu fermuar....da sigur poze se vor face altfel cum ne dam si noi seama:Dhai sa ne mai strangem cateva si sa dam start acestui concurs:x

albastrii4u 04 ian 2012 09:56:50

Re: Intra in bluza preferata
 
buna fetelor, particip si eu ma duc astazi acasa si caut o bluza care imi place mult dar care...... si o sa pun poze!

roxif 05 ian 2012 10:14:20

Re: Intra in bluza preferata
 
Si eu as intra :D doar ca nu stiu ce implica adica in sensul ca daca e vorba de salvat meniuri si asa nu pot... ca nu am timpul necesar :-* astept mai multe detalii . Va pup :-*

azra 05 ian 2012 16:06:21

Re: Intra in bluza preferata
 
hello si eu as vrea sa particip

jessik 05 ian 2012 21:08:50

Re: Intra in bluza preferata
 
nu cred ca ne trebuie meniurile.. adica presupun ca deja cam stiti ce trebuie sa mancati.. trebuie doar sa punem in practica.
eventual.. puteti scrie, daca ati mai scazut un centimetru, se zice ca fiecare cm e un kg.. cam asa era la mine.. cat de fericita eram asta vara ca se micsora distanta pana ma puteam incheia.. acum iar is grasax-(.
sa sttiti ca cm se duc mai repede decat kg.. adica poti slabi la cm..
o sa mai discutam pe parcurs..
pana atunci punem pozele in albumele noastre nu? oh tre sa caut centimetrul..
dar cine se mai inscrie.. data finala ar putea sa fie 8 martie.. daca tot e ziua femeii..

Sand 05 ian 2012 21:45:43

Re: Intra in bluza preferata
 
1 ataşament(e)
Bluza din imagine...care e de fapt un fel de tricou... imi vine foarte fix, cusatura de sub bust e puuutin prea sus, deci pe bust si nu sub bust cum ar trebui. E toata prea fixa, inclusiv la umeri, maneci, piept. Din cauza dungilor orizontale ma face mai mare decat sunt. Da' pentru concurs...e buna.:D (n-o port pe strada)

jessik 05 ian 2012 21:50:30

Re: Intra in bluza preferata
 
cum ai atasat poza?

Sand 05 ian 2012 22:30:46

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 891745)
cum ai atasat poza?

Cand scrii mesajul, sus deasupra unde sunt semnele alea...apasa pe semnul din dreapta fetzei care rade (moaca aia alba) acolo unde e desenat o clama mica de birou. Daca faci click pe ea se deschide ceva unde poti sa atasezi poze.

jessik 05 ian 2012 23:57:26

Re: Intra in bluza preferata
 
1 ataşament(e)
sper ca merge

jessik 05 ian 2012 23:58:24

Re: Intra in bluza preferata
 
iee ce bine ca merge.. deci se vede clar .. cat am de salbit.. macar 7 kg.. ohh.. adevarull..ca imi venea bine in urma cu cativa ani.. dar si asta vara ma incheiam pana la piept..

Zoe 06 ian 2012 07:21:17

Re: Intra in bluza preferata
 
Mă bag şi eu, dar poză abia diseară cândva, după ce cotrobăi prin dulap să văd ce aleg :) (de la E-ul de acum la C-ul de odinioară e drum lung, dar sper să găsesc ceva intermediar, ca la sfârşit să mă pot lăuda că am încheiat-o :D)

roxy04 06 ian 2012 12:55:48

Re: Intra in bluza preferata
 
fetelor ma bucur ca va place ideea propusa de mine....aveti mare dreptate nu se va scrie meniurile se va atasa o poza la inceputul concursului care cred ca vaincepe luna aceasta pe 8 sa se termine pe 8 martie sa fie fix 2 luni:D ce parere aveti ?
deci rezumat:
-concursul incepe pe data de 8 ianuarie
-concursul se incheie pe data de 8 martie
-nu trebuiesc postate meniurile
-o data pe saptamana se vor face poze care vor fi atasate intr un album cu numele MICA BLUZA PRFEFERATA
-sub fiecare poza se va atasa data in care a fost facuta si normal ar trebui la o saptamana
daca mai aveti pareri le astept cu drag
mult succes>:D<

roxy04 06 ian 2012 12:57:37

Re: Intra in bluza preferata
 
trebuie sa imi caut si eu o bluza mica...nu eram sigura ca o sa va placa concursul propus de mine asa ca am asteptat raspunsuri si apoi am spus ca o sa caut bluza buclucasa cu toate ca sunt multeeeee bluze preferate care nu imi intra:(

Sand 06 ian 2012 19:19:19

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 892300)

daca mai aveti pareri le astept cu drag

O poza "inainte" si una "dupa" sunt suficiente.

jessik 06 ian 2012 19:45:35

Re: Intra in bluza preferata
 
sau o data pe luna.. haha sa stiti ca e destul de greu sa intri intr-o bluza mai mica.. decat in pantaloni.. cel putin la mine.. pantalonii imi veneam destul de repede..daca erau cu talie mai joasa.
deci la servici am uniforma larga, si tot au obs fetele ca m-am ingrasat.. x-(
la mine se vad repede 5 kg.. puse, sau scazute..
aseara am mancat la cina un mar si o portocala.. mi-a fost putin foame, dar sper sa rezist sa nu mai mananc mult seara.. asa stiu ca mai scad..
puteti scrie , daca ati facut ceva special.. sau adca ati scazut la centimentri

roxy04 06 ian 2012 22:34:49

Re: Intra in bluza preferata
 
da fetelor mi am dat si eu seama ca am exagerat putin zicand sa facem poze la fiecare saptamana;) o sa se faca la o poza la inceput si una la sfarsit. daca mai aveti idei va astept sa le notati aici>:D<

azra 07 ian 2012 09:55:06

Re: Intra in bluza preferata
 
neata
sunt de acord cu poza la inceput si la final,ca intr-o saptamana nu ar fi vizibil nimic,mai bine mai rarut:)
deci....,de maine incepe concursul da?
o zi minunata va doresc

jessik 07 ian 2012 21:15:48

Re: Intra in bluza preferata
 
ar fi ceva sa imi vina bluza aia pe 8 martie.. macar sa ma inchei pana la piept..
dar daca imi vine la burta is fericita..
a vazut si sotul poza. si a zis ca ohoho, ca tre sa slabesti mult sa iti vina bluza aia..x-(
haideti cu poze restul fetelor.. o sa imi cump si eu un cm, sa vad cat am.. masurati-va si voi..
teoretic eu sunt si la consurs de iarna haha..deci am multe motive sa slabeeesc
v-ati ganditi la alte chestii care credeti ca va ajuta la slabit?
eu una vreau sa fac sport aproape zilnic..
sa mananc mai putin sarat..
sa beau apa.. sa mananc cate un mar pe zi..
sa mananc cereale.. si mai putini carbo.. si in rest multe legume crude.
a si sa imi fac masaj la burta dupa fiecare dus.
abdomene, si alergari la banda 30 min..cat pot mers, cu alergat.
e bine si niste apa cu lamaie caldut inainte de masa..
succes fetele.. sper sa avem rezultate buneee

roxy04 08 ian 2012 21:43:33

Re: Intra in bluza preferata
 
buna fetele si scuzati intarzierea....oficial suntem in concurs ..am facut si eu poze dar o sa le scot de pe aparat cand ajung la bucuresti pentru caz acum nu am posibilitate....felelor mult succes va doresc si sa vedem bluzele astea ca intra pe 8 martie>:D<
ASTAZI AM DESCHIS CONCURSUL

azra 13 ian 2012 17:33:49

Re: Intra in bluza preferata
 
hei fetelor ce mai faceti?
va tineti de treaba ca in martie sa incapem in bluza preferata?
la ce plan de batatie v-ati incumetat?

jessik 16 ian 2012 07:37:04

Re: Intra in bluza preferata
 
vad ca nu s-au mai pus poze.. fetele ati uitat? poate inrta cine vrea.. daca incepeti mai tarziu.. probati mai tarziu bluza.. eu am facut sport de 5 ori pe sapt.. si incerc sa mananc usurel la cina..

azra 16 ian 2012 07:44:20

Re: Intra in bluza preferata
 
1 ataşament(e)
neata vin si eu balenuta cu o poza intr-o bluza faina dar in care arat penibil:D

azra 16 ian 2012 07:45:08

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 902017)
vad ca nu s-au mai pus poze.. fetele ati uitat? poate inrta cine vrea.. daca incepeti mai tarziu.. probati mai tarziu bluza.. eu am facut sport de 5 ori pe sapt.. si incerc sa mananc usurel la cina..

neata
felicitari pt sport
ce dieta tii??

jessik 16 ian 2012 07:48:10

Re: Intra in bluza preferata
 
nu tin o dieta speciala.. incer sa mananc sanatos.. dar tot mai gust cate una..
cel mai mult vreau sa mananc usor la cina.. asa tin minte ca slabeam.. la cina.. chiar daca e la 8 seara .. sa fie o salata.. sau ceva usor.
dim lapte cu fulgi de ovaz.. iar la pranz.. carne cu ceva..
supe.. si mult sport//
tu ce faci..pt a slabi..

azra 16 ian 2012 07:53:23

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 902028)
nu tin o dieta speciala.. incer sa mananc sanatos.. dar tot mai gust cate una..
cel mai mult vreau sa mananc usor la cina.. asa tin minte ca slabeam.. la cina.. chiar daca e la 8 seara .. sa fie o salata.. sau ceva usor.
dim lapte cu fulgi de ovaz.. iar la pranz.. carne cu ceva..
supe.. si mult sport//
tu ce faci..pt a slabi..

eu de o saptamana am inceput dukan si vad ca au inceput sa vina si rezultatele si asta ma ajuta ff mult,ma ambitioneaza mai mult ca sa tin fara abateri

jessik 16 ian 2012 07:57:12

Re: Intra in bluza preferata
 
succes..
eu o sa ma interesez de dieta caloriilor negative.. o fata a slabit mult..
e greu sa iti cumperi haine cand esti mai cu kg in plus..
asta cred ca e cel mai nashpa moment.. si realizezi ca trebuie sa faci ceva..
mai ales in partea de sus a corpului.. parca nimic nu sta bine..

azra 16 ian 2012 08:00:02

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 902040)
succes..
eu o sa ma interesez de dieta caloriilor negative.. o fata a slabit mult..
e greu sa iti cumperi haine cand esti mai cu kg in plus..
asta cred ca e cel mai nashpa moment.. si realizezi ca trebuie sa faci ceva..
mai ales in partea de sus a corpului.. parca nimic nu sta bine..

mare dreptate ai
eu anul asta nu am mai fost sa imi cumpar nimic de sarbatori tocmai pt ca mereu trebuia sa cer o marime mai mare si tot nu venea,asa ca trag tare de mine sa slabesc si apoi sa ma arunc la cumparaturi

jessik 16 ian 2012 08:02:44

Re: Intra in bluza preferata
 
acum mai tare m-am sup.. ca am primit cadou niste haine d ela o amica.. is is toate marime small.. pff ar trebui sa dau jos vreo 10 kg.. poate pastrez cateva .. sa ma ambitionez..
=((

azra 16 ian 2012 08:05:44

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 902050)
acum mai tare m-am sup.. ca am primit cadou niste haine d ela o amica.. is is toate marime small.. pff ar trebui sa dau jos vreo 10 kg.. poate pastrez cateva .. sa ma ambitionez..
=((

am si eu cateva de cand eram eu mai slabuta,inca nu ma incumet sa le arunc ca au fost purtate o data,de doua ori si imi sunt atat de dragi..nu stiu cum am putut lasa sa ajung pana la peste 90kgx-(x-(

mituica loredana 16 ian 2012 08:06:07

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 902043)

mare dreptate ai
eu anul asta nu am mai fost sa imi cumpar nimic de sarbatori tocmai pt ca mereu trebuia sa cer o marime mai mare si tot nu venea,asa ca trag tare de mine sa slabesc si apoi sa ma arunc la cumparaturi

buna dimineata fetelor pe mine tocmai asta ma ambitionat ,cand am fost la cumparaturi de craciun (mi-am luat geaca mai mica,nu se inchidea in fata)asa ca dupa revelion am intrat la voi si iata-ma dupa o saptamana(mi se inchide geaca):D
si nu ma las pana nu ajung unde vreau:)

azra 16 ian 2012 08:07:45

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de mituica loredana (Post 902055)
buna dimineata fetelor pe mine tocmai asta ma ambitionat ,cand am fost la cumparaturi de craciun (mi-am luat geaca mai mica,nu se inchidea in fata)asa ca dupa revelion am intrat la voi si iata-ma dupa o saptamana(mi se inchide geaca):D
si nu ma las pana nu ajung unde vreau:)

neata
bravo,cu cat suntem mai multe si cu rezultate frumoase cu atat ne ambitionam mai mult

mituica loredana 16 ian 2012 08:15:09

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 902059)
neata
bravo,cu cat suntem mai multe si cu rezultate frumoase cu atat ne ambitionam mai mult

asa este , atunci cand vezi rezultate parca atfel duci lupta:D

roxif 19 ian 2012 15:44:11

Re: Intra in bluza preferata
 
Si eu vreau sa ma alatur voua :( dar cred ca e putin cam tarziu :(:(:(

Sand 07 mar 2012 19:55:23

Re: Intra in bluza preferata
 
1 ataşament(e)
Aceeasi bluza la final de concurs. Imi e un pic mai buna, uraaaa!

jessik 07 mar 2012 20:02:49

Re: Intra in bluza preferata
 
pff de abia acum mi-am amintiti de concursul asta de cateva zile.. stiu ca m-am imbracat o data cu bluza si reuseam sa ma inchiei.. e un mic progres.. dar nu amis tiu cate kg aveam.. cred ca 69.. deci acum in jur de 66..x-(mda.. pacat ca nu a mai scris nimeni s ane ambitionam mai mult..totusi o sa fac o pozaa..

jessik 07 mar 2012 20:03:57

Re: Intra in bluza preferata
 
sand se vede diferenta.. dar la cm.. sau la kg ai scazut? eu tot nu m-am masurat.. dar simt eu asa pe mine.. ca am slabit putin..;)

Sand 07 mar 2012 20:28:58

Re: Intra in bluza preferata
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 971178)
sand se vede diferenta.. dar la cm.. sau la kg ai scazut?

Da, cred ca vreo 3 Kg. cam asa. Adevarul e ca nu mai tin minte, oricum ceva cu minus este clar. Si la cm. e ceva dar nu mai stiu cat. Vreo 2-3 cm. in talie. Tre' sa ma uit la grafic eventual. Se vede la piept, e mai mic un pic, cusatura de sub piept e sub piept acum si partea de sub piept si pana jos e mai lejera. Si la manceci imi vine mai bine, nu mai plezneste pe mine. Ar fi misto daca am reveni cu poze aici peste alte doua luni, asa spre 10 mai sa vedem ce diferente mai sunt. Ar fi pacat sa inchide subiectul asta, mai bine sa mearga la nesfarsit.:D

Tu iti alesesei o bluza cu muuult prea mica, ar trebui sa-ti faci poza acum in una care-ti vine dar iti e un pic mica si dupa doua luni sa pui iar poza si sa-ti vina bine.:-*

dyiu 21 iun 2012 15:03:49

Re: Intra in bluza preferata
 
Mai este valabil concursul?
O data cu venirea veri ce ziceti de un concurs "Superba in rochia preferata"


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:21:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO