forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013 (http://forum.slabute.ro/concursuri/toamna-se-numara-slabutele-concurs-sept-2013-a-12415.html)

Kclaudyia 26 sep 2013 12:52:55

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Citat:

Anterior postat de ElenaelenaIrina (Post 1300535)
Ma inscriu si eu!!! Vreau sa dau jos cm. de pe coapse. Vreo 3-4 acolo.... Asta ma motiveaza la propriu, eu fiind o fire competitiva :P.

Buna Elena!
Daca vrei sa ti se ia in considerare coapsele, pana pe 29 Sept te asteptam cu masurile ;)

Citat:

Anterior postat de AlliAlli (Post 1300619)
Buna!

As vrea sa particip si eu la concurs :D Simt ca m`ar motiva.

E vreo problema daca ma apuc de dieta Dukan? O sa incerc sa am in fiecare zi minim 1200 de calorii :) Greutatea o voi seta pe data de 29 septembrie si atunci voi pune si masuratorile.

Sigur! Pe 29 sept e perfect ;)

alinutzik 26 sep 2013 19:00:00

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Euuuuu... :-":-":-":-"

anqutz 27 sep 2013 08:08:28

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
1 ataşament(e)
Hey! Eu dau raportul astazi, in weekend plec si nu am cum sa mai dau raportul, asa ca m-am masurat astazi de dimineata. Zona aleasa e colacelul, unde am 77 de cm. Initial voiam talia, dar acolo am 63 de cm si prea putina grasime ca sa poata fi luata in calcul.

gabytza17 27 sep 2013 08:37:23

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Neata!
Vreau sa ma inscriu si eu in concurs, as mai avea cateva kilograme de dat jos si nu-mi mai gasesc motivatia sa tin un regim strict fara ajutorul vostru din pacate :(

Kclaudyia 27 sep 2013 09:12:08

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1300933)
Hey! Eu dau raportul astazi, in weekend plec si nu am cum sa mai dau raportul, asa ca m-am masurat astazi de dimineata. Zona aleasa e colacelul, unde am 77 de cm. Initial voiam talia, dar acolo am 63 de cm si prea putina grasime ca sa poata fi luata in calcul.

Super! e77 de cm la colacel e chiar bine..
Cred ca la mine sunt 80 de cm :( De la 75 cat aveam in iulie :-s

Kclaudyia 27 sep 2013 09:12:58

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1300739)
Euuuuu... :-":-":-":-"

Hey Alina! Welcome back! :D
Chiar nu te-am mai vazut de ceva timp pe aici.. Cum merge treaba? >:D<>:D<

Kclaudyia 27 sep 2013 09:14:18

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Citat:

Anterior postat de gabytza17 (Post 1300958)
Neata!
Vreau sa ma inscriu si eu in concurs, as mai avea cateva kilograme de dat jos si nu-mi mai gasesc motivatia sa tin un regim strict fara ajutorul vostru din pacate :(

Buna dimineata!
Te primim in cincurs cu mare drag!
Nu consideri "regim strict".. ci mai degraba o schimbare a modului de viata, a obiceiurilor alimentare.. Sport+ alimentatie sanatoasa = LOVE :)) ;)

Kclaudyia 27 sep 2013 09:19:16

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Fetelor mi-am comandat niste carti scrise de Motignac, o carte are si retete, dar au ngrediente care la noi nu pot fi gasite usor, si daca se gasesc sunt cam scumpe.. Ma rog, nu asta vroiam sa spun, ci am citit o chestie f misto si anume ca nu trebuie sa privim mancatul ca pe o povara, ci s aincercam sa imbinam placerea de a manca cu alimentatia sanatoasa si implicit slabitul.. Cu alte cuvinte nu trebuie sa mancam neaparat carne fiarta, legume fierte, salata fara gust chiar daca vrem sa slabim ci sa incercam sa fim cat mai inventive in bucatarie, sa incropim meniuri cat mai variate, bune la gust, astfel incat sa nu se simtim private de gust si de bucuria de a manca.. Ptr ca la urma urmei mancarea are un rol esential in vietile noastre..
Deci trebuie sa facem din ritualul de a manca un prieten, nu un dusman..

mutulica 27 sep 2013 09:26:55

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Am intrebari eu:D:
1. Raportul in fiecare luni, asta la sport si cit am slabit?
2. Meniul trebuie postat in fiecare zi, daca eu de exemplu azi nu am net si intru maine si-l postez, e ok asa?
3. Covrigei am voie sa maninc? Ca eu am probleme cu stomacul si uneori ar mai trebui sa rontai din astea? Da paine?:D
4. Sport, 130 min pe saptamina?


Kclaudyia 27 sep 2013 10:10:18

Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1300972)
Am intrebari eu:D:
1. Raportul in fiecare luni, asta la sport si cit am slabit?
2. Meniul trebuie postat in fiecare zi, daca eu de exemplu azi nu am net si intru maine si-l postez, e ok asa?
3. Covrigei am voie sa maninc? Ca eu am probleme cu stomacul si uneori ar mai trebui sa rontai din astea? Da paine?:D
4. Sport, 130 min pe saptamina?


1. Ca sa fie ok ptr toata lumea, mai ales ptr cele care tin punctajul, cand dai raportul scrii exact ce punctaj ai ptr fiecare categorie:
Uite un exemplu de raport:

Raport 30 Sept - 06 Oct


Meniuri:

4 * 2 puncte (adica 100% curate) = 8 pcte
2 * 0 pcte = 0 pcte
(Adica ai trisat un pic, gen ai mancat o prajitura, ceva pizza, in general ceva neconform, junk food, dulciuri cu zahar, etc, asta in limita a 20% din meniu.. Sa zicem ca tu ai mancat azi 1500 de calorii si din astea 1500 de calorii, 200, maxim 300 de calorii sunt luate in alimente neconforme)
1 * -2 pcte (ai avut o zi total neconforma, mai mult de 20% din alimente sunt neconforme si nesanatoase) = -2 pcte

Total Meniuri
= 6 pcte

Sport: 155 min ==> 5 pcte (pentru minimul de 130 de min de sport) + 1 pct ptr extra minute de sport.. Am stabilit ca ptr fieccare 30 d emin in plus fata de minimul de 130 de min se acorda un punct.. Dar valorile se rotunjesc, astfel ca daca ai facut 20-25 de min de sport in plus iti acordam 1 pct, daca ai facut sub 15 min in plus, nu se acorda nici un punct.

Total Sport
= 6 pcte

Greutate/Cm: 67 kg ==> - 1 kg = 3 pcte

Total Punctaj = 15 puncte

2. Raportul trebuie dat pana miercuri cel tarziu in fiecare saptamana.. nZiua de raport e luni, dar daca sunt cazuri speciale, nu=i problema, intelegem ;)
Iti notezi undeva meniurile si cand ai acces la net le postezi, ori aici, ori la tine in jurnal..

3. Ai voie covrigei si paine, mai ales daca ai probleme cu stomacul.. Painea si convrigeii sunt cu faina alba?

4. Sport da 130 de min pe sapt.. Ce credeai? Ca e pe zi? :))
Hai mai, doar nu suntem nebune la cap.. 130 de min pe zi de sport ar fi nebunie curata :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:18:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO