forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ati fost vreodata batute de sotii vostri ? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/ati-vreodata-batute-sotii-vostri-11800.html)

Exp 26 aug 2012 17:21:32

Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?
 
Citat:

Anterior postat de victoritsa (Post 1118875)
... si-a cerut scuze pentru ceea ce a facut ... , mi-a zis ca nu-si va ierta niciodata gestul ... ca nu se va mai intimpla niciodata ... ca vrea sa fie totul ca la inceput ...


trist este ca pana la urma, unele femei chiar se obisnuiesc cu bataia... dar poate ca unele isi merita soarta!

andra_aly 26 aug 2012 18:37:29

Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1118940)



trist este ca pana la urma, unele femei chiar se obisnuiesc cu bataia... dar poate ca unele isi merita soarta!

Nu vreau sa fiu rea, dar ai cea mai mare dreptate. Am vazut in familie chestii de astea, buni a mea, Dumnezeu sa o ierte, a suferit mult. si daca va zic cum nu va vine sa credeti:(
A fost maritata de parinti , apoi s-a maritat din dragoste si a avut-o pe mami cei 2 baieti. Nu a mers nici asa, iar la a 3a casatorie totul parea minunat. Cat au stat necasatoriti, si vorbesc de 10 ani...a mers totul bine. dupa ce s-au casatorit a inceput sa dea in ea. Va dati seama...stai cu cineva si nu te astepti dupa atata timp la astfel de fapte:( pana cand nu a mai avut mult si era sa o bage in pamant. buni nu a avut curajul sa divorteze, a avut noroc cu familia care i-a fost alaturi si in sfarsit a scapat de acel nesimtit.

Eu de aceea zic, majoritatea si-o cauta cu lumanarea.
De astfel de animale trebuie sa fugi cat vezi cu ochii. ramai singura? si ce daca...nu eti nici prima nici ultima.
trebuie sa iti dovedesti ca poti, ca esti in stare sa te descurci si singura.
Eu acum nu vreau sa zic ca sotul tau nu se poate schimba, mai sunt si cazuri de acelea...mai greu dar nu zic ca nu sunt. insa ai grija, sa nu te orbeasca dependenta de el... iubirea care i-o porti....
Multa fericire iti doresc.

coco23 26 aug 2012 19:28:47

Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?
 
E usor sa judecam dar sa stiti ca e si mai usor sa te complaci, sa mai stai o zi, inca una, si efectiv nu stii cum au trecut ani intregi de relatie violenta:(

Multe femei sunt dependente financiar de sot si efectiv nu au unde sa se duca si cum sa intretina singure doi copii, sa zicem...

Sunt o serie de factori, inclusiv lasitatea, probleme financiare etc. care contribuie la astfel de situatii:(

losefat 26 aug 2012 19:43:20

Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?
 
Fetelor, ma credeti ca ma asteptam la aceasta decizie?Nu ma mira deloc...
Ca e bine sau rau, nu este treaba noastra sa judecam!
Noi nu avem rol de calai ai casniciei lor, fiecare isi alege drumul in viata, alegerile noastre ne determina viitorul, avem liber arbitru...deci suntem capabili sa ne decidem soarta!
Daca Victorita alege sa isi continue mariajul, daca alege sa isi creada sotul, cine suntem noi sa o criticam?
Ce as face eu, ce ati face voi...nu are importanta!
Majoritatea femeilor aleg din pacate (parerea mea) ca si Victoria, daca este bine sau nu...e greu de spus!
Intr-un cuplu nu doar iubirea ne leaga de partener ci si obisnuinta, dependenta financiara, frica de singuratate, lasitatea, obsesia (sunt multe femei ce dezvolta un comportament obsesiv fata de patrener, il privesc ca pe o proprietate, au impresia ca fara el nu pot trai)...
Asa ca eu zic asa, sper din tot sufletul sa iti fie bine si sa va gasiti echilibrul, sa va regasiti respectul si sentimentele frumoase!Eu una nu cred in doar primul act de agresiune...cred ca a fost doar inceputul...dar cine sunt eu sa concluzionez...sa dau sfaturi...Ma bucur si sunt fericita, ca nu am simtit niciodata ce inseamna sa fi agresata de omul cu care ai ales sa iti imparti viata si sper sa nu trebuiasca niciodata sa simt ceea ce Victoria a simtit...nu e usor!
Iti doresc o seara placuta si multa sanatate!
Ema

anaralu29 31 aug 2012 18:22:10

Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?
 
Citat:

Anterior postat de victoritsa (Post 1118875)
Salut fetelor ! Sa stiti ca v-am citit tot acest timp, va multumesc pentru sustinere si ca nu ati ramas indiferente la intrebarea mea ... insa n-am avut curajul sa va scriu... eram confuza si inca mai sunt... nu am avut curajul sa plec de linga dinsul... am discutat mult ... si-a cerut scuze pentru ceea ce a facut ... , mi-a zis ca nu-si va ierta niciodata gestul ... ca nu se va mai intimpla niciodata ... ca vrea sa fie totul ca la inceput ...m-a rugat sa-i mai ofer o shansa... si eu am fost de-acord. Multe din voi imi vor spune ca sunt prostutsa ca nu am pic de mindrie... si voi fi de-acord cu spusele voastre, o prietena mi-a zis ca sunt prea buna si ca el se foloseste de asta... poate are dreptate... poate n-ar trebui sa-i ofer aceasta shansa... Dar i-am spus ca e prima si ultima data ... daca se mai intimpla isi ia papuceii si pleaca din viata mea pentru totdeauna.
I-am spus ca scuzele si parerile lui de rau acum nu mai schimba nimic...si ca va avea nevoie de mult timp ca sa-mi recapete increderea...

NU FII NAIVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deja il crezi....hai zi ca nu...zi ca nu i asa...x-(x-(x-(x-(
Tu pierzi...si pierzi ani din viata ta ,o sa ti para rau TIE,NU NOUA sau altora.Nu ,nu esti buna ,esti rea cu tine si naiva cu el...de cate ori a dat in tine???
Doar o data???Tu stii mai bine.....
Pardon cu capul spart....

anaralu29 31 aug 2012 18:25:34

Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?
 
Fugi cat mai poti daca mai poti ...[*95*][*95*][*95*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:36:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO