forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   De la cine accepti sfaturi? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/cine-accepti-sfaturi-6894.html)

mihaela2011 30 oct 2010 13:26:21

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
In general ,accept sfaturi de la persoanele care stiu ca ma ajuta din inima si nu o fac doar de dragul de a-si da cu parerea ,in niciun caz,de la prietene ,,binevoitoare'' care imi spun contrariul a ceea ce ar trebui sa fac.Totusi,cel mai bine este ca decizia finala sa ne apartina,ca mai tarziu sa nu invinuim pe cineva ca ne-a dat un sfat eronat.Mama este cea mai buna sfatuitoare;este singura persoana in care as avea incredere 100% ca imi da un sfat bun si ca intotdeauna imi vrea binele;;)

Suzume 01 nov 2010 19:53:27

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Pe mine m-a sacait mama cu sfaturi de mica, cred ca mi le zicea in locul povestilor cu zane cand eram bebe gen, asa ca am ajuns sa nu prea suport sfaturi de la nimeni. Le cataloghez instant ca pe reprosuri sau mai stiu eu ce. Cu greu mai ascult pe cineva.

deadcountess 01 nov 2010 20:29:21

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 387520)
Pe mine m-a sacait mama cu sfaturi de mica, cred ca mi le zicea in locul povestilor cu zane cand eram bebe gen, asa ca am ajuns sa nu prea suport sfaturi de la nimeni. Le cataloghez instant ca pe reprosuri sau mai stiu eu ce. Cu greu mai ascult pe cineva.

Trebuie sa recunosc ca si eu am ajuns reticenta la sfaturile mamei din acelasi motiv. Tot timpul s-a purtat cu mine ca si cum ea stie intotdeauna ce-i mai bine pt mine. 8-|

Suzume 01 nov 2010 20:33:29

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 387586)
Trebuie sa recunosc ca si eu am ajuns reticenta la sfaturile mamei din acelasi motiv. Tot timpul s-a purtat cu mine ca si cum ea stie intotdeauna ce-i mai bine pt mine. 8-|

E din popor tiparita chestia asta cu "mama stie intotdeauna ce-i mai bine", pacat ca multe nu accepta faptul ca se pot insela. N-au fost putine datile in care am avut eu dreptate si mama nu. De recunoscut recunoaste ca a gresit dar asta nu schimba cu nimic faptul ca "mama are intotdeauna dreptate", sterge cu buretele.[*25*]

deadcountess 01 nov 2010 20:38:30

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 387598)


E din popor tiparita chestia asta cu "mama stie intotdeauna ce-i mai bine", pacat ca multe nu accepta faptul ca se pot insela. N-au fost putine datile in care am avut eu dreptate si mama nu. De recunoscut recunoaste ca a gresit dar asta nu schimba cu nimic faptul ca "mama are intotdeauna dreptate", sterge cu buretele.[*25*]

Asa face si maica-mea, recunoaste dar o ia apoi de la capat. Si ceea ce e si mai aiurea e ca isi doreste pt mine chestii pe care eu nu mi le doresc, si apoi mai si sufera pt ca nu le am. ~X(


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:46:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO