forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   De la cine accepti sfaturi? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/cine-accepti-sfaturi-6894.html)

Slabuta 29 oct 2010 14:00:47

De la cine accepti sfaturi?
 
Slabutelor, cum stati la capitolul sfaturi? Nu oferit, ci primit :)
Primiti sfaturi de la oricine, doar de la persoanele apropiate sau de la persoanele care sunt un exemplu pentru voi.....? :)

onetotilia 29 oct 2010 14:07:26

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
de primit le primesc de la mai multe persoane.. dar nu le accept decat pe cele de la parinti... stiu 100 % ca nu sunt cu rautate sau invidie.....si ca sunt menite sa ma ajute :)

deadcountess 29 oct 2010 14:12:25

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 384492)
de primit le primesc de la mai multe persoane.. dar nu le accept decat pe cele de la parinti... stiu 100 % ca nu sunt cu rautate sau invidie.....si ca sunt menite sa ma ajute :)

Cam tot asa ceva, le primesc si apreciez pe toate, dar urmeaza o selectie dura cand e vorba sa le si urmez. Nu invidia ar fi problema aici ci faptul ca multe persoane se grabesc sa dea sfaturi fara sa stie prea multe in domeniul in care se baga :-s

Alina82 29 oct 2010 14:31:46

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Pai de primit vb aia primesc de la toata lumea k doar nu pot sa le pun plasturi pe gura sa nu vb:Ddar cand vine vb de luat in seama...tin cont de la cine vine sfatul si mai ales modul in care a fost spus....:)

LicuriciColorat 29 oct 2010 15:17:18

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
sfaturi primesc si fara voia mea,multi isi dau cu parerea fara sa fie intrebari...dar le selectez,de obicei mama imi da cele mai bune sfaturi,eu oricum sunt Toma necredinciosu,si analizez pana in cel mai mic detaliu orce chichita:D,asa ca sfaturile le primesc de peste tot,dar le accept doar pe cele de la mami(tata si prietena mea- analizate bineinteles):D

ali_lumi 29 oct 2010 16:34:59

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Sfaturile sunt binevenite de la oricine, numai ca apoi trag linie si adun.

Sand 29 oct 2010 16:51:11

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Depinde de cine isi da cu parerea. Daca persoana e inteleapta si rationala ma duc si o intreb de sfaturi. Daca e pe langa sau pe alta planeta si nu "observa" ce e in jur, nu ma duc.

Parintii de obicei imi dau si sfaturi pe langa, nu ca nu s-ar pricepe dar nu mereu nimeresc cu sfaturile.

Si pe de alta parte...acuma sincer, cine chiar asculta de sfaturile primite?:DPana nu te dai cu capul de prag nu te inveti, din pacate.

ali_lumi 29 oct 2010 16:59:02

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 384576)
Depinde de cine isi da cu parerea. Daca persoana e inteleapta si rationala ma duc si o intreb de sfaturi. Daca e pe langa sau pe alta planeta si nu "observa" ce e in jur, nu ma duc.

Parintii de obicei imi dau si sfaturi pe langa, nu ca nu s-ar pricepe dar nu mereu nimeresc cu sfaturile.

Si pe de alta parte...acuma sincer, cine chiar asculta de sfaturile primite?:DPana nu te dai cu capul de prag nu te inveti, din pacate.

Pai da:)) la ultima fraza ai mare dreptate. tre sa ne dam cu capu` de pereti si apoi sa ascultam :))

curly.light 29 oct 2010 19:04:23

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
De la oricine.

Consider ca exista anumiti oameni pe care pur si simplu trebuie sa ii intalnim intr-un moment al vietii noastre ,si care ne pot influenta atat de mult incat ne schimba destinul. Asa ca ascult orice sfat,venit chiar si de la o persoana pe care am intalnit-o in urma cu 5 minute.
Atentie,am spus "ascult" ,cu sensul ca sunt atenta la el ,pana la a aplica un sfat primit e un drum lung... :)) Dar nu am prejudecati,un sfat bun poate veni de la oricine. Ascult opinia tuturor,dar deciziile le iau singura.
Si cum s-a mai spus ,de cele mai multe ori fac cum ma duce pe mine capul- ma lovesc de pragul de sus ,dar invat ceva.

AnDrAdAxl 30 oct 2010 13:12:59

Re: De la cine accepti sfaturi?
 
Atunci cand cer un sfat sunt mai multe sanse sa il ascult.Cand nu cer si mi se dau pot ajunge si sa ma cert...Sunt un caracter mai puternic,orgolioasa si vreau sa fac lucrurile cum vreau eu.Dar cand nu ma simt sigura cer sfaturi de la cea mai buna prietena sau ma sfatuiesc cu sotul...Parintii ies din discutie..din pacate,,,
va pup!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:07:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO