forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Dragoste la prima vedere? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/dragoste-prima-vedere-2238.html)

dorutza 15 ian 2010 17:49:52

Re: Dragoste la prima vedere?
 
"Auzisem la un momentdat ca dragostea incepe la intensitate maxima, ulterior diminuandu-se..." in cazul meu-----in cazul dragostei la prima vedere, si pot sa spun ca am patit-o de mai multe ori ... a inceput la un nivel mediu , apoi a ajuns la nivel maxim si apoi s-a degradat incet.. :(

doar cu sotul meu nu mi s-a intamplat sa fie dragoste la prima vedere.. cullmea.

mayadyz 15 ian 2010 20:58:22

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Eu nu stiu ce sa zic cu dragostea la prima vedere...in general sunt destul de suspicioasa in privinta oamenilor, si analizez persoana destul de bine inainte de a o lasa sa intre in viata mea....
Cu iubi al meu a fost asa o poveste...adica noi lucram in firma de 2 ani si din septembrie suntem pe acelasi proiect.....pare-se ca el m-a "obeservat" mai bine.....cam in ziua de cand este si el pe proiect, adica prin septembrie cred (eu eram de cu 2 luni inainte) - m-a vazut pe hol si a ramas...afis:D, si de atunci a intrebat pe o colega cine sunt (lucru pe care acea colega i l-a amintit de curand cand a aflat despre noi nu a fost surprinsa de turnura povestii dintre noi....) Rareori vorbeam cate ceva...apoi ne-au mutat biroul...ne-a asezat seful unul langa altul...si a inceput povestea:P...din prima clipa a fost asa o "atractie":D, mai-mai sa-l bat ca el nimerise un birou mai mare in timp ce al meu era micut rau si nu aveam loc sa-mi intind toate lucrurile pe el...si l-am amenintat ca daca nu facem schimb eu oricum o sa-mi intind toate alea pe biroul lui ca o rautate ce ma aflu:D. Bineainteles ca mi l-a dat...saracutul....apoi ne-am mai dat la discutii si venind vorba odata despre noi femeile, mi-a zis ceva "sa gasesc eu una altfel si doar atunci o sa zic ca nu sunteti toate la fel" Bineanteles ca am umflat boticul si i-am zis "eh las ca vezi tu cand te-oi pricopsi cu vreuna!" si totodata a mai fost si ceva de genul "sa-l gasesc eu pe ala care s-o pricepe sa-mi inchida mie gura:D" - si uite asa ne-a aranjat pe noi Mos Craciun........ca a venit Ajunul Craciunului......eu am primit cadou pe cineva care chiar ma lasa fara cuvinte - pe el....si el a primit cadou pe cineva care il face sa zica, da intr-adevar nu sunteti toate la fel - pe mine;;)
In cazul meu nu a fost dragoste la prima vedere, cred ca este ceva ce s-a format de-a lungul saptamanilor de colegialitate"de banca"cum spuneam noi, doar ca noi nu am vazut asta mai devreme. Simt ca ne cunoatem de o viata, il ador si el ma adora mai ales pentru defectele mele.
Sunt fericita, si stiu ca el este ce am cautat mereu:)

ema5288 15 ian 2010 21:02:17

Re: Dragoste la prima vedere?
 
cum sa nu cred mai ales astazi , cand am simtit din nou cum e, pe pielea mea? :)) sper ca o sami treaca cumva

mvthebest 15 ian 2010 21:18:49

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Eu pe iubitul meu il stiam dinainte, din vedere (fiind inainte cu o colega de-a mea) ,pentru ca am fost in aceeasi scoala,doar ca el este cu 2 ani mai mare ca mine:)
Prima data cand am vorbit, am fost la Resita,cu o colega de-a mea si un coleg de-al lui,sa ne facem piercing (care ulterior,dupa cam 2luni l-am dat amandoi jos:)) ).. Era tare faza ,pentru ca, colegul lui o placea pe colega mea,dar colega mea pe ,prietenul meu,dar el pe mine:)).. imbarligaturi..
La inceput imi parea un baiat fitos,si ca joaca fetele pe deget,dar in acelasi timp un tip foarte frumos(ca si acum:x)
M'a atras privirea lui gingasa:x si buzele,ochi:)
Pe zi ce trece ne iubim tot m-ai mult..
Si la inceput a frumos,ca la orice relatie,dar acum parca e m-ai special totul :x:x:x

sunshine 16 ian 2010 19:39:54

Re: Dragoste la prima vedere?
 
la mine a fost dragoste la prima vedere :x ne-am vazut prima oara si dupa 3 zile a urmat primul sarut. au trecut 2 ani jumate de atunci :x

anqutz 16 ian 2010 19:52:22

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 65104)
eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere :)
la mine nu ajunge la sentimente daca nu trece de niste filtre :D
asa sunt eu...

Slabu, asa sunt si eu. Trebuie sa intorc pe toate fetele, sa vad ce gen de om e. Oricum, nu prea cred ca poate sa fie dragoste. E o atractie ft mare, dar nu cred ca poti sa iubesti un om fara sa vezi cum e el cu adevarat. In cel mai bun caz iubesti o iluzie, o imagine pe care o ai despre acel om.

Si am vazut ca cele mai trainice rel sunt cele la care iubirea a aparut pe parcurs, nu la care a venit din prima si s-a mistuit ft repede. Mi se pare ca abia atunci iubesti cu adevarat o persoana, cand o descoperi.

Anomar 17 ian 2010 15:45:48

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Dragoste la prima vedere..ce frumos suna...;;)
Dar din punctul meu de vedere nu cred ca se poate numi dragoste. E doar un "flash"...o explozie de sentimente care iti invadeaza corpul, o senzatie placuta dar totul se rezuma la atractie fizica, deci pana la urma o explozie de hormoni...iar de la atractie fizica pana la dragoste adevarata mai e mult. Dragostea e mult mai complexa si mai profunda, iar trairile sunt mult mai intense si mai placute..te implinesc si te simti implinita. Cel putin asa gandesc eu.:P

riky 06 mar 2010 23:35:10

Re: Dragoste la prima vedere?
 
DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE...hmmmm....am crezut odata in ea...acum doar visez si imi imaginez....sunt exact ca slabuta: pana nu il intorc pe toate partile posibile nu ma las....am facut prostia sa cred in dragoste la prima vedere...si mi-am ruinat 2 ani de viata...deci..ramane doar un vis pt mine..ma bucur insa ca voi slabutelor iubiti si sunteti iubite...sa fiti iubite si mai mult de-acum incolo>:D<:-*

deadcountess 19 mai 2010 14:57:22

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Si da si nu.
Cred ca la prima vedere apare acea scanteie, vezi acel "ceva" care te atrage la persoana respectiva, dar cred ca iti trebuie mai multe "vederi" pana te indragostesti cu adevarat.

ali_lumi 15 iul 2010 16:53:55

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Important este ca si dupa ani de zile acea scantaie si acei fluturasi, acel feeling.. sa ramana:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:15:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO