forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Dragoste la prima vedere? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/dragoste-prima-vedere-2238.html)

Slabuta 15 ian 2010 14:01:54

Dragoste la prima vedere?
 
Credeti in dragoste la prima vedere? :D

ali_lumi 15 ian 2010 14:38:48

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Da :x Cred pt ca am simtito in clipa in care l-am vazut , am simtit cum plutesc 8->

Sheba 15 ian 2010 15:02:23

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Is lovita cu leuca in cap de vreo 5 ani si nu-mi mai trece =))

Slabuta 15 ian 2010 15:04:19

Re: Dragoste la prima vedere?
 
eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere :)
la mine nu ajunge la sentimente daca nu trece de niste filtre :D
asa sunt eu...

Sheba 15 ian 2010 15:11:05

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 65104)
eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere :)
la mine nu ajunge la sentimente daca nu trece de niste filtre :D
asa sunt eu...

Eu am un instinct ciudat la oameni imi dau seama imediat in cine pot sau nu avea incredere. Deci oricum un filtru exista si destul de eficient.

Slabuta 15 ian 2010 15:30:52

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 65107)
Eu am un instinct ciudat la oameni imi dau seama imediat in cine pot sau nu avea incredere. Deci oricum un filtru exista si destul de eficient.

Asta-i tare :)
Eu cred ca nu il am asa de dezvoltat :D

Adella 15 ian 2010 16:01:47

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Dragoste ..e mult spus ..dupa o perioada am simtit iubirea aia sincera ..cum zicea si Slabutza incercam sa nu ma las dusa de val..oricum simt ca-l iubesc tot mai mult pe zi ce trece..la inceput mi-a placut foarte mult ..l-am descoperit si fara sa-mi dau seama am inceput sa-l iubesc ..de fapt stiu cand am realizat ca-l iubesc ..l-am luat prima data pe Rosito ..si era ingrozitor de rau ..nu puteam sa dormim daca era el treaz ..orice iesea afara din plapuma trebuia zgariat si muscat(de asta avem 2 motani acum ..avea nevoie sa se joace)..si efectiv nu mai aveam rabdare ..am zis ca-l arunc pe geam ..in schimb al meu calm l-a mangaiat 2 ore ..nu exagerez, pana a adormit ..si ii priveam si vedeam cata dragoste are in ochi ..si gata ..din momentul ala am zis ca el e alesul:)asta cam dupa 2 sapt de relatie s-a intamplat :)deci nu chiar din prima:))

alexa.stan 15 ian 2010 16:19:02

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Si mie mi s-a intamplat, dar a trecut. Acum 5 ani am cunoscut un baiat, la o petrecre, nu stiu ce s-a intamplat, dar dimineata, imi doream sa ramanem inpreuna pt toata viata. (doar am dansat, si am vorbit, nimic mai mult nici macar un pupic. poate ca si din cauza ca aveam mai putin de 17 ani). Offf dar el era mai mare avea cam 27, si nu ma baga in seama, si totusi am plans dupa el un an, pana cand l-am cunoscut pe sotul meu.

La el a fost cam la fel, numai, ca ranita fiind am fost mai precauta. Cand l-am vazut prima data mi s-a parut foarte urat, iar apoi, ne-am mai vazut de cateva ori, si l-am cunoscut mai bine. Dar sentimentul tot atat de brusc a venit. Parca ceva mi-a spalat creerul, sau sufletu, si am uitat de iubirea mea imposibila, deschizandu-mi inima pt el, si nu l-m mai lasat sa plece, dupa 3 ani jumatate i-am pus verigheta, si al meu o sa ramana pana la final.

Cam asa au fost toate iubirile mele. Numai ca doar ultima a fost implinita.

Deci as putea spune ca m-am indragostit la prima vedere, de 5 ori. ooo niciodata nu am facut bilantul asta. cam mult.

Extasssy 15 ian 2010 17:12:35

Re: Dragoste la prima vedere?
 
Auzisem la un momentdat ca dragostea incepe la intensitate maxima, ulterior diminuandu-se...
La mine a fost si este exact invers...
Initial nu am fost deloc incantata de actualul meu logodnic... Din contra chiar... ca posibil iubit nu-l puteam deloc privi, dar il vedeam ca pe un posibil amic...
Eu m-am indragostit dupa cateva luni... si de atunci sentimenul se intensifica... Creste constant...

Si la mine a intervenit filtrul... a trebuit sa-mi intre pe sub piele, sa-mi arate mai mult decat se vede dupa prima intalnire...

Laura 15 ian 2010 17:47:02

Re: Dragoste la prima vedere?
 
nici eu nu cred in dragoste la prima vedere......probabil e atractie la prima vedere.....eu consider dragoste ceva mult mai complex .....si noi ne-am cunoscut ....si a trecut 1 an pana am inceput sa ne intalnim......si de atunci, la fel ca la tine Ancule, creste si iar creste, si ma indragostesc tot mai mult:x.........
am intalnit si eu baieti care mi-au picat cu tronc, insa dupa cateva zile ii detestam si se ducea totul.....dar sigur nu era dragoste:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:16:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO