forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/dupa-ai-slabit-sotul-iubitul-te-vazut-mai-atragatoare-6663.html)

Alina82 14 oct 2010 14:39:34

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Mai hai sa imi spun si eu parerea:D
K deh eu chiar am slabit mult si ink mai am de slabit destul...asa k la mine si orb dak esti tot obs diferentza:))
Plecand de la faptul k eu cu iubi suntem impreuna de 11 ani jumate:Dsi m-a vazut in toate starile posibile...si m-a iubit in orice forma am avut....dar e normal k in cazul meu sa ii placa schimbarea...e retinut in declaratii pt k se gandeste probabil si dak o sa ma ingras la loc....dar akm cand ma imbrac sa iesim undeva il vad cum are o expresie de WOW pe fata...dar la pat nu cred k au fost schimbari....noi am avut mereu o viata sexuala activa asa k nu as putea spune k akm ma cauta mai mult decat inainte:D

rodica2010 14 oct 2010 17:31:44

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Pot sa spun ca de 24 de ani(la sfarsitul lunii)m-a iubit si slaba si grasa.Poate din cauza asta am si ajuns la kg. alea,pt. ca imi spunea mereu:"iubita mea,tu esti cea mai frumoasa,eu te iubesc oricum."Cred ca de fapt era o gelozie pe care nu vroia sa o arate.Se oftica intotdeauna cand mergeam pe strada si se uitau barbatii dupa mine.Dar si eu m-am delasat mai ales dupa ce nu am mai lucrat,apoi m-am imbolnavit(acum sunt bine slava Domnului!),am avut si cateva necazuri,printre care pierderea mamei care m-a afectat profund,si uite-asa am ajuns la "frumoasa"greutate de 96,7.:">Abia cand am vazut ca ma apropii vetiginos de suta m-am trezit din nesimtirea in care lancezeam.Dar da,ma iubea oricum! Am avut tot mereu o viata sexuala foooarte intensa.Nu l-am simtit niciodata ca o face "din obligatie".Si acum ma sustine in tot demersul meu,imi spune ca pe zi ce trece sunt mai frumoasa.Si totusi...cand mergem acum pe strada si se uita diversi nene dupa mine iar ii vine sa muste.:))

lalita 14 oct 2010 19:49:13

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 365908)

:)) Sti care e chetia... ca nu vor sa recunoasca. atunci de ce se uita dupa altele ce arata bine si zic ca nu ii intereseaza chiar daca avem burta sau altele#:-s
Eu zic ca le place mai mult cand ne vad ca aratam mai bine.
Ei observa multe, dar nu sunt ca noi:P
apropo, am gasit ceva dragut:
Barbatii accepta complimentele mult mai usor decat femeile. De exemplu:
'Costica, arati foarte bine azi'.
Costica: 'Multumesc'.
Invers: 'Maria, arati foarte bine.'
Maria: 'Da? Probabil din cauza luminii.'
:))
Cand o femeie incearca o rochie care ii este stramta, se gandeste ca s-a ingrasat. Cand un barbat incearca niste haine care sunt stramte, se gandeste ca au intrat la apa.

Da,normal ca le place. :)) sa fim seriosi.. si poate ca asa pare,ca nu observa ei celulita,dar spun eu ca observa. Unii observa chiar prea multe. am auzit atatea comentarii,si critici,ma refer de la alti baieti,amicii iubitului meu. Normal ca de la iubiti nu,ar fi culmea nesimtirii sa zica ceva de genu asta. Bine,ca sunt si atatea cazuri de nesimtire de genu,cum am auzit o data cum a spus el catre prietena,''te-ai facut cat o vaca''. :-o Bineinteles eu personal nu as mai sta nici o secunda cu un asemenea baiat, cred ca l-as lua si la bataie :))

mvthebest 14 oct 2010 21:10:30

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 365863)
Sunci nu prea am avut, aveam picioarele mai groase, dar am avut si 43 si 50 de cand sunt cu el. La 7kg ar trebui sa vada diferenta, nu?

Depinde de conformatia fiecaruia.
Ma refeream ca daca slabesti 10-30kg e imposibil sa nu remarce.

mvthebest 14 oct 2010 21:14:03

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 365977)
Mai hai sa imi spun si eu parerea:D
K deh eu chiar am slabit mult si ink mai am de slabit destul...asa k la mine si orb dak esti tot obs diferentza:))
Plecand de la faptul k eu cu iubi suntem impreuna de 11 ani jumate:Dsi m-a vazut in toate starile posibile...si m-a iubit in orice forma am avut....dar e normal k in cazul meu sa ii placa schimbarea...e retinut in declaratii pt k se gandeste probabil si dak o sa ma ingras la loc....dar akm cand ma imbrac sa iesim undeva il vad cum are o expresie de WOW pe fata...dar la pat nu cred k au fost schimbari....noi am avut mereu o viata sexuala activa asa k nu as putea spune k akm ma cauta mai mult decat inainte:D

Fix la asta ma refeream. Este imposibil ca unui barbat sa nu-i placa o femeie mai slaba.
Cand slabeste,se aranjeaza,etc o vede mai altcumva,ii stralucesc ochi mai altcumva.

Sigur ai avut o viata sexuala activa,dar eu stiam ca atunci cand esti mai plinut obosesti mai repede,asa-i:-/

mvthebest 14 oct 2010 21:17:13

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 366226)
Pot sa spun ca de 24 de ani(la sfarsitul lunii)m-a iubit si slaba si grasa.Poate din cauza asta am si ajuns la kg. alea,pt. ca imi spunea mereu:"iubita mea,tu esti cea mai frumoasa,eu te iubesc oricum."Cred ca de fapt era o gelozie pe care nu vroia sa o arate.Se oftica intotdeauna cand mergeam pe strada si se uitau barbatii dupa mine.Dar si eu m-am delasat mai ales dupa ce nu am mai lucrat,apoi m-am imbolnavit(acum sunt bine slava Domnului!),am avut si cateva necazuri,printre care pierderea mamei care m-a afectat profund,si uite-asa am ajuns la "frumoasa"greutate de 96,7.:">Abia cand am vazut ca ma apropii vetiginos de suta m-am trezit din nesimtirea in care lancezeam.Dar da,ma iubea oricum! Am avut tot mereu o viata sexuala foooarte intensa.Nu l-am simtit niciodata ca o face "din obligatie".Si acum ma sustine in tot demersul meu,imi spune ca pe zi ce trece sunt mai frumoasa.Si totusi...cand mergem acum pe strada si se uita diversi nene dupa mine iar ii vine sa muste.:))

:xInseamna ca apreciaza mult ce are ,,acasa''
Felicitari pentru kg slabire,cred ca te simti mult mai bine acum in pielea ta si esti mandra.:)

Alina82 14 oct 2010 21:21:05

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 366572)


Fix la asta ma refeream. Este imposibil ca unui barbat sa nu-i placa o femeie mai slaba.
Cand slabeste,se aranjeaza,etc o vede mai altcumva,ii stralucesc ochi mai altcumva.

Sigur ai avut o viata sexuala activa,dar eu stiam ca atunci cand esti mai plinut obosesti mai repede,asa-i:-/

Stateam bn cu rezistenta Mira>:)
Asa cum am mai spus si prin alte parti eu slava domnului nu am avut probleme de sanatate...nu oboseam...in fine nu aveam nici o problema din cauza greutatii....era doar o problema de estet si bineinteles k santatea nu ar fi ramas asa de strong pana la adanci batraneti...dar sa zicemk akm exista ceva mai multa flexibilitate...k deh la cate sunci aveam cand incercam sa stau in anumite pozitii suncile protestau:))dar solutii se gasesc...eu chiar cred k tine de atitudine,de imaginatie si de dezinvoltura fiecaruia si mai putin de greutate...:)

mvthebest 14 oct 2010 21:25:45

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 365908)

:)) Sti care e chetia... ca nu vor sa recunoasca. atunci de ce se uita dupa altele ce arata bine si zic ca nu ii intereseaza chiar daca avem burta sau altele#:-s
Eu zic ca le place mai mult cand ne vad ca aratam mai bine.
Ei observa multe, dar nu sunt ca noi:P
apropo, am gasit ceva dragut:
Barbatii accepta complimentele mult mai usor decat femeile. De exemplu:
'Costica, arati foarte bine azi'.
Costica: 'Multumesc'.
Invers: 'Maria, arati foarte bine.'
Maria: 'Da? Probabil din cauza luminii.'
:))
Cand o femeie incearca o rochie care ii este stramta, se gandeste ca s-a ingrasat. Cand un barbat incearca niste haine care sunt stramte, se gandeste ca au intrat la apa.

La asta vroiam sa ajung.
Daca te place enorm de mult grasa,slaba de ce se mai holbeaza dupa alte tipe slabe:-/
Stiu ce-i frumos si lu D-zeu ii place:>,dar noi cand ne uitam dupa altu-l sau alti se dau la noi ,nu-i pica bine:P.
Eu de ex cand sunt cu al meu si se uita tipele dupa el,ma simt mandra ca am un iubit frumos langa mine. Atata timp cat el nu-i da importanta,nu ma deranjeaza.

Interesante citatele:)).
Si cam asa este,lor cand le facem un compliment ,,sar in sus de bucurie'' chiar daca nu recunosc.

mvthebest 14 oct 2010 21:29:20

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 366450)
Da,normal ca le place. :)) sa fim seriosi.. si poate ca asa pare,ca nu observa ei celulita,dar spun eu ca observa. Unii observa chiar prea multe. am auzit atatea comentarii,si critici,ma refer de la alti baieti,amicii iubitului meu. Normal ca de la iubiti nu,ar fi culmea nesimtirii sa zica ceva de genu asta. Bine,ca sunt si atatea cazuri de nesimtire de genu,cum am auzit o data cum a spus el catre prietena,''te-ai facut cat o vaca''. :-o Bineinteles eu personal nu as mai sta nici o secunda cu un asemenea baiat, cred ca l-as lua si la bataie :))

Cunosc si eu nesimtiti dinastea si ea tot statea cu el. Daca te face asa clar nu te iubeste,nu are pic de respect.
Eu cred ca ei observa, dar de multe ori nu vor sa spuna. Eu de ex observ repede si micile detalii,de multe ori nu e prea bine.:P

mvthebest 14 oct 2010 21:32:45

Re: Dupa ce ai slabit sotul/iubitul te-a vazut mai atragatoare?
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 366588)


Stateam bn cu rezistenta Mira>:)
Asa cum am mai spus si prin alte parti eu slava domnului nu am avut probleme de sanatate...nu oboseam...in fine nu aveam nici o problema din cauza greutatii....era doar o problema de estet si bineinteles k santatea nu ar fi ramas asa de strong pana la adanci batraneti...dar sa zicemk akm exista ceva mai multa flexibilitate...k deh la cate sunci aveam cand incercam sa stau in anumite pozitii suncile protestau:))dar solutii se gasesc...eu chiar cred k tine de atitudine,de imaginatie si de dezinvoltura fiecaruia si mai putin de greutate...:)

Tine mult de cuplu,e bine ca partenerul sa te faca sa te simti bine,sa nu fi inhibat(a).

Aa si mai stiam o chestie! Sti de ce barbati isi aleg fete/femei mai putin plinute pt casatorie si nu slabe? Pt ca alea slabe spun ca arata deja destul de bine si se pun ,,late'' in pat si sa lucre barbatul:P:)).
Iar noi cele mai plinute vrem sa le ,,aratam'' ce stim:)).

E bine ca nu s-a ajuns sa ai probleme de sanatate,de obicei kg sunt printre cele mai mari pericole. Se spune ca si de la 5kg in plus ai riscuri mai mari sa ai probleme de sanatate.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:04:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO