forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Gelozia in relatie (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/gelozia-relatie-3914.html)

Slabuta 21 mai 2010 17:11:27

Gelozia in relatie
 
Slabutelor ce parere aveti despre gelozie?
Ati avut iubiti care au fost gelosi? v-a sufocat acest lucru sau dimpotriva?

Sunteti geloase? :)

LicuriciColorat 21 mai 2010 17:32:16

Re: Gelozia in relatie
 
hmm desi am o varsta mica;;) stiu destule(am si trecut prin cateva relatii asa de adolescenta) deci pot sa vorbesc:D
cand cineva ma intreba de ce tii frica in general la baieti/barbatii,raspunsu meu era de un barbat gelos,
bineinteles gelozia acol un pic nu strica adica ma refer la gelozia aia pura din iubire,cand esti geloasa daca se uita alta la el prea insistent,dar nu sa facem caz.....
unul din 'reprosurile' fostului:tu nu esti niciodata deloc geloasa,esti asa indiferenta!
de ce sunt asa?>pt ca is stapana pe mine,pt ca gelozia e punctul slab a celor care nu au incredere in ei si se razbuna pe parteneri printr-o gelozie prosteasca,insa eu is sigura pe mine,si stiu ca atunci cand un baiat e cu mine,e cu mine,altele nu conteaza:D

sunshine 23 mai 2010 13:31:36

Re: Gelozia in relatie
 
eu sunt geloasa :D

ianna 23 mai 2010 13:46:23

Re: Gelozia in relatie
 
eu n-am fost genu de persoana geloasa... cred ca totusi cateodata m-a mai aprins dar nu destul de mult incat sa zic sau sa actionez ca atare. Mereu am avut destula incredere in mine si in ce pot incat sa nu fac scandal....in schimb...am avut parte de gelozii destule din partea partenerilor:)) dar le-am taiat maul de cum s-au infiripat.

Cateodata e nevoie si de gelozie ...asa un pica...dar prea multa poate duce si la stricarea unei relatii frumoase;)

anqutz 23 mai 2010 20:33:46

Re: Gelozia in relatie
 
Geloasa nu-s. Dar m-am despartit de fostul dupa 4 ani si 4 luni de relatie pt ca era ft gelos. Mi-a facut viata un iad. Mi-a si zis o data ca daca as lucra intr-un colectiv in care sunt ft multi barbati el ar lua-o razna si ar prefera sa ma tina acasa. Nu mai zic de iesit pe undeva fara sa stie el, sau de facut vreo miscare fara ca el sa afle. x-( I-am tolerat nesimtirile si gelozia, dar intr-o zi am zis stop. Pana la urma, daca ne casatoream (asta era planul) cred ca ar fi ajuns sa ma si loveasca de gelozie.

LicuriciColorat 23 mai 2010 20:47:04

Re: Gelozia in relatie
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 197897)
Geloasa nu-s. Dar m-am despartit de fostul dupa 4 ani si 4 luni de relatie pt ca era ft gelos. Mi-a facut viata un iad. Mi-a si zis o data ca daca as lucra intr-un colectiv in care sunt ft multi barbati el ar lua-o razna si ar prefera sa ma tina acasa. Nu mai zic de iesit pe undeva fara sa stie el, sau de facut vreo miscare fara ca el sa afle. x-( I-am tolerat nesimtirile si gelozia, dar intr-o zi am zis stop. Pana la urma, daca ne casatoream (asta era planul) cred ca ar fi ajuns sa ma si loveasca de gelozie.


wow
bine ca ti-ai dat seama la timp
eu cred ca gelozia poate distruge si cea mai pura dragoste,iar barbatii foarte gelosi sunt foarte violenti si prin vorbe si prin batai:-s

anqutz 23 mai 2010 20:49:02

Re: Gelozia in relatie
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 197902)
wow
bine ca ti-ai dat seama la timp
eu cred ca gelozia poate distruge si cea mai pura dragoste,iar barbatii foarte gelosi sunt foarte violenti si prin vorbe si prin batai:-s

Asa e. Era violent verbal. x-( Si felul lui de a fi a distrus totul intre noi 2, desi gandurile si planurile erau ft frumoase. Bine ca au ramas la stadiul de planuri. #:-s

LicuriciColorat 23 mai 2010 20:53:27

Re: Gelozia in relatie
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 197905)
Asa e. Era violent verbal. x-( Si felul lui de a fi a distrus totul intre noi 2, desi gandurile si planurile erau ft frumoase. Bine ca au ramas la stadiul de planuri. #:-s


da,din pacate unele fete isi dau seama prea tarziu
am auzit si eu destule cazuri,e si mai aiurea cand ii auzi ca dau vina pe copii,ca ei nu se despart pt copii
oricum gelozia e o boala,si una desul de grava

anqutz 23 mai 2010 21:01:05

Re: Gelozia in relatie
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 197907)
da,din pacate unele fete isi dau seama prea tarziu
am auzit si eu destule cazuri,e si mai aiurea cand ii auzi ca dau vina pe copii,ca ei nu se despart pt copii
oricum gelozia e o boala,si una desul de grava

Macar eu aveam o scuza, eram mica si batuta-n cap. Si avusesem rel perfecta timp de 2 ani si jumatate. Mi-e mila de femeile care nu reusesc sa scape din rel in care sunt abuzate. Cele mai mult nici nu se pot descurca pe picioarele lor.

E o boala si ce e mai grav e ca nu poti sa scapi. A incercat sa se domoleasca, dar cand si-a dat arama pe fata a fost rau. Cel mai bun sfat e ca fetele sa se fereasca de cei gelosi, de fapt sa fuga cat de tare pot de ei. De la primele semne. Pt ca ajung apoi sa le acapareze toata viata, eu nu aveam viata sociala din cauza lui. x-(

As putea sa vb despre asta si 3 zile fara sa epurizez toate experientele neplacute.

LicuriciColorat 23 mai 2010 21:06:44

Re: Gelozia in relatie
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 197916)
Macar eu aveam o scuza, eram mica si batuta-n cap. Si avusesem rel perfecta timp de 2 ani si jumatate. Mi-e mila de femeile care nu reusesc sa scape din rel in care sunt abuzate. Cele mai mult nici nu se pot descurca pe picioarele lor.

E o boala si ce e mai grav e ca nu poti sa scapi. A incercat sa se domoleasca, dar cand si-a dat arama pe fata a fost rau. Cel mai bun sfat e ca fetele sa se fereasca de cei gelosi, de fapt sa fuga cat de tare pot de ei. De la primele semne. Pt ca ajung apoi sa le acapareze toata viata, eu nu aveam viata sociala din cauza lui. x-(

As putea sa vb despre asta si 3 zile fara sa epurizez toate experientele neplacute.


da din pacate cand avem o varsta nu realizam,sau uneori nu vedem lucrurile pt ca suntem amorezate:))
si cum dragostea nu are ochii sa vada....
bine ca ti-ai dat seama,ai avut noroc ca ti s-or deschis ochii,
indiferent cat ar incerca sa se domoleasca,tot rabufnesc,si atunci e jale
important e sa treci peste,trecutu cu trecutu
prezentu conteaza:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:14:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO