forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce metode contraceptive folositi? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/metode-contraceptive-folositi-3928.html)

mykydutza 25 mai 2010 09:45:46

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
treaba e ...ca mie nici acum nu mi a aparut menstra luna trecuta a venit pe 25 iar in martie pe 27...azi suntem in 25 si nimic...astept pana pe 27..deja sunt panicata...:-ss

mykydutza 25 mai 2010 09:47:17

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
cu inelul poti fuma maxim 15 tigari pe zi!maxim!!

deadcountess 25 mai 2010 09:58:40

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 199486)
cu inelul poti fuma maxim 15 tigari pe zi!maxim!!

Si chiar asa putin?:))

Acum, ca sa revin on topic, nu vad de ce ar fi de preferat inelul, ideea e aceeasi: tot hormoni. Si atunci, nu e mai simplu sa iei o pastila decat sa bagi un inel in vagin o data pe luna?:-/

deadcountess 25 mai 2010 10:06:51

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Reversibilitatea vasectomiei si a legarii trompelor uterine e mai mult in teorile. In practica sansele de reusita a operatiei inverse sunt departe de 100%

Informatii bine documentate (studii) nu prea se gasesc daca cautam cu Google. Exista multe baze de date care contin studii din diferite specialitati medicale. Ex. medline, Cochrane Library, etc. Singura problema ar putea fi terminologia medicala in engleza.

Sper ca e in regula sa dau numele respectivelor baze de date (nu se poate pune problema de reclama).

mykydutza 28 mai 2010 23:41:15

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 199496)
Si chiar asa putin?:))

Acum, ca sa revin on topic, nu vad de ce ar fi de preferat inelul, ideea e aceeasi: tot hormoni. Si atunci, nu e mai simplu sa iei o pastila decat sa bagi un inel in vagin o data pe luna?:-/

prefer inelul pentru a nu uita sa iau pastila si pt ca nu contine o cantitate atat de mare de hormoni precum pastila..;)

mykydutza 28 mai 2010 23:43:27

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 199480)
treaba e ...ca mie nici acum nu mi a aparut menstra luna trecuta a venit pe 25 iar in martie pe 27...azi suntem in 25 si nimic...astept pana pe 27..deja sunt panicata...:-ss


pfiu ,,a venit circu ..gata pe 26 #:-s#:-s

alyy 03 iun 2010 09:43:10

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
buna,eu am folosit rigevidon dar mam ales cu niste cosuri pe fata si pe spateasa ca am renuntat la ele ,am facut pauza 1 luna si am inceput sa iau yasminepe care le folosesc deja de 3 luni si pot sa spun ca mi-au disparut cosurile inclusiv cele de pe spate,de ingrasat nu ma-m ingrasat pentru ca tin cura

deadcountess 03 iun 2010 13:40:48

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 208424)
buna,eu am folosit rigevidon dar mam ales cu niste cosuri pe fata si pe spateasa ca am renuntat la ele ,am facut pauza 1 luna si am inceput sa iau yasminepe care le folosesc deja de 3 luni si pot sa spun ca mi-au disparut cosurile inclusiv cele de pe spate,de ingrasat nu ma-m ingrasat pentru ca tin cura

Pai asta si era ideea, cine are grija ce mananca nu se ingrasa chiar daca ia pastile;)

onetotilia 03 iun 2010 13:43:34

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
metoda "feritul" ... :))

deadcountess 03 iun 2010 13:46:43

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 208692)
metoda "feritul" ... :))


He-he, ce mult a crescut populatia Romaniei cand s-a folosit numai feritul :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:32:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO