forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce metode contraceptive folositi? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/metode-contraceptive-folositi-3928.html)

onetotilia 03 iun 2010 13:50:11

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
eee.. asta e... lasa ca creasca si a belgiei :))

deadcountess 03 iun 2010 14:03:56

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 208701)
eee.. asta e... lasa ca creasca si a belgiei :))

Pai sa creasca, de ce nu :)). acolo probabil ca aveti alocatii decente.

mykydutza 21 iun 2010 09:00:53

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
:)):)):))
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 208701)
eee.. asta e... lasa ca creasca si a belgiei :))

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Adella 21 iun 2010 09:28:35

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Eu am renuntat la pilule ...m-am dat pe prezervative ..sper sa slabesc si mai usor acum:Pdesi cred ca anumite schimbari raman mereu ..poate si varsta ..iar dereglarile sunt de lunga durata ....sa vedem:P

anqutz 21 iun 2010 09:32:21

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 226852)
Eu am renuntat la pilule ...m-am dat pe prezervative ..sper sa slabesc si mai usor acum:Pdesi cred ca anumite schimbari raman mereu ..poate si varsta ..iar dereglarile sunt de lunga durata ....sa vedem:P

Sa dai sfoara-n tara daca slabesti mai repede. :D

Adella 21 iun 2010 09:37:24

Re: Ce metode contraceptive folositi?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 226860)
Sa dai sfoara-n tara daca slabesti mai repede. :D

:)):)):))
Ce faci scumpa?
Iti dai seama ca vin sa ma laud:P

anhelyto 13 iul 2010 17:07:22

Re: metode contraceptive-voi cum va protejati?
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 197129)
Eu am luat Logest 1 an si apoi am avut ceva probleme( .am avut "musafirii" 2 saptamani)..fiind prea slab ..si acum sunt pe Laurina tot prescrise de ginecolog ...
Si eu vreau sa iau o pauza de 3 luni ..doar ca sincer mi-e frica de accidente:)adica sa se rupa prezervativul ..cred ca sunt paranoia:)
Sa stii ca nu te ingrasi daca ai un stil oky de viata ..e adevarat ca mie mi-a incetinit metabolismul ..si m-am ingrasat fata de greutatea mea stabila ..dar uite ca nu am probleme:)
In schimb pot spune ca s-au intamplat cateva schimbari ..stari de depresie..eu nu aveam ..asa din senin si fara motive intemeiate,apetit sexual mai mic ..sunt curioasa daca si alte fete au astfel de stari ..la cate contraindicatii au ..ma sperii si eu:))

si eu am luat antibebe fte mult timp......undeva la 4 ani......si am renuntat la ele de curand....pt ca nu ma mai simteam confortabil cu ele, nu mai aveam pofta de sex......si am zis gata.fie ce o fi......acum folosesc prezervativul........
am sfost la doctor inarmata cu bani si rabdare in speranta ca imi vada sa fac analize si tot ce trebuie pt prescrierea unu anti potrivit organismului......si ghici ce........iasmin....asa doar cat s-a uitat la mine.......
iniainte luam rigevidon dupa indicatiile doctoritei de la cabinetul de planificare familiala de la spitalul judetean, care cat am fost eleva se dadeau gatiut......pana am aflat cat costa...si mi-am luat singura....
cam asta e........


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:37:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO